Znalazłam się w kropce. Moja historia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Znalazłam się w kropce. Moja historia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Znalazłam się w kropce. Moja historia

Witajcie forumowicze.

Długi czas zastanawiałam się czy dać post tu czy na dziale depresji. Zamieszczam więc go tu, bo szukam porady. To historia 30 letniej zmęczonej kobiety.
W roku 2013 wróciłam zza granicy (nad czym bardzo długo ubolewałam) z powodu choroby kręgosłupa. Nie ma co się wdawać w szczegóły. Za granicą przez 3 lata było idealnie, piątek godz. 17 pakowałam plecak i wyruszałam w podróż po Holandii w której mieszkałam i po Europie. Mało tego pracowałam i chodziłam do szkoły wieczorami, było super, poznałam mnóstwo ludzi, innych odrębnych kultur (wtedy jeszcze nikt nie myślał o napływie imigrantów/uchodźców) i stało się. Od stycznia do września 2013 walczyłam, wierzyłam że moja sytuacja się odmieni że może masaże, rehabilitacja pomogą. Nie pomogły. We wrześniu 2013 wróciłam do Polski, do matki... "No idź na studia by mieć papier chociaż". Bez pracy, z odłożonymi pieniędzmi siedziałam w mieszkaniu i myślałam co dalej. Straciłam wszystko więc było mi WSZYSTKO JEDNO co będzie dalej. Zapisałam się w końcu na studia, nad kierunkiem nie zastanawiałam się długo, jak już wiecie byłam w dołku i było mi wszystko jedno. Wiem, że to długie i wiem że się powtarzam ale już zmierzam do celu. Wiele rzeczy działo się po drodze, m.in. to jak szybko wpadłam w nałóg gier MMORPG i zostałam w nich na rok. W międzyczasie chciałam się zabić, poznałam różnych facetów, umawiałam się na randki. W międzyczasie zdałam też sobie sprawę, że wybór tych studiów to nie był najlepszy pomysł, zresztą poszłam uczyć się dalej i w chwili obecnej jestem na BEZPIECZEŃSTWIE WEWNĘTRZNYM. WOW! To też okazało się być błędem ale jestem pod koniec 1wszego roku i chce to skończyć po prostu.

A teraz wisienka na torcie... mam 28 lat i nie mam żadnego zawodu. Siedzę w firmie gdzie coś tam zarabiam (1.5tys do 2 co dwa miechy) na umowe zlecenie. Ciężko mi jest pogodzić się z faktem że moi znajomi pozakładali rodziny, mają własne M, własne firmy a ja mimo dojrzałego wieku żyję jak studentka. Nie mówię, że moja sytuacja jest zła tylko raczej nie do rozwiązania. Tym bardziej, że brak mi celu i nigdy nie wiedziałam co chce robić. Nie mam w sobie energii, pasji w której bym się zatraciła. Czasami mam wrażenie, patrząc na siebie z boku, że jestem beznadziejna i nic nie osiągnęłam. Nawet nie mogę iść do fizycznej pracy bo nie mam na to zdrowia. Drogie netkobiety ja czuje że spadam na dno... po prostu.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Znalazłam się w kropce. Moja historia

Skoro nie masz możliwości wrócić do miejsca w którym byłaś szczęśliwa to może warto jednak spróbować odnaleźć to szczęście w pl? W piątek o 17 spakuj plecak i jedz w Polskę. Rób to co robiłaś w Holandii. Żyj w zgodzie ze sobą. Czy to Tobie ciężko z tym ze nie założyłas jeszcze rodziny, firmy i nie masz własnego eM  czy Twoja matka ma z tym problem?

If traveling was free, you'd never see me again

3

Odp: Znalazłam się w kropce. Moja historia

Nie, to mi jest trochę ciężko bo obserwuje życie innych i mam wrażenie że to ich jest właśnie lepsze, bo oni może mieli wsparcie, podjęli dobre decyzje a ja przegapiłam może jakiś okres w życiu straciłam energię i czas na coś co już nie wróci. A co do wyjazdów mój chłopak nie chce bym jeździła po Polsce, nawet jego próbowałam namówić no ale on przecież już wszędzie był i wszystko widział. Wszystko to jest bardziej skomplikowane niż ci się wydaje.

Reklama

4

Odp: Znalazłam się w kropce. Moja historia
taka_sobie napisał/a:

Nie, to mi jest trochę ciężko bo obserwuje życie innych i mam wrażenie że to ich jest właśnie lepsze

Słowo klucz = wrażenie. Tak naprawdę nie wiesz, czy rodzina, firma czy własne M byłyby dla Ciebie lepsze. Patrzysz na to z boku, jako obserwator i tęsknisz do życia jakiego nigdy nie miałaś, zamiast skupić się na tym, co osiągnęłaś. Wyjechałaś do obcego kraju, zaaklimatyzowałaś się, podróżowałaś, uczyłaś się, znalazłaś satysfakcjonującą pracę, poznałaś fajnych ludzi - to mało? Naprawdę sądzisz, że życie według utartego schematu byłoby lepsze od tego, co do tej pory przeżyłaś? Podczas gdy inni zakładali firmy i rodzili dzieci, Ty zwiedzałaś Europę - no i fajnie, znalazłaś swój pomysł na siebie. Teraz cierpisz, bo problemy zdrowotne Cię ograniczają, ale może teraz właśnie nadszedł czas na odpoczynek, zastanowienie się nad swoją przyszłością? Narzekasz na wiek, ale masz dopiero 28 lat - to nie czas na umieranie wink
Też pracowałam w Ne i wiem, że życie tam jest zupełnie inne. Czy lepsze? Na pewno łatwiejsze, ale w Polsce również można się odnaleźć, tylko trzeba iść na przód, a nie rozpamiętywać tego, co się utraciło. Jestem trochę starsza od Ciebie i też nie mam dzieci, podczas gdy większość moich rówieśniczek ma jedno lub dwójkę. Czy żałuję? Nie, bo nie uznaję schematów i wierzę, że każdy z nas ma swój własny, najlepszy sposób na życie (jak w reklamie ING wink ) i staram się nie porównywać z innymi.
Ludzie są niepowtarzalni - każdy z nas ma inne predyspozycje, inny start, inne możliwości, każdy inaczej wykorzystuje dany mu czas. Teraz skup się raczej na własnym rozwoju, zastanów się, co chciałabyś robić, na czym najbardziej Ci zależy, co możesz zrobić, aby zmienić swoją sytuację. Może jakieś kursy zawodowe, inne studia? Może zmiana miejsca zamieszkania? Nie zastanawiaj się na tym, czego nie masz, ale nad tym, co jeszcze możesz osiągnąć.

Jeśli poczujesz, że zakwita w tobie ból, kwiat nagle stanie się ulgą. Thomas Harris "Hannibal"

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Znalazłam się w kropce. Moja historia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016