Jakiś dobry film? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Jakiś dobry film?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 47 ]

1

Temat: Jakiś dobry film?

Poleciłaś film "Wszystko gra" Woodego Allena. Dobry był, taka opowieść teatralna o związku, pożądaniu, zdradzie, z morderstwem i zaskakującym zakończeniem. Przesadzony mocno, ale o to chodzi jeśli ma być show. Dzięki.

A może ktoś poleci jeszcze inny film do oglądnięcia? Mocny emocjonalnie, o życiu, relacjach kobieta mężczyzna, miłości, zauroczeniu, seksie, pożądaniu, niebanalny, co zostaje w pamięci, z dylematami moralnymi?

Mój numer jeden to "Co się wydarzyło w Madison County". Parę chwil, krótki romans, a został w sercach na całe życie. Można by wyrzucić te chwile od razu do kosza, ale ona i on pamiętali. Nie chciałbym tak się męczyć bez kontaktu wiele lat.

Polecam:  "Tydzień z życia mężczyzny" Stuhra, "Nathalie" 2003 dwie piękne kobiety + Gerard Depardieu, "Zakochany głupiec" z Craigiem, "Krótki film o miłości" Lubaszenko + Szapołowska, "Sugar hill" z czarnym bosem co stoi na dachu i zaczyna swoją opowieść.

Nie polecam:   "Pretty woman", "Oczy szeroko zamknięte", "Nimfomanka", "Dirty dancing".... i ii... nie pamiętam czego nie polecać.

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jakiś dobry film?

"Ćma barowa"

...tak mi przyszlo do glowy.

Nic tu nie ma ;P

3

"Wstyd" Steve'a McQuenna

"Istnieje tylko jedna osoba, która kiedykolwiek może uczynić Cię szczęśliwym i tą osobą jesteś Ty"
Reklama

4

Mogę polecić te:

- Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
- Love

See, madness, as you know, is like gravity. All it takes is a little push!

5 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2017-08-30 17:29:32)

"Dzikie Historie"  Czyli Almodovar w stylu Tarantino smile Genialne!

Oczy szeroko zamknięte doceniłam za 2 obejrzeniem po paru latach. Polecam.
I na marginesie tego filmu- Nigdy nie widziałam kiepskiego filmu z Tomem Cruisem.

Zakochany Głupiec- niby o niczym, akcja wolno się rozkręca,a nie można się oderwać.

nie rozumiem popularnosci Dirty Dancing- tu się zgadzamy.

Nie odkrywa się nowych lądów bez zgody na to, że na długi czas straci się z oczu brzeg. Andre Gide
Reklama
Gary napisał/a:

A może ktoś poleci jeszcze inny film do oglądnięcia? Mocny emocjonalnie, o życiu, relacjach kobieta mężczyzna, miłości, zauroczeniu, seksie, pożądaniu, niebanalny, co zostaje w pamięci, z dylematami moralnymi?

Dla mnie takim filmem mocnym emocjonalnie jest "Kiedy mężczyzna kocha kobietę" z Andy Garcia.

Dylemat moralny mają przez chwilę bohaterowie w filmie "Niemoralna Propozycja" smile

W polskim kinie, niebanalne, co zostawiły ślad w mojej pamięci były m.in.:

"Bez wstydu"
"Ida"
"W imię"

Są jeszcze takie jak "Sponsoring", który mnie nie porwał.

No i klasyka, jak "Lektor", "Absolwent"

"...just because it burns, doesn't mean you're gonna die. You gotta get up and try..."

7

smile
Złe wychowanie
Róża

Mam sentyment do Space Above And Beyond smile smile smile

8

Ja polecam wszystkie filmy z Jennifer Aniston, a zwłaszcza "Żona na niby" i Dorwać byłą" oraz z Katherine Heigl na "Brzydkiej prawdzie" praktycznie non stop się śmiałam.

[tu był niedozwolony link - usunięte przez moderację]

9

Na mnie ostatnio ogromne wrażenie zrobiły dwa filmy : reżyseria:    Xavier Dolan
scenariusz: Xavier Dolan "Mama" (2014) Mommy -  Owdowiała kobieta wychowuje samotnie agresywnego syna. Chłopak ma piętnaście lat i cierpi na ADHD

oraz - "Zabiłem moją matkę" J'ai tué ma mère (2009) - Bohaterem filmu jest 16-letni Hubert, który po rozwodzie rodziców mieszka z matką, a ojca widuje sporadycznie.

Jednak ten pierwszy to rewelacyjny film - oglądając go zapominałam oddychać. Polecam, o trudach wychowawczych matek.

smile

10

To ja polecę Turystę ( ale tego z 2014 roku ).
Bardzo fajne studium stosunków międzyludzkich

11

Ostatnie fajne filmy jakie obejrzałam: "Kazde zycie jest cudem", "Światło między oceanami" oraz "Niebezpieczna piękność"(1996). Mądre, ciekawe smile

12 Ostatnio edytowany przez Misiulka (2017-09-21 15:45:32)

Mam prośbę:
Aby każdy który proponuje film napisał jakiego typu on jest (np: dramat, psychologiczny, biograficzny, familijny, religijny, melodramat, komedia, fantastyka, dreszczowiec ).
Z którego roku i krótki opis .
Co do mnie  - jestem wielbicielką dobrego kina, Obecnie najchętniej oglądam filmy - dramat psychologiczny.

Do takich filmów można zaliczyć Musimy porozmawiać o Kevinie ( 2011 )
Tytułowy Kevin to demoniczny nastolatek, który świadomie manipuluje swoim otoczeniem, nie uznaje żadnych zasad i z prowokującym uśmiechem mówi: "Wstajesz rano i oglądasz telewizję, jedziesz samochodem i słuchasz radia
Wstrząsający film, który na długo pozostaje w pamięci
http://1.fwcdn.pl/po/58/02/485802/7466167.3.jpg

smile

13

-Love jak już ktoś wspominał
- Closer  ( Bliżej)

14

Ja polecam:
"Czekolada" (choć może nie do końca wpasuje się w kryteria wink)
"Pamiętnik"
"Dom dusz"
oraz "Przed zachodem słońca"

I feel that there is nothing more truly artistic than to love people. - Vincent Van Gogh

15

Gary[/quote napisał/a:

......Nie polecam:   "Pretty woman".....

A ja właśnie ten film oglądam wielokrotnie jak mam doła big_smile

smile

16

Dom dusz rewelacyjny - oglądałam wielokrotnie. Czekolada również. Znakomite kreacje aktorskie

smile

17 Ostatnio edytowany przez Loto (2017-09-30 11:43:25)

"Rosyjskie dziewczyny, podryw po Rosyjsku" - film dokumentalny jak to rosjanki od najmlodszych lat uczone sa(nawet powstaja specjalne szkoly w tym celu)
jak uwodzic mezczyzn, by osiagac to co chca.
Tutaj link  do filmu -  https://www.cda.pl/video/81129101

ZGAS podly usmiech LUDZI zlych.

18

Z kinowych - "Dunkierka". A tak to z ostatnio obejrzanych: "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", "Azyl".

19

Tym razem polecam film który warto obejrzeć  Before I Fall   (2017) polski tytuł -7 razy dziś.

Na wczoraj już nie masz wpływu, jutro jest tajemnicą - ważne jest tu i teraz - czyń dobro!!

http://1.fwcdn.pl/po/75/45/757545/7781459.2.jpg

Pozwolę sobie wkleić link, jeśli to nie zabronione - https://www.cda.pl/video/14339144e

smile

20

"Hańba" z niezrównanym Johnem Malkovichem.
Film z 2008 roku. Kwalifikowany jest jako dramat obyczajowy, ale chyba jednak nie poddaje się tak jednoznacznej kwalifikacji.
Opisu nie podam, akcja toczy się w Afryce Południowej. Nie jest to film lekki, czasem drażni (postępowanie bohaterów), czasem bulwersuje, ale nie można się oderwać. W każdym razie ja nie mogłam.

21

Oglądałam ten film "Hańba" i istotnie jest kontrowersyjny... To jest tego rodzaju gatunek, który wzbudza sprzeczne odczucia. Od podziwu do zniesmaczenia.

smile

22

"Nocny pociąg do Lizbony.",  "Rzeka kłamstw.",  "Oszukana." Polecam.

23

Światło między oceanami.

I mój numer jeden: Kobieta, która pragnęła mężczyzny z Dorocińskim.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

24

Harvey napisał/a:

Mogę polecić te:

- Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
- Love

" Dobrze sie kłamie..." - bardzo ciekawy pomysł na film. też mi się podobał.

25

Nie przepadam za melodramatami ale ten film "P.S. Kocham cię" (2007) -  reżyseria:Richard LaGravenese prod. USA.
W rolach głównych: Hilary Swank, Gerard Butler, Kathy Bates
Ostatnio obejrzałam po raz "enty" i ryczałam jak bóbr...
Ps Kocham Cię -  to niesamowita historia miłosna  małżonków, zaczynająca się w momencie śmierci jednego z głównych bohaterów. Gerry umiera krótko po zdiagnozowaniu u niego guza mózgu. Zrozpaczona Holly mimo pomocy i wsparcia ze strony rodziny i przyjaciół popada w depresje. Niespodziewanie dla wszystkich okazuje się, że Gerry zostawił listy dla ukochanej w których zostawia dla niej zadania na każdy miesiąc do końca roku. Holly postanawia wykonać je wszystkie, choć niektóre okazują się trudne. We wszystkim pomagają jej najlepsze przyjaciółki oraz rodzina.
To subiektywny odbiór tego filmu, stąd te łzy....  http://zaq1.pl/video/1881

smile

26 Ostatnio edytowany przez Excop (2017-10-13 15:02:01)

Polecam, Gary, "Rozstanie". Francuski film z 1994 r. z udziałem Isabelle Huppert i Daniela Auteil'a.
Przejmujące studium  przyjmowania do świadomości rozpadu związku, gdy ona - choć ma coś nowego już, nie potrafi zerwać z dawnym życiem u boku świadomego tego męża.
I on, który stara się nie dopuścić do siebie swojej części winy rozkładu małżeństwa.
Pozorna, udawana stabilizacja w dawno zburzonym gmachu, gdzie pretekstem do odkładania cięcia skalpelem, jest oczywiście, dziecko obojga.

facet po przejściach

27 Ostatnio edytowany przez Swanen (2017-10-13 22:01:27)

Pocałunek kobiety pająka  Hectora Babenco z Wiliamem Hurtem, Sonią Bragą i Raulem Julia- ah, co za film. Staroć, chyba jeszcze z lat 80-ych ale ogląda się rewelacyjnie (jak ktoś takie lubi).

Wesele Muriel - film jest rewelacyjny a nawet nie do końca potrafię powiedzieć dlaczego.  Świetne aktorstwo na pewno W wykonaniu Tony Colette i Rachel Griffith.

Miłość i śmierc w Wenecji - wielka brytyjska powieść epicka i świetna ekranizacja.  Helena Bonhnam Carter, Linus Roache, Elisabeth McGovern, Charlotte Rampling - plejada.

28

"Siła spokoju (Peaceful Warrior)"Madrosc zyciowa, podnaszacy na duchu, dajacy nadzieje, film na faktach.

29

Dzieki smile

30

"The Secret Scripture"

31 Ostatnio edytowany przez Loto (2017-11-01 22:26:06)

Ostatnio bardzo zafascynowal  mnie film na faktach, biografia Dalidy, nie przestaje sluchac jej utworow...
film pt "Dalida" bardzo polecam przepiekny film, dostepny na zalukaj.tv
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test

32

uwielbiam polskie filmy

https://www.youtube.com/watch?v=TMefT-pkSHs
                                                                                                                      dobry

https://www.youtube.com/watch?v=HrEIzju9c34
                                                                                                                        b. dobry

film ze S.Stallone

https://www.youtube.com/watch?v=t2lk6AKJe6g
                                                                                                                              dobry

dzięki za listę filmów do oglądnięcia ....

Nie zmieniaj się ! ... to najlepszy komplement - jaki można usłyszeć od drugiej osoby .... 

33

a może "Gone girl" ? ciężko powiedzieć coś o tym filmie żeby go nie spoilerować, mnie się podobał i dałam się zaskoczyć a to sztuka niecodzienna żeby mnie film zaskakiwał smile

Angielski z pewnością (r)
Lekcje na YouTube

34

wszystko o mojej matce

[tu był nieregulaminowy link - usunięte przez moderację]

35

przedwczoraj leciał ten film na KULTURZE ( jest w necie smile)

http://www.teleman.pl/tv/Ilo-Ilo-1623964

fabuła banalna  ale ciekawy film do oglądnięcia ...
pokazane życie od środka w Singapurze       ( bardziej dla kobitek smile )

Nie zmieniaj się ! ... to najlepszy komplement - jaki można usłyszeć od drugiej osoby .... 

36 Ostatnio edytowany przez Misiulka (2017-11-21 22:26:33)

Nie wiem jak Wam się spodoba film "Chór" ale dla mnie był niesamowity i chyba znowu go obejrzę
            Bohaterem filmu jest 11-letni Stet, który jest zmuszony zapisać się do szkolnego chóru. Sprawiający problemy dzieciak przechodzi szkołę życia pod okiem doświadczonego muzyka.
                                              https://www.cda.pl/video/51140523

smile

37

Polecam film "Remember" (2015) - ciekawy dramat, ukazanie wymierzania sprawiedliwosci przez pewnego starszego pana z Alzhaimerem po latach za zbrodnie nazistowskie. Jednak to film wolny, ciekawy, klimatyczny. Zakonczenie za to bardzo zaskakujace tego w tym filmie pewnie nikt sie nie spodziewa.

Z innych np "Wielkie oczy" - prawdziwa historia pewnej malarki. Prosta ale chwilami dosc dramatyczna. Piekne kolory w filmie, dobre aktorstwo.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

38

truskaweczka19 napisał/a:

Polecam film "Remember" (2015) - ciekawy dramat, ukazanie wymierzania sprawiedliwosci przez pewnego starszego pana z Alzhaimerem po latach za zbrodnie nazistowskie. Jednak to film wolny, ciekawy, klimatyczny. Zakonczenie za to bardzo zaskakujace tego w tym filmie pewnie nikt sie nie spodziewa.

Z innych np "Wielkie oczy" - prawdziwa historia pewnej malarki. Prosta ale chwilami dosc dramatyczna. Piekne kolory w filmie, dobre aktorstwo.

Racja Remember to film godny obejrzenia zakończenie mnie zaskoczyło.
"Wielkie oczy" również oglądałam - tym bardziej, że oparty na faktach  o życiu amerykańskiej malarki Margaret Keane.

smile

Posty [ 1 do 38 z 47 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Jakiś dobry film?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016