podwójne nazwisko a szukanie pracy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » podwójne nazwisko a szukanie pracy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: podwójne nazwisko a szukanie pracy

cześć, niedługo wychodzę za mąż i zastanawiam się nad tym, jakie nazwisko będę nosić. Zależy mi na zachowaniu swojego i po prostu mieć dwa. Oba, moje i narzeczonego, są krótkie więc nie byłoby problemu z podpisywaniem się czy wymawianiem. Ale... aktualnie studiuję zaocznie i bardzo zależy mi na znalezieniu stałej pracy, tylko obawiam się, że jak zacznę po ślubie wysyłać swoje CV z podwójnym nazwiskiem to mnie zdyskwalifikuje w oczach rekrutera bo wiadomo, skoro podwójne nazwisko to pewnie młoda mężatka, to pewnie zaraz dzieci i macierzyński itp...  Możliwość pracy i zarabiania jest dla mnie bardzo ważna, nie po to męczę się na studiach i skaczę od praktyk do stażu, od stażu do stażu za doświadczeniem, żeby siedzieć w domu. Kochane kobietki czy któraś z Was ma podwójne nazwisko i miała jakiekolwiek problemy przez to w znalezieniu pracy albo nie miała? Czy mimo tego, że przyjmę podwójne to mogę w CV podpisać się jednym? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: podwójne nazwisko a szukanie pracy

Tez mam dwa nazwiska i nie mam z tym problemu Jedyny problem to to ze są dlugie i jest duzo pisania

3

Aha a co do podpisywania sie to poza podpisami w urzedach czy bankach zawsze używam tylko jednego

Reklama

4

Nie zauważyłam, żeby podwójne nazwisko było jakąś przeszkodą podczas procesów rekrutacyjnych, myślę, że nie masz się co martwić na zapas.
Do tego nie zawsze oznacza ono, że ktoś jest osobą zamężną/żonatą.
Można mieć dwuczłonowe nazwisko rodowe, tak jak na przykład ja wink o zgrozo - swojego czasu nestor dziadzia chciał dokleić do niego jeszcze trzecie - bo bardzo mu zależało, żeby oficjalnie mieć potwierdzenie prestiżowego przodka, jakim był Piotr Włostowic.
Na szczęście mu się nie udało, a i tak mimo tego podpis mam długi jak makaron smile

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

5

netiaa napisał/a:

Czy mimo tego, że przyjmę podwójne to mogę w CV podpisać się jednym?

Możesz. CV nie jest jeszcze formalnym dokumentem, na podstawie którego tworzy się Twoją teczkę pracownika smile Pełne dane podaje się dopiero przy zatrudnieniu.

Jednak nie widzę sensu tego ukrywać. Rekruterzy naprawdę nie mają tyle czasu, żeby siedzieć i się zastanawiać, czy dana osoba jest po ślubie czy przed wink

Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu roll -Konfucjusz
Reklama

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » podwójne nazwisko a szukanie pracy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2018