Urojenia prześladowcze? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Urojenia prześladowcze?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Urojenia prześladowcze?

Moja przyjaciółka od jakiegoś czasu się dziwnie zachowuje, przestała przychodzić na zajęcia, ciężko sie z nią skontaktować, widujemy się od czasu do czasu, czasem rozmawiamy przez neta, problem w tym że ona sobie ubzdurała że ją inwigilują, i ma swoich prześladowców, którzy sterują jej umysłem, nasyłają myśli, kasują, że przez nich ma myśli samobójcze, próbowałam jej przemówić do rozsądku ale nie da sobie nic powiedzieć, uważa że ja jestem zacofana i sie na tym nie znam, próbowałam namówić ją by skontaktowała się z psychologiem, ale ta nie chce o tym słyszeć, i uważa że wszyscy chcą z niej zrobić wariatkę, weszłam na fejsie na jej grupe o inwigilacji, i tam dużo osób wypowiadało się podobnie jak ona, przeraziło mnie to, nie wiem już jak mam do niej dotrzeć.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Urojenia prześladowcze?

Wygląda na to, że Twoja koleżanka ma schizofrenie. Powinna koniecznie udać się do lekarza psychiatry. Ty nie jesteś w stanie jej nic wytłumaczyć.

3

Odp: Urojenia prześladowcze?

Tyle że ona nie chce, uważa że nikt jej nie rozumie, i że według niej takie choroby jak schizofrenia nie istnieją, bo wymyślają to ludzie którzy kontrolują umysły innych i dręczą.

4

Odp: Urojenia prześladowcze?
Lara200 napisał/a:

Tyle że ona nie chce, uważa że nikt jej nie rozumie, i że według niej takie choroby jak schizofrenia nie istnieją, bo wymyślają to ludzie którzy kontrolują umysły innych i dręczą.

Rodzina może założyć sprawę sądowa o przymusowe leczenie psychiatryczne. Innej drogi nie ma. Akurat dla tej choroby taki brak wglądu w swój stan to norma tongue

5

Odp: Urojenia prześladowcze?
Lara200 napisał/a:

Tyle że ona nie chce, uważa że nikt jej nie rozumie, i że według niej takie choroby jak schizofrenia nie istnieją, bo wymyślają to ludzie którzy kontrolują umysły innych i dręczą.

Może nakieruj ją na jakieś forum ludzi z tą chorobą? Żeby zobaczyła, że jednak taka choroba na prawdę istnieje i ma takie właśnie objawy. I że leki ludziom pomagają. Szkoda, że nie znasz kogoś chorego, kto się skutecznie leczy, a kogo mogłabyś jej przedstawić w realu... A może ktoś z pacjentów jakiegoś forum dla schizofreników by się dał namówić na spotkanie...? Moglibyście wtedy spotkać się gdzieś na mieście i by opowiedział jej o swojej chorobie, jak odbierał świat, co myślał, no i najważniejsze: jak się wyleczył. Choć oczywiście i w takim przypadku ona może zaprzeczać, uważać, że wszystkie te osoby kłamią... I niestety ale licz się z tym, że możesz wkrótce sama usłyszeć "ty też jesteś z NIMI"... Wtedy już nic nie zrobisz, bo to będzie znaczyło, że ona Tobie też już nie ufa...
A jak chodzi o tzw."inwigilację elektroniczną", czy też inaczej "mind control"... to akurat nie tak dawno temu trochę czytałam na ten temat i nawet obejrzałam z ciekawości parę filmików na youtube smile Moje wnioski w tym przypadku są takie. O ile mogłabym nawet uwierzyć w jakieś eksperymenty na ludziach, polegające na poddawaniu człowieka działaniu pól elektro-magnetycznych, lub wszczepieniu do mózgu chipów (brzmi niewiarygodnie, ale przypomnijcie sobie jak ludzie w czasie IIWŚ śmiali się z obozów koncentracyjnych, że to jakiś wymysł jest, nikt w to nie wierzył aż do prawie końca wojny i to głównie Polacy tutaj pomogli światu się dowiedzieć, że to jednak smutna rzeczywistość... A zresztą po co tak daleko sięgać, podobna historia była nie tak dawno temu z obozami CIA w Polsce... też nikt nie wierzył, pełno wyśmiewania było każdego, kto o tym wspomniał... A potem małe zdziwko smile Więc ja tam pochopnie nie oceniam niczego, bo wiele rzeczy nieprawdopodobnych się wydawało, a okazało się niestety po czasie prawdą). To czytałam, że "zachipowani" wtedy zwykle słyszą jakieś realne (od)głosy rozlegające się w ich mózgach, jednak takie osoby raczej nie mówią nic o "kasowaniu ich myśli", bardziej polega to na tym, że słyszą po prostu jakieś dźwięki, często uniemożliwiające im sen, słyszą mówiących ludzi itp. Tak przynajmniej się kilka takich osób wypowiadało, ale przyznam, że się w temat specjalnie też nie wgłębiałam wink
Moim zdaniem koleżanka może w prosty sposób sprawdzić, czy ma schizofrenię, czy jest poddana eksperymentom smile Po prostu niech pozażywa leki jakiś czas i zobaczy wtedy, czy głosy w głowie się uciszą, czy też nie smile Co jej szkodzi? (Jakby się bała, że ją tymi lekami wytrują, to jej powiedz, że by chcieli, to by już dawno nie żyła smile ) Albo niech zbuduje sobie klatkę Faradaya i trochę w niej posiedzi wink Wtedy też się przekona czy głosy ucichły wink Z tym, że ten drugi to trochę trudniejszy sposób wink

6

Odp: Urojenia prześladowcze?

Jeżeli chodzi o schizofrenię, to choroba, która prędzej lub później ujawni swoje oblicze.
Jeżeli chodzi o manię prześladowczą, to dajcie się dziewczynie wyszaleć. Poczytała tu i tam, wyciągnęła wnioski, tylko patrzeć jak rzeczywistość weźmie górę.
Lara, choroby psychiczne istnieją i różnie się objawiają. Cieszy fakt, że martwisz się o koleżankę.

7

Odp: Urojenia prześladowcze?

Wczoraj jak rozmawiałam z nią przez telefon to skarżyła się że teraz dręczą ją przez facebooka wywołując brak apetytu i bezsenność i wyłączając jej emocje, blokują jej smsy przychodzące i połączenia, już sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć, ona zanim się poznałyśmy brała narkotyki, nie wiem czy nadal je bierze.

8

Odp: Urojenia prześladowcze?
Lara200 napisał/a:

ona zanim się poznałyśmy brała narkotyki, nie wiem czy nadal je bierze.

Nie musi brać teraz, ale to, że brała kiedyś mogło spowodować chorobę psychiczną. Nie wiem jak inne narkotyki, ale kiedyś czytałam, że palenie trawki powoduje ujawnienie się właśnie schizofrenii (czyli by pasowało) u osób podatnych. Oczywiście nie każdy z palących będzie miał schizofrenię, ale jeśli ktoś ma predyspozycje genetyczne, to palenie spowoduje chorobę. I zdaje się, że nie musi nawet być jakieś bardzo intensywne...
Może spróbuj podrzucić jej jakąś publikację na ten temat? Albo chociaż prześlij linki do stron o tej chorobie i o wpływie narkotyków na rozwój schizofrenii itp tematy?
Chociaż nie wiem, czy to coś pomoże... Ale spróbować zawsze warto.
A co na to wszystko jej rodzina, rodzice? To głównie oni powinni się martwić i przekonywać ją do leczenia...

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Urojenia prześladowcze?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024