USA życie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: USA życie?

Witam. Mam pewne plany. By jak już będę mieć dość ułożone życie wyprowadzić się za granicę w Polsce dotyczyć się Angielskiego oraz skończyć szkołę itd. Jak myślicie, czy to dobry pomysł? I czy ktoś wie jak jest w USA? Mam na myśli życie...

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: USA życie?

Hej,Mieszkam tutaj juz troche lat co bys chciala sie dowiedziec ?

3

Też mieszkam w USA, życie tutaj wygląda zupełnie inaczej niż w Europie. Jedno jest pewne, bez dobrego angielskiego będzie ci ciężko. Poza tym pamiętaj, że do USA nie można się tak po prostu "wyprowadzić". Jeśli chcesz tu zostać musisz mieć wizę imigracyjną a taką dostajesz tylko jako dziecko, rodzic albo współmałżonka obywatela USA (z urodzenia lub naturalizacji). Możesz ubiegać się o wizę turystyczną, ale zostać możesz tylko na pół roku. Jeśli nie masz tutaj dobrych znajomych lub zaufanej rodziny, którzy cię "wprowadzą"w życie, możesz srogo się rozczarować.
Nie piszę tego, żeby cię zniechęcić, ale czytałam kilka historii o takich wielkich rozczarowaniach.
Powtórzę po poprzedniczce, powiedz, czego chciałabyś się dowiedzieć, chętnie popiszę.
Pozdrawiam!

Reklama

4

życie w Stanach na pewno jest prostsze, tansze, mniej skomplikowane. Nawet mając jakakolwiek prace, jesteś w stanie się utrzymać samodzielnie wynajmując mieszkanie. Jedzenie jest tanie, ciuchy są tanie. Córka mojej koleżanki tam mieszka, jeszcze nie na stale, bo studiuje tam. Pracuje i wystarcza jej na bieżące potrzeby. Jada na mieście, stać ja na ciuchy, przyznała się, ze czasem nie pierze bielizny, tylko wyrzuca bo jest tak tania, ze jej się nie chce, woli kupić nowa. Mówi, ze ludzie bardziej wyluzowani, otwarci, pomocni i usmiechnieci, sami pytaja czy jest jakis problem. Gdy wraca do kraju to jak mówi uderza ja kontrast, jest szaro, smutno, ludzie wszedzie sie spiesza, spieci  i każdy pędzi w swoja strone nie oglądając się na innych.
Mój maz gdy był w Stanach miał podobne odczucia. Stwierdził, ze zupełnie inna mentalność ludzi i w ogóle finansowo tez lajtowo. Mieszkali z kolega w hotelu, jadali na mieście codziennie w innej knajpie, jeździli cały czas wynajmowanym nowym samochodem, przelecieli sie helikopterem i nie zrujnowało to ich kieszeni, co u nas pewnie miałoby miejsce.

5

Hej, nie wiem czy temat aktualny, byłam w stanach przez pół roku, i faktycznie ceny za roznego rodzaju produkty są bardzo niskie, co u nas jest bardzo drogie.
Jak wróciłam do Polski to nie mogłam zrozumieć tego kontrastu cenowego, jak to możliwe ze taka sama wkladka do butów tam kosztowała 10-15$ a u nas 90 PLN?! Sytuacji bylo wiele. TylKO jeżeli chodzi o żywność, możesz jeść bardzo tanio, Tylko to co będziesz jadła to - ścierowo. Mam chorą tarczyce i to jak ją załatwiłam półrocznym zarciem w USA - mówi samo za siebie. Ale to od Ciebie zalezy jak bedziesz żyła i jadła !!!

Co nie zmienia faktu że ja myślę o tym żeby kupić bilet w jedną strone. Byłam na Work & Travel, mam już swój SS number, więc to duży plus, teraz myśle o tym aby znowu tak wyjechać i już zostać tam na stałe. Nie moge odnaleźć sie w PL, co wiąże się z moimi wyborami i życiem. Nie zostałam tam teraz tylko i wyłącznie dlatego że chciałam zakonczyć wszystko w Polsce i wyjechać tam normalnie bez przeszkód, zaczać od nowa. Skonczyć tu studia, wszystkie relacje które powinny się zakonczyć i od początku.

Czy myślicie, albo znacie kogoś kto w wieku 27 lat zaczął wszystko od nowa ?

Zabawne, jak wszystko zmienia się w 5 sekund
Reklama

6

Polecam kanał na Youtube stanowo.com. Pewna sympatyczna Pani opowiada o życiu w Stanach, a dokładniej na Florydzie.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

7

OBEJRZALAM, DZIEWCZYNA KONKRETNIE MÓWI wink

8

Bella919 napisał/a:

OBEJRZALAM, DZIEWCZYNA KONKRETNIE MÓWI wink

Uwielbiam ją.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

9

Bella919 napisał/a:

Ameryka jest pełna takich osób, ale osobiście znam - siebie. Miałam 32 lata jak wyjechałam (przedtem mieszkałam 5 lat w Niemczech, więc emigracja nie była mi całkiem obca) na wizie imigracyjnej po ślubie z Amerykaninem. W półtora roku kupiłam dwa samochody, 2 razy się przeprowadziłam, zbudowałam zdolność kredytową od zera, zmieniłam zawód, rozwiodłam się i zaręczyłam. Jeśli znasz Stany i masz szansę/wizę/pomysł, nie wahaj się, to najlepsze miejsce na zaczynanie od zera.
Pytaj jeśli chcesz coś wiedzieć, chęnie poopowiadam albo popodpowiadam wink

10

Ameliorate napisał/a:
Bella919 napisał/a:

Ameryka jest pełna takich osób, ale osobiście znam - siebie. Miałam 32 lata jak wyjechałam (przedtem mieszkałam 5 lat w Niemczech, więc emigracja nie była mi całkiem obca) na wizie imigracyjnej po ślubie z Amerykaninem. W półtora roku kupiłam dwa samochody, 2 razy się przeprowadziłam, zbudowałam zdolność kredytową od zera, zmieniłam zawód, rozwiodłam się i zaręczyłam. Jeśli znasz Stany i masz szansę/wizę/pomysł, nie wahaj się, to najlepsze miejsce na zaczynanie od zera.
Pytaj jeśli chcesz coś wiedzieć, chęnie poopowiadam albo popodpowiadam wink

wow, jestem w szoku.

Mam znajomą która oferuje mi mieszkanie, aczkolwiek nie mam wizy żadnej narazie. Pracowałam przez 4 miesiące w OHIO, mam SSN, ale to wszystko. Nie mam męża. Boje się że jak wyjadę to będę musiała sprzątać domy i wieczorem zapijać smutki w alko. Takiej wizji boje się życia na emigracji.
Chcę wziąć udział w losowaniu o GC albo zatrudnić się w CITI i liczyć na to że mnie przeniosą na wzie pracowniczej. Nie wiem na ile jest to możliwe. I trochę samotności się boje. Mam szanse na jakieś prace biurowe w stanach? Nie jestem nikim wybitnym, niczego wybitnego i lepiej od innych nie robie. Tak mi się wydaje.

11

Hm, wszystko zależy od twojego wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Ja miałam to szczęście, że przyjechałam z magistrem (jestem nauczycielką przedszkolną i wczesnoszkolną) więc z pracą nie miałam problemów. Również magister to tutaj już raczej dla ambitnych, większość zawodów możesz oblecieć licencjatem. Dlatego też bez problemu przekwalifikowałam się na pracownika socjalnego, bez konieczności robienia dodatkowych uprawnień, co okazało się lepiej płatne i mniej stresujące. Ale cokolwiek byś nie robiła (chyba, że IT) to raczej ciężko znaleźć pracę spoza kraju (a nawet spoza stanu!) bo wszystko opiera się na rozmowach telefonicznych i rozmowach o pracę we własnej osobie. Ja miałam kłopoty ze znalezieniem pracy w Nebrasce będąc w Kalifornii, zatem szukanie z Polski może być trudne - co nie znaczy, że niemożliwe.
Co do mieszkania, to gdzie mieszka twoja znajoma? Taka opcja to bardzo dużo, wystarczy na początek, bo masz adres i poźniej przyda ci się to jako rekomendacja przy następnym wynajmie (bez tego kręcą nosem często). Nie martwiłabym się o to, że utkniesz "na zmywaku", byle jaka praca na początek wystarczy Ci na opłaty, a w międzyczasie możesz szukać innych rozwiązań.
SSN to podstawa egzystencji. Jednak drugą kluczową sprawą jest prawo jazdy i samochód. O ile nie mieszkasz w Chicago/NY to samochód to konieczność.
Samotność w USA nie jest aż takim problemem dla mnie jakim była w Niemczech. Ludzie są z reguły otwarci i przyjaźni (często na granicy wścibstwa), jest też mnóstwo lokalnych "społecznościowych" grup i wydarzeń, czy to związane z religiami, hobby czy innymi, gdzie można przyjść i poznać ludzi. Amerykanie ogólnie są bardzo ciekawi, tolerancyjni i lubią poznawać nowych ludzi. Ja czułam się zawsze "mile widziana": w pracy, wśród rodziny/znajomych, w życiu codziennym.
Jeszcze jedna rzecz to gdzie się osiedlisz, na twoim miejscu celowałabym w duże miasta (z pominięciem NY i SF, które są absurdalnie drogie), bo ludzie są bardziej świadomi świata i różnorodności, jest więcej ofert pracy i wszystkiego innego. Płace też są lapsze, i mimo, że ceny wyższe to wychodzisz na swoje.
Wiem, że to nie rozwiązuje problemu wizy, w którym nie bardzo mogę coś doradzić...
Warto próbować przez pracę z Polski, warto próbować na miejscu znaleźć pracę która da ci kontrakt (z czym możesz wyrobić wizę na czas kontraktu), po jakimś czasie warto się ubiegać o zmianę kategorii wizowej (niestety nie wiem jak dużo ruchu ma się przy przekształceniu wizy turystycznej/biznesowej na imigracyjną).
Gdzie pracowałaś? Co robiłaś? Miałaś kontrakt na 4 miesiące? Doświadczenie w pracy w USA to też super sprawa, bez tego też trudno się szuka.
Pozdrawiam

12

adiaphora napisał/a:

, sami pytaja czy jest jakis problem.

Ej no, w Polsce też czasem ktoś spyta: "Masz jakiś problem?!"

13

CatLady napisał/a:
adiaphora napisał/a:

, sami pytaja czy jest jakis problem.

Ej no, w Polsce też czasem ktoś spyta: "Masz jakiś problem?!"