Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego

Czy czlowiek bogaty jest wartosciowszym czlowiekiem niz czlowiek normalny, biedny?
Jakie zdania macie na ten temat?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego

Co za głupie pytanie. Człowiek bogaty od biednego jest bogatszy a nie wartosciowszy  Podobnie  blondyn nie jest wartosciowszy od łysego tylko dlatego, ze ma wlosy.

3

Odp: Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego
Smutna Twarz napisał/a:

Czy czlowiek bogaty jest wartosciowszym czlowiekiem niz czlowiek normalny, biedny?
Jakie zdania macie na ten temat?

To zależy od tego, kto czym mierzy wartość człowieka.
Ciekawe stwierdzenie "normalny" to 'biedny".

Odp: Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego

Bogactwo nie ma tutaj nic do rzeczy. Chyba, że mówimy o bogactwie emocjonalnym. Wartość człowieka mierzymy jego czynami i zachowaniem. Możemy trafić na skrajnego idiotę i chama, który jest biedny, albo na super bogatego miłego i pomocnego człowieka.

5

Odp: Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego

Społecznie osoba bogata jest postrzegana jako lepsza niestety ewidentnie to widać chociaż to zależy.

6

Odp: Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego
Smutna Twarz napisał/a:

Czy czlowiek bogaty jest wartosciowszym czlowiekiem niz czlowiek normalny, biedny?
Jakie zdania macie na ten temat?


A wartość człowieka mierzy się pieniędzmi???
....bo wg mnie nie.
Pieniądz rzecz nabyta.

7

Odp: Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego

Bogaty jest bogatszy, a biedny biedny.
I tyle.

8 Ostatnio edytowany przez random.further (2017-09-05 20:58:34)

Odp: Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego

smile smile smile No niech mnie...

Bogaty jest :
- bogatym doświadczeniem, czy
- bogatym posiadaniem pieniędzy ?

9

Odp: Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego
random.further napisał/a:

smile smile smile No niech mnie...

Bogaty jest :
- bogatym doświadczeniem, czy
- bogatym posiadaniem pieniędzy ?

Chodzi o pieniądze. Tak wywnioskowałam.

10

Odp: Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego
Smutna Twarz napisał/a:

Czy czlowiek bogaty jest wartosciowszym czlowiekiem niz czlowiek normalny, biedny?

Oczywiscie ze nie jest.

11

Odp: Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego

Nie jest, choć w dzisiejszym świecie wartościuje się w ten sposób ludzi.
Pieniądze mogą być zdobyte różną drogą, niekoniecznie uczciwą i legalną.
Jeżeli ktoś zdobył ciężką, uczciwa pracą to mozna o nim powiedziec że jest pracowity i zdeterminowany.
Ale nic poza tym ilosc posiadanej gotowki o czlowieku nie mówi.

12

Odp: Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego

Może i w dzisiejszych czasach społeczeństwo bardziej docenia i szanuje ludzi bogatych, niemniej moim zdaniem to zależy od systemu wartości. Dla mnie człowiek bogatszy jest po prostu bogatszy. Może był sprytniejszy, może wykorzystał swoje 5 min, może był nieuczciwy , a może miał szczęście urodzić się w bogatej rodzinie - to nieistotne, bo nie czyni go to wartościowszym w moich oczach.

13 Ostatnio edytowany przez Loto (2017-09-20 19:58:34)

Odp: Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego

Niestety wiekszosc bogatych ludzi, to bardzo czesto ubodzy duchowo ludzie, biedni umyslowo, jakby nie mieli duszy...
czesto traktuja ludzi tych biedniejszych jako gorszy sort, nie warty nie godny ich uwagi.
Bogaty bo? trafil w biznes, jest cwany,  po rodzinie bogaty, ale to czesto tez ciezka praca, zwroccie uwage na biografie slawnych milionerow...

14 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2017-09-24 22:36:44)

Odp: Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego

Każdy bogaty znajdzie sposób by deprecjonować biednego a biedny by deprecjonować bogatego.
Kwestia jak ktoś jest zadowolony  z życia i czy umie się nim cieszyć oraz jaki ma system wartości.

Bogaty ma większe oczekiwania i potrafi je zrealizować , biedny tez ma oczekiwania ale nie potrafi ich zrealizować.
Jeżeli mierzyć wszystko forsą to bogaty osiąga więcej (forsy) a biedny chce ale nic nie robi albo nie potrafi.
Ale nie zawsze tak jest , czasem zdobywanie pieniędzy wymaga wyrzeczeń , wtedy pieniądze kosztują więcej niż są warte.
Jest to pewnego rodzaju ryzyko.
Możesz mieć więcej na koncie ale możesz tego żałować , może być zupełnie inaczej bo coś się przewartościuje.

Moim zdaniem to kwestia systemu wartości i każdy ma go swój.
To też kwestia czy kogoś system wartości,  jest  jego prawdziwym system wartości dopasowanym do miejsca w hmm życiu.

Np. jestem biedny , wierze że najważniejszy jest rodzina , rozwój ale ciągle myślę o nowym iPhonie.
Ten człowiek będzie nieszczęśliwy.

Jestem bogaty, forsa jest ważna bo mam bogatych znajomych ale widzę że rodzina się rozpada.
Ten człowiek tez będzie nieszczęśliwy.


Ludzie o rożnych systemach wartości nie dogadają się ale to jest normalne.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy czlowiekBogaty jest wartosciowszy od czlowieka normalnego/biednego

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024