Depresja a samotność. Jak nauczyć się być sama - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Depresja a samotność. Jak nauczyć się być sama

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Depresja a samotność. Jak nauczyć się być sama

Bardzo chciałabym porozmawiać z kimś , kto ma podobnie do mnie.
Mam 24 lata, od roku leczę się na depresję. Epizody , w których czuje się lepiej i myślę , że mogę odstawić leki , pojawiają się tylko wtedy, gdy spotykam się z kimś. Wtedy czuję, że mam po co żyć. Chce się starać , dla niego i dla siebie samej , bo chętniej wychodzi mi się gdzies z myślą , że ktoś czeka na mnie w domu. Radość sprawiają mi wtedy proste rzeczy. Gdy jestem sama, romans się kończy , to wszystkie napady depresji wracają. Znów myślę o tym, że moje życie nie ma sensu , nie potrafię się niczym cieszyc.
Słyszałam mnóstwo porad od psychiatry i psychologa na zasadzie: skup się na sobie , rozwijaj się , spełniaj marzenia. Wszystko to robie , ale bez tej drugiej osoby wydaje mi się po prostu zapychaczem czasu.
Chciałabym nauczyć się być sama ze sobą szczęśliwa. W końcu nie każdy znajdzie swoją drugą połówkę , a nie chciałabym do końca życia płakać po nocach z tego powodu.
Czy ktoś miał podobnie?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Depresja a samotność. Jak nauczyć się być sama

Aniu, jak zaczęła się Twoja depresja? Czy z powodu jakiegoś rozstania? Czy teraz też jesteś świeżo po rozstaniu? Jaką byłaś wcześniej osobą? Czy pogodną, pewną siebie czy zakompleksioną? Czy masz zaufanych przyjaciół, którym możesz powiedzieć o tym co czujesz? Czy rodzice wspierają Cię w trudnych chwilach?

3

Depresja zaczęła się bardzo stopniowo , jak powoli do mnie zaczele docierać , że jestem sama. Rodzina i przyjaciele z dzieciństwa są bardzo daleko, przeprowadzając się tutaj , nie miałam nikogo. W międzyczasie udało mi się poznać kilka osób , ale jednak to nie ten sam poziom relacji.
Wcześniej zawsze byłam pogodna , zakompleksiona raczej nie. Mój ostatni związek skończył się w marcu i od tej pory jest coraz gorzej. Gdyby nie praca , to nie miałabym powodu , żeby wstać rano z łóżka. Nienawidzę weekendow, przeraza mnie ogrom wolnego czasu, którego nie mam jak wykorzystać.i tak, wiem , że jest milion możliwości , ale próbowałam juz wszystkiego począwszy od kursów tańca a skonczywszy na kursach programowania.

Reklama

4

Dobrze, że walczysz, że chodzisz do psychiatry, psychologa, że masz pracę do której musisz codziennie wstawać. Wspaniale, że próbowałaś chodzić na kursy, ale dlaczego nic z tego nie wyszło? Czy szybko się zniechęcałaś? Żaden Ci się nie spodobał? A jak jest z tymi znajomościami o których piszesz? Czy komuś zwierzałaś się ze swoich problemów? Czy potrafisz wysłuchać innych?

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Depresja a samotność. Jak nauczyć się być sama

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016