Plagiat? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Plagiat?

Cześć dziewczyny! Za kilka dni muszę oddać pracę dyplomową mojemu promotorowi i piszę na temat taki dość niszowy, rzadko występujących kamieni ozdobnych i prawie wcale nie było literatury, jest kilka książek na krzyż i ja wszystko pisałam na ich podstawie, boje się, że praca będzie do nich bardzo podobna i oskarżą mnie o plagiat i będę miała problemy sad Pracę pisałam sama, parafrazowałam jak umiałam, no ale definicji kamienia czy minerału nie da się zbytnio sparafrazować… Znajomi mówią, że powyżej kilku procent podobieństwa to jest już źle i zaczęłam panikować sad Na mojej uczelni program, przez który to przepuszczą to genuino. Może któraś z Was miała sytuację podobną do mojej? Czy promotor Wam puścił pracę, czy robił problemy?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Plagiat?

Miałam identyczną sytuację, u mnie oczywiście procent przekroczył. Wszystko leży w rękach promotora. Mój napisał, że z powodu pewnej ilości cytatów procent jest wyższy i on dopuszcza pracę i mnie do obrony, więc głowa do góry!

3

Najgorsze, co możesz teraz zrobić, to spanikować i zacząć tę pracę na ostatnią chwilę „ulepszać”. Teraz te programy typu genuino znajdą wszystko, białe znaki, lekką zmianę szyku zdania i tak dalej, więc nie rób nic głupiego, bo jeszcze potem w raporcie wyjdzie, że chciałaś coś zatuszować i będzie wstyd. Najważniejsze, że Ty sama wiesz, że pracę napisałaś, czujesz, że jest w porządku i promotor Ci na pewno podpisze, bo przecież sam zna literaturę z dziedziny, w której siedzi od lat i wie, że z kosmosu tego wziąć nie mogłaś. Co ważne, tam gdzie pisałaś słowo w słowo rób koniecznie cytaty, a po akapicie, w którym parafrazowałaś jakąś książkę podawaj źródło i jesteś kryta. Przecież to normalne, że student korzysta z literatury, mam wrażenie, że teraz przez to sprawdzanie czy jest plagiat to wszystkim się włączyła panika i boją się nawet tego, że cytują, a przecież to NORMALNY zabieg podczas pisania pracy dyplomowej.

Reklama

4

Działanie w ostatniej chwili może tylko zaszkodzić. Dokładnie tak, jak zresztą mówisz. Nie wiem jak Ci pomóc. Zostaje chyba tylko trzymanie kciuków, ale są różne opinie na temat skuteczności tej metody. smile

Nic nie załamuje tak, jak złamana obietnica

5

A dawałaś przypisy zawsze, nawet w parafrazach? I jak robiłaś parafrazy, to zmieniałaś mniej więcej szyk zdania? Jeśli tak, to powinno być ok, jeśli są przypisy. Zawsze można na internecie znaleźć jakieś programy do sprawdzania, ile procent plagiatu jest

Reklama

6

Tak, robiłam bardzo dużo przypisów, ale czy odpowiednio zmieniałam szyk zdania, to już nie pamiętam… piszę tę pracę od kilku miesięcy no i mam 70 stron, więc ja już nawet dokładnie nie pamiętam skąd wzięłam które zdanie i jak je zmieniałam sad

7

Najlepiej plagiat sprawdzać programem ze strony www antyplagiat net

8

Sprawdziłam sobie tym programem, który mam na uczelni, żeby było wiarygodnie smile

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016