Jeszcze o oknach :) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jeszcze o oknach :)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: Jeszcze o oknach :)

Byłam tu już z wątkiem podłogowym i dostałam sporo odpowiedzi to jeszcze Was pomęczę smile Tym razem nie dla siebie pytam, ale skoro można tu uzyskać merytoryczne wypowiedzi to się zadeklarowałam że się czegoś dowiem dla znajomej. Mianowicie kwestia okien - jakie macie u siebie w domu i jakie polecacie (albo jakich nie). Na co na pewno zwracać uwagę przy wymianie?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jeszcze o oknach :)

Na pewno zwracać uwagę, żeby nie były za szczelne. Do mieszkania musi dostawać się świeże powietrze. Inaczej w domu w chłodniejszych miejscach (nadproża okienne, narożniki ścian szczytowych) zaczyna osadzać się wilgoć, pleśń, grzyby. Przy piecyku gazowym dochodzi jeszcze zagrożenie zatrucia czadem. I nie, nie wystarcza wietrzenie raz dziennie.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3

Na pewno warto trochę dolożyć i zamontować okna lepszej jakosci. Na oknach akurat bym nie oszczędzała, bo to inwestycja na długie lata, może nawet do końca życia ;-) Szukaj firmy z dobrymi opiniami, solidnej, może coś z marki premium? Ciut drożej będzie, ale za to jakościowo na 100 procent. No i dobrze, zeby fachowcy byli w komplecie ;-) Tzn. nie montujcie sami okien - weźcie od razu kogoś z firmy do montażu, bo potem też przy ewentualnej reklamacji  nikt Wam się do niczego nie przyczepi.

Reklama

4

Oj zgadzam sie, z tym, że lepiej więcej wydać. U mojej babci rodzice wymieniali okna po kosztach i to jest jakaś masakra. Po 6 latach właściwie trzeba było by je wymienić. Ramy się łuszczą, zżółkły niczym nie idzie ich wyczyścić i sie wyrobiły. Za rok czeka mnie wymiana 2 okien u mnie w mieszkaniu i wiem, że zatrudnię sprawdzoną firmę. Wole raz więcej zapłacić niz co 6 lat wymieniać hmm

5 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2017-07-19 10:59:17)

bbasia napisał/a:

Na pewno zwracać uwagę, żeby nie były za szczelne. Do mieszkania musi dostawać się świeże powietrze. Inaczej w domu w chłodniejszych miejscach (nadproża okienne, narożniki ścian szczytowych) zaczyna osadzać się wilgoć, pleśń, grzyby. Przy piecyku gazowym dochodzi jeszcze zagrożenie zatrucia czadem. I nie, nie wystarcza wietrzenie raz dziennie.

Bbbasiu-jesli okna będą nieszczelne.nie będą spełniać swojej funkcji-nie ochronią przed zimnem i hałasem.Można zamontować automatyczne sterowanie otwieraniem,zamykaniem i rozszczelnianiem okien.Poza tym w nowych domach masz wentylacje nawiewno-wywiewną więc nie będzie wilgoci.

Ja mam okna Salamander,trzyszybowe a na poddaszu Fakro.
Są naprawdę porządne a do Fakro masz jeszcze rolety specjalnie dopasowane i nie koszmarnie drogie,co w dachowych oknach jest dość istotne smile

"Brak seksu flustruje" smile
z cyklu: mądrości forumowe smile
Reklama

6

gojka102 napisał/a:

[Poza tym w nowych domach masz wentylacje nawiewno-wywiewną więc nie będzie wilgoci.

Z tego co widzę nadal standardem w nowo budowanych domach - zarówno jedno jak i wielorodzinnych - jest stosowanie wentylacji grawitacyjnej. Czyli żeby mogło wywiać trzeba najpierw tego powietrza dostarczyć.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

7

zuzakarmelska napisał/a:

Na pewno warto trochę dolożyć i zamontować okna lepszej jakosci. Na oknach akurat bym nie oszczędzała, bo to inwestycja na długie lata, może nawet do końca życia ;-) Szukaj firmy z dobrymi opiniami, solidnej, może coś z marki premium? Ciut drożej będzie, ale za to jakościowo na 100 procent. No i dobrze, zeby fachowcy byli w komplecie ;-) Tzn. nie montujcie sami okien - weźcie od razu kogoś z firmy do montażu, bo potem też przy ewentualnej reklamacji  nikt Wam się do niczego nie przyczepi.

a które marki to teraz PREMIUM..?;)

8

Jejku, dziewczyny, widzę, ze znacie się na rzeczy smile wentylacja grawitacyjna, wentylacja nawiewno-wywiewną, w życiu takich pojęć nie słyszałam, no ale jak człwoeik chce się czegoś dowiedzieć to drąży. Wydaje mi się, że teraz w tych nowocześniejszych to są takie rozwiązania, zeby własnie można było bez wietrzenia tak trochę rozszczelnić okna, żeby unikać właśnie tworzenia się grzyba czy pleśni.
A jeśli chodzi o montaż, to myślę, ze to jest za gruba sprawa, żeby się tym na własną rękę zajmować, nawet jak się jest w domu złotą rączką. Też jestm ciekawa tych premium.

9

No i wybrałaś jakieś redwine?

"Brak seksu flustruje" smile
z cyklu: mądrości forumowe smile

10

Marteczka000 napisał/a:
zuzakarmelska napisał/a:

Premium to Vetrex, Jezierski i chyba Oknoplast. Ja to mam na przyszły rok do wymiany 2 okna więc pewnie zdecyduje sie na Jezierskiego. a za kolejny rok znowu 2 okna wymienię. Tak wiem, że bałagan ale wole sobie to rozłożyć finansowo a mieć dobre okna.

11

fabiolka napisał/a:
Marteczka000 napisał/a:
zuzakarmelska napisał/a:

Premium to Vetrex, Jezierski i chyba Oknoplast. Ja to mam na przyszły rok do wymiany 2 okna więc pewnie zdecyduje sie na Jezierskiego. a za kolejny rok znowu 2 okna wymienię. Tak wiem, że bałagan ale wole sobie to rozłożyć finansowo a mieć dobre okna.

Jak nie musisz wszystkich wymieniać od razu to dobry pomysł, że rozkładasz to w czasie. Lepiej dozbierać pieniędzy i zamontować cos solidnego.

12

zuzakarmelska napisał/a:
fabiolka napisał/a:
Marteczka000 napisał/a:

Jak nie musisz wszystkich wymieniać od razu to dobry pomysł, że rozkładasz to w czasie. Lepiej dozbierać pieniędzy i zamontować cos solidnego.

O! sprawdze! vetrexu nie znam w ogole... o Jezierskim juz slyszalam dobre opinie, o oknoplascie jednak gorsze.. ale sprawdze sobie:))

13

zuzakarmelska napisał/a:
fabiolka napisał/a:
Marteczka000 napisał/a:

Ja wychodze z założenia, że nie stac mnie na tanie okna. Moja znajoma juz tanie założyła i teraz powinna znowu wymienić więc drożnej ją to wyjdzie jakby za pierwszym razem założyła dobrej firmy z gwarancją. Powoli, powoli ale raz a dobrze smile

14

fabiolka napisał/a:
zuzakarmelska napisał/a:
fabiolka napisał/a:

Ja wychodze z założenia, że nie stac mnie na tanie okna. Moja znajoma juz tanie założyła i teraz powinna znowu wymienić więc drożnej ją to wyjdzie jakby za pierwszym razem założyła dobrej firmy z gwarancją. Powoli, powoli ale raz a dobrze smile

Zgadzam się. Już wiem, że w markecie budowlanym najtańszych nie kupię. Trzeba wybrać dobrą firmę i montować przez fachowca smile

15

zuzakarmelska napisał/a:
fabiolka napisał/a:
zuzakarmelska napisał/a:

Zgadzam się. Już wiem, że w markecie budowlanym najtańszych nie kupię. Trzeba wybrać dobrą firmę i montować przez fachowca smile

Wiecie jak często jest - skąpy płaci dwa razy. Jezierski to gwarancja spokoju na lata - czy to okien czy drzwi.

16

Miałam kiedyś drewniane i nie polecam. Ładnie wyglądały, ale po kilku latach nie były już tak szczelne.

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jeszcze o oknach :)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016