Idiotyczna nowomoda czy patriotyzm - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Idiotyczna nowomoda czy patriotyzm

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 34 ]

1 Ostatnio edytowany przez authority (2017-08-17 10:04:05)

Temat: Idiotyczna nowomoda czy patriotyzm

Nie chciałbym wbić kija w mrowisko ale tu skłaniam się do tego pierwszego.Ostatnie prądy młodzieżowe dobijają mnie. Mianowicie chodzi o umieszczanie gdzie się tylko da kotwicy polski walczącej. Na samochodach koszulkach tatuażach widzę iż z miesiąca na miesiąc jest tego coraz więcej. Jak dla mnie to tylko profanacja tego znaku.Ludzie którzy to noszą mają z czymś problem jakieś kompleksy, niedowartościowanie, nadmiar testosteronu. Wspólną widoczną cechą  tych ludzi jest sztywność, wyczuwalna pogarda do innych.Jedno jest pewne do bystrych się nie zaliczają. Gdyby przynajmniej naprawdę interesowali się powstaniem czy chociaż historią miasta działali chociażby zapalając świeczki na grobach powstańców a tu kompletna pustka. Z przeprowadzonych przeze mnie rozmów wynika iż dla nich ten znak sprowadza się do jakiegoś totemu symbolu nieustępliwości zewu bliżej nieokreślonej walki elementu ideologii. Z powstańcami ma to niewiele wspólnego. Potwierdzeniem mej tezy jest incydent wygwizdanie najbardziej zasłużonego żyjącego powstańca szefa związku powstańców polskich.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez ironmade (2017-08-17 11:15:43)

Odp: Idiotyczna nowomoda czy patriotyzm

Piłsudski-żyd Selman,agent niemiecki,rosyjski...tak na marginesie.

3 Ostatnio edytowany przez vundo (2017-08-17 11:09:06)

Niestety, to jest samonakręcające się koło zamachowe mody. Ten znak należy traktować z najwyższym szacunkiem i zachowywać dla kolejnych pokoleń w takim kontekście, w jakim powstał i jakim służył, a wykorzystywanie go by wybić się na tendencyjnego patriotę, jest po prostu żałosnym śmiechem historii. Po prostu nie wypada chodzić do McDonalds' w koszulce z Polską Walczącą.

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wykorzystywania Kotwicy w zupełnie prywatnych, pokojowych czasach. Przez ten znak ginęły setki tysięcy ludzi, z wielkim ryzykiem śmierci na miejscu malowano go na murach. A teraz nakleja się go na roboczym aucie i jeździ po kraju. Najlepiej jeszcze jak po jednej stronie jest Kotwica, a po drugiej jakaś wulgarna, dresiarska wlepka pokroju "pokaż cycki dam ci ciastko".

Zdecydowana większość wyznawców tej mody zupełnie nie zna głębokiego znaczenia tej symboliki, rzeczywiście zupełna, głucha pustka. Dat związanych z historią nie pamiętają (ostatnio w pociągu usłyszałem "bo dzisiaj (15 sierpnia) święto jakieś wojskowe, coś tam..."), więc w sumie ot tylko żeby modnie się ubrać i szczycić się byciem lepszym, bo patriotą.

Od takich patriotów uchowaj nas Panie.

Reklama

4

Nie rozumiem w czym problem. Wszyscy, nie tylko młodzież, nosimy na ubraniach setki przeróżnych symboli, których znaczenie niekoniecznie znamy. Chcą nosić PW niech noszą. Lepiej to niż tęczę i rurki.

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

5

Symbolika patriotyczna, emblematy , totemy , piktogramy ..cokolwiek.
To się powoli odradza.

Zaczęło się chyba od marszu B. Komorowskiego z kotylionem w klapie.
Trzeba poczekać  może, do czasu aż pewne rzeczy albo spowszednieją albo nabiorą prawdziwego znaczenia.
Nie ma na razie policji do spraw czystości symboliki.
Jednak nie wiadomo co czas przyniesie smile

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.
Reklama

6

Mnie to bardzo irytuje. Nie tyle na koszulkach, bo to idzie przeżyć, ale widziałam skarpetki, pościel a nawet bieliznę z symbolem Polski Walczącej, bądź ogólnie - patriotyczną. Na koszulce to moze jeszcze wyrażać podziw, ale jak nosi się Orła białego albo Polskę walczacą koło ch**a, to co to jest?

A z drugiej strony, gdy uczestniczki czarnego protestu lekko go zmodyfikowały na Polka walcząca, to od razu wyrok za znieważenie. Natomiast noszenie go na skarpetkach znieważające nie jest...

7 Ostatnio edytowany przez authority (2017-08-17 21:43:06)

Szakisz mi nie przeszkadza tęcza oraz rurki u kobiet big_smile Jak wspomniałem gdyby to był tylko symbol OK ale patrząc na tych ludzi widzę ogień w oczach. Im się marzy wojenka.
Czekajmy aż odrodzą się falangi bojówki Dmowskiego.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

8

Nie używam. Starej daty będąc, ze szkoły reżimowego harcerstwa, wychodzę z założenia, ze nosi się tylko te odznaki, które się zdobyło. Jedyna symbolika na mojej osobie, to prosty, stalowy krzyżyk.

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..

9 Ostatnio edytowany przez authority (2017-08-17 21:59:54)

Ok i tak trzymać. Pierwszy raz się z tobą zgadzam Snake smile

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

10 Ostatnio edytowany przez Racibor (2017-08-18 12:49:58)

Ja myślę, że to przede wszystkim odpowiedź na marsze KOD-u. Takie pokazanie, że wartości patriotyczne czy jakieś konserwatywne też są popularne. Społeczeństwo u nas się ostatnio mocno podzieliło, masa ludzi chce coś zamanifestować. Osobiście nie preferuję takiej odzieży ale też mi nie przeszkadza. W sumie to dobrze, że patriotyzm robi się "modny" wśród młodych ludzi.

11 Ostatnio edytowany przez Oen_242 (2017-08-18 21:38:18)

Racibor napisał/a:

W sumie to dobrze, że patriotyzm robi się "modny" wśród młodych ludzi.

To, że ktoś walnie sobie kotwicę na samochodzie (obowiązkowo Golf 3 lub BMW) w żadnym stopniu nie czyni go patriotą. Właściwie jest dokładnie na odwrót.

12

Jedna osoba zrobi to z poczucia patriotyzmu inna dla szpanu. Ja nikomu w głowie nie siedzę. Ale cieszy mnie, że powoli odchodzi się u nas od takiej ojkofobii: "łe Polska to ciemnogród i dziadostwo, nie to co postępowy zachód" na rzecz szacunku do swojego kraju.

13 Ostatnio edytowany przez authority (2017-08-19 19:31:06)

Tak modny iż wygwizduje się powstańców co szli z Komorowskim na czele marszu big_smile A KOD to nie patrioci ? tak samo większość z nich to działacze solidarności z lat 80-tych. Nie mam czasu na marsze ale nawet za 1mln zł nie poprę nacjonalistów, rydzykowych bigotów oszołomów niszczących naszą piękną ojczyznę. To już jest mieszanie polityki do patriotyzmu i mylenie patriotyzmu z wypaczeniem patriotyzmu tj nacjonalizmem. Jeden uważa rację stanu jako izolacjonizm inny jako stanie się częścią europy częścią decyzyjną tj przechodząc na walutę euro. Dając tym samym Polsce gwarancję iż w razie wojny inne państwa UE nas obronią. Gwarancję taką dale gospodarka interesy. W obecnych czasach gdy na razie na cale szczęście nie ma wojen trzeba na nowo zdefiniować patriotyzm. Jak dla mnie to uczciwość względem kraju tj nie przyjmowanie roszczeniowej postawy mi się należy a także płacenie podatków bądź przynajmniej dzielenie się pieniędzmi z optymalizacji podatkowej z pracownikami. Wtedy wyjdzie moim zdaniem na jedno.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

14

KOD i patriotyzm? Coś średnio mi się kojarzą z polskim patriotyzmem takie osoby jak Jan Tomasz Gross, Stefan Michnik, czy grupa SB-ków protestujących w obronie swoich emerytur big_smile

15

Racibor napisał/a:

KOD i patriotyzm? Coś średnio mi się kojarzą z polskim patriotyzmem takie osoby jak Jan Tomasz Gross, Stefan Michnik, czy grupa SB-ków protestujących w obronie swoich emerytur big_smile

Jakbyś siedział dokładnie w temacie, to wiedziałbyś, że emerytury odebrano wielu policjantom służącym z narażeniem zdrowia/życia już po 1990 roku, w 3 RP i to jest sedno tych protestów. A już odbieranie emerytur wdowom to czyste skurwysyństwo.

Co do tego kto kojarzy ci się z patriotyzmem, to oczywiście masz prawo do dowolnego osądu.

16

Nie chodzi mi o emerytury tylko o to, jakie typki przychodzą na te marsze, albo wspierają ten cały KOD.

17 Ostatnio edytowany przez authority (2017-08-20 00:29:12)

Racibor napisał/a:

To niewiele wiesz mam wielu znajomych którzy są w KOD-zie wielu po 35-35 latki. Mówisz Gross ale primo to są jednostki primo toi sekundo Stefan Michnik to przyrodni brat Michnika żyje w Szwecji według ich prawa wyrok jest przedawniony więc sprawa zamknięta. Raczej więc go w Polsce nie zastaniesz na marszach KOD-u. Dlaczego Stefan Michnik miałby wspierać PIS który mało tego iż chce jego ściągnąć to także obwinia niczemu winnego Adama Michnika. Zapomniałeś napisać o prokuratorze towarzyszu Piotrowiczu który jest głównym pomysłodawcą niszczenia demokracji oraz sędziemu Chyrze o którym mówiono iż stawiał krzyże ponieważ jego wyroki wobec opozycjonistów z czasów PRL-u były zazwyczaj bardzo okrutne sadził on min. Bronisława Komorowskiego oraz Karola Modzelewskiego. No i warto wspomnieć o TW Wolfgangu którym okazał się mąż Adam szefowej obecnej trybunału konstytucyjnego Juli Przyłubskiej a jest on nie byle kim a ambasadorem w Niemczech. Cod o Grossa w jednej sprawie nie kłamał Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców a część prawicowych gazet przekręciła ten tekst iż wyszło że Gross mówił iż Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy. Niby drobny błąd a jaka różnica.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

18 Ostatnio edytowany przez Priscilla (2017-08-20 00:54:44)

Racibor napisał/a:

Jedna osoba zrobi to z poczucia patriotyzmu inna dla szpanu. Ja nikomu w głowie nie siedzę. Ale cieszy mnie, że powoli odchodzi się u nas od takiej ojkofobii: "łe Polska to ciemnogród i dziadostwo, nie to co postępowy zachód" na rzecz szacunku do swojego kraju.

Zastanawiam się tylko ilu z tych, co tak się z tym swoim patriotyzmem obnoszą, zna historię symbolu, którym się posługują. Ba, w ogóle zna historię, choćby ostatnich stu lat. I czy aby na pewno wynika to z szacunku, czy może jest to wyłącznie dorabianie sobie ideologii do agresji, którą można pod przykrywką patriotyzmu wyładować? Zasłanianie się stało się zresztą ostatnio wyjątkowo modne i chyba nie muszę pisać, że nie mam tu na myśli tylko tych młodych ludzi.

Mnie osobiście przeraża to, co pokazuje sobą ta pseudo-patriotyczna młodzież. Jest w niej tyle agresji, nienawiści dla wszelkiej maści odmienności, jest poczucie wyższości, nie wspominając, że coraz częściej wyraźnie łamane jest prawo, a wszystko za wiedzą i przyzwoleniem partii rządzącej, a wręcz pod ich ochroną. Tak NIE wygląda patriotyzm, to jest tylko jakaś jego atrapa.

szakisz napisał/a:

Nie rozumiem w czym problem. Wszyscy, nie tylko młodzież, nosimy na ubraniach setki przeróżnych symboli, których znaczenie niekoniecznie znamy. Chcą nosić PW niech noszą. Lepiej to niż tęczę i rurki.

A lepiej, bo?

19

authority napisał/a:
Racibor napisał/a:

To niewiele wiesz mam wielu znajomych którzy są w KOD-zie wielu po 35-35 latki. Mówisz Gross ale primo to są jednostki primo toi sekundo Stefan Michnik to przyrodni brat Michnika żyje w Szwecji według ich prawa wyrok jest przedawniony więc sprawa zamknięta. Raczej więc go w Polsce nie zastaniesz na marszach KOD-u. Dlaczego Stefan Michnik miałby wspierać PIS który mało tego iż chce jego ściągnąć to także obwinia niczemu winnego Adama Michnika. Zapomniałeś napisać o prokuratorze towarzyszu Piotrowiczu który jest głównym pomysłodawcą niszczenia demokracji oraz sędziemu Chyrze o którym mówiono iż stawiał krzyże ponieważ jego wyroki wobec opozycjonistów z czasów PRL-u były zazwyczaj bardzo okrutne sadził on min. Bronisława Komorowskiego oraz Karola Modzelewskiego. No i warto wspomnieć o TW Wolfgangu którym okazał się mąż Adam szefowej obecnej trybunału konstytucyjnego Juli Przyłubskiej a jest on nie byle kim a ambasadorem w Niemczech. Cod o Grossa w jednej sprawie nie kłamał Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców a część prawicowych gazet przekręciła ten tekst iż wyszło że Gross mówił iż Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy. Niby drobny błąd a jaka różnica.

A co mają do tego komuniści w PIS-ie? Nie o tym mówimy. Serio bronisz Stefana Michnika, który skazał co najmniej 9 niewinnych ludzi na śmierć i Jana Tomasza Grossa, który opowiada kompletne bzdury na temat Polski? Ciekawe co wymyślisz na temat Kondrada M. człowieka robiącego oprawy muzyczne KOD-u ostatnio skazanego na 6,5 roku więzienia za handel kobietami? Coś podejrzanie dużo "kwiatków" w tym KOD-zie....

20

Nauczona doświadczeniem z góry uprzedzam, że jeśli wątek odejdzie od głównego tematu dyskusji i/lub zamieni w pole politycznych przepychanek, zostanie zamknięty.
Z pozdrowieniami, Olinka

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

21

Utworzyłeś ten profil tylko by tu pisać ? Zwyroli wszędzie pod dostatek każdej partii oraz organizacji. Ale wróćmy do tematu. Wczoraj spotkałem parę brat siostra obaj mieli kotwice polski walczącej a z tyłu śmierć zdrajcom narodu i przekreślona flaga UE... Spytałem czy są przeciwni UE do której wstąpili Polacy i dotąd popiera ją 80% oni na to iż jeśli nawet wciąż popiera te 80% to są zdrajcy narodu. Na tym zakończyła się ta rozmowa.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

22

Założyłem konto, żeby dyskutować na różne tematy smile. A co do koszulek to o ile takie patriotyczne są OK, o tyle tych o "wrogach ojczyzny" akurat nie popieram.

23

Myślę, że nie można uogólniać co do motywów ludzi. To podobnie jak np. z ludźmi noszącymi krzyżyk na szyi. Jeden nosi, bo jest głęboko wierzący, innemu się podoba ze względów głównie estetycznych, czy też nosi dla szpanu, lub żeby czymś się wyróżnić, bez jakiejś głębszej wiary w ten symbol. Podobnie może być właśnie z symbolami narodowymi. Jedne osoby czują na prawdę patriotyzm, inne podążają za modą, czy może chcą być oryginalni. Jakkolwiek, uważam, że lepiej by się tu nadawała flaga lub godło, niż akurat kotwica, która się jednoznacznie kojarzy z czasami wojny. I dlatego nie przystaje do naszych czasów za bardzo, wygląda dla mnie to dość dziwacznie.
Moda taka ogółem na symbole narodowe mogła przyjść do nas z USA. Tam potrafią mieć dosłownie wszystko we flagę amerykańską - począwszy od kubków, zabawek, ręczników, pościeli, koszulek, po nawet buty, skarpety czy majtki. I nikogo tam to nie dziwi. Ja uważam to za przesadę, że wszędzie ta flaga potrafi być, ale mimo to Amerykanom nie można odmówić patriotyzmu, czy dumy narodowej. Hm, być może w jakiś sposób ich to pobudza patriotycznie, że wszędzie widzą swoją flagę, nawet na gaciach, nie wiem, he he wink
Tak czy siak ja osobiście raczej się cieszę, że ludzie czują się dumni z bycia Polakami, niż gdyby mieli się tego wstydzić. Sposób wyrazu tego może i bywa nieadekwatny, czy wręcz szczeniacki, no ale i tak uważam, że to lepsze, niż jak niektóre osoby się własnie wstydzą i czują gorsze od innych nacji.
Poza tym, można mieć nadzieję, że co któraś osoba jednak się zainteresuje historią, ciekawa co ten znak kotwicy oznacza. I chociaż tej jednej rzeczy młodzież się dzięki temu dowie. Więc jakieś plusy też mogą z tego być.

24

Akurat od USA bierzemy wszystko co najgorsze.Flagę popieram o tyle kotwicy polski walczącej moim zdaniem należy się więcej szacunku.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

25

Koczek napisał/a:

Myślę, że nie można uogólniać co do motywów ludzi. To podobnie jak np. z ludźmi noszącymi krzyżyk na szyi. Jeden nosi, bo jest głęboko wierzący, innemu się podoba ze względów głównie estetycznych, czy też nosi dla szpanu, lub żeby czymś się wyróżnić, bez jakiejś głębszej wiary w ten symbol. Podobnie może być właśnie z symbolami narodowymi. Jedne osoby czują na prawdę patriotyzm, inne podążają za modą, czy może chcą być oryginalni. Jakkolwiek, uważam, że lepiej by się tu nadawała flaga lub godło, niż akurat kotwica, która się jednoznacznie kojarzy z czasami wojny. I dlatego nie przystaje do naszych czasów za bardzo, wygląda dla mnie to dość dziwacznie.
Moda taka ogółem na symbole narodowe mogła przyjść do nas z USA. Tam potrafią mieć dosłownie wszystko we flagę amerykańską - począwszy od kubków, zabawek, ręczników, pościeli, koszulek, po nawet buty, skarpety czy majtki. I nikogo tam to nie dziwi. Ja uważam to za przesadę, że wszędzie ta flaga potrafi być, ale mimo to Amerykanom nie można odmówić patriotyzmu, czy dumy narodowej. Hm, być może w jakiś sposób ich to pobudza patriotycznie, że wszędzie widzą swoją flagę, nawet na gaciach, nie wiem, he he wink
Tak czy siak ja osobiście raczej się cieszę, że ludzie czują się dumni z bycia Polakami, niż gdyby mieli się tego wstydzić. Sposób wyrazu tego może i bywa nieadekwatny, czy wręcz szczeniacki, no ale i tak uważam, że to lepsze, niż jak niektóre osoby się własnie wstydzą i czują gorsze od innych nacji.
Poza tym, można mieć nadzieję, że co któraś osoba jednak się zainteresuje historią, ciekawa co ten znak kotwicy oznacza. I chociaż tej jednej rzeczy młodzież się dzięki temu dowie. Więc jakieś plusy też mogą z tego być.

niech mi ktoś wyjaśni estetyczne powody noszenia na szyi narzędzia tortur i śmierci big_smile

26

No właśnie to jakiś obłęd gdyby dziś pojawili się starożytni rzymianie wyśmiali by ich.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

27 Ostatnio edytowany przez Priscilla (2017-08-21 23:27:04)

Krąży po sieci, nie wiem kto jest autorem, ale jeśli tak wygląda dzisiejszy patriotyzm, to naprawdę ogarnia mnie smutek:

http://puu.sh/xg4Lq/85a6113310.jpg

28

_v_ napisał/a:

niech mi ktoś wyjaśni estetyczne powody noszenia na szyi narzędzia tortur i śmierci big_smile

Tak jak bransoletki, w tym męskie fajnie wyglądają. Błyszczy się to, ciężar przyjemny. Ja lubię narzędzia tortur ale jakoś jubilerzy mało ich klepią pod sprzedaż. Poza tym taki zrozumiały i w kręgu słowiańskim pal do wbijania jest mało czytelny w odbiorze. Mało kto odczytałby, że mam na szyi miniaturkę pala. Musiałaby być pewnie okraszona figurką nabitego delikwenta, może jakaś odrobina krwi ściekająca z pomiędzy jego nóg. No kiepski temat do lapidarności, a ja lubię lapidarnie. W tym krzyż jest najlepszy.

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..

29

Żołnierze wyklęci w karoserii zamknięci wink

30 Ostatnio edytowany przez kacerz (2017-08-22 23:19:02)

Authority jesteś bardzo wysublimowaną i bystrą osobą. Nie manifestujesz patriotyzmu w bezpośredni, nieskomplikowany sposób i nie zakładasz koszulki z orłem lub kotwicą.

authority napisał/a:

Nie chciałbym wbić kija w mrowisko ale tu skłaniam się do tego pierwszego..

Nie widzę tego drugiego członu alternatywy w początkowej części zdania, więc nie pozostawiłeś sobie wyboru. Skłaniać się możesz tylko do pierwszego, bo drugiego po prostu nie ma. Nie chcesz czegoś robić, ale jednak się do tego skłaniasz.

authority napisał/a:

Ostatnie prądy młodzieżowe dobijają mnie. Mianowicie chodzi o umieszczanie gdzie się tylko da kotwicy polski walczącej. Na samochodach koszulkach tatuażach widzę iż z miesiąca na miesiąc jest tego coraz więcej. Jak dla mnie to tylko profanacja tego znaku.

Mniej więcej piętnaście lat temu wśród młodzieży gimnazjalnej, a dokładniej tej jej części, która nosiła glany i ubierała się w czarne fatałaszki, nastąpił zabawny podział na grupy. Dla jednej grupy profanacją było to, że druga grupa gustuje w innym podgatunku metalu, punka czy rocka. Oczywiście profanacją było to, że przedstawiciele innej grupy mają czelność przywdziać czarne jeansy i glany. One były zarezerwowane, a reszta to byli pozerzy i nie mieli prawa z nich korzystać. Rozumiem, że wyrażasz podobnego rodzaju zażenowanie. Motłoch nie zna i nie rozumie patriotyzmu. Niech go nie manifestuje!

authority napisał/a:

Ludzie którzy to noszą mają z czymś problem jakieś kompleksy, niedowartościowanie, nadmiar testosteronu. Wspólną widoczną cechą  tych ludzi jest sztywność, wyczuwalna pogarda do innych.Jedno jest pewne do bystrych się nie zaliczają. Gdyby przynajmniej naprawdę interesowali się powstaniem czy chociaż historią miasta działali chociażby zapalając świeczki na grobach powstańców a tu kompletna pustka. Z przeprowadzonych przeze mnie rozmów wynika iż dla nich ten znak sprowadza się do jakiegoś totemu symbolu nieustępliwości zewu bliżej nieokreślonej walki elementu ideologii. Z powstańcami ma to niewiele wspólnego.

Imputujesz całej grupie ludzi jakiś pakiet cech. Wszystko na podstawie przeprowadzonych przez Ciebie z kilkoma osobami rozmów lub tego, że

authority napisał/a:

Potwierdzeniem mej tezy jest incydent wygwizdanie najbardziej zasłużonego żyjącego powstańca szefa związku powstańców polskich.

Zbigniew Ścibor-Rylski jest najbardziej zasłużony, bo jest prezesem? Jak mierzymy, kto jest bardziej, a kto mniej zasłużony?
Załóżmy, że faktycznie ktoś tam wygwizdał szefa Związku Powstańców Warszawskich. Załóżmy, że tak było, chociaż według mojej wiedzy wygwizdano polityków i żeby było jasne uważam, że to nieładnie i po chamsku. Założę jednak, że to prawda i ktoś gwizdał na powstańców. W tej sytuacji rozumiem, że Ty masz dowód na to, że sprawcy w większości mieli tatuaże z kotwicą/mieli kotwicę na maskach swoich samochodów/mieli kotwice na koszulkach, bo jeśli nie masz, to nie jest to potwierdzenie Twojej tezy. Pozwolę sobie kontynuować. W tym celu założę, że wszyscy ci ludzie mieli powstańcze emblematy wytatuowane w okolicach odbytu i dlatego nie można było tych emblematów zobaczyć. To wcale nie oznacza, że w tej sporej grupie ludzi, którzy noszą emblematy powstańcze na koszulkach, plecakach, mają tatuaż z kotwicą na ramieniu, że większość z nich ma ochotę gwizdać na powstańców albo na jakiegoś konkretnego powstańca. Nie oznacza to również, że w większości są zakompleksieni, nie tak bystrzy jak authority, sztywni i nie stawiają powstańcom świeczek. Moje exception handling kończy się w tym miejscu.

Nie ma potwierdzenia Twojej tezy, bo Twoja teza jest przejawem nienawiści, a takie tezy są nieprawdziwe. Mam intuicję, że w 68 rocznicę wybuchu powstania gwizdali ludzie o Twojej mentalności tylko z tej drugiej strony barykady, która biegnie przez sam środek polskiego bagienka.

Nie dokonuje się bezpodstawnie generalizacji na całe grupy społeczne. Pozwala się też ludziom manifestować patriotyzm, który jest cnotą, w taki sposób, który im odpowiada. Nie gardzi się ludźmi, a już szczególnie, gdy nie ma się do tego podstaw.

Pozdrawiam,
Kinga Rusin

31 Ostatnio edytowany przez authority (2017-08-27 15:05:17)

Kingo poczytaj ciebie o panie Ściborze Rylskim oraz reszcie powstańców których nie wymieniłem ponieważ nie znam ich imion oraz nazwisk. U tych ludzi czuć, jak już to wcześniej napisałem, pogardę a to nie to samo co sztywność. Raczej porównałbym to do nienawiści w stosunku do odmienności, ludzi o innych poglądach najczęściej zadowolonych z życia, ludzi którym się coś w życiu udało. Co innego metal czy punk a co innego np wsadzanie flagi do klopa na jedno wychodzi. Przez profanację mam tu na myśli zawłaszczanie tegoż znaku przez pewną grupę ludzi.A w powstaniu walczyli wszyscy polacy więc jest a jest to znak wszystkich lewaków, prawaków, centrowców każdego kto mieszka tu i płaci podatki i kocha ten kraj.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

32

http://i63.tinypic.com/2zxt6h0.jpg

http://i63.tinypic.com/r1hobq.png

http://i65.tinypic.com/345c7ki.jpg

http://i65.tinypic.com/dwxpn6.jpg

http://i63.tinypic.com/sywokl.jpg

Priscilla napisał/a:

Krąży po sieci, nie wiem kto jest autorem, ale jeśli tak wygląda dzisiejszy patriotyzm, to naprawdę ogarnia mnie smutek:

http://puu.sh/xg4Lq/85a6113310.jpg

Zazdrościsz, bo laska wyrwała dobrze zapowiadającego się husarza, który już nawet ma na plecach małe skrzydełka. smile

33

Moja żona prawie posikała się ze śmiechu na dodatek zapluła monitor big_smile

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

34

Czarna Kotka napisał/a:

Zazdrościsz, bo laska wyrwała dobrze zapowiadającego się husarza, który już nawet ma na plecach małe skrzydełka. smile

O żesz, rozgryzłaś mnie! big_smile

Posty [ 34 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Idiotyczna nowomoda czy patriotyzm

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016