Jaki kierunek, czy w ogóle studiować? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jaki kierunek, czy w ogóle studiować?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez ironmade (2017-07-01 08:45:35)

Temat: Jaki kierunek, czy w ogóle studiować?

Mam wykształcenie ogólnokształcące(profil mat-fiz,choć fizyki nigdy nie lubiłam).Studiowałam matematykę,później chemie na końcu informatyke.Żadnego kierunku nie ukończyłam bo nie jestem typem kujona pochłaniającego teorie w krótkim czasie i w dużej ilości w dodatku materiał,którego uczyłam się m-c wcześniej ulatuje mi z głowy (zapamiętanie  kilkudziesięciu,kilkuset stron jest dla mnie nie do przeskoczenia).W szkole nie miałam większych problemów z nauką(poza historią i j.polskim).Co jakiś czas wraca myśl o podjęcju studiów ale się boje,że nie podołam.Wiele lat mi zajęło oswojenie się z myślą,że ja dobra uczennica nie mam studiów a takie nieuki jeden z drugą mają inżyniera czy magistra.
Dodam tylko,że mieszkam i pracuje(w markecie)na wsi (powiat radomszczański) więc perspektywy bardzo bardzo ograniczone.

Reklama
Zobacz podobne tematy :
Odp: Jaki kierunek, czy w ogóle studiować?

Cześć. A co lubisz robić, co sprawia Ci radość, w jakiej pracy potrafisz wyobrazić sobie siebie w przyszłości?

"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być."

3 Ostatnio edytowany przez ironmade (2017-07-01 21:32:26)

Mam kurs księgowości,więc w tym zawodzie mogłabym się widzieć ale czy sprawia mi to radość-raczej umiarkowaną.
Jestem osobą,którą mało co cieszy.Taki sceptyk-apatyk.Problem jest we mnie,kiedyś jako nastolatka miałam marzenia,ambicje.Teraz jestem zmęczona i zrezygnowana by zmienić życie na lepsze.Nie wiem czy ten stan się polepszy.

Reklama

Nie chodziło mi o to, do czego masz kwalifikacje :-) Ale rozumiem, że to przychodzi jako pierwsza myśl. Przypomnij sobie, jakie miałaś marzenia jako nastolatka, kim chciałabyś być?
Jeżeli problem jest w Tobie, to da się ten problem rozwiązać tak, żeby żyło Ci się lepiej.

5 Ostatnio edytowany przez ironmade (2017-07-02 19:51:12)

Jako nastolatka interesowałam się geografią,astronomią,anatomią.Nowinki ze świata medycyny nadal mnie interesują,czy działanie ludzkiego organizmu,jego funkcje.Od roku interesuje się ziołolecznictwem,medycyną naturalną,holistyczną.

Reklama

6

jeżeli już tyle razy nie poszło... to serio, czy jest sens?

To wychodzi na to, że miałaś dużo zainteresowań, czemu nie poszłaś w tych kierunkach? Tylko wybrałaś matematykę i chemię? Ja też jak byłam na studiach, które mnie nie interesowały zbyt mocno to męczyłam się i nie potrafiłam zapamiętywać na dłużej informacji. A kiedy poszłam na studia, do których jestem stworzona i które uwielbiam, to nauka przychodzi mi łatwo.
Najważniejsze to wybrać taki kierunek, który jest dla nas.

8

Ludelka napisał/a:

No właśnie chyba nie ma,ale mama nie może tego strawić,że nie mam studiów(wszyscy myślą że je mam taka jest oficjalna wersja).

9

Ludelka napisał/a:

Sens jest taki,żeby mama miała być z kogo dumna jak w ogólniaku i podstawówce.Bo odkąd jestem dorosła nic mi nie wychodzi.Nawet z pracy w biurze zrezygnowałam(zapierdzielam w markecie choć nie lubię pracy w grupie a w tyłek nie umiem wchodzić)

10

zaklopotana123451 napisał/a:

To wychodzi na to, że miałaś dużo zainteresowań, czemu nie poszłaś w tych kierunkach? Tylko wybrałaś matematykę i chemię? Ja też jak byłam na studiach, które mnie nie interesowały zbyt mocno to męczyłam się i nie potrafiłam zapamiętywać na dłużej informacji. A kiedy poszłam na studia, do których jestem stworzona i które uwielbiam, to nauka przychodzi mi łatwo.
Najważniejsze to wybrać taki kierunek, który jest dla nas.

Studia mają być w najbliższym mieście,Częstochowie.Jako dziewiętnastolatkę nie stać mnie było na zaoczne a na pomoc finansową nie mogłam liczyć.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jaki kierunek, czy w ogóle studiować?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016