Kto gotuje wegansko? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Kto gotuje wegansko?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez Beyondblackie (2017-07-25 12:42:49)

Temat: Kto gotuje wegansko?

Nie jestem weganka. Ja i moj facet jestesmy wszystkozercami. Ale poleglam z zachwytu nad ksiazkami Marty Dymek (Jadlonomia), Przemyslawa Ignaszewskiego (Vegenerata sposob na zdrowie) i specjalnie Alicji Rokickiej (Wegan nerd).

Odkrylam smaki warzyw i roznorodne przyprawy. Absolutnie uwielbiam weganskie odpowiedniki nabialu i miesa. Calkowicie inna kraina smakow!

Czy ktos ma podobnie? Badz jest weganka? Chce sie podzielic przepisami?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kto gotuje wegansko?

Ja się staram..ale tylko dla siebie i męża....ale dzieci nie lubią warzyw...
Głownie szukam w necie przepisów
Marzy mi się samowystarczalność w pożywieniu...
lubię programy o tej tematyce
pozdrawiam

3

Teraz bazuję potrawy na pomidorach, papryce i cukinii bo mam tego pełen ogródek :-)

Reklama

4

Lubię odpowiedniki, uwielbiam warzywa, często jem bez mięska, ale nie jestem weganką. Nie jedzenia mięsa mi nie służy.

5

ja tez bardzo lubię warzywa.  Praktycznie wszystkie, no  może za bobem nie przepadam. A z nowych rzeczy, niedawno jadłam pasztet z ciecierzycy – bardzo polecam.

Reklama

6

Też nie jestem wege, ale Jadłonomia to niebo w gębie smile Polecam spróbować pasztetów z soczewicy (mój ulubiony to ten z kaszą jaglaną i śliwką).
Super wegetariańskie ( część też wegańskich) przepisy znalazłam w książce kucharskiej z Biedronki, np. sałatka z soczewicy, marchewki, fety i orzechów.

7

Nie jedzenie miesa jest niezdrowe, no chyba, ze sie mocno suplementuje (szczegolnie witamine B12, zelazo i wapn) i generalnie uwazam diete weganska za slepa uliczke (rozumiem powody etyczne, ale prosto mowiac jest to dieta gleboko niedoborowa).

Z drugiej jednak strony uwielbiam probowac nowych przepisow jako czesci normalnej wszystkozernej diety: sushi z warzywami, flaki z boczniakow, biszkopt bez jajek, chilli sin carne, nadziewane warzywa, roznorodne zupy- MNIAM.

Chyba najlepszy przepis byl z Vegenerat Biegowy, a byly to placki ziemniaczane podkrecane ajwarem z sosem grzybowym i smietanka z nerkowcow. Mniam, pycha, super i prawie lzy w oczach smile

8 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2017-10-18 11:36:51)

no bez przesady, sama jestem mięsożercą, nad czym tak miedzy nami ubolewam, ale nie uważam, żeby niejedzenie mięsa było niezdrowe.  Na świecie jest tyle wegetarian i jakoś nie umieraja masowo z wycienczenia smile Sama mam koleżankę, która od 18 lat a nawet wiecej nie je mięsa, żyje  i ma się dobrze. Człowiek jak najbardziej  moze obyc sie bez mięsa. Jeśli juz, to bardziej szkodzi nadmiar mięsa w diecie niż jego brak.

9 Ostatnio edytowany przez Beyondblackie (2017-10-18 23:15:01)

adiaphora napisał/a:

no bez przesady, sama jestem mięsożercą, nad czym tak miedzy nami ubolewam, ale nie uważam, żeby niejedzenie mięsa było niezdrowe.  Na świecie jest tyle wegetarian i jakoś nie umieraja masowo z wycienczenia smile Sama mam koleżankę, która od 18 lat a nawet wiecej nie je mięsa, żyje  i ma się dobrze. Człowiek jak najbardziej  moze obyc sie bez mięsa. Jeśli juz, to bardziej szkodzi nadmiar mięsa w diecie niż jego brak.

Zle sie wyrazilam. Bycie wegetarianiniem czy tez weganiniem jest dietetycznie OK, POD WARUNKIM, ze suplementuje sie witamine B12, zelazo, wapn i nienasycone kwasy tluszczowe.

Tylko, ze ciezko okreslac taka diete jako optymalna...no bo wymaga suplementacji.

Najlepsze dla mnie jest ograniczanie miesa, szczegolnie czerwonego i full wypas na potrawy jarskie. My jemy kurczaka w niedziele, rybe w piatek, jakas wolowine w srode, a reszta obiadow sklada sie z warzyw i roslin straczkowych plus tofu (ktore robie sama smile ).

10

Z tego co słyszałam trzeba suplementować tylko B12, no i powinno się witaminę D, ale to drugie dotyczy też miesożerców. Jeśli chodzi o żelazo to przecież w zielonych i strączkowych roślinach, orzechach i kaszy jest go najwięcej, więc chyba będąc wege ciężej się nabawić jego niedoborów niż jedząc standardowo. Z moich obserwacji wegetarianie częściej zwracają uwagę na to co jedzą, mają świadomość jakich składników potrzebują, a przez to jedzą zdrowiej. Mam koleżankę, która po przejściu na weganizm miała w krwi nadmiar żelaza i musiała modyfikować dietę.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Kto gotuje wegansko?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016