Jak pozbyć się matki z domu? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Jak pozbyć się matki z domu?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Jak pozbyć się matki z domu?

Cześć, tym razem ja proszę na forum o radę. Mianowicie tuż przed po porodzie poprosiłam moją mamę o pomoc przez kilka dni, zanim się nie ogarnę z dzidziusiem. Teraz mija czwarty miesiąc a ona codziennie przychodzi i siedzi od 7 do 13,14.
Popełniłam błąd dając jej klucz do mojego mieszkania. Problem w tym, że pomoc mojej matki to niedźwiedzia przysługa. Nie dość, że wybiera sobie tylko przyjemności - wychodzenie z psem i zabawianie dzidziusia (w sumie o to nie mam pretensji, bo to zmniejsza i tak moje obowiązki), to niestety ciągle muszę po niej sprzątać i znosić jej uciążliwe towarzystwo. Na przykład dziś zostawiła otwarte drzwi od szafki, pies wpadł z impetem na te drzwi, z szafki pospadały kwiatki, ziemia się wysypała w świeżo uprane i poskładane do prasowania ubrania. Musiałam pójść do komórki i wygrzebać nowe doniczki, przesadzić kwiatki, umyć podłogę i meble z ziemi po tych kwiatkach. Ubrania były naszykowane do prasowania, teraz są znów do prania. Cały dzień zmarnowany. Ręce opadają, takie sytuacje mam codziennie i ta jej pomoc nie równoważy pracy, którą mi zadaje.
Wszystkie delikatne sugestie, że ma już nie przychodzić zignorowała. Powiedziałam więc wprost: "mamo, ja już sobie świetnie sama daję radę, nie ma potrzeby, żebyś codziennie przyjeżdżała". Na to stwierdziła, że ona chce przyjeżdżać do wnuczki. Gryzę się ciągle w język i jestem na skraju wybuchu. Ale znam ją i nie mam odwagi użyć ostrzejszych jeszcze słów, bo nie potrafię obronić się przed jej graniem na poczuciu winy i fochami.
Doradźcie jak pozbyć się matki z mojego domu, żeby uniknąć wojny w rodzinie.

Zobacz podobne tematy :
Odp: Jak pozbyć się matki z domu?

Lekko nie będzie wink
Może zaproponuj jej, żeby przychodziła co drugi dzień? Z czasem może uda się zmienić częstotliwość tych wizyt do 1 w tygodniu. Poproś ją, żeby poszła z dzieckiem na spacer, a jak wróci, to powiedz, że dziękujesz ale już dzisiaj nie będzie Ci potrzebna, bo wystarczająco Ci pomogła.

Wydaje mi się jednak, że Twojej mamie brakuje towarzystwa, dlatego odwiedza Was codziennie. Wiem, że ciężko jest znosić takie sytuacje, ale chyba musisz być stanowcza, ale zachować takt i wdzięczność. Przecież jeszcze nie raz będziesz prosiła ją o pomoc wink

3

Odp: Jak pozbyć się matki z domu?
Pokręcona Owieczka napisał/a:

Może zaproponuj jej, żeby przychodziła co drugi dzień? Z czasem może uda się zmienić częstotliwość tych wizyt do 1 w tygodniu. Poproś ją, żeby poszła z dzieckiem na spacer, a jak wróci, to powiedz, że dziękujesz ale już dzisiaj nie będzie Ci potrzebna, bo wystarczająco Ci pomogła.

Dobry pomysł, popracuj nad zmianą częstotliwości jej wizyt, a gdy już przyjdzie, wyznacz jej zadania, które faktycznie Cię odciążą np. prasowanie, rozwieszanie prania, sprzątanie mieszkania, gotowanie itp. Może sama się zniechęci?
Wyprawiając ją na spacer z dzieckiem, także zyskasz trochę wytchnienia. Postaraj się ją przekonać, że potrzebujesz zacząć funkcjonować radząc sobie sama, a jeżeli już przychodzi pod pretekstem pomocy, to wtedy, gdy Ty tej pomocy będziesz potrzebowała i niech jej faktycznie udziela, zgodnie z Twoimi potrzebami.

4

Odp: Jak pozbyć się matki z domu?

O! Super, skorzystam z Waszych rad:). Jak się spojrzy z boku, to nie ma sytuacji bez wyjścia. A w centrum wydarzeń wydawało mi się, że jestem w czarnej d... Dziękuję :-)

5

Odp: Jak pozbyć się matki z domu?

A przy okazji możesz poprosić o zwrot klucza, stwierdzając, że bardzo jej dziękujesz za dotychczasową pomoc, ale już jej nie potrzbujesz całodobowo, więc i mamie klucz nie będzie potrzebny i przecież od początku była mowa o tymczasowej pomocy i po prostu ten najintensywniejszy czas już się skończył.

Proponuję też, że jeśli babci "pamaganie" skończy się dodatkową robotą dla Ciebie, to zamiast brać się za nią, pobroś o to babcię. Niedomknęła szafki i była z tego psia stłuczka kończąca się stertą prania i przesadzaniem kwiatków? - to kwiatki może przesadzić babcia, albo pranie zrobić, albo potem to pranie wyprasować. Jak pomaganie Tobie przestanie się sprowadzać do zabawiania wnusi, a zacznie się wiązać z faktycznymi obowiązkami, to się babcia może zniechęci.

Natomiast, jeśli będzie głucha na dwa ucha i będzie się tłumaczyć, że "ona chce przychodzić do wnuczki", to niestety trzeba jej będzie wprost powiedzieć, że w tym momencie jej codzienne wizy u wnusi dodają Ci więcej roboty niż pomagają, a wnusia nie jest od tego, by baci codziennie rozrywki dostarczać - że czasem Ty chciałabyś z córką pobyć cały dzień sam na sam, bo uważasz, że jest to ważne dla budowania waszej więzi.

Babcia się zaangażowała, ale też mam wrażenie może i bezwiednie wpadła w myślenie, że teraz wnusia będzie nowym sensem babcinego życia i wypełniaczem jej dni - trzeba bacię uświadomić, że to tak nie działa.

6

Odp: Jak pozbyć się matki z domu?

Po pierwsze, niech mama Ci zwroci klucz. Po drugie- mama Twoja prosbe odczytala, jako POMOC w domowych obowiazkach. Pewnie nie miala zamiaru sprzatac czy gotowac, czemu ja sie nie dziwie. W sumie to troche zazdroszcze nawet, bo pamietam, ze ja nie mialam swojej mamy przy sobie (mieszka w UK), gdy na swiat przyszedl nasz syn... Musielismy sobie sami radzic. Tesciowa zostala z malym tylko wtedy, gdy musielismy isc zasuwac w pole lub jechac do marketu po zakupy (przy okazji robic tesciowej i jej matce). Poza tym wszystko bylo na mojej glowie: pranie, gotowanie (rowniez da pracownikow, ktorzy zrywali u nas jablka, wisnie), sprzatanie. Maz duzo pomagal przy synku, ale latwo nie bylo. Ty po prostu powiedz mamie, ze juz teraz ogarniasz dzieciaka i jej czeste wizyty juz nie sa potrzebne. Oczywiscie zaznacz, ze ma prawo przychodzic do wnuka, ale niech troche zmniejszy czestotliwosc.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Jak pozbyć się matki z domu?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024