Stypendium socjalne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Stypendium socjalne

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Stypendium socjalne

Witam, w tym roku skończę 25 lat i właśnie zdałam maturę. Chciałabym pójść na studia weekendowe, a w tygodniu pracować.Moje pierwsze pytanie: To są zaoczne czy niestacjonarne?
Mieszkam z rodzicami (ale nie jestem zameldowana, zresztą w ogóle nie mam meldunku). Moja mama nie pracuje, tata zarabia najniższą krajową i mam jeszcze młodszą siostrę, która się uczy (w tym roku rozpoczyna szkołę zawodową). Ja pracuję na 1/4 etatu o zarabiam 500zł netto. Chciałabym pójść na studia jednolite magisterskie na GWSH w Katowicach niestacjonarne lub Humanitas w Sosnowcu, są to uczelnie niepubliczne (prywatne) lub na publiczną uczelnię: Uniwersytet Śląski w Katowicach Instytut Pedagogiki i Psychologii, wieczorowo od pon-czw.Jest to około 50km od mojego miejsca zamieszkania. I teraz moje pytanie: Czy w w przypadku szkoły niepublicznej można dostać stypendium? Jak to wygląda z stypendium w tym drugim przypadku, czyli szkoła publiczna, wieczorowa? Czy dostałabym dodatek na dojazdy? Czy mnie w ogóle to obejmuje jeśli mam 25 lat? Ile maksymalnie w mojej sytuacji finansowej mogłabym dostać takiego stypendium jeśli już w ogóle? Bardzo proszę o odpowiedź.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Stypendium socjalne

Stpendium socjalne dostaje się w każdej szkole wyższej na studiach w każdym trybie i w każdym wieku. Reszta pytań jest uzależniona od zapisów konkretnej uczelni.

3

Skontaktuj się z władzami uczelni, która Cię interesuje. Zadaj szczegółowe pytania, opisz swoją sytuację. Jedynie może być problem z tym, że nie jesteś zameldowana, dlaczego ? Czy nie możesz mieszkać z rodzicami i wraz z nimi mieć meldunku ? W jaki sposób dostałaś pracę bez meldunku ?

Jedyny taki blog dla kobiet. Bądź sobą!
Reklama

4 Ostatnio edytowany przez agta (2017-08-30 14:41:53)

Na mojej uczelni było tak, że bez zameldowania się pisało oświadczenie, że się prowadzi wspólne gospodarstwo domowe z rodzicami, więc pewnie jest to do ogarnięcia smile Musisz pytać w dziekanacie spraw socjalnych lub po prostu w zwykłym dziekanacie, jeśli na uczelni jest jeden.

5

Zgodnie z przepisami jeśli nie ukończyłeś 26 roku życia to domyślnie prowadzisz gospodarstwo domowe z rodzicami.

Reklama

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Stypendium socjalne

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016