Życie w Anglii/Hiszpanii/Szwecji - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Życie w Anglii/Hiszpanii/Szwecji

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez Anai (2017-06-15 21:08:40)

Temat: Życie w Anglii/Hiszpanii/Szwecji

Witam. Tu net-facet. Mam pytanie odnośnie życia w w/w krajach.
1. Czy powinienem był zrobić wpierw polską maturę, czy nie jest ona tam brana pod uwagę?  Czy można w tych krajach studiować bez matury, lub wykonywać jakąś pracę (nie fizyczną, bo takiej nie mogę wykonywać, oraz przy maszynach w ruchu) która nie będzie ''powodem do wstydu''? Są jakieś pomoce dla kogoś kto ma spore zaległości w nauce/rozwoju, a chciałby studiować? Mam skończone liceum, lecz mój poziom jest.... no.... (matma :X, straszny horror, poważnie).
2. Czy powinienem był w Polsce wpierw nabrać jakieś doświadczenie? Jaki typ pracy powinienem wykonywać? Czy praca w ochronie (monitoring) jest czymś co mogłoby mi być przydatne? Czy może traktować tę pracę tylko jako zarobek na życie w tym kraju? Jakie kursy są brane pod uwagę? Czy polskie szkoły policealne są brane pod uwagę?
3. Jak z ubezpieczeniem zdrowotnym i opieką dla osoby chorej (to dla mnie bardzo ważny aspekt!)? Jak w ogóle ze służbą zdrowia w w/w krajach? To prawda, że w Anglii sytuacja jest podobna do tej jak w Polsce, a nawet gorsza? Jak jest w Szwecji/Hiszpanii?
4. Jak z bezpieczeństwem w tych krajach? Jak z tym w Szwecji?
5. Ile trzeba mieć pieniędzy na życie, na start, oraz gdzie szukać kogoś kto mógłby mi zaoferować pomoc?
Póki co to tyle. W razie czego spytam się o więcej.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Życie w Anglii/Hiszpanii/Szwecji

Na serio nie ma tu kogoś kto byłby mi w stanie udzielić odpowiedzi?

3

Odp: Życie w Anglii/Hiszpanii/Szwecji

Angia nie mam pojecia , Skandynawia zajebista jest.  Od Skandynawia tylko lepsza Canada wedlug mnie. Poczatki trudne bo jezyk , pozniej zycie jak z bajki. Hiszpania zyje z turystow bylem to tam biedni ludzie . Ludzie tam jezdza na wypoczynek. Np na wyspy kanaryjskie. Canada natomiast z tego co koledzy mowia to juz jest niebo. Kiedys mam zamiar tam wyjechac na stale.

4

Odp: Życie w Anglii/Hiszpanii/Szwecji

W Anglii polska matura jest brana pod uwagę, tylko dokument musi być w języku angielskim. Jak chcesz studiować, musisz mieć albo angielski na maturze, albo zdać testy IELTS na co najmniej 6.5.

Z pracą możesz mieć problem. Nie wiem, jak u Ciebie z językiem, ale w sumie bez wykształcenia, to nie wiem, co miałbyś robić, jeśli nie możesz pracować fizycznie, ani wstydu nie chcesz mieć... Dyrektorem raczej nie zostaniesz tongue jeśli chciałbyś pracować w ochronie, potrzebujesz tzw. SIA Licence, musisz zrobić specjalny kurs i zdać egzamin.

O co dokładnie pytasz odnośnie opieki zdrowotnej? W UK jest NHS - fundusz zdrowia, opieka nie jest zła, tylko czas oczekiwania na wizytę u lekarza jest dłuuuugi, przynajmniej w Londynie. A jak już sie doczekasz, to słyszysz, że masz brać paracetamol i pić dużo wody big_smile

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Anglii to jak masz TV, to wiesz jak jest...

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Życie w Anglii/Hiszpanii/Szwecji

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024