Ile świadkowa powinna włożyć do koperty swojemu bratu? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Ile świadkowa powinna włożyć do koperty swojemu bratu?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Ile świadkowa powinna włożyć do koperty swojemu bratu?

Przepraszam, że trochę może powielam temat, ale wszędzie jest pytanie o to ile świadek/świadkowa powinni dać na wesele, czyli tak ogólnie- a ja mam szczególny przypadek, bo mam być śwadkową swojego brata. Po forach widzę, że 500 zł to tak średnio od świadka. Będę sama, bez osoby towarzyszącej. Czy 1000 zł + jakieś wino wydaje wam sie ok ode mnie samej, czy za mało?
Poradźcie, trochę sie zestresowałam, bo ślub jest już w najbliższy weekend, wcześniej myślałam o 500 zł, ale widzę, ze to chyba mało i teraz już sama nie wiem ile mam włożyć do tej koperty, a jeszcze mam inne rzeczy do ogarnięcia.. Nie orientuję sie w ogóle ile powinno się dawać przy takich okazjach.
Proszę o radę. I z góry dziękuję..

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ile świadkowa powinna włożyć do koperty swojemu bratu?

Według mnie 1000zł + wino to naprawdę wystarczający prezent. Wydaje mi się, że nie musisz więcej dawać, ale to tylko moja opinia. Zazwyczaj jest tak, że prezent powinien pokryć koszt "twojej osoby" na weselu + 30% na "miesiąc miodowy" smile Także 1000zł wydaje się zdecydowanie ok!

3

Już nie przesadzajmy - 1000 zł w zupełności powinno wystarczyć. Normalnie ok byłoby i 500, ale skoro to Twój brat, to wiadomo, jest trochę inaczej. Ja się staram nigdy nie wychylać przed szereg z takimi prezentami, bo moim zdaniem to niektórzy byliby skłonni wziąć chwilówkę, żeby tylko pokazać, że dali więcej niż inni. Trochę to niepoważne.

Reklama

4

glamour_girl napisał/a:

Już nie przesadzajmy - 1000 zł w zupełności powinno wystarczyć. Normalnie ok byłoby i 500, ale skoro to Twój brat, to wiadomo, jest trochę inaczej. Ja się staram nigdy nie wychylać przed szereg z takimi prezentami, bo moim zdaniem to niektórzy byliby skłonni wziąć chwilówkę, żeby tylko pokazać, że dali więcej niż inni. Trochę to niepoważne.

Dziękuję za opinię. To nie chodzi o popisywanie się, tylko, żeby to elegancko wyszło po prostu.
To mój brat i w dodatku jedyny, więc nie chcę na nim oszczędzać. Ale nie chcę też przesadzić, żeby właśnie to na popisywanie się nie wyszło.  Stąd moje pytanie, bo w ogóle się nie orientuję.
Czyli jaka kwota wg was byłaby najbardziej odpowiednia?

5

Ech, no to ja już nie wiem co robić, zeby to nie wyszło głupio,ze dałam za mało, albo ze sie popisuje i dałam za dużo...
Może dam po prostu to 500 zł tradycyjnie + to wino czy totka.. Tylko nie wiem czy to głupio nie bedzie znów wygladać, ze mało dałam..

Reklama

6

Hej, może wyraziłam się niejasno: nie miałam na myśli CIEBIE z tym popisywaniem smile Miałam na myśli ludzi, którzy za wszelką cenę chcą zaimponować innym i są gotowi ponosić duże wydatki w myśl zasady "zastaw, się a postaw".  1000 zł jest ok, ani nie za dużo, a nie za mało - ale to moje zdanie.

7

Daj tyle ile jesteś w stanie dać i tyle. Ani 500 ani 1000 nie będzie źle.

8

Dam Ci przykład z własnego życia.
Lata temu żenił się mój jedyny brat. Miałam z nim w tedy bardzo dobre kontakty. Wydawał się być zawsze w porządku w stosunku do mnie i ja również starałm się taka być. Co prawda nasze relacje nigdy nie były jakoś szczególnie przyjacielskie(choć podobno "na zewnątrz" tak to właśnie wyglądało) ale zawsze mogliśmy na siebie liczyć.
Ślub był dawno temu i wówczas kwota 1000zł była naprawdę imponująca, zwłaszcza, że byłam "biedną" studentką. Ja w tedy jednak w ogóle nie patrzyłam na to w ten sposób. To był mój brat a poza tym bratową też lubiłam więc nie miałam z tym najmniejszego problemu.
Niedługo po tym mój brat był juz po rozwodzie a chwilę później poznał kobietę która w przeciągu kilku miesięcy, a może i szybciej, odcięła go od całej naszej rodziny. Aktualnie nie mam z nim praktycznie żadnego kontaktu. Na mój ślub, gdzie również był świadkiem dostałam 300zł a ma własną firmę i jeździ na zagranicze wakacje trzy razy do roku. I generalnie mam absolutnie w nosie ile dał na moim ślubie, piszę to tylko dla porównania. Najbardziej boli, że przez kogoś kto pojawił się w jego życiu ja straciłam brata a moi rodzice syna. To bardzo przykre.
Gdybym teraz wiedziała jak to wszystko się potoczy to dwa razy bym się zastanowiła czy taką kasę warto dać komuś kto niedługo później zapomni jak mam na imię..
Oczywiście nie jest to historia która powinna dać Ci do myślenia, bo przecież dlaczego miałabyś zwątpić w swojego brata ale to tak akurat w temacie więc postanowiłam się nią podzielić. Jak to się czasem dziwnie w życiu układa..

9 Ostatnio edytowany przez panabiamka (2017-08-10 20:01:23)

stańka napisał/a:

Dam Ci przykład z własnego życia....

[...]
Gdybym teraz wiedziała jak to wszystko się potoczy to dwa razy bym się zastanowiła czy taką kasę warto dać komuś kto niedługo później zapomni jak mam na imię..
Oczywiście nie jest to historia która powinna dać Ci do myślenia, bo przecież dlaczego miałabyś zwątpić w swojego brata ale to tak akurat w temacie więc postanowiłam się nią podzielić. Jak to się czasem dziwnie w życiu układa..

O kurczę.. No popatrz jak to się mogą losy pokomplikować. W życiu byś nie przypuszczała, że tak się wszystko potoczy... Życzę Ci, by Twój brat kiedyś przejrzał na oczy i wrócił do dawnych relacji..
Sama właśnie mam bardzo podobne relacje ze swoim bratem, jak Ty miałaś wtedy z własnym.. i podobnie jak Tobie wtedy, wydaje mi się, że głupio tak oszczędzać w takiej sytuacji.. No ale tak jak piszesz... nigdy nie wiesz czy druga osoba będzie potrafiła to docenić..

10

panabiamka napisał/a:
stańka napisał/a:

Dam Ci przykład z własnego życia....

[...]

O kurczę.. No popatrz jak to się mogą losy pokomplikować. W życiu byś nie przypuszczała, że tak się wszystko potoczy... Życzę Ci, by Twój brat kiedyś przejrzał na oczy i wrócił do dawnych relacji..
Sama właśnie mam bardzo podobne relacje ze swoim bratem, jak Ty miałaś wtedy z własnym.. i podobnie jak Tobie wtedy, wydaje mi się, że głupio tak oszczędzać w takiej sytuacji.. No ale tak jak piszesz... nigdy nie wiesz czy druga osoba będzie potrafiła to docenić..

Dziękuję, oby tak było.
Myślę, że też powinnaś posłuchać swojej intuicji, co Ci podpowiada. Z czym po prostu będziesz Ty sama lepiej się czuła wręczając kopertę. Od siebie tylko dodam, że jeśli wahasz się pomiędzy większą i mniejszą kwotą to wybierz tą większą. Będziesz przynajmniej miała czyste sumienie i czoło wyżej podniesione smile A dlaczego nie rozpatrujesz kwoty pomiędzy 500zł a 1000zł? Tylko tak do równości?

11

stańka napisał/a:

Dziękuję, oby tak było.
Myślę, że też powinnaś posłuchać swojej intuicji, co Ci podpowiada. Z czym po prostu będziesz Ty sama lepiej się czuła wręczając kopertę. Od siebie tylko dodam, że jeśli wahasz się pomiędzy większą i mniejszą kwotą to wybierz tą większą. Będziesz przynajmniej miała czyste sumienie i czoło wyżej podniesione smile A dlaczego nie rozpatrujesz kwoty pomiędzy 500zł a 1000zł? Tylko tak do równości?

Trzymam kciuki, żeby tak było smile

No bo tak sobie myślę, ze jak już mam dawać to 700 zł, czy 800, to lepiej dołożyć już do tej okrągłej kwoty i duzo lepiej to będzie wyglądało. Tak mi sie wydaje przynajmniej. Ale nie znam też świadka z drugiej strony, od Pani Młodej i nie chciałabym też, by był jakiś duży rozdźwięk pomiędzy tym co on da i ja. Głupio by było, gdybym ja dała ten 1000, a on 500, trochę niezręcznie dla niego. Z drugiej strony, w przeciwnym kierunku było by niezręcznie dla mnie. Dlatego myślałam, ze jest jakaś standardowa kwota w takiej sytuacji...

12

panabiamka napisał/a:
stańka napisał/a:

Dziękuję, oby tak było.

Trzymam kciuki, żeby tak było smile

No bo tak sobie myślę, ze jak już mam dawać to 700 zł, czy 800, to lepiej dołożyć już do tej okrągłej kwoty i duzo lepiej to będzie wyglądało. Tak mi sie wydaje przynajmniej. Ale nie znam też świadka z drugiej strony, od Pani Młodej i nie chciałabym też, by był jakiś duży rozdźwięk pomiędzy tym co on da i ja. Głupio by było, gdybym ja dała ten 1000, a on 500, trochę niezręcznie dla niego. Z drugiej strony, w przeciwnym kierunku było by niezręcznie dla mnie. Dlatego myślałam, ze jest jakaś standardowa kwota w takiej sytuacji...

No tak, ma to sens smile A co do świadka to też nie miałam z nim wcześniej kontaktu i do dziś nie wiem ile dał bo nawet nie przyszło mi do głowy żeby o to zapytać a sami też nie mówili wink 
Myślę, że nie ma co tak analizować tego wszystkiego dokładnie. Niepotrzebnie się stresujesz. Jestem pewna, że nie zależnie od tego na jaką kwotę się zdecydujesz to Młodzi będą zadowoleni i przede wszystkim szczęśliwi, że jesteś z Nimi w tym Dniu smile

13

stańka napisał/a:

No tak, ma to sens smile A co do świadka to też nie miałam z nim wcześniej kontaktu i do dziś nie wiem ile dał bo nawet nie przyszło mi do głowy żeby o to zapytać a sami też nie mówili wink

Moim zdaniem w ogóle nieeleganckie jest takie 'roznoszenie' na zewnątrz informacji kto jakiej wartości dał prezent.

panabiamka napisał/a:

A dlaczego nie rozpatrujesz kwoty pomiędzy 500zł a 1000zł? Tylko tak do równości?

Sądzę, że jeśli masz takie wątpliwości, to kwoty pośrednie również jak najbardziej warto brać pod uwagę. Zawsze to jednak nieco mniej obciąży Twój budżet, a z drugiej strony nie będziesz się gryzła z myślami czy przypadkiem te 500 zł, gdybyś ostatecznie tyle zdecydowała się dać, to nie jest mimo wszystko zbyt mało.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Ile świadkowa powinna włożyć do koperty swojemu bratu?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016