Nasze typy osobowości-test osobowości - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Nasze typy osobowości-test osobowości

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 45 ]

1 Ostatnio edytowany przez AloneWolf90 (2017-06-15 15:42:47)

Temat: Nasze typy osobowości-test osobowości

Cóż kiedyś brat mnie nakłonił na wypełnienie takiego testu https://www.16personalities.com/pl/darm … osobowosci
i wyszło mi, że moja osobowość to architekt, ciekawi mnie jakie typy osobowości wy macie?

Proponuje wklejać swoje wyniki. big_smile

Mój to architekt (INTJ-T)
Introwertyk 80%
Intuicja 68%
Logika 72%
Planujący 60%
Czujny 77%

Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili
Pokaż że się mylili
Nie czekaj ani chwili
Dłużej
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nasze typy osobowości-test osobowości

ja też INTJ

3 Ostatnio edytowany przez AloneWolf90 (2017-06-15 15:43:17)

_v_ napisał/a:

ja też INTJ

No proszę, wiesz, że jesteś w bardzo elitarnym gronie 0,8% kobiet? A te inne parametry jak Ci wyszły? INTJ-A czy INTJ-T?

Pokaż że się mylili
Nie czekaj ani chwili
Dłużej
Reklama

4

to wiem, ale ja zawsze byłam niestandardowa wink

co do dodatkowych parametrow to nie wiem
podobny test robiłam jakiś czas temu i tam nie bylo nic dodatkowego

5 Ostatnio edytowany przez random.further (2017-06-15 16:26:31)

smile Logik, INTP-T
Umysł Introwertyk 86%
Energia Intuicyjny 59%
Natura Kierujący się Logika 64%
Taktyka Poszukujacy 61%
Identyfikacja Czujny 56%

Reklama

6 Ostatnio edytowany przez klische (2017-06-15 16:41:00)

Ciekawe.... eh...testy wink
“PROTAGONISTA”
(ENFJ-T)
Ekstrawertyk - 91%... okey....ale ze niby az tak? roll
Intuicyjny - 88% ... trafiony-zatopiony.
Kierujący się zasadami-51% prawie w rownowadze z: Kierujący się logiką - 49%
Planujący - 54%... hm...zycie zmusilo.
Czujny - 57%... no powiedzmy wink

7

Ale żeby tak publicznie się przyznawać?... :

POŚREDNIK”
(INFP-T)

EkstrawertykIntrowertyk
0%100%
IntuicyjnyRealistyczny
90%10%
Kierujący się logikąKierujący się zasadami
15%85%
PlanującyPoszukujący
0%100%
AsertywnyCzujny
20%80%

Oraz Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga" według eneagramu

I Pitta (ciało) z niewielką domieszką kaphy (natura) według dosz Ajurwedy.

Czuję się obnażona yikes tongue

Nic tu nie ma ;P

8 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2017-06-15 16:45:38)

Pośrednik (INFP -T)

Introwertyk - 82%
Intuicyjny - 88%
Kierujący się zasadami - 62%
Poszukujący - 66%
Czujny - 56%

9

Czy ktos tu jeszcze jest 100% introwertykiem? big_smile

Nic tu nie ma ;P

10

"Obrońca" ISFJ-A

Umysł Introwertyk 85%
Energia Realistyczny 57%
Natura Kierujący się Zasadami 82%
Taktyka Planujący 61%
Identyfikacja Asertywny 57%

11

Logik, INTP-A
Umysł Introwertyk 63%
Energia Intuicyjny 56%
Natura Kierujący się Logika 58%
Taktyka Poszukujacy 63%
Identyfikacja Asertywny 61%

Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.

12

Protagonista, ENFJ-T

Umysł: ekstrawertyk 100%
Energia: intuicyjny 83%
Natura: kierujący się zasadami 52%
Taktyka: planujący 72%
Identyfikacja: czujny 87%

Wina była znajomym strojem, który od początku wisiał w jej szafie i który wkładała każdego ranka. Bez niej czuła się naga. Majgull Axelsson

13

Introwertyk INFP-T

Umysł - Introwertyk 100%
Energia - Intuicyjny 76%
Natura - Kierujący się zasadami 72%
Taktyka - Poszukujący 60%
Identyfikacja - Czujny 92%

Jeśli poczujesz, że zakwita w tobie ból, kwiat nagle stanie się ulgą. Thomas Harris "Hannibal"

14 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2017-06-15 18:51:05)

Rzecznik INFJ-T

Umysł: Introwertyk - 54%
Energia: Intuicyjny - 68%
Nautra: Kierujący się zasadami - 61%
Taktyka: Planujący - 60%
Identyfikacja: Czujny - 56 %

Osobowość Rzecznika jest bardzo rzadka, odpowiada niecałemu jednemu procentowi społeczeństwa, obdarzeni nią ludzie zostawiają jednak po sobie ślad w świecie. Rzeczników cechuje wrodzone poczucie idealizmu i moralności, tym jednak, co odróżnia ich od pozostałych idealistycznych typów osobowości, jest ich zdecydowanie i determinacja – nie są bezczynnymi marzycielami, lecz ludźmi zdolnymi do konkretnych działań, aby realizować swoje cele i osiągać pozytywne, trwałe wyniki.

Take a breath, Rest your head, Close your eyes You're alright,
Just lay down, Turn my side, Can you feel my heat On your skin?

Take off your clothes, Blow up the fire, Don't be so shy...

15

TWOIM TYPEM OSOBOWOŚCI JEST:
“PROTAGONISTA”
(ENFJ-A)

EkstrawertykIntrowertyk
81%19%
IntuicyjnyRealistyczny
86%14%
Kierujący się logikąKierujący się zasadami
45%55%
PlanującyPoszukujący
90%10%
AsertywnyCzujny
84%

Czyli według opisu jestem w przedziale niewielkiej liczby osób czyli 2% big_smile Barack Obama też jest Protagonistą smile smile smile i wysoki poziom asertywności maam:) z tym. akurat się zgodzę Woooow.!!!

Ten test ma zawyżony poziom ekstrawertyzmu:D Ma ktoś jakiś inny test dla porównania?

https://youtu.be/uE1uubeaNfo
Wierność jest aktem nadziei, a trwała miłość aktem wierności.
https://youtu.be/I_O37cE1j64

16

POŚREDNIK,

To coś, czego się spodziewałam i bardzo się zgadza to z tym, jak naprawdę o sobie myślę.

Introwertyk 90%
Intuicyjny 70%
Kierujący się zasadami 95%
Poszukujący 60%
Asertywny 77%

"Ludzie o osobowości Pośrednika są prawdziwymi idealistami: zawsze poszukują choć odrobiny dobra nawet u najgorszych z ludzi czy w najmniej korzystnych okolicznościach i starają się doprowadzić do poprawy. Choć można ich postrzegać jako osoby zdystansowane lub nawet nieśmiałe, Pośrednicy mają pasję i wewnętrzny ogień, który sprawia, że potrafią naprawdę zabłysnąć. Stanowią zaledwie 4% społeczeństwa, co niestety wiąże się z wysokim ryzykiem bycia niezrozumianym. Gdy jednak znajdą podobnie myślące osoby, z którymi mogą spędzać czas, poczucie harmonii płynące z tych relacji może być źródłem prawdziwej radości i inspiracji."

Tak, tak, tak, tak.

Pośrednicy kierują się własnymi zasadami w większym stopniu niż logiką, fascynacją czy praktycznością. Ich decyzje dotyczące przyszłości są podyktowane poczuciem honoru, pięknem, moralnością i cnotą – Pośrednicy kierują się czystością swoich zamierzeń, a nie nagrodami czy karami. Ludzie o osobowości Pośrednika są słusznie dumni z tych cech, lecz nie wszyscy rozumieją motywy ich uczuć, co może prowadzić do odosobnienia.

“Nie każde złoto co się błyszczy; Nie każdy błądzi, kto wędruję; Nie każdą siłę starość zniszczy; Korzeni w głębi lód nie skuje.”
    J. R. R. Tolkien

Jezus Maria, nawet wrzucili cytat z mojej najukochańszej książki i cytat, który jest moim zdaniem przewodnim odkąd skończyłam 14 lat big_smile Czytają w myślach, czy co?

Dla Pośredników ważne jest, aby zrozumieć samych siebie i własne miejsce w świecie, którego poszukują przez projekcję samych siebie w swoich utworach.

Wow, znów w sedno.

Ich zdolności językowe nie ograniczają się do mowy ojczystej – mają oni duży talent do nauki drugiego (lub trzeciego!) języka. Dar komunikacji Pośredników również przekłada się na pragnienie harmonii i pomaga im w odnajdywaniu swojego przyszłego powołania.

Dlatego też angielski to moja pasja big_smile

W przeciwieństwie do bardziej towarzyskich typów osobowości Pośrednicy skupiają swoją uwagę jedynie na kilku osobach lub na jednej jedynej wartościowej sprawie, bo jeśli zbytnio się rozpraszają, tracą energię, stają się przygnębieni i obciążeni ponad siły całym złem tego świata, które usiłują naprawić. Taki widok nie jest miły dla ich znajomych, którzy łatwo przyzwyczajają się do ich uśmiechniętej twarzy.

Jeśli nie zachowają wystarczającej ostrożności, Pośrednicy mogą zagubić się w poszukiwaniu dobra i zaniedbać prozaiczne codziennie obowiązki. Często zagłębiają się w myślach, ciesząc się kontemplacją hipotez i filozofii bardziej niż jakikolwiek inny typ osobowości. Pozostawieni samym sobie, często wycofują się, stając się „pustelnikami”, a proces przywrócenia ich z powrotem do rzeczywistości może kosztować ich przyjaciół lub partnera sporo energii.

To aż niesamowite, ile z tego się zgadza.

Na dole się pokazało, że Tolkien też był Pośrednikiem big_smile

"Nie proś o miłość. O prawdziwą nie musisz. O fałszywą nie warto."

"Miłość to spotkanie dwóch świadomych, pelnych i zaspokojonych uczuciowo osób, które szukają towarzyszy w rozwoju a nie powerbanków do emocjonalnego ładowania" (Tokarz)

17 Ostatnio edytowany przez I_see_beyond (2017-06-15 21:22:51)

Robię drugi raz ten test, wychodzi ponownie obrońca .  ISFJ-T

Umysł: 68 % introwertyk
Energia: 88 % realistyczny
Natura: 70 % kierujący się zasadami
Taktyka: 94% planujacy
Identyfikacja: 70% czujny

JEŚLI TYLKO MOGĘ CIĘ OBRONIĆ, ZROBIĘ TO

"What's for you, won't go by you"means that if God (or Fate, or Providence, or whatever you believe in) intends you to have something, you will get it. In other words "relax, don't scrabble about desperately trying to make things happen; if they are meant to happen they will, and if they aren't they won't".

18

“Obrońca” (ISFJ-A)

Umysł: Introwertyk 58%
Energia: Realistyczny 72%
Natura: Kierujący się zasadami 78%
Taktyka: Planujący 83%
Identyfikacja: Asertywny 56%

-------------------------------------------------------------------------------
Moja obojętność? Pracuję nad nią już bardzo długo...

19

“POSZUKIWACZ PRZYGÓD”(ISFP-T)

UMYSŁ Introwertyk 53%

ENERGIA Realistyczny 69%

NATURA Kierujący się zasadami 54%

TAKTYKA Poszukujący 68%

IDENTYFIKACJA  Czujny 100%

Człowiek ma dwa życia... To drugie zaczyna się, gdy uświadomi sobie, że ma jedno.

20

Protagonista (ENFJ-A)

Umysł - Ekstrawertyk 83%
Energia - Intuicyjny 64%
Natura - kierujący się zasadami 66%
Taktyka - planujący 90%
Identyfikacja - asertywny 74%

21

Robiłam to kiedyś. Wyszedł mi Logik. Dokładnych wartości nie pamiętam, ale Introwertyzm to było u mnie ponad 80% ale reszta była mniej więcej pół na pół

"Może zamiast planować następne wakacje, powinniśmy mieć życie od którego nie chcemy uciekać"

22

"PROTAGONISTA” (ENFJ-T)

UMYSŁ: Ekstrawertyk 64%
ENERGIA: Intuicyjny 62%
NATURA: Kierujący się zasadami 54%
TAKTYKA: Planujący 70%
IDENTYFIKACJA: Czujny 55%

Wszystko, co w danej chwili robisz, oddziałuje i wpływa na innych ludzi. Twoja postawa może rozjaśniać Twe serce lub przekazywać uczucie niepokoju. Twój oddech może emanować miłością lub pogrążać otoczenie w depresji. Twoje spojrzenie może wzbudzić radość. Twoje słowa mogą inspirować do wolności. Każdy Twój czyn może otwierać serca i umysły. (David Deida)

Protagoniści to naturalni liderzy, pełni pasji i charyzmy. Stanowią około dwa procent społeczeństwa i często zostają politykami, trenerami lub nauczycielami, docierając do innych i inspirując ich do osiągania celów i czynienia dobra w świecie. Dzięki swojej naturalnej pewności siebie, która rodzi wpływowość, Protagoniści czerpią dumę i radość z prowadzenia innych ku wspólnej pracy na rzecz doskonalenia samych siebie i społeczności.

MOCNO WIERZĄ W LUDZI
Silne osobowości przyciągają, a Protagoniści promienieją autentycznością, troską i altruizmem, nie boją się wstać i przemówić, gdy czują, że należy zareagować. Łatwo i naturalnie przychodzi im komunikacja z innymi, zwłaszcza osobista, a ich przenikliwa natura pomaga im dotrzeć do każdego, czy to za pomocą faktów i logiki, czy też czystych emocji. Protagoniści łatwo dostrzegają motywacje innych i związki między pozornie niepowiązanymi zdarzeniami, są też zdolni do ich zestawiania i przedstawiania jako wspólny cel ze zdumiewającą elokwencją.

Okazują innym szczere, niemal przesadne zainteresowanie – gdy ludzie o tego typu osobowości wierzą w kogoś, mogą nadmiernie zaangażować się w jego problemy bądź zbytnio mu zaufać. Na szczęście to zaufanie zazwyczaj przeradza się w samospełniającą się przepowiednię, ponieważ altruizm Protagonistów inspiruje drogie im osoby do dalszego samodoskonalenia. Jeśli jednak Protagoniści nie zachowają ostrożności, mogą przesadzić z optymizmem i wywierać na innych nadmierną presję.

Protagoniści są też podatni na inną pułapkę: mają ogromne zdolności do refleksji i analizy własnych uczuć, jeśli jednak zbytnio zaangażują się w problemy kogoś innego, mogą zapaść na swoistą emocjonalną hipochondrię, zacząć dostrzegać u siebie problemy innych ludzi i starać się naprawić w sobie coś, co wcale nie szwankuje. Jeśli wpadną w sidła czyichś problemów, nieraz ogranicza to ich zdolność do spojrzenia na daną sprawę z szerszej perspektywy, a przez to do udzielenia pomocy. Jeśli tak się stanie, ważne jest, aby cofnęli się nieco i za pomocą autorefleksji spróbowali oddzielić własne uczucia od zewnętrznych problemów, które wymagają analizy z nowego punktu widzenia.

...PRAWDOPODOBIEŃSTWO PONIESIENIA PORAŻKI W WALCE NIE POWINNO ZNIECHĘCAĆ NAS DO WSPIERANIA SPRAWY, KTÓRĄ UWAŻAMY ZA SŁUSZNĄ

Protagoniści to autentyczni, pełni troski ludzie, którzy dotrzymują słowa i dają przykład innym, nic ich tak nie uszczęśliwia jak przywództwo, jednoczenie i motywowanie zespołu swoim zaraźliwym entuzjazmem.
Ludzie o typie osobowości Protagonisty są pełnymi pasji altruistami, czasami wręcz przesadnie, nie boją się też przyjmować na siebie ciosów, gdy bronią ludzi i idei, w które wierzą. Nic więc dziwnego, że wielu słynnych Protagonistów to wpływowi liderzy polityczni i kulturalni – ten typ osobowości pragnie prowadzić wszystkich ku lepszej przyszłości, czy to przewodząc narodowi w dążeniu do dobrobytu, czy skromnej drużynie softballowej w zdobyciu zasłużonego zwycięstwa.

ZNANI PROTAGONIŚCI: Barack Obama, Oprah Winfrey, John Cusack, Ben Affleck, Sean Connery, Jennifer Lawrence, Demi Lovato, Lucy Liu

Ogólnie mogłabym się zgodzić, ale jest kilka zapisów, w których coś mi jednak zgrzyta wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

23 Ostatnio edytowany przez Harvey (2017-06-16 02:13:33)

Więc...

Twoim typem osobowości jest:
“Przedsiębiorca”
(ESTP-a)

Ekstrawertyk: 85%
Realistyczny: 71%
Kierujący się logiką: 62%
Poszukujący: 63%
Asertywny: 98%

“Życie jest albo śmiałą przygodą, albo niczym.”
    Helen Keller

Znani Przedsiębiorcy: Ernest Hemingway, Jack Nicholson, Eddie Murphy, Madonna, Bruce Willis, Samuel L Jackson, D'artagnan...

Zacnie wink

Ludzie o osobowości Przedsiębiorcy zawsze wpływają na swoje najbliższe otoczenie – najlepszy sposób, aby ich zidentyfikować na przyjęciu, to rozejrzeć się za otaczającym ich kręgiem osób, które podążają za nimi, gdy tylko Przedsiębiorcy przechodzą od jednej grupy znajomych do drugiej. Skłonni do śmiechu i obdarzeni odważnym, dosadnym poczuciem humoru uwielbiają być w centrum uwagi. Jeśli ktoś z publiczności zostanie poproszony na ochotnika o wyjście na scenę, Przedsiębiorca albo sam się zgłosi, albo namówi do tego nieśmiałego kolegę.

Przedsiębiorców nie pociągają zanadto teorie, abstrakcyjne koncepcje ani żmudne dyskusje o globalnych problemach i ich konsekwencjach. Lubią za to prowadzić ożywione, inteligentne rozmowy o tym, co jest, a jeszcze bardziej – po prostu wyjść i samemu coś zrobić. Prędzej działają, niż myślą, a zamiast siedzieć bezczynnie, naprawiają swoje błędy na bieżąco, przygotowując się na niespodziewane sytuacje i zapewniając sobie drogę ucieczki.

Nigdy nie myl ruchu z działaniem
Przedsiębiorca to typ osobowości najbardziej skłonny do tego, aby uczynić ryzykowne zachowania swoim stylem życia. Żyje chwilą i bez zwłoki rusza do akcji – znajduje się w samym oku cyklonu. Ludzie o osobowości Przedsiębiorcy cenią sobie silne przeżycia, pasję i przyjemności, nie ze względów emocjonalnych, lecz dlatego, że stymulują ich logicznie myślący umysł. Są wówczas zmuszeni do podejmowania ważnych decyzji na podstawie faktów i bieżącej rzeczywistości w procesie błyskawicznej reakcji na bodźce.

Dlatego szkoła i inne silnie zorganizowane środowiska stanowią dla nich wyzwanie. Z pewnością nie ze względu na brak inteligencji, wprost przeciwnie – są oni zdolni do sukcesu, ale rygorystyczne podejście panujące w formalnej edukacji opartej na wykładach jest po prostu zbyt dalekie od praktycznych metod uczenia się, które preferują Przedsiębiorcy. Potrzeba im wiele dojrzałości, żeby zacząć postrzegać ten proces jako środek prowadzący do celu, coś, co stwarza jeszcze więcej atrakcyjnych szans.

Inne wyzwanie wiąże się z tym, że ludzie o osobowości Przedsiębiorcy wolą posługiwać się własnym kompasem moralnym niż narzuconym przez kogoś innego. Zasady są po to, żeby je łamać. Niewielu nauczycieli szkolnych czy szefów w przedsiębiorstwach podziela to zdanie, które może zaszkodzić reputacji Przedsiębiorców. Jeśli jednak spróbują nieco poskromić swoją niepokorną naturę, odpowiednio wykorzystają własną energię i skupią na tym, co wydaje się im nudne, Przedsiębiorcy mogą przerodzić się w siłę, z którą nie sposób się nie liczyć.
Większość ludzi nie słucha wystarczająco uważnie

Dzięki swojej niecodziennej spostrzegawczości i świeżemu spojrzeniu Przedsiębiorcy mają wyjątkową umiejętność dostrzegania drobnych zmian. Czy chodzi o zmianę wyrazu twarzy, nowy styl ubierania czy zmianę nawyków, ludzie o tego typu osobowości potrafią dostrzec ukryte myśli i motywy tam, gdzie większość innych osób niemal nic nie zauważa. Przedsiębiorcy szybko wykorzystują te obserwacje, głośno zwracają uwagę na spostrzeżoną zmianę i zadają pytania, często w niezbyt delikatny sposób. Powinni pamiętać, że nie każdy ma ochotę upubliczniać swoje tajemnice i decyzje.
Czasami jednak błyskawiczny zmysł obserwacji i działania Przedsiębiorców jest tym, czego najbardziej potrzeba, na przykład w niektórych firmach, zwłaszcza w sytuacjach wymagających niezwłocznej reakcji.

Jeśli Przedsiębiorca nie będzie wystarczająco ostrożny, może zbytnio dać się ponieść chwili, zareagować za mocno i urazić co bardziej wrażliwe osoby lub zapomnieć o tym, żeby zadbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Stanowią oni zaledwie cztery procent społeczeństwa, przez co jest ich dokładnie tyle, ile trzeba, aby życie było intensywne i zmuszało do rywalizacji, nie tak wielu jednak, żeby stwarzali ryzyko systemowe.

Są pełni pasji i energii uzupełnionych racjonalnym, choć czasami nieco rozproszonym umysłem. Inspirujący, przekonujący i barwni, ludzie o tym typie osobowości to naturalni liderzy, którzy prowadzą wszystkich ku mniej uczęszczanym ścieżkom, przynosząc ze sobą energię i emocje wszędzie, gdzie się pojawią. Prawdziwym wyzwaniem dla nich jest wykorzystanie tych zalet w konstruktywny i satysfakcjonujący sposób.

Nic dodać, nic ująć smile

Fajny ten test big_smile

See, madness, as you know, is like gravity: all it takes is a little push!

Here I Am - 4329923

24 Ostatnio edytowany przez rh72 (2017-06-16 04:33:56)

“PROTAGONISTA” (ENFJ-A)

UMYSŁ
Ekstrawertyk 97%
Introwertyk     3%
ENERGIA
Intuicyjny      70%
Realistyczny  30%
NATURA
Kierujący się logiką        35%
Kierujący się zasadami   65%
TAKTYKA
Planujący     66%
Poszukujący 34%
IDENTYFIKACJA
Asertywny  75%
Czujny        25%

“Wszystko, co w danej chwili robisz, oddziałuje i wpływa na innych ludzi. Twoja postawa może rozjaśniać Twe serce lub przekazywać uczucie niepokoju. Twój oddech może emanować miłością lub pogrążać otoczenie w depresji. Twoje spojrzenie może wzbudzić radość. Twoje słowa mogą inspirować do wolności. Każdy Twój czyn może otwierać serca i umysły.”

Mam inne badanie- 2 mce temu robiłem (Cultural Navigator, jakieś 25 lat to robią):
1. Interaction style:
- fixed (bardzo silne) - uwielbiam punktualność, coś na czas, zgodnie z umową
- expressive (silne) - podłączony pod emocje, czytający emocje i język ciała - nie zawsze wprost odczytuje treści
- formal (silne) - cenie formalizmy i pewne role a nie bezwład decyzyjny
2. Thinking Style
- high-content (bardzo silne) - polegam na dorozumianym, elastycznym podejściu do zadań
- deductive (bardzo silne) - stawianie na teorię, abstrakcję raczej niż na ustalone wzory
3. Sense of self
- individualistic  (silne) - stawiam na siebie i siebie oceniam a nie grupę
- Competitive (silne) - wartościowanie poprzez osiągnęcia ale przy sporej asetywności

Wiele aspektów neutralnych pominąłem gdyż wszystkich detali stylów jest 17. Tylko dałem silne i bardzo silne.

To jest (CN) badanie nie tyle kim jesteś ale jak się zachowujesz w grupie...
(https://www.culturalnavigator.com/CN7/login.aspx)

EDIT: jeśli typów osobowości jest 16 to średni rozkład powinien wynosić 6,25% Ciekawe które grupy są najszersze a które najbardziej rzadkie?
Tu odpowiedź: https://www.16personalities.com/country-profiles/poland

Że radzić to tak prosto? Spróbuj... Oceniać jest prosto...

25

pośrednik INFP-T
introwertyk 98%
intuicyjny 58%
kierujący się zasadami 73%
poszukujący 62%
czujny 78%
w skrocie, beznadziejna idealistka jestem, ktorą mało kto rozumie, bo takich jak ja jest 4%. Najlepiej bym się odnalazła w pracy twórczej jako poetka, pisarka lub akorka. Poszukuję dobra i harmonii a przygnębia mnie całe zło tego świata, ktore chciałabym naprawiać. Często jestem zamyślona zamiast być mocniej osadzona w rzeczywistości, staram się dostrzegać w innych dobro na przekór wszystkiemu.  Szekspir i Tolkien to moja grupa. Fakt, lubię ich smile

26

adiaphora napisał/a:

pośrednik INFP-T
introwertyk 98%
intuicyjny 58%
kierujący się zasadami 73%
poszukujący 62%
czujny 78%
w skrocie, beznadziejna idealistka jestem, ktorą mało kto rozumie, bo takich jak ja jest 4%. Najlepiej bym się odnalazła w pracy twórczej jako poetka, pisarka lub akorka. Poszukuję dobra i harmonii a przygnębia mnie całe zło tego świata, ktore chciałabym naprawiać. Często jestem zamyślona zamiast być mocniej osadzona w rzeczywistości, staram się dostrzegać w innych dobro na przekór wszystkiemu.  Szekspir i Tolkien to moja grupa. Fakt, lubię ich smile

Adiaphora,  nie jestes sama big_smile , zobacz ile nas tu, idealistow, na forum...

Nic tu nie ma ;P

27

Z góry wiedziałam jaki będzie wynik big_smile

OBROŃCA:

Introwertyk  80%( to akurat spore zaskoczenie, zawsze myślałam, że coś pomiędzy intro, a ekstra)
Realistyczny  71%
Kierujący się zasadami  82%( też dużo)
Planujący  74%
Czujny  53%

Nigdy nie osądzaj ludzi wg opinii innych. Każdy człowiek pokazuje inną stronę swojej osobowości różnym ludziom. J.S.

28

Ten test chyba nie jest taki do końca dokładny jednak... Bo robiłam go 2 lata temu (nawet zapisałam sobie wyniki smile ) i wyszedł mi inny typ osobowości, niż teraz. A chyba w 2 lata nie mogłam zmienić typu osobowości? smile Bo tego w ogóle chyba się nie da zmienić, to ma być wrodzone zdaje się...
Te 2 lata temu wyszło mi INFP, a teraz INFJ. Czyli różnica w tej ostatniej literce. Niby niewiele, ale jednak trochę inny typ.
Choć jak obydwa opisy czytałam, to wydają mi się te dwa typy dość zbliżone do siebie. Więc może ja jestem jakimś jakby pośrednim między nimi? Mam trochę z jednego, trochę z drugiego, czy coś w tym stylu...? (No chyba, że jestem jak dr Jekyll i mam po prostu alternatywną osobowość wink ) Chociaż wydaje mi się, że to raczej kwestia pytań w teście, bo nie wszystkie były dla mnie jasne. Ze 3 lub 4 były takie, że dość mocno myślałam o co chodzi... Więc może ta różnica wynika z niezrozumienia tych paru pytań po prostu. Chociaż czy 3 pytania by mogły mieć aż taki wpływ, że calkiem inna osobowośc by wyszła...? Widocznie chyba tak...
No, bo trochę dziwne, że wg testu w 2 lata się zintrowertyzowałam z 67% do -nie bagatelka- całych 100% wink Tak samo np. "poszukująca" się nagle zrobiłam z ledwo 7% do 38%... Reszta też się pozmieniała dość sporo.
Jakoś jednak mi trochę bliżej do tego, co mi 2 lata temu wyszło.
Ciekawe z czego to może wynikać, że taki inny wynik. Polecam wam zrobić sobie ten test za rok, dwa i też sprawdzić, czy dalej to samo smile Bo ja się zdziwiłam. I nie wiem, czy zmieniłam się rzeczywiście, czy to niedokładnośc samego testu... Ale nie czuję się jakaś inna, niż byłam smile Więc chyba jednak test mało dokładny, czasem może sie troche wynik "przesunąć" smile

29

Koczek napisał/a:

Ten test chyba nie jest taki do końca dokładny jednak... Bo robiłam go 2 lata temu (nawet zapisałam sobie wyniki smile ) i wyszedł mi inny typ osobowości, niż teraz. A chyba w 2 lata nie mogłam zmienić typu osobowości? smile Bo tego w ogóle chyba się nie da zmienić, to ma być wrodzone zdaje się...
Te 2 lata temu wyszło mi INFP, a teraz INFJ. Czyli różnica w tej ostatniej literce. Niby niewiele, ale jednak trochę inny typ.
Choć jak obydwa opisy czytałam, to wydają mi się te dwa typy dość zbliżone do siebie. Więc może ja jestem jakimś jakby pośrednim między nimi? Mam trochę z jednego, trochę z drugiego, czy coś w tym stylu...? (No chyba, że jestem jak dr Jekyll i mam po prostu alternatywną osobowość wink ) Chociaż wydaje mi się, że to raczej kwestia pytań w teście, bo nie wszystkie były dla mnie jasne. Ze 3 lub 4 były takie, że dość mocno myślałam o co chodzi... Więc może ta różnica wynika z niezrozumienia tych paru pytań po prostu. Chociaż czy 3 pytania by mogły mieć aż taki wpływ, że calkiem inna osobowośc by wyszła...? Widocznie chyba tak...
No, bo trochę dziwne, że wg testu w 2 lata się zintrowertyzowałam z 67% do -nie bagatelka- całych 100% wink Tak samo np. "poszukująca" się nagle zrobiłam z ledwo 7% do 38%... Reszta też się pozmieniała dość sporo.
Jakoś jednak mi trochę bliżej do tego, co mi 2 lata temu wyszło.
Ciekawe z czego to może wynikać, że taki inny wynik. Polecam wam zrobić sobie ten test za rok, dwa i też sprawdzić, czy dalej to samo smile Bo ja się zdziwiłam. I nie wiem, czy zmieniłam się rzeczywiście, czy to niedokładnośc samego testu... Ale nie czuję się jakaś inna, niż byłam smile Więc chyba jednak test mało dokładny, czasem może sie troche wynik "przesunąć" smile

Ja robiłem go po dwóch latach w tym roku i wciąż ten sam typ jestem. wink Procentów nie pamiętam jak się zmieniły, ale być może, nie odpowiedziałaś szczerze lub nieprawdziwie na któreś z pytań...

Pokaż że się mylili
Nie czekaj ani chwili
Dłużej

30

Koczek, wychodzi, że może się nauczyłaś czegoś w życiu... big_smile Różnica jest taka, jak wyczytałem:

INFJs are leading with an intuitive, learning process and INFPs are leading with a feeling, decision-making process.

Więc na początku kierowałaś się bardziej emocjami a teraz intuicją i lekcjami życiowymi smile Może 2 lata zrobić swoje, oj może smile

31

Koczek napisał/a:

W oryginale test jest po angielsku i najbardziej trafny opis jest dla osob robiacycb test w jezyku angielskim (zakladajac, ze posluguja sie jezykiem angielskim w stopniu co najmniej bardzo dobrym aby wychwytywac niuanse slowne).

W jezyku polskim ten test to tlumaczenie - a jak kazde tlumaczenie nie moze byc w 100% dokladne, bo wiele angielskich sformulowan mozna przetlumaczyc na rozne sposoby co w koncowym efekcie moze dac niewielkie roznice w poszczegolnych odpowiedziach, ale w sumie dosc znaczaca roznice w wyniku testu.

Drugą kwestią mogą być odpowiedzi na granicy zaszeregowania - jezeli odpowiedzi w jakiejs grupie oscyluja w okolicach 50% to inna odpowiedz chocby na jedno pytanie moze spowodowac przeskoczenie z grupy do grupy.

Ja mam ten sam wynik od okolo 8 lat,  ale u mnie najmniejsze wychylenie to 80%, wiec zmiana musialaby wynosic ponad 30%, a to juz duzo.

Nic tu nie ma ;P

32

Chyba znalazłam odpowiedź na nurtujące mnie pytania.
"Trzeba jednak pamiętać, że koncepcja MBTI nie zakłada niezmienności osobowości . Autorki koncepcji uważały, że osobowość ewoluuje i nie pozostaje taka sama przez całe nasze życie . Jeśli będziemy pracować nad swoimi cechami charakteru, to możliwe będzie choćby dokonanie zmiany w sposobie podejmowania decyzji i z typu analitycznego przekształcimy się w intuicyjny."
(Ze strony poradnikprzedsiebiorcy kropka pl)
Tak że rh72 miałeś chyba rację, że ja po prostu zmieniłam sie trochę, choć sama tego nie odczułam, ale test wykazał wink

33 Ostatnio edytowany przez rh72 (2017-06-19 22:04:08)

Ale prawda taka jest... że nie lubię testów psychologicznych tongue Nie wierzę w to że jest główne 16 typów osobowości. Jak z horoskopami - ktoś zawsze wyszuka 'dobre' słowo dla siebie tongue A jak pytanie takie same przez lata i nie kantujesz to może się zmienić coś? Tylko P na J... lol

EDIT: i właśnie to - nie czujesz ale test wyłapał... więc zastanów się czy taka zmiana jest rzeczywiście możliwa u Ciebie... I nie lubię tych testów bo dają skromne grupy i zbyt ogólne plus do tego dziwnie nazwane skrótowo... jednak nazwa to pikuś...

34

Koczek napisał/a:

Chyba znalazłam odpowiedź na nurtujące mnie pytania.
"Trzeba jednak pamiętać, że koncepcja MBTI nie zakłada niezmienności osobowości . Autorki koncepcji uważały, że osobowość ewoluuje i nie pozostaje taka sama przez całe nasze życie . Jeśli będziemy pracować nad swoimi cechami charakteru, to możliwe będzie choćby dokonanie zmiany w sposobie podejmowania decyzji i z typu analitycznego przekształcimy się w intuicyjny."
(Ze strony poradnikprzedsiebiorcy kropka pl)
Tak że rh72 miałeś chyba rację, że ja po prostu zmieniłam sie trochę, choć sama tego nie odczułam, ale test wykazał wink

no to akurat jest oczywiste smile
trudno oczekiwac, ze teraz jest się tą samą osobą, co dziesięć lat temu
doswiadczenia nas zmieniają

35

(INFJ-t)

Rzecznik smile

36

rh72 napisał/a:

Ale prawda taka jest... że nie lubię testów psychologicznych tongue Nie wierzę w to że jest główne 16 typów osobowości. Jak z horoskopami - ktoś zawsze wyszuka 'dobre' słowo dla siebie tongue A jak pytanie takie same przez lata i nie kantujesz to może się zmienić coś? Tylko P na J... lol

Hehe, no wiesz, aż do horoskopów bym tego nie porównała wink Ale rzeczywiście jest duży poziom ogólności w takich testach. Ja mam wrażenie, że ten test opisuje najwyżej 1/10 mojej osobowości, no na pewno nie całą...

rh72 napisał/a:

EDIT: i właśnie to - nie czujesz ale test wyłapał... więc zastanów się czy taka zmiana jest rzeczywiście możliwa u Ciebie... I nie lubię tych testów bo dają skromne grupy i zbyt ogólne plus do tego dziwnie nazwane skrótowo... jednak nazwa to pikuś...

Ja nie czuję w ogóle, żebym się zmieniła, nie pracowałam nad sobą w żadnym konkretnym kierunku, ani nie miałam jakichś znaczących doświadczeń, które nagle by mnie mogły "olśnić"(zmienić), czy coś... Wszystko raczej po staremu wink Temu mnie zaskoczyło, bo w końcu 2 lata, to nie tak dużo.
Wypełniałam też z odpowiednim namysłem, a jestem raczej dokładną osobą, więc tu też nie jest raczej kwestia, że coś pozaznaczałam niechlujnie i temu teraz inaczej. Co najwyżej mogłam niektóre pytania źle zrozumieć.
Z drugiej strony, w ciągu 2 lat człowiek zawsze czegoś nowego się dowie o życiu, czy o sobie samym. Choćby nie działo się nic ciekawego, nic nowego, ale jednak coś tam się w czlowieku zmienia, tak może nawet samo z siebie, z powodu upływu czasu... Mamy jakieś nowe informacje, uczymy się z naszych codziennych doświadczeń itp.
Ha, tylko ciekawa jestem co mi wyjdzie za kolejne 2 lata wink Bo teraz różnica jednej literki, a za 2 lata... może kolejna literka się zmieni...? Ale jajca by były tongue

37

Wilk, autorze - robimy swój własny test.Pytanie obmyślimy po swojemu a że badanie naukowe to już widzę kilka pytań dla Pań smile Powiemy, powiesz, bo masz już autorytet, ze to znaczy kwalifikator emocji i polecieli....
...Ale będzie wiedza! Obłowimy się, e hej!

38

"...and the Oscar goes to...

"OBROŃCA" (?)

introwertyk 97%
realistyczny 58%
kierujący się zasadami 76%
planujący 73%
czujny 73%

Ale nuda big_smile

Posty [ 1 do 38 z 45 ]

Strony 1 2 Następna