alimenty i nazwisko i ojcostwo .!!! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » alimenty i nazwisko i ojcostwo .!!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: alimenty i nazwisko i ojcostwo .!!!

witam . potrzebuje dobrej rady . otóż tak moje syna urodziłam gdy nie byłam pełnoletnia prawną opieke dostała Moja Mama ponieważ z tego co się dowiedziałam moj chlopak nie mogl nadac dziecku nazwiska ani podjac sie ojcostwa do ukonczenia moich 18 lat. z tym ze on byl juz pelnoletni .
teraz oczywscie ja juz jestem od roku prawnym opiekunem syna i tylko ja mam jakie kolwiek prawa do niego .
lecz chodzi mi o to jak złozyć wniąsek do sądu o ustalenie ojcostwa zmiane nazwiska i o alimenty .. z ojciem dziecka nie jestesmy razem juz dwa lata. nie pomaga mi finansowo w ogołe nawet dziecku pampersow nie kupuje .. nie wiem co mam robic skladalam do sadu pismo juz 3 razzy i caly czas dostaje odpowiedz ze mam braki formalne poszlam z tym do sekretariatu sadowego pani natomiast nie p[otrafila mi wytlumaczyc o co chodzi .. chcial bym aby sprawa w koncu miala jakis poczatek zeby ojciec malego nie czul sie bez karny i poczul troche do obowiazku placenia na swoje dziecko. jezeli ktoras z Pan byla moze w takiej sytuacij prosze o porade z gory Dziekuje .:)

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: alimenty i nazwisko i ojcostwo .!!!

Hej. Zorientuj sie czy przy MOPSIE lub MOPRZE w twoim powiecie nie działa darmowe poradnictwo prawne, zadzwoń, umów się. Z prawnikiem będzie łatwiej sprawę założyć w sądzie.

3

zastanawiam sie nad tym .. chyba będe musiała podjać własnie taką decyzje.. juz wszedzie szukałam wzoru takiego cokolwiek i nic nie  moge trafić ;(

Reklama

4 Ostatnio edytowany przez kejti66 (2017-08-08 13:07:42)

Zgłoś się do prawnika przez online na http://www.lexagit.pl/zapytaj-specjalisty/  będziesz miała szybciej i bez wychodzenia z domu.

5 Ostatnio edytowany przez magda010179 (2017-08-11 22:33:51)

Chciałam prosić o radę. Z moim byłym partnerem mamy dziecko . Ojciec dziecka nie dał jej nazwiska bo nie mial dowodu potem nie zjawil sie w urzędzie  pozniej sprawa  ucichla ja juz nie mialam sil prosic go. Ktoregos dnia zadzwonil jego ojciec i powiedzial ze on pozwala dac nazwusko i akceptuje dziecko . Bylo to dla mnie sxokiem ze jego ojciec decyduje. Corka skończyła  rok i ponownie spytalam o nazwisko stwierdził że ma jego geny i krew i to starczy. Gdy poinformowałam go ze w tym momencie nie ma żadnych praw kazał na drugi dzień być w urzędzie.  Nie poszłam . Nie łoży na mala i nie interesuje się nią.  Na dodatek oszukał mnie mówiąc ze ma rozwód a go nie ma . (Nie jest z żoną od 3 lat nie miesxka z nia ona ponoc nie dala mu rozwodu)ciągle powtarza ze jest z nami ze kocha nie mieszkamy razem przychodzi i odchodzi jak jemu pasuje.  . Teraz rozumie czemu nigdy nie wziol corki do ciebie bo jego rodzice nie akceptuja małej.  Pierwszym dzieckiem zajmuje się bierze je do domu płaci na nie. A tu cisza .Boli mnie to strasznie  Nic go nie interesuje zamierzam pisać pozew o ojcostwo i alimenty. Myślałam też o ograniczenie praw. Czy mam szansę. Słownie mi grozi ze dziecka mu nie zabiorę.  Proszę co mam robic

Reklama

6

A mogłabyś przytoczyc co dokładnie jest napisane na tym piśmie z sądu dotyczącym uzupełnienia braków formalnych ?

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » alimenty i nazwisko i ojcostwo .!!!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016