Spadek zachowek problemy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Spadek zachowek problemy

Witam nazywam się Janina niestety od 6 lat jestem już emerytką. 5 lat temu traciłam męża zmarł na atak serca mieszkam z autystyczną córką na którą przepisałam swoje mieszkanie. Prócz córki mam syna który z żoną pracuje 16 godzin mają 2 dzieci radzą sobie bez opiekunki śpią po 4-5 godzin najmują ze mną pracują po 16 godzin ponieważ ich córka wymaga kosztownego leczenia na dodatek zostali wrobieni w długi o co się sądzą. Sytuacja jest taka syn odziedziczył mieszkanie o czym długo nie widziała moja siostra i brat tak chcieli moi rodzice. Mieszkanie zostało przepisane na syna w formie testamentu oraz darowizny 15 lat temu. Byli źli ale to nic nowego moja siostra zawsze gardziła ojcem oraz moją matką ma duże mieszkanie nie ma dzieci a nie chciała ich przyjąć bo robiła imprezy w domu a ona jej śmierdziała brat mieszka na wsi i jest zadłużony u wszystkich po kilka tysięcy (nawet okradł matkę gdy jeszcze żyła wcześniej pożyczając pieniądze na dodatek kłamiąc iż nikt mu nie chciał dać) nigdy nas nie odwiedzał bezinteresownie zawsze jak przyjechał chciał pieniądze i dostawał. Miał tysiąc powodów by nie oddać to samochód nie chodził to remont pieca. Dostał swoją część zachowka gdy zmarła moja matka i jeszcze było mu mało choć na tamte czasy to była cena wyższa niż rynkowa.  Miesiąc temu zmarł mój ojciec miał 91 lat. Matka zmarła 13 lat wcześniej.
Z moją rodziną to historia. Od lat opiekowałam się nim (przyjeżdżałam (nie raz syn gdy miał czas)po 3 razy mróz gorączka  dziennie choroba nie choroba święto nie święto ) a wcześniej matką przyjeżdżając po 2 razy(jeszcze siostra  ją odwiedzała) później gdy nie miałam zdrowia i straciłam męża najęłam opiekunki później siostra pomagała ale nigdy finansowo raczej wpadała i kupowała jej niczemu niepotrzebne bzdurki. Przez pierwsze 3 lata w ogóle się do nich  nie ozywała ani nie przyjeżdżała (chodzi o spadek) dopiero pierwszy telefon matki przerwał impas którego chyba też moja siostra chciała przerwać.  od 15 lat płaciliśmy czynsz za nich  a gdy nie starczało z emerytury to dopłacaliśmy do opiekunek leków pampersów. Obecnie mam raka krtani biorę chemię. Ile się da syn mi pomaga oraz jego żona. Za to rodzina moja przypomniała sobie o ojcu. Chce zachowek da się to jakoś zastopować. Po co testament skoro jest zachowek. Ojciec nie bez powodu nie chciał jej o tym mówić mówiąc mi iż jak się dowiedzą to im więcej nie pomogą. Siostra jeszcze jakoś pomaga choć była uparta tysiąc razy kłóciliśmy się wiele razy nie odzywaliśmy się po pół roku. Nadal jest egoistką nie rozumie iż ja nic nie mam z tego mieszkania a najwięcej na tym cierpię mówi biedna staruszka kochany ojczulek a jawnie się jej brzydziła już w młodości byłam bita przez ojca za ich bójki matka mu przytakiwała z nią mogłam się dogadać ale mimo wszystko rozumiem iż na starość trzeba pomagać ojciec doskonale wiedział iż zawsze może na mnie liczyć faworyzował mego brata ale szybko zobaczył ile on jest wart. Ja bym wzięła go do siebie ale przez lata prowadziłam dwa domy a mam małe bardzo mieszkanie i jakiś czas prócz autystycznej córki opiekowałam się kuzynką która też mieszkała z nami obecnie wyszła już na prostą i uciekła od męża oprawcy. Poza tym mój ojciec oraz matka do samego końca nie akceptowali mojego męża i nie chcieli słyszeć o przeprowadzce do mnie. A córka krzyczy i rzuca wszystkim dookoła gdy widziała mego ojca. Od śmierci mojego męża byłam strasznie wkurzona na ojca który powiedział takie rzeczy się zdarzają jaki nie był ale był twoim mężem. Dotąd się nie pogodziłam z jego śmiercią śni mi się regularnie tak realistyczny sen tak mi się podoba. psychiatra powiedział iż mam silną osobowość iż po moich problemach większość kobiet popełniła by samobójstwo co mnie bardzo pocieszyło. Siostra chciała 2 lata temu  sprzedać to mieszkanie i podzielić po 3 powiedziałam jej iż 80000 tysięcy wydałam na czynsz nie licząc leków opiekunek i zaniedbania chorego męża. A nie stać nas było(syn dużo się dokłada) na całodobową opiekę musiałam z synem znaleźć opiekunki które zgodzą się pracować po 3 razy i to także w niedzielę i święta (MOPS był tylko 2 razy w dni robocze). Uważam iż żyje się po to by pomagać innym a nie żyć dla życia i nie pozostawić po sobie dobrych wspomnień młodzi to przyszłość czego moja rodzina nie rozumie. Mój brat mimo iż ma rodzinę duży dom właściwie olał swoje córki jak tylko wyszły za mąż. Czy sąd może coś w taki przypadku zrobić. Nie stać nas na zachowek a dom miał być dla mojego syna który po mojej śmierci przyjąłby pod dach także moją autystyczną córkę która sama sobie nie poradzi w życiu.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Spadek zachowek problemy

Może ktoś pomoże sad

3

Salomea2 napisał/a:

Uważam iż żyje się po to by pomagać innym a nie żyć dla życia i nie pozostawić po sobie dobrych wspomnień młodzi to przyszłość czego moja rodzina nie rozumie.

Po pierwsze to, co Ty uważasz nie ma w mocy prawa żadnego znaczenia. To tylko Twój pogląd i nic z niego nie wynika, ktoś może mieć zupełnie inny niż Twój pogląd.

Salomea2 napisał/a:

Mój brat mimo iż ma rodzinę duży dom właściwie olał swoje córki jak tylko wyszły za mąż. Czy sąd może coś w taki przypadku zrobić.

Co to znaczy "coś zrobić"?  Sądy nie są od robienia "czegoś". Sprecyzuj jakie konkretnie masz pytanie, wtedy będzie można coś podpowiedzieć.

Reklama

4

Tak w skrócie to tak wygląda:
Autorka ma 2 dzieci, syna i córkę. Ma swoje mieszkanie, które zapisała na autystyczną córkę.
Na syna zostało przepisane mieszkanie jej ojca a jego dziadka. 15 lat temu w formie testamentu i darowizny.
Ojciec/dziadek umarł niedawno.
Rodzeństwo autorki, siostra i brat domagają się zachowku od tego mieszkania. Bo było własnością ich ojca.

Autorka chce aby tego zachowku nie dostali bo nie opiekowali się ojcem a wcześniej matką gdy zachorowali i potrzebowali pomocy/opieki.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

5 Ostatnio edytowany przez Salomea2 (2017-10-13 01:50:01)

Dokładnie na dodatek siostra brzydziła się ojca oraz matki a brat w ogóle ich nie odwiedzał chyba że po kasę także zadłużył się u ojca matki oraz całej reszty rodzeństwa w tym mnie. Nie rozumiem po co istnieje testament wola zmarłego jak taki prawny potworek jak zachowek może wszystko zniszczuć w USA gdzie 10 lat pracował mój śp. mąż zachowek nie istnieje.

Reklama

6

Ważne pytanie. Czy 15 lat temu napisał on testament czy dokonał darowizny? Bo jeśli dokonał darowizny to nie wchodzi ona w masę spadkową. Jeśli zaś tylko napisał testament to normalnie rodzeństwu przysługuje zachowek.

7

najpierw testament na syna a darowizna to mój pomysł ojciec był zadowolony sama to zrealizowałam ojciec dał mi pełnomocnictwo. To było po to by się nie czepiali. Kolejna aktualizacja mój brat nie chce zapłacić za pogrzeb bo za drogą firme wzieliśmy. Zapłaciłam ja oraz moja siostra. Teraz siostra się przekonała jakiego ma brata.

8

Salomea2 napisał/a:

najpierw testament na syna a darowizna to mój pomysł ojciec był zadowolony sama to zrealizowałam ojciec dał mi pełnomocnictwo. To było po to by się nie czepiali. Kolejna aktualizacja mój brat nie chce zapłacić za pogrzeb bo za drogą firme wzieliśmy. Zapłaciłam ja oraz moja siostra. Teraz siostra się przekonała jakiego ma brata.

A zasiłek pogrzebowy nie wystarczył na pogrzeb?

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

9

Zasiłek pogrzebowy obecnie wynosi 4000 zł za samo zorganizowanie pogrzebu 3200 zł pomnik 4500 zł oczywiście nie było przy tym wypasionej trumny, mszy, trabek i innych cudów. Pomnik i ta tak kosztował mniej poniewaz odbyła się kremacja a nie tradycyjny pochówek za samą kremację dopłaciłam 650 zł.

10

Moim zdaniem ustawienie pomnika to nie są koszty pogrzebu... Więc zasiłek pogrzebowy spokojnie na zorganizowanie tego pogrzebu starczył.

Żeby nabyć spadek musi odbyć się w sądzie sprawa spadkowa. Zarówno jak istnieje testament i jak go nie ma. W czasie sprawy spadkowej sędzia pyta się czy ktoś ze spadkobierców jest "niegodny dziedziczenia". Możesz wtedy powiedzieć, że uważasz, że brat z racji tego, że nie opiekował się ojcem nie powinien mieć prawa do spadku czy zachowku.

I jeszcze wielka prośba - pisząc swoje posty postaraj się pisać je po polsku. Czyli pisząc poprawnie wszystkie wyrazy, zdania buduj poprawnie stylistycznie i używaj znaków interpunkcyjnych. Bo w takiej formie jak są teraz, trzeba przeczytać post trzy razy, żeby wyłowić jego sens.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016