strach przed ciążą - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » strach przed ciążą

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

Temat: strach przed ciążą

Mam 19 lat nigdy nie uprawiałam sexu. Z moim chłopakiem jestem od 3 lat jest on ode mnie starszy o 5 lat więc robił już to nie raz. Ja natomiast nie mogę się przekonać żeby to zrobić ponieważ boje się ciąży. Wręcz panicznie się tego boje chciała bym się już kochać ale jak tylko pomyślę że moglibyśmy wpaść to od razu się wewnętrznie blokuje przed tym, parę razy dochodziło do takich sytuacji że prawie to zrobiliśmy ale w ostatniej chwili się wycofałam. Nie wiem co robić ?

Zobacz podobne tematy :
Odp: strach przed ciążą
///13natka13/// napisał/a:

Mam 19 lat nigdy nie uprawiałam sexu. Z moim chłopakiem jestem od 3 lat jest on ode mnie starszy o 5 lat więc robił już to nie raz. Ja natomiast nie mogę się przekonać żeby to zrobić ponieważ boje się ciąży. Wręcz panicznie się tego boje chciała bym się już kochać ale jak tylko pomyślę że moglibyśmy wpaść to od razu się wewnętrznie blokuje przed tym, parę razy dochodziło do takich sytuacji że prawie to zrobiliśmy ale w ostatniej chwili się wycofałam. Nie wiem co robić ?

Iść do ginekologa po odpowiednią antykoncepcję.

3

Odp: strach przed ciążą

Nie jesteś gotowa. Poczekaj, aż będziesz.

4

Odp: strach przed ciążą

To że masz 19lat to nie jest niczym złym przecież.

5

Odp: strach przed ciążą

Dziwić to się można tylko Twojemu facetowi, że wytrzymał tyle bez seksu ;P

Odp: strach przed ciążą

Chodzi o to że nawet gdybyśmy używali antykoncepcji to mam wrażenie że zajdę w ciąże. Prezerwatywy boję się że pękną, tabletki że nie zadziałają. Myślałam nawet żeby użyć tych obu sposobów ale i tak się boje że nie zadziałają. Gdy do chodzi to bliskości między nami też mam ochotę żeby się kochać ale jak przychodzi co do czego to się wycofuje i przez to też robię przykrość mojemu chłopakowi ponieważ zgadzam się ale jak ma już do tego dojść to w ostatniej chwili się zmieniam zdanie.

7

Odp: strach przed ciążą

Idź do psychologa/seksuologa.

Najlepsza metoda antykoncepcji - szklanka wody zamiast seksu.
Nie czujesz się pewnie, to go nie uprawiaj, facetowi też to powiedz.

8

Odp: strach przed ciążą

Żadne forumowe hokus pokus tu nie zadziała jak również nikt tu nie powie Ci z całą pewnością że nie zajdziesz w ciąże...

9

Odp: strach przed ciążą
CaseyOne napisał/a:

Żadne forumowe hokus pokus tu nie zadziała jak również nikt tu nie powie Ci z całą pewnością że nie zajdziesz w ciąże...

Przy pigułkach i prezerwatywie?  Nie ma opcji.
Plemniki to nie ninja...

10

Odp: strach przed ciążą

A gdybyśmy kochali się z prezerwatywą i wzięła bym tabletkę "dzień po" to jakie są szanse że zajdę w ciąże ?

11

Odp: strach przed ciążą
///13natka13/// napisał/a:

A gdybyśmy kochali się z prezerwatywą i wzięła bym tabletkę "dzień po" to jakie są szanse że zajdę w ciąże ?

szanse są na to, że rozwalisz sobie zdrowie. Jak chcesz tabletki to idź do ginekologa po normalne.

12 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2017-11-23 08:30:27)

Odp: strach przed ciążą
///13natka13/// napisał/a:

A gdybyśmy kochali się z prezerwatywą i wzięła bym tabletkę "dzień po" to jakie są szanse że zajdę w ciąże ?

Poprawnie założona prezerwatywa nie pęknie. Naucz się zakładać gumki.
Pigułka ''po'' to antykoncepcja awaryjna, a nie cukierek.

Idź do ginekologa, niech Ci zapisze pigułki albo plastry. Nie panikuj, jeśli będziesz brała je regularnie, żadnej nie pominiesz, to w ciążę nie zajdziesz.


Chociaż dalej uważam, że po prostu nie jesteś gotowa na seks. Poczekaj, masz dopiero 19 lat.

13

Odp: strach przed ciążą

Może i racja że nie jestem gotowa. Boje się tego panicznie nawet raz po takim bliższym kontakcie z chłopakiem (nie uprawialiśmy sexu) wydawało mi sie ze jestem w ciąży okres mi się spóźniał po 3 tygodniach spóźnienia myślałam że zwariuję nie mogłam nawet słuchać o ciąży a wydawało mi się że wszędzie mówią o nie szczególnie w telewizji. Robiłam wszystko żeby tak nie było biłam się po brzuchu, kąpałam w gorącej wodzie, podnosiłam ciężkie rzeczy itp. Jak się póżniej okazało okres pojawił się po 6 mieciącach potem znów za 4 miesiące, więc żadna ciąża nie wchodziła w gre teraz to jest dla mnie też niemożliwe żeby zajść w ciąże bez sexu no ale tak sobie to wtedy wkręciłam. To jak się wtedy bałam to naprawdę nie życzę nikomu.

14

Odp: strach przed ciążą

Byłem 5 lat w związku z podobnie zachowującą się i lękliwą kobietą co ty, albo nawet bardziej. Do pierwszego sexu doszło między nami po jakimś roku od rozpoczęcia związku i to na jej wyraźną prośbę, że jest gotowa i bardzo chciałaby zacząć współżyć. Miała wtedy 22 lub 23 lata. Przede mną kilku partnerów z którymi nie posunęła się dalej niż chodzenie za rękę i całowanie. Raz próbowała z jednym z nich oralu, ale bardzo ją do tego zniechecil, gdyż nie dbał ogólnie rzecz ujmując o higienę. Mniejsza o to, a do czego zmierzam. Kiedy zaczął się między nami etap współżycia nie było opcji z jej strony, żeby cokolwiek i kiedykolwiek miało zaistnieć bez podwójnego zabezpieczenia. Czyli gumka + tabletki. Miała taką paranoję jak i ty na tym punkcie, albo i lepiej. Przez kolejne 4 lata nic się nie zmieniło pod tym kątem. Sex zawsze w gumce przy dodatkowym faszerowaniu się tabletkami. Po stosunkach czasami też sprawdzała, czy gumka z zawartością nie przeciekala. Pomimo tego często robiła też po kilka testów ciążowych po każdym stosunku. Oral tylko i wyłącznie w gumce. Jak się domyślam i tutaj widziała możliwość zapłodnienia. Pomimo tej paranoi nie szczególnie mnie to zniechecalo do związku z nią. Każdy ma swoje demony. Podejrzewam, że w jej przypadku duży wpływ na taką przesadną zachowawczosc miał fakt, że mieszkała na wsi. Wszyscy wiemy jakie jest tam podejście ludzi do dziewczyn z brzuchem przed ślubem. Niejednokrotnie byłem świadkiem jak ksiądz podczas niedzielnej mszy karcil swych padawan za chodzenie z kiełbasa w reku w piątek.

Odp: strach przed ciążą

Poczytaj torchę o antykoncepcji i jej skuteczności. dowiedz się czy może nie zadziałać i w jakich okolicznościach. Co zrobić, żeby mieć pewność, że nie zajdziesz w ciążę. Potem idź do lekarza i z nim porozmawiaj. Pomoże ci wybrac najpewniejsza dla ciebie formę zabezpieczenia.

16

Odp: strach przed ciążą

Idź do ginekologa po pigułki antykoncepcyjne.

17

Odp: strach przed ciążą

Stary temat a wy nadal piszecie

18

Odp: strach przed ciążą

Myślę że powinnaś skonsultować sprawę z psychiatrą, tak paniczny strach przed porodem jest chyba wystarczający aby dostać zalecenie do CC, a potem poszukać szpitala, który będę takie zalecenie respektował (jeśli trzeba prywatnego). Skoro tak bardzo się boisz, to niezależnie co ci tutaj powiemy, to i tak nie zmniejszy twoich obaw. A w strachu, stresie i przerażeniu pewnie to wszystko będzie dla ciebie bardzo bolesne. Gadki o nastawieniu są może i ok, ja np. mam takie podejście, ale to działa raczej w przypadku lęku na normalnym poziomie. Daję tutaj namiar do gabinetu, w ktorym mozna poprosić o konsultację psychologa albo psychiatry https://psychiatra.edu.pl/

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » strach przed ciążą

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024