Blizna po operacji - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Blizna po operacji

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: Blizna po operacji

Dziewczyny, miałam operację i została mi dość duża blizna z boku, na brzuchu. Macie jakieś sprawdzone sposoby, żeby rozjaśnić czy przyspieszyć znikanie? Nie lubię jej, kojarzy mi się negatywnie, choć zdążyła się już podgoić.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Blizna po operacji

Jeśli masz tendencję do blizn przerostowych, już od pierwszych dni od zamknięcia rany zastosuj odpowiednią profilaktykę. Na rynku jest sporo rozmaitych preparatów przeciwko bliznom. Od niedawna w pojawiły się innowacyjne silikonowe plastry żelowe Sutricon, których skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach. Plastry na blizny SUTRICON nie brudzą ubrania, są wygodne i niewyczuwalne pod bielizną. Zapobiegają powstawaniu blizn przerostowych, a jednocześnie likwidują nieprzyjemne objawy towarzyszące gojeniu się rany, takie jak nadwrażliwość na dotyk czy swędzenie.

3

bluepearl napisał/a:

Dziewczyny, miałam operację i została mi dość duża blizna z boku, na brzuchu. Macie jakieś sprawdzone sposoby, żeby rozjaśnić czy przyspieszyć znikanie? Nie lubię jej, kojarzy mi się negatywnie, choć zdążyła się już podgoić.

plastry silikonowe są super, szwagierki synek używał na blizny i mówiła że to najlepsze co można dostać na blizny, młody do tej pory ich używa, wiem że dobrze się trzymają i ona mówiła że można ich używać kilka dni nawet.

Reklama

4

Pojęcia nie mam co to są blizny przerostowe to Wam nie powiem, interesuje mnie jedynie zrobienie czegoś z tym. A te plastry to normalnie w aptece kupię? Nie podrażniają skóry, jak się dłużej nosi? Bo ja z tych wrażliwych niestety.

5

Moja była miała dość sporą bliznę pod szyją po operacji tarczycy. Robiła z nią różne cuda - kremy, plastry, naświetlania. I nic. I dopiero jak dala jej święty spokój to sama z biegiem czasu wyblakła.

Reklama

6 Ostatnio edytowany przez I_see_beyond (2017-09-21 14:55:26)

Polecam w/w plastry Sutricon. Dostaniesz je w dowolnej aptece internetowej.

Niezły jest Dermatix (i jego mocniejsza wersja Ultra), ale to na mniejsze blizny. Maleńkie opakowanie dość sporo kosztuje. Sutricon wychodzi taniej.

Poczytaj w necie o ich działaniu i sposobie aplikacji.

Nie podrażniają. Jeśli nie zrobisz z blizną nic, to zostanie widoczna dłużej.

7

Blizny to nic takiego, sama mam na ciele kilka, w tym na dłoni po tym, jak będąc dzieckiem złamałam rękę, zdążyłam się więc już przyzwyczaić.

8

Ja mam tendencję do bliznowacenia i trochę pomaga mi jedynie Silaurum.

9

Ten sutricon wydaje się sensowny, trochę o nim poczytałam w sieci i wzięłam sobie na wypróbowanie. Takie mam i bardzo mocno czekam na pierwsze efekty...

http://i65.tinypic.com/282griv.jpg

10

Ja na blizny polecam bardzo maści ze złotem. Są one nieco droższe, ale warte swojej ceny. Blizny są mniej widoczne:)

11

Muszę sprawdzić te maści

12

bluepearl napisał/a:

Ten sutricon wydaje się sensowny, trochę o nim poczytałam w sieci i wzięłam sobie na wypróbowanie. Takie mam i bardzo mocno czekam na pierwsze efekty...

http://i65.tinypic.com/282griv.jpg

Myślę, że będziesz zadowolona tylko trochę cierpliwości trzeba smile ale pewnie pierwsze efekty będą po paru tygodniach, daj znać jak tam Ci się sprawdza

13

Sama mam bliznę po zabiegu, z boku twarzy. Zabieg był w czerwcu i dziś blizna, wprawdzie jest widoczna, ale mało. Stosuję CEPAN. Może też być CONTRATUBEX. Obie maści są na bazie cebuli - CEPAN pachnie niestety intensywniej wink Obie polecał mi dermatolog.
Contratubex jest zagranicznym preparatem, droższym od Cepanu, a o podobnej skuteczności, więc nie ma co przepłacać.
Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, smarować regularnie, a na efekty czekać co najmniej parę miesięcy.

14 Ostatnio edytowany przez Swanen (2017-11-05 14:55:46)

Blizny usuwa  też laserem z tym, że jest to droga kuracja, niestety. Nie wiem jaka jest skuteczność, ale tak do końca to blizny usunąć się raczej nie da, może rozjaśnić czy zmniejszyć.

15

Niestety laser to już spory wydatek, z tego co wiem to też warto po takich zabiegach stosować plastry silikonowe bo one przyspieszają gojenie. Myślę że na początku lepiej próbować tańszych rozwiązań tylko wiadommo że trzeba tu trochę cierpliwości ale też systematyczności.

16

O kurcze, blizny są super, takie naturalne tatuaze, dlaczego Ci tak bardzo przeszkadza taka jedna skromna?...

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Blizna po operacji

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016