Miłość a rozsądek - co wybrać ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Miłość a rozsądek - co wybrać ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1

Temat: Miłość a rozsądek - co wybrać ?

Witam wszystkich, postaram się napisać w skrócie i treściwie. Może ktoś kiedyś znalazł się w podobnej sytuacji.

Byłem z moją partnerką w związku przez 5 lat. Mamy dwójkę wspaniałych dzieci ( synowie 4 i 2 lata ) Nasz związek był bardzo toksyczny i burzliwy. Zaczął się psuć po 2 latach. Kłótnie, wyprowadzki i tak wkoło, wiele krzywdzących słów, czynów itp. Co miesięczne przerwy, maksymalnie dwu i dalej to samo. Kiedy urodził się nasz pierwszy syn byliśmy bardzo młodzi ona 19 lat ja 21.

Dzisiaj po rocznym rozstaniu ona ma 24 lata ja 26 lat. Inne myślenie na świat. Dogadujemy się wspaniale, jak nigdy, widujemy się na wspólnych weselach naszych znajomych, podczas odwiedzin dzieci itp. Kurz opadł, emocje opadły.

Wiem, że napewno ich bardzo wszystkich kocham, ale po takich przejściach przychodzi również rozsądek... - czy damy rade, czy dam rade ? Mam dużo obaw i myśli...

Czy ktoś z Was spróbował jeszcze raz po roku lub dłuższym czasie i czy to się udało ? Czy znacie takie historie ?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Miłość a rozsądek - co wybrać ?

Ciężko stwierdzić, bo widzicie się sporadycznie. Co będzie jak znowu razem zamieszkacie? Dzień w dzień. Na pewno będą kryzysy jak w każdym związku. Tego nie da się uniknąć. Kwestia jest taka jak będziecie sobie z nimi radzić. Czy będziecie potrafili je na bieżąco rozwiązywać, rozmawiać z sobą czy będziecie trzaskać drzwiami, obrażać się, uciekać na miesiąc. Pomyślcie o dzieciach. One są coraz starsze i chcecie im taki burzliwy dom zafundować ?
Miałam również bardzo burzliwy związek. Mamy dwójkę dzieci i w końcu zdecydowaliśmy o rozstaniu. Jednak wróciliśmy do siebie i to rozstanie otworzyło nam oczy na pewne sprawy. Przestaliśmy się kłócić o głupoty, nie szukamy dziury w całym. Mamy szybsze wymiany zdań, ale nie ma już cichych dni. Obydwoje zaczęliśmy dbać o siebie wzajemnie, czego wcześniej nie było. Przestaliśmy krzyczeć na siebie, potrafimy normalnie rozmawiać. Nie robimy sobie na złość ani przykrości. Jak coś nam leży na sercu to od razu o tym mówimy, nikt nie każe nikomu się domyślić. Dzięki temu funkcjonujemy normalnie. Tak jak napisałam, kłótnie nam się zdarzają, ale są konflikty rozwiązywane na bieżąco.

3 Ostatnio edytowany przez nataliabukwas (2017-09-20 13:58:13)

Mimo rozstania jestescie nadal rodziną. Moze tak jak napisała osoba wyzej-zmiana wyjdzie na dobre. Wazne zeby ustalic jakies zasady i sie ich trzymac. Porozmawiac o swoich potzrbach i wzajemnie szanowac je. Zebyscie oboje zmienili sie na korzysc. Tak naprawdę nie wiadomo jak bedzie, nie ma gwarancji, nie znamy Twojej zony i jej charakteru, ale jesli czujesz ze jestes potrzzebny rodzinie, ze to moze sie udac to chyba warto probowac.

Reklama

4

Rok to sporo czasu - wiele spraw można spokojnie przemyśleć, ochłonąć, zdystansować się, ale też zatęsknić. Nie byłam w takiej sytuacji, jednak intuicyjnie zalecałabym brak pośpiechu. Przede wszystkim nic na siłę, dlatego jeśli oboje zdecydujecie, że ponownie chcecie być razem, róbcie to stopniowo. Wyjedźcie na kilka dni, spędzajcie ze sobą całe weekendy, róbcie coraz więcej rzeczy wspólnie, ale nie zaczynajcie od zamieszkania pod jednym dachem. Dzięki temu będziecie mieć okazję przekonać się, jak dziś układa się Wasza relacja, jeśli przebywacie ze sobą dłużej niż kilka godzin, czy potraficie rozwiązywać konflikty, dzielić obowiązki, wreszcie czy dojrzeliście do tego, aby być razem - dopiero potem przyjdzie moment, by podejmować bardziej wiążące kroki.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Miłość a rozsądek - co wybrać ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016