Jak trwać w małżeństwie z osobą która odsunęła się od Boga? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Jak trwać w małżeństwie z osobą która odsunęła się od Boga?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Jak trwać w małżeństwie z osobą która odsunęła się od Boga?

Witam, moja sytuacja wygląda następująco, jestem żonaty od 4 lat, jednak w naszym małżeństwie dzieje się źle już od ponad roku, a może nawet dłużej, bo żyjemy na odległość (żona zagranicą, ja trochę w Polsce trochę zagranicą). Niestety rok temu zdarzyła się najgorsza możliwa rzecz, moja żona poznała kogoś i wdała się w trwający ponad pół roku romans. Mimo, że zakończyła romans po mojej interwencji, to niestety stała się zupełnie inną osobą, wciąż trwamy w małżeństwie, ale żona tak naprawdę nie wie czy chce życ dalej ze mną, pomniejsza swoje winy, tak naprawdę nigdy nie wyraziła pełnej skruchy i żalu za to co się stało obarczając częściowo winą mnie (tak zgadzam się są pewne kwestie które nie grały w małżeństwie, ale zamiast rozmowy wybrała skok w bok). Ponadto zaczęłą negować wagę przysięgi małżeńskiej, na moje odwoływanie się do wartości, Boga, wartości i nierozerwalności małżeństwa spotykam się z kontrargumentami, że ona nie wierzy już w te "bajkowe ideały", że chce być szczęśliwa, potrzebuje faceta, który z którym zbuduje relację jakiej nie ma ze mną, potrzebuje seksu, którego nie miała ze mną... stała się bardzo egoistyczna i zapatrzona w swoje potrzeby.
Nie chce słyszeć o terapii małżeńskiej, nie podejmuje żadnych kroków by naprawić małżeństwo, twierdzi, że nie potrafi się do mnie zbliżyć, ani ze mną normalnie rozmawiać, a moje prośby i próby jej nawrócenia i naprawy małżeństwa tylko działają na nią jak płachta na byka.
Z drugiej strony coś ją powstrzymuje przed rozwodem, powiedziała, że musi się udać do specjalisty, żeby zrozumieć gdzie tkwi problem, tylko, że od razu mi powiedziała, że ona chce rozwiązać problemy ze sobą, a nie problemy z małżeństwem.
Cała ta chora sytuacja trwa już ponad pół roku i naprawdę zaczynam tracić nadzieję, że cokolwiek się uda, skoro na każdą moją próbę naprawy, ona jest 100% na nie, mieliśmy miesiąc przerwy bez kontaktowania się ze sobą (nie mieszkamy razem) i to nic nie pomogło, mimo że teraz mówię do niej językiem miłości i miłosierdzia, to ona traktuje to jako szantaż emocjonalny i wzbudzanie współczucia, ale ja po prostu przestałem wracać do przeszłości, nie chcę już wytaczać "sprawiedliwości" i przeciągać się na argumenty, które tylko budują nienawiść między ludźmi...
Wiem, że powinienem trwać ale kiedy nadchodzi kres? Czy dopiero decyzja żony o odejściu pozwoli mi z czystym sumieniem pozwolić jej odejść?
Wszyscy "racjonalni" doradcy uważają oczywiście, że powinienem zakończyć swoje męki i jak najszybciej zakończyć to małżeństwo, które od roku jest już tylko na papierze... ale wiadomo, że wiara nie pozwala tak po prostu rozwieźć się i zacząć "nowe" życie z inną kobietą, ja tak nie potrafę.
Czy ktoś był w podobnej sytuacji, będąc w związku z kimś, kto odsunął się od Boga i wiary?

"15 Lecz jeśliby strona niewierząca chciała odejść, niech odejdzie! Nie jest skrępowany ani "brat", ani "siostra" w tym wypadku. Albowiem do życia w pokoju powołał nas Bóg."

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak trwać w małżeństwie z osobą która odsunęła się od Boga?

Scenariusz ktory opisujesz jest dosc typowy. Mlode malzenstwo, dwoje ludzi majacych swoje potrzeby, zyje w separacji. W krotkim czasie zaczyna sie cos psuc, zdrada, rozwod.
Nie mieszaj do tego Boga. Jej wiara czy jej brak nie ma tu nic do rzeczy. Na poczatku wspolnej drogi postanowiliscie sie rozstac. Poszliscie w rozne strony i teraz zbieracie plon swoich dzialan.
Wyrywanie cytatow z biblii nic tu nie da. Istota malzenstwa jest to ze zaczynacie wspolne zycie. Macie razem mieszkac, codziennie byc razem, nauczyc sie siebie nawzajem. Wy z tego zrezygnowaliscie, wiec nie dziw sie ze twoja, formalnie, zona jest obca ci osoba. I raczej nie liczylbym na wspolne szczesliwe zycie. Nie da sie wejsc dwa razy do tej samej wody. A twoje religijno-moralne szantaze tylko bardziej ja oddalily.

3

Też nie brzmi to, jakby miało tu być coś do naprawiania. W chwili, kiedy rozchodzicie się w tak ważnej dla ciebie kwestii, trudno mówić o porozumieniu. Ja kiedyś byłam wierząca, dziś nie mogę słuchać, jeśli ktoś podaje argumenty religijne czy coś próbuje mi wyjaśnić wiarą - strasznie mnie to złości, więc potrafię zrozumieć podejście żony. Ale tylko, TYLKO w tej kwestii. Absolutnie nie usprawiedliwiam jej decyzji o romansie i jej lekceważącego podejścia do ciebie. To jak ona się zachowuje, nie brzmi dojrzale, nie traktuje cię jak dorosłego i sama też nie zachowuje się jak dorosła. Cóż, może zaproponuj separację? Nie wiem jak to działa. Tekst "że chce być szczęśliwa, potrzebuje faceta, który z którym zbuduje relację jakiej nie ma ze mną, potrzebuje seksu, którego nie miała ze mną..." - nie nastraja optymistycznie. Zastanawia mnie, co ona robiła, decydując się na małżeństwo, gdzie jej rozum był wtedy. No ale. Co możesz zrobić? Nie wiem, dowiedzieć się jakiej relacji by chciała? Jakiego seksu by chciała? Może coś da się z tego wystrugać, jeśli podejmiecie współpracę, natomiast jeśli ona chce kogoś diametralnie innego niż ty, to co możesz zrobić, przecież nagle się nie staniesz kimś innym.

Darowałabym argumenty przysięgi i wszystkie religijne wątki.

"Nie proś o miłość. O prawdziwą nie musisz. O fałszywą nie warto."

"Miłość to spotkanie dwóch świadomych, pelnych i zaspokojonych uczuciowo osób, które szukają towarzyszy w rozwoju a nie powerbanków do emocjonalnego ładowania" (Tokarz)
Reklama

4

Istnieje coś takiego jak "Wspólnota trudnych małżeństw - SYCHAR". Dla osób WIERZĄCYCH. Mają bogatą stronę internetową o poruszanym tu zagadnienieniu.

5

Jest takie mądre powiedzenie, które ja trochę przerobię na potrzeby forum: Bóg zsyła problemy? Bóg rozwiązuje problemy.
Każdy wierzący człowiek powinien wiedzieć, że nie zbawi drugiego, ba sam siebie nie zbawi - bo jest do tego potrzebna łaska Boga.
Cytowany przez autora wątku cytat jest bardzo ciekawy i chyba na czasie. Kościół za papieżem Franciszkiem zastanawia się co z nierozerwalnością małżeństwa, gdy ludzi niewierzących jest coraz więcej? Św. Paweł mówi, gdy strona niewierząca chce odejść, trzeba jej na to pozwolić. Jeszcze raz powtarzam - nie zbawimy drugiej osoby, nie zbawimy siebie sami. Zbawić może nas jedynie Bóg. Nie bierzmy na siebie więcej odpowiedzialności niż sami zdołamy unieść. Za św. Pawłem do życia w pokoju powołał nas Bóg.

Nie czynię dobra którego chce, ale czynię to zło, którego nie chcę.
Reklama

6

2 lata po ślubie zdecydowalismy z mężem że on wyjedzie za granice. Chcieliśmy jak najszybciej się dorobić. Wtedy moj ojciec powiedział mi to samo co teraz napisal Ci trol - można powiedzieć że prawie tymi samymi słowami mnie ostrzegł,  i że z małżeństwa nic nie będzie. Posluchalam go wtedy i daliśmy sobie spokoj. Malzenstwem jestesmy do dziś.

7

Zrob wszystko zebyscie razem zamieszkali na stałe a może da się jeszcze uratować małżeństwo.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Jak trwać w małżeństwie z osobą która odsunęła się od Boga?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016