kryzys 30stki ;) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » kryzys 30stki ;)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: kryzys 30stki ;)

Witam,

Kochane Kobitki... natłok myśli mnie pozbawia życia. Zamiast działać to ja za dużo myślę. Tak jak w tytule, 30 lat minęło. I nie wiem jak żyć.

W domu nie miałam autorytetów, poszłam na pierwszy, łatwy kierunek studiów - polonistykę, bo lubiłam czytać - tylko to mi wychodziło więc tym się kierowałam. Po studiach nędzna praca. Aż zdecydowałam się wyjechać z kraju. Tutaj też jestem robolem, ale za przyzwoitą kasę, mogę żyć godnie. Niestety nic ponadto z tym życiem nie robię, bo nie wiem co mam robić. Nie mam żadnego celu, pasji. Tylko słomiany zapał. Coś zacznę i to zostawię niedokończone. Kiedyś narzekałam na brak kasy i tym tłumaczyłam brak inwestycji w siebie, teraz gdy kasa jest to mi się nie chcę.

Myśl, że mam 30 lat a moje życie jest takie nudne jest dobijające. Miewacie też takie odczucia? Jak przestać użalać się nad sobą i znaleźć cel w życiu?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: kryzys 30stki ;)
lilly87 napisał/a:

Jak przestać użalać się nad sobą i znaleźć cel w życiu?

Poszukaj towarzystwa ludzi. Takich, z którymi możesz wymieniać myśli, albo posłuchać ich. Może któreś rozbudzą Twoje zainteresowania.

3

Piszesz, że nie masz pasji, a czy kiedyś miałaś jakąś? Dlaczego jak coś zaczniesz to zostawiasz? Może brak Ci wytrwałości? Czy zawsze tak było, że brakowało Ci ambicji i szłaś po najmniejszej linii oporu? Czy jesteś osobą nieśmiałą która boi się spotykać z ludźmi?

Reklama

4

Nigdy nie miałam pasji, jedynie co lubię robić to czytać książki. A słomiany zapał bierze się własnie z braku wytrwałości, systematyczności hmm Próbowałam już chyba wszystkich metod, żeby w sobie wyrobić nawyk  - z marnym skutkiem.

Propo towarzystwa nie jestem osobą nieśmiałą - wręcz przeciwnie. Mam tylko jeden wielki problem - ciężko mi trafić na ludzi z podobnymi poglądami. Nie mam cierpliwości do koleżanek - ( może dlatego, że czasami mi uświadamiają, że też jestem kobitą xd), lepiej dogaduję się z facetami.

Jak mieszkałam w Polsce zazdrościłam znajomym, że mają pasję - dużo osób interesowało się robienie fot, innym grali na gitarach. Myślałam wtedy, że też bym tak chciała, ale nie miałam kasy na sprzęt. A teraz... gitara stoi zakurzona a aparat używany jest okazjonalnie...

5

W takim razie noś aparat ze sobą, rób zdjęcia swoim znajomym, na imprezach, zwłaszcza, że nie jesteś nieśmiała, szukaj ciekawych kadrów wokół siebie. Jeśli możesz to idź na kurs fotografii, albo poszukaj kogoś kto się zna i Ci doradzi, na pewno dużo można znaleźć na ten temat w internecie, są też książki.

Reklama

6

lilly87 napisał/a:

Jak mieszkałam w Polsce zazdrościłam znajomym, że mają pasję - dużo osób interesowało się robienie fot, innym grali na gitarach. Myślałam wtedy, że też bym tak chciała, ale nie miałam kasy na sprzęt. A teraz... gitara stoi zakurzona a aparat używany jest okazjonalnie...

Właściwie to po co Ci to? Tak naprawdę chodzi o robienie tego co się lubi. Jeśli szybko się nudzisz to najwyżej nie będzie to pasja na całe życie. Sam tak mam. Szukanie na siłę, zacznie przypominać zadanie do wykonania, a nie zainteresowanie.

7 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2017-08-15 18:18:59)

Czytanie książek to pasja. Dlaczego nie zaczeniesz prowadzić o nich np. własnego internetowego bloga? Jakieś recenzje, opinie, propozycje do przeczytania. Może tą drogą uda Ci się trafić na ludzi o podobnych zaintersowaniach, co Ty.

Uwielbiam kefir. Piwo. Czerwone wino i Gin z tonikiem. Lubię dzieci, dobre jedzenie i dobrą zabawę. Mam słabość do szybkich mężczyzn w szybkich samochodach. A w mojej lodówce mieszkają pingwiny...

Flirt, niby na serio a jednak w żartach, a może w żartach a jednak na serio... Kto wie... Kto wie... wink

Zgadzam się z SonyXperia - czytanie książek to przecież też pasja smile. Blog to fajny pomysł, blogi książkowe to przecież taka mała społeczność pasjonatów. A jeśli nie blog to może udzielanie się na portalach  typu lubimyczytać? Chodzenie na spotkania autorskie, targi książki?

A może Autorko miałaś w swoich szkolnych czasach jakąś pasję, którą rzuciłaś w kąt? Może warto do niej wrócić smile.

Ja też miałam podobny kryzys w podobny do Ciebie wieku, szukałam hobby i przypomniałam sobie co lubiłam robić w LO. Zdałam sobie sprawę, że chyba jednak gdzieś głęboko zachowały się okruchy dawnych pasji. Lata temu rzuciłam to bo wydawało mi się, że nie mam talentu, a teraz mam na to wywalone i po prostu poświęcam wolny czas na to co sprawia mi przyjemność.

Powodzenia w szukaniu swojej pasji smile

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » kryzys 30stki ;)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016