Kiepska dieta? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Kiepska dieta?

Jeden z moich znajomych ubolewa że nieco przytył. Żalił się że nie je w ogóle słodyczy, ani jakiś przekąsek a ma nadwagę.

Spytałem o jego posiłki, gdy mi je opisał od razu pomyślałem, że je zbyt wiele węglowodanów.

Jednak zanim mu to powiem chcę uzyskać więcej informacji.

Śniadanie: 4 kromki chleba z masłem i serem

Drugie śniadanie: płatki owsiane/kasza jaglana/ żurawina rodzynki, suszone owoce i banan

Pierwsze danie: zupa

Drugie danie: kasza gryczana, kotlet schabowy, surówki albo ryż i kotlet z piersi i surówki

kolacje: 2 kromki chleba z masłem i szynką

Kolega pracuje 8 godzin na siedząco, nie uprawia jakiś sportów i wydaje się mi że nawet jeśli nie spożywa alkoholu, oraz unika słodyczy to i tak je zbyt wiele węglowodanów.

Proszę o opinię

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2017-09-11 12:59:19)

Odp: Kiepska dieta?
Zwierzu napisał/a:

Jeden z moich znajomych ubolewa że nieco przytył. Żalił się że nie je w ogóle słodyczy, ani jakiś przekąsek a ma nadwagę.

Spytałem o jego posiłki, gdy mi je opisał od razu pomyślałem, że je zbyt wiele węglowodanów.

Jednak zanim mu to powiem chcę uzyskać więcej informacji.

Śniadanie: 4 kromki chleba z masłem i serem

Drugie śniadanie: płatki owsiane/kasza jaglana/ żurawina rodzynki, suszone owoce i banan

Drugie danie: kasza gryczana, kotlet schabowy, surówki albo ryż i kotlet z piersi i surówki

kolacje: 2 kromki chleba z masłem i szynką

Kolega pracuje 8 godzin na siedząco, nie uprawia jakiś sportów i wydaje się mi że nawet jeśli nie spożywa alkoholu, oraz unika słodyczy to i tak je zbyt wiele węglowodanów.

Proszę o opinię

Kromka kromce nierówna, warstwa masła, grubość plastra sera, ilość i zawartość zupy i surówki też niejasna.
Bo surówka z zawartością pół słoika majonezu różni się od tej bez niego.
Zupa na golonce z kawałkami mięsa, śmietaną, zasmażką  też ma inną kaloryczność niż taka na chudej piersi.

Kolega powinien ważyć swoje produkty i przeliczać przynajmniej trochę kaloryczność.

A tak na pierwszy rzut oka to ma za mało warzyw. Brak zupełny warzyw na śniadanie i kolację.
Napoje też trzeba brać pod uwagę, czy słodzi kawę, herbatę, czy pije słodzone soki.

Jeszcze ważne jest jaki jest jego wzrost, waga, wiek żeby obliczyć jego zapotrzebowanie kaloryczne..

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3

ma 26 lat wzrost 173/ waga 70

Jednak ma taki krągły brzuch, nie że ma brzuch tylko pod pępkiem jest co złapać i nie ma płaskiego brzucha tylko taki zaokrąglony

Z tego co wiem to pije herbatę zieloną nie słodzi

surówki robi bez majonezu - ogórki, pomidory, papryki, kapusta

Zupy chude bez śmietany

Czasami na śniadanie je jajka, a na kolację twaróg

Mi się wydaje że te drugie śniadania mają zbyt wiele węglowodanów - kasza jaglana/płatki owsiane/kasza manna/żurawina, suszone owoce to jednak sporo tego

Reklama

4

Nie znając wagi tych produktów, które zawierają węglowodany /  głównie chleba, kaszy, owoców/ to trudno powiedzieć czy jest ich za dużo w jego diecie.
Na pewno dobrze byłoby zamienić kolację z chleba na danie warzywne z mięsem.

Jeśli nie ma wysiłku fizycznego to mięśnie nie pracują i zanikają,
Poradź mu, żeby zaczął się więcej ruszać jeśli nie chce aby całkowicie mu zanikły a zrobi się oponka z tłuszczu.
Zmotywuj go do tego jeśli jesteś jego przyjacielem.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

5

Witam,

Przede wszystkim kolega powinien spalać tyle samo kalorii ile dostarcza jeśli nie chce tyć. No i podstawą jest aktywność fizyczna.

Śniadanie: 4 kromki chleba z masłem i serem (najlepiej ciemne pieczywo

Drugie śniadanie: płatki owsiane/kasza jaglana/ żurawina rodzynki, suszone owoce i banan (nie znamy wag produktów, ale są tutaj same węglowodany!)

Drugie danie: kasza gryczana, kotlet schabowy, surówki albo ryż i kotlet z piersi i surówki (Pytanie o której jedzony jest obiad, o której kończy pracę itd. Na pewno nie jadłbym 2-daniowego obiadu, tylko rozbiłbym to na 2 osobne posiłki - jeśli jest taka możliwość czasowa)

kolacje: 2 kromki chleba z masłem i szynką (radzę zamienić np. na chudy twaróg, chleb bym odpuscił, no chyba, że bardzo lubi)

Wartość energetyczną posiłków można ułożyć w miarę intuicyjnie. Np. solidne śniadanie, sporo węglowodanów przy 2 posiłku jeśli wypada ok 12.00 lub jeśli czeka nas jeszcze kilka godzin pracy. Później w miarę spadania intensywności zajęć w ciągu dnia warto zmniejszać liczbę węglowodanów i dorzucić trochę białka.  Wszystko co zjemy a nie spalimy odkłada się potem w tłuszcz - białko, węglowodany czy tłuszcze.

Reklama

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016