Dane osobowe podawane w internecie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Dane osobowe podawane w internecie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 25 ]

Temat: Dane osobowe podawane w internecie

2 lata temu podałam swoje dane osobowe na pewnej stronie, chciałam znaleźć koleżankę;
Napisałam teraz do autora tej strony w sprawie moich danych osobowych i oto jaką odpowiedź otrzymałam:

Dziękujemy za skorzystanie z naszego serwisu.
Pani dane osobowe są bezpieczne.
Zgodnie z art. 3a ustawy o ochronie danych osobowych, która jeszcze obowiązuje, ponieważ nie prowadzimy działalności gospodarczej ani pośrednio, ani bezpośrednio, zapisy ustawy nie obowiązują nas.
Dane osobowe przetwarzane są tylko i wyłącznie na osobiste potrzeby administratora.
Nie sprzedajemy Pani danych, nie udostępniamy ich nikomu, nie wykorzystujemy ich w żadnym celu.
Zgodnie wątkiem 18 rozporządzenia UE o ochronie danych osobowych dozwolona jest działalnośc internetowa czysto osobista lub domowa polegająca na "na korespondencji i przechowywaniu adresów, podtrzymywaniu więzi społecznych oraz działalności internetowej podejmowanej w ramach takiej działalności"
Proszę nam zaufać. Pani dane osobowe są bezpieczne i osoby nieupoważnione nie mają do nich dostępu.

bardzo miło z ich trony, że odpisali.

Zobacz podobne tematy :
Odp: Dane osobowe podawane w internecie

Ale chyba tak czy siak muszą usunąć twoje dane na żądanie? Tak mi się wydaje

3

Odp: Dane osobowe podawane w internecie
joankawalczak89 napisał/a:

Ale chyba tak czy siak muszą usunąć twoje dane na żądanie? Tak mi się wydaje

Żądanie to jedno, a "obietnica" i tego realizacja - to drugie. Najlepiej jakby ta witryna, dla "pewności" te dane osobowe autorki ...odesłała z powrotem big_smile
No cóż, nigdy tej pewności nie mamy, czy nasze dane są faktycznie bezpieczne, czy są rzeczywiście na żądanie usuwane, czy też krążą gdzieś pomiędzy firmami. Dane osobowe w obecnych czasach są w cenie. Jedyna rada: być bardzo oszczędnym w podawaniu swoich wrażliwych danych.

4 Ostatnio edytowany przez Olinka (2019-07-06 15:57:39)

Odp: Dane osobowe podawane w internecie

W 2018 r. wejdzie w życie nowa ustawa o ochronie danych osobowych - [nieregulaminowy link]

5

Odp: Dane osobowe podawane w internecie
uwolniony napisał/a:

W 2018 r. wejdzie w życie nowa ustawa o ochronie danych osobowych - [nieregulaminowy link]

przecież napisali, że zgodnie z RODO mogą przetwarzać dane osobowe

6

Odp: Dane osobowe podawane w internecie

W każdym momencie masz możliwość edycji / usunięcie swoich danych osobowych - najlepiej zrobić to oczywiście na piśmie, wysłać za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i tyle. Fizycznie nie masz możliwości sprawdzić czy ktoś skasował Twoje dane.

7

Odp: Dane osobowe podawane w internecie
wedwoje napisał/a:

W każdym momencie masz możliwość edycji / usunięcie swoich danych osobowych - najlepiej zrobić to oczywiście na piśmie, wysłać za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i tyle. Fizycznie nie masz możliwości sprawdzić czy ktoś skasował Twoje dane.

Tak szczerze to nie przeszkadza mi, że ktoś przetwarza moje dane osobowe, najważniejsze w tym wszystkim, aby dane nie były udostepnione dla jakiegoś nieciekawego celu.

Odp: Dane osobowe podawane w internecie
kolinka napisał/a:
wedwoje napisał/a:

W każdym momencie masz możliwość edycji / usunięcie swoich danych osobowych - najlepiej zrobić to oczywiście na piśmie, wysłać za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i tyle. Fizycznie nie masz możliwości sprawdzić czy ktoś skasował Twoje dane.

Tak szczerze to nie przeszkadza mi, że ktoś przetwarza moje dane osobowe, najważniejsze w tym wszystkim, aby dane nie były udostepnione dla jakiegoś nieciekawego celu.

szczerze? nigdy nie wiemy, komu odsprzeda się dalej nasze dane ;] Niestety, takie mamy szalone czasy

9

Odp: Dane osobowe podawane w internecie
kolinka napisał/a:
wedwoje napisał/a:

W każdym momencie masz możliwość edycji / usunięcie swoich danych osobowych - najlepiej zrobić to oczywiście na piśmie, wysłać za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i tyle. Fizycznie nie masz możliwości sprawdzić czy ktoś skasował Twoje dane.

Tak szczerze to nie przeszkadza mi, że ktoś przetwarza moje dane osobowe, najważniejsze w tym wszystkim, aby dane nie były udostepnione dla jakiegoś nieciekawego celu.

Sam fakt sprzedaży naszych danych osobowych korporacjom i bankom jest karygodny. Nie będę wspominał o permanetnej inwigilacji przez służby oraz think-thanki. Cóż takie czasy. W dzisiejszych czasach trzeba się pilnować. Uważać co się udostępnia, gdzie i komu.

10

Odp: Dane osobowe podawane w internecie
kolinka napisał/a:
wedwoje napisał/a:

W każdym momencie masz możliwość edycji / usunięcie swoich danych osobowych - najlepiej zrobić to oczywiście na piśmie, wysłać za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i tyle. Fizycznie nie masz możliwości sprawdzić czy ktoś skasował Twoje dane.

Tak szczerze to nie przeszkadza mi, że ktoś przetwarza moje dane osobowe, najważniejsze w tym wszystkim, aby dane nie były udostepnione dla jakiegoś nieciekawego celu.

napisz do mnie email, rozwieję Twoje wszystkie obawy, też skorzystałem z tej strony.

11

Odp: Dane osobowe podawane w internecie
piotrek5555 napisał/a:
kolinka napisał/a:
wedwoje napisał/a:

W każdym momencie masz możliwość edycji / usunięcie swoich danych osobowych - najlepiej zrobić to oczywiście na piśmie, wysłać za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i tyle. Fizycznie nie masz możliwości sprawdzić czy ktoś skasował Twoje dane.

Tak szczerze to nie przeszkadza mi, że ktoś przetwarza moje dane osobowe, najważniejsze w tym wszystkim, aby dane nie były udostepnione dla jakiegoś nieciekawego celu.

napisz do mnie email, rozwieję Twoje wszystkie obawy, też skorzystałem z tej strony.

mogę prosić o odpowiedź publicznie na ten temat ?

12

Odp: Dane osobowe podawane w internecie
mmbarcz napisał/a:

mogę prosić o odpowiedź publicznie na ten temat ?

Zgodnie z zapisami w artykule 17, RODO masz prawo  do zgłoszenia administratorom żądania o natychmiastowe usunięcie Twoich danych. Równocześnie administrator ma obowiązek natychmiast taką prośbę spełnić - o ile spełnione zostaną warunki, o których przeczytasz tutaj :
https://gdpr.pl/artykul-17-prawo-usunie … apomnianym

Przykładowy wniosek:

WNIOSEK O USUNIĘCIE (ZAPOMNIENIE) DANYCH OSOBOWYCH

W związku z brakiem konieczności dalszego przetwarzania moich danych osobowych wnioskuje o usunięcie (zapomnienie) moich danych osobowych. Jako podstawę mojego wniosku wskazuje artykuł 17  ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.

13

Odp: Dane osobowe podawane w internecie
kolinka napisał/a:

2 lata temu podałam swoje dane osobowe na pewnej stronie, chciałam znaleźć koleżankę;
Napisałam teraz do autora tej strony w sprawie moich danych osobowych i oto jaką odpowiedź otrzymałam:

Dziękujemy za skorzystanie z naszego serwisu.
Pani dane osobowe są bezpieczne.
Zgodnie z art. 3a ustawy o ochronie danych osobowych, która jeszcze obowiązuje, ponieważ nie prowadzimy działalności gospodarczej ani pośrednio, ani bezpośrednio, zapisy ustawy nie obowiązują nas.
Dane osobowe przetwarzane są tylko i wyłącznie na osobiste potrzeby administratora.
Nie sprzedajemy Pani danych, nie udostępniamy ich nikomu, nie wykorzystujemy ich w żadnym celu.
Zgodnie wątkiem 18 rozporządzenia UE o ochronie danych osobowych dozwolona jest działalnośc internetowa czysto osobista lub domowa polegająca na "na korespondencji i przechowywaniu adresów, podtrzymywaniu więzi społecznych oraz działalności internetowej podejmowanej w ramach takiej działalności"
Proszę nam zaufać. Pani dane osobowe są bezpieczne i osoby nieupoważnione nie mają do nich dostępu.

bardzo miło z ich trony, że odpisali.

Chyba znam tę stronę www, trafiłam gdy kogoś szukałam. Też wpisałam tam swoje dane i odpowiedzieli mi, że byłam szukana 5 razy. Z ich odpowiedzi wynikało, że internauci wpisują dane osobowe na strony www z różnych pobudek i niczym to nie grozi. Napisali, że nie gromadzą danych wprost, a jedynie zakodowane ciągi znaków, a gdy ktoś coś wpisze... to porównują ciągi znaków.
Mają też u siebie na stronie formularz do usuwania danych osobowych, więc nie wiem w czym problem, wypełniasz ten ich wniosek i już nie będą twoich danych przetwarzać.

14 Ostatnio edytowany przez Tamara985 (2018-10-27 13:34:23)

Odp: Dane osobowe podawane w internecie

Witam
Odświeżę temat
Mam firmę  swoją I mój żywieniowiec pracujący z firmą XXXXX  napisał do moich klientów do których jeździliśmy razem oczywiście bo układał dawki żywieniowe że cyt.

Witamy.Ogromna prośba jeśli macie problemy z otrzymaniem produktów firmy XXXX(worki lub luzy)które bierzecie lub braliście a nadal chcecielibyście  je otrzymywać bez większych problemów czekania PROSZE o telefon do mnie lub dystrybutora YYYYYYY teraz to oni zapewnią nam dostępność Towaru YYYYYY nr.telefonu
Czy on mógł napisać do nich w ten sposób skoro nie rozwiązano umowy ze mną ? czy to podlega też ochronie danych osobowych ?on udostępnił dane z mojej firmy do konkurencji?
Wielka prośba o informacje na ten temat.

jeśli nie napisałam w tym miejscu co trzeba proszę przenieść mój post

15 Ostatnio edytowany przez Dagmara_1999 (2018-11-16 19:57:16)

Odp: Dane osobowe podawane w internecie
ósemka napisał/a:
mmbarcz napisał/a:

mogę prosić o odpowiedź publicznie na ten temat ?

Zgodnie z zapisami w artykule 17, RODO masz prawo  do zgłoszenia administratorom żądania o natychmiastowe usunięcie Twoich danych. Równocześnie administrator ma obowiązek natychmiast taką prośbę spełnić - o ile spełnione zostaną warunki, o których przeczytasz tutaj :
nieregulaminowy link
Przykładowy wniosek:

WNIOSEK O USUNIĘCIE (ZAPOMNIENIE) DANYCH OSOBOWYCH

W związku z brakiem konieczności dalszego przetwarzania moich danych osobowych wnioskuje o usunięcie (zapomnienie) moich danych osobowych. Jako podstawę mojego wniosku wskazuje artykuł 17  ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.

Na tej stronie o której piszę jest możliwośc usunięcia danych osobowych, stworzyli do tego celu specjalny formularz.
Ja nie usuwałam bo uważam, że nie ma to sensu, ale domyślam się, że jest wiele takich osób, które denerwuje to, że ich dane są przetwarzane i po wejściu RODO składają wnioski o usunięcie.

16

Odp: Dane osobowe podawane w internecie

Ja składam wnioski o usuwanie danych osobowych.

17

Odp: Dane osobowe podawane w internecie

Rozmawiałam z kolegą który bardziej się na tym zna i powiedział, że jeśli nasze imię i nazwisko pojawia się w wynikach wyszukiwania, to najpierw trzeba się skontaktować z administratorem strony www, on może skutecznie zablokować pokazywanie się tego wyniku np. w google

18

Odp: Dane osobowe podawane w internecie

podawałam dane online do założeniu konta i bylam spokojna . prywatne to prywatne . kurier przywiózł kopertę z umową i już

19

Odp: Dane osobowe podawane w internecie
aniulka99 napisał/a:

podawałam dane online do założeniu konta i bylam spokojna . prywatne to prywatne . kurier przywiózł kopertę z umową i już

Czyli rozumiem że Twoje dane nie wypłynęły ? Wydaje mi się że gdyby takie rozwiązania nie były bezpieczne to by raczej zostały wycofane

20 Ostatnio edytowany przez kolinka (2018-12-14 14:48:57)

Odp: Dane osobowe podawane w internecie

Właśnie zapytałam w tym serwisie, czy moje dane były szukane i odpisali mi, ze 3 razy były szukane.
Czy któraś z was pytała o swoje dane osobowe w tym serwisie ? Link mogę wysłac na email.

21

Odp: Dane osobowe podawane w internecie
kolinka napisał/a:

Właśnie zapytałam w tym serwisie, czy moje dane były szukane i odpisali mi, ze 3 razy były szukane.
Czy któraś z was pytała o swoje dane osobowe w tym serwisie ? Link mogę wysłac na email.

Tak, bardzo pomógł mi ten portal w sprawie moich danych osobowych. Gorąco polecam.

22

Odp: Dane osobowe podawane w internecie
ymonika napisał/a:
kolinka napisał/a:

Właśnie zapytałam w tym serwisie, czy moje dane były szukane i odpisali mi, ze 3 razy były szukane.
Czy któraś z was pytała o swoje dane osobowe w tym serwisie ? Link mogę wysłac na email.

Tak, bardzo pomógł mi ten portal w sprawie moich danych osobowych. Gorąco polecam.

w jaki sposób Ci pomógł ten portal ?

23

Odp: Dane osobowe podawane w internecie

Od czasu mojego poprzedniego posta byłam szukana w tym serwisie 11 razy.
odpisali mi:

Dziękujemy za skorzystanie z naszego serwisu.
Pani dane osobowe są bezpieczne.
Zgodnie z art. 3a ustawy o ochronie danych osobowych, która jeszcze obowiązuje, ponieważ nie prowadzimy działalności gospodarczej ani pośrednio, ani bezpośrednio, zapisy ustawy nie obowiązują nas.
Dane osobowe przetwarzane są tylko i wyłącznie na osobiste potrzeby administratora.
Nie sprzedajemy Pani danych, nie udostępniamy ich nikomu, nie wykorzystujemy ich w żadnym celu.
Zgodnie wątkiem 18 rozporządzenia UE o ochronie danych osobowych dozwolona jest działalnośc internetowa czysto osobista lub domowa polegająca na "na korespondencji i przechowywaniu adresów, podtrzymywaniu więzi społecznych oraz działalności internetowej podejmowanej w ramach takiej działalności"
Proszę nam zaufać. Pani dane osobowe są bezpieczne i osoby nieupoważnione nie mają do nich dostępu. Być może jest pani bardzo popularną osobą lub ma pani wielu wielbicieli.

to ja im napisałam:

Umożliwiacie sprawdzenie w Waszym serwisie adresów, nr PESEL, telefonów i innych danych osobowych. Czy jeśli wpiszę swoje dane, to będą one mogły być wnalezione przez inne osoby ?

to mi odpisali:


Nie sprzedajemy danych, nie udostępniamy ich nikomu, nie wykorzystujemy ich w żadnym celu.
Zgodnie wątkiem 18 rozporządzenia UE o ochronie danych osobowych dozwolona jest działalnośc internetowa czysto osobista lub domowa polegająca na "na korespondencji i przechowywaniu adresów, podtrzymywaniu więzi społecznych oraz działalności internetowej podejmowanej w ramach takiej działalności"
Nie przechowujemy danych osobowych w formie otwartej, a kodujemy je wg własnego sposobu kodowania. Każda dana jest zapisana jako ciąg podobny do tego: Uj78hyhg6GbnpOkuhgh. Co do zasady wogóle nie gromadzimy danych wpisywanych w formularz wyszukiwania. Możesz zgłosić usunięcie swoich danych osobowych, wtedy będzie u nas informacja dla innych, aby absolutnie danych nie przetwarzać.
Numery PESEL znajdują się w wielu dokumentach np. świadectwach szkolnych, dyplomach, dowodach osobistych, paszportach, prawach jazdy.
Adresy są w prawie jazdy, rachunkach, listach, korespondecji. Zawsze w ten czy inny sposób dane mogą trafić do przetwarzania. Internauci wpisują dane w internet z różnych pobudek. Nasza strona działa na zasadzie porównywania znaków.

Mój adres został odnaleziony jako przetwarzany, ale PESEL nie.

24

Odp: Dane osobowe podawane w internecie
joankawalczak89 napisał/a:

Ale chyba tak czy siak muszą usunąć twoje dane na żądanie? Tak mi się wydaje

Sprawa wygląda w ten sposób, że można tworzyć bazy danych usuniętych, aby ich nie przetwarzać w przyszłości.
Ktoś pyta się o swoje dane osobowe, administrator sprawdza i odpowiada, że nie nie przetwarza tych danych lub sprawdza i mówi, ze dane są usunięte.

25

Odp: Dane osobowe podawane w internecie

jak trzeba to trzeba, podaje się dane osobowe w internecie, tylko trzeba się chwilę zastanowić komu się je podaje i po co, czy rzeczywiście te dane są odbiorcy potrzebne

Posty [ 25 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Dane osobowe podawane w internecie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024