Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1 Ostatnio edytowany przez emi-0123 (2017-06-15 23:46:46)

Temat: Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?

Cześć!
Nigdy nie pisałam na żadnym formum społecznościowym, ani nie szukałam pomocy w sieci. Tym razem jednak mój problem jest dla mnie wyjątkowo wymagający i chciałabym zasięgnąć rady osób, które mnie nie znają, po to, aby uzyskać trzeźwy osąd tej sprawy.
Chciałabym mianowicie dowiedziec się, czy sumienie słusznie otrzega mnie przed jedną z osób-moją koleżanką, którą znam od kilu lat (ze studiów). Zerwałam jednak z nią kontakt na trzy lata, gdyż urzadziła mi scenę, po której czułam się bardzo upokorzona. Parę miesięcy temu spotkałyśmy się znów (przez przypadek) i „zaiskrzyło”. Zauważyłam, że się zmieniła na lepsze, nie jest już tak zapatrzona w siebie i marki ubrań, czy kosmetyków, których używa, a ludzie nie są już marionetkami.
Jestem obecnie na trudnym etapie życiowym-może nie kryzysowym, ale pełnym przewartościowań, zmian relacji z innymi, trudnych (czasem bolesnych) rozstań nie tylko z ludźmi, ale także z podejmowanymi dotąd zajęciami. Można powiedzieć, że znalazłam się na rozdrożu. I w tym momencie spotkałam tę koleżankę, która wydawała się odpowiedzią na moje wahania i pomocą.
Zaczynam jednak zastanawiać się, czy lubię tę osobę, którą się staję pod jej wpływem oraz czy nie będę za parę lat żałować decyzji, na jakie daję się jej namówić.
Odizolowała mnie ona od przyjaciółki, teraz chciałabym odnowić kontakt z przyjaciółką, ale nie wiem, czy jest to jeszcze możliwe.
Za jej namową zaczęłam podrywać szefa w pracy-to on pierwszy zaczął mnie podrywać, a ja zaniepokojona tym faktem zwierzyłam się z tego kolezance. Ona powiedziałą, ze nie powinnam się przejmować opinią, taka okazja się nie powtórzy i poderwać go. Nie wiem, jak mogłam to zrobić, teraz w pracy nikt mnie chyba nie szanuje i słusznie (sama nie szanowałabym pracownika, który flirtuje w pracy).
Poznałam chłopaka, z którym dogadywałam się od pierwszej rozmowy i od pierwszego tańca, jak jeszcze nigdy. Relacja rozwijała się bardzo powoli, tak jak lubiłam ja i on. Koleżanka kazała mi częściej pisać do niego a później zaprosiła mnie i jego na wspólne spotkanie z nia (na które nie przyszła)-wyszło z tego zamieszanie, ja na niesłowną i kontakt z nim się urwał.
Zaczynam zauwazać, że zmieniam się w kogoś, kto jest arogancki, wulgarny (żeby nie powiedzieć-wyuzdany) i ciągle nawiązuje do seksu oraz podrywa każdego napotkanego mezczyznę. Boję się samej siebie. Nigdy taka nie byłam. Zawsze byłam typem trochę wycofanej (ale nie nieśmiałej) myślicielki, a teraz przeradzam się w wampa.
Boję się tego, co się ze mną dzieje i obawiam się, że będę załować decyzji, jakie podjęłam pod wpływem tej dziewczyny. Aha, muszę jeszcze nadmienić, że przez zbyt wysoką czestotliwosć spotkań, od których nie sposób się wymówić zawalam studia, na których mi bardzo zależy, mimo że rozpoczęłam je od nowa w wieku, w którym już ciężko jest studiować. Więc jeśli ktoś się decyduje na studia w tym wieku to tylko z pasji-teraz tę pasję zawalam, mimo że postanowiłam sobie że to krótka piłka-szansa jedna na milion, która się nie powtórzy.
Jestem zła że tak się to wszystko potoczyło.
Czy ktoś z Was może pomóc mi ocenić tę sytuację?
Będę Wam wdzięczna za odpowiedzi.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?

Ile masz lat?

3

Odp: Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?

Mam 27 lat

4

Odp: Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?

Zachowujesz się na co najmniej 10 lat mniej. Jak nastolatka, która chce zaimponować koleżance. Robiłaś to co ona Ci "kazała" i jak na tym wyszłaś?

5

Odp: Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?

Co zrobisz z tą znajomością to jest Twoja sprawa ale skoro sama widzisz, że coś jest nie tak, no to znaczy, że coś jest nie tak. I nie bardzo rozumiem jaki problem masz z odmówieniem jej spotkań. Po prostu mówisz że jesteś zajęta i spotkacie się jak ogarniesz uczelnie.

6

Odp: Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?

Wiem, to brzmi niepoważnie. Po prostu dałam jej chyba do siebie dostęp. Sądziłam że chce dla mnie dobrze i za bardzo jej zaufałam. Najgorsze jest to, że gdy widzisz jej życie to chcesz nim żyć. Nie wiem jak mam to powiedzieć. Czasem jest tak, że po spotkaniu z nią wychodzę i zastanawiam się nad tym dlaczego przy niej momentalnie się zmnieniam, jestem inna niż zawsze-nie umiem tego określić. To się dzieje nawet nieświadomie. Dopiero po wyjściu myślę, ze nie zrobiłabym tego lub nie powiedziała takich dosadnych słów.

7

Odp: Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?

Zrobię tak. Będę tylko miała problem z jej manipulacyjnymi tekstami w stylu: "czy się na mnie obraziłaś? Bo nie zrobiłam ci nic złego"

8

Odp: Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?

Robisz problem z niczego, odpowiadasz Nie, nie obraziłam się, po prostu teraz mam mniej czasu.

9

Odp: Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?
emi-0123 napisał/a:

Zauważyłam, że się zmieniła na lepsze, nie jest już tak zapatrzona w siebie i marki ubrań, czy kosmetyków, których używa, a ludzie nie są już marionetkami.

Nie zmienila sie na lepsze,dalej manipuluje ludzmi - Czego Ty jestes przykladem .Ta znajomosc przynosi Ci same szkody,nie powinnas miec dylematow a raczej powiedziec jej prawde w oczy - nic nie tracisz,nie jest to wartosciowa znajomosc.

10

Odp: Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?

Masz prawdopodobnie problem ze sobą. Poczytaj proszę o pojęciu ZEWNĄTRZSTEROWNOŚĆ, a następnie postaraj się skorygować u siebie tę cechę, dla własnego dobra.

11 Ostatnio edytowany przez emi-0123 (2017-06-17 12:46:04)

Odp: Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?

"Masz prawdopodobnie problem ze sobą"
sad
poczytałam o tej zewnątrzsterowności. Wiele cech się zgadza, inne nie. Ale nie jest to u mnie nasilone. Ostatnio (około 2 miesiące) pracuję nad asertywnością i odmawianie rożnych propozycji, na które kiedyś się zgadzałam idzie mi coraz lepiej.
Ja myslę że u mnie to wynika z niechęci do zranienia drugiego człowieka bardziej, niż z chęci bycia czyimś niewolnikiem. smile

12

Odp: Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?
emi-0123 napisał/a:

Zaczynam jednak zastanawiać się, czy lubię tę osobę, którą się staję pod jej wpływem oraz czy nie będę za parę lat żałować decyzji, na jakie daję się jej namówić.
Odizolowała mnie ona od przyjaciółki,
Za jej namową zaczęłam podrywać szefa w pracy
Poznałam chłopaka, z którym dogadywałam się od pierwszej rozmowy i od pierwszego tańca, jak jeszcze nigdy. Relacja rozwijała się bardzo powoli, tak jak lubiłam ja i on. Koleżanka kazała mi częściej pisać do niego a później zaprosiła mnie i jego na wspólne spotkanie z nia (na które nie przyszła)-wyszło z tego zamieszanie, ja na niesłowną i kontakt z nim się urwał.
Zaczynam zauwazać, że zmieniam się w kogoś, kto jest arogancki, wulgarny (
obawiam się, że będę załować decyzji, jakie podjęłam pod wpływem tej dziewczyny.
przez zbyt wysoką czestotliwosć spotkań, od których nie sposób się wymówić zawalam studia, na których mi bardzo zależy,

Piszesz tak, jakbyś sama nie miała nic do powiedzenia w żadnej sprawie, któa Ciebie dotyczy. Koleżanka kazała... Koleżanka powiedziała... Koleżanka odizolowała...

Czy ona Ci przystawia broń do głowy? Fizycznie zmusza, bądź zakazuje?

Ona ma widocznie inny styl działania - chce czegoś i po to sięga, więc doradza Ci, co robić. Ale Ty jej wcale nie musisz słuchać - wiesz o tym, prawda? To są wszystko Twoje decyzje. Może też jest Ci wygodniej zwalać odpowiedzialność na koleżankę? Może masz jakieś nieuświadomione, tłumione pragnienia, ale się boisz. Koleżanka tylko pomaga je wyzwolić - dlatego ją winisz. Tak wygodniej.

Piszesz jakbyś miała ok 12 lat, nie jak dorosła osoba.

Zapytam Cię, tak jak moja mama mnie pytała: Czy gdyby ta koleżanka kazała Ci skoczyć w ogień, to czy byś skoczyła?

13

Odp: Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?

"Nie zmienila sie na lepsze,dalej manipuluje ludzmi - Czego Ty jestes przykladem .Ta znajomosc przynosi Ci same szkody,nie powinnas miec dylematow a raczej powiedziec jej prawde w oczy - nic nie tracisz,nie jest to wartosciowa znajomosc."
Też to zauważam, zwłaszcza że jej przyjaciele są przez nią izolowani dokładnie tak samo, jak ja (tylko bardziej).

Do CatLady:
"Ona ma widocznie inny styl działania - chce czegoś i po to sięga, więc doradza Ci, co robić. Ale Ty jej wcale nie musisz słuchać - wiesz o tym, prawda? To są wszystko Twoje decyzje. Może masz jakieś nieuświadomione, tłumione pragnienia, ale się boisz. Koleżanka tylko pomaga je wyzwolić - dlatego ją winisz. Tak wygodniej."

Mądrze piszesz wink . Zazwyczaj staram się być świadoma swoich działań, mam naturę refleksyjną, ale może przez to jestem tak wycofana, że większość życia odbywa się w mojej głowie. Może mam potrzebę wyjścia poza mój umysł?
Zaczęłam się zastanawiać nad wpływem koleżanki dlatego, że po prostu zauważyłam, że dzieje się ze mną coś bardzo złego i niebezpiecznego (nie stanowiącego wprawdzie aż tak wielkiego zagrożenia, ale jest to niebezpieczne z mojego punktu widzenia, bo stanowi odejście od mojej natury, pewną sprzeczność z tym, kim jestem). Nie wiedziałam, jaka może być przyczyna takiej zmiany, więc zaczęłam analizować wszystkie osoby, z którymi sie kontaktuję (zwłaszcza nowe). Dostrzegłam największy wpływ tej koleżanki, stąd moje wnioski, o tym, że "to przez nią" i stąd ten wątek.

14 Ostatnio edytowany przez Koczek (2017-06-17 22:18:50)

Odp: Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?

Ludzie raczej rzadko się zmieniają. I myślę, że ta Twoja koleżanka też niewiele się zmieniła. Być może teraz tylko lepiej się maskuje wink
Natomiast Tobie może po prostu brakuje wrażeń? Dlatego potrzebujesz kogoś, kto by Cię popchnął ku jakiemukolwiek ryzyku i przełamaniu nudy, i monotonii Twojego życia. Niestety znalazłaś sobie taką koleżankę, która jest niemal Twoim przeciwieństwem. I może teraz podoba Ci się nawet ten dreszczyk emocji, jaki Ci serwuje, ale stawiam, że za jakiś czas obudzisz się z mocnym kacem moralnym... Bo ona Ciebie może i wypycha ze strefy komfortu, ale niekoniecznie w tym kierunku, jaki byłby dla Ciebie dobry i jakiego Ty sama w głębi serca byś chciała.

15

Odp: Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?
Koczek napisał/a:

Natomiast Tobie może po prostu brakuje wrażeń? Dlatego potrzebujesz kogoś, kto by Cię popchnął ku jakiemukolwiek ryzyku i przełamaniu nudy, i monotonii Twojego życia. Niestety znalazłaś sobie taką koleżankę, która jest niemal Twoim przeciwieństwem. I może teraz podoba Ci się nawet ten dreszczyk emocji, jaki Ci serwuje, ale stawiam, że za jakiś czas obudzisz się z mocnym kacem moralnym... Bo ona Ciebie może i wypycha ze strefy komfortu, ale niekoniecznie w tym kierunku, jaki byłby dla Ciebie dobry i jakiego Ty sama w głębi serca byś chciała.

Trafiłaś jeśli chodzi o brak wrażeń. Moim życiem zawładnęła rutyna odkąd zaczęłam łączyć studia z pracą. Prawie cały dzień spędzam tylko w tych dwóch miejscach, wracam do domu, żeby się uczyć-i ot, całe życie. Czasem mam tego dość nie dlatego że tego wszystkiego nie lubię, ale chciałabym zwyczajnie odpocząć. A gdy odpoczywam wszystko się sypie...

Boję sie że stanę się przewidywalna, że od lat jestem taka sama-może stad fascynacja koleżanką. Ona znów nie ma żadnych obowiązków-wieczne spotkania towarzyskie, imprezy, zakupy i inne okazje do świętowania. W jej życiu jest wieczne święto. U mnie-wieczna praca. Jednak gdy patrzę, jaka pustka ogarnia mnie po zbyt długim uczestniczeniu w jej życiu, to myślę: "a tam, do licha! Wolę wieczną pracę."
Przydałoby mi się jednak trochę luzu, odmiany, rozrywki. A przynajmniej zwyczajnego odpoczynku.

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Czy ta osoba jest warta dalszych kontaktów?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024