Załamana, matura i problemy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Załamana, matura i problemy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Załamana, matura i problemy

Podobny post znajduje się na innym forum jednak tam nikt nie odpowiedział, dlatego pomyślałam, że może tu ktoś coś doradzi.

I tak jak podejrzewam, wiem, że większość osób zapewnie miało "podobne" problemy i powstawały "podobne" tematy.. Jednak ile ludzi tyle różnych sytuacji jest. Jestem po maturze z matematyki, którą z przekonaniem wiem, że oblałam - wyniki sprawdzałam i marnie to widzę, zabraknie kilku punktów. Załamałam się, totalnie, tym bardziej, że tegoroczna matura z matematyki nie była trudna, wręcz łatwa a ja zrobiłam okropnie głupie błędy przez nieuwagę. Czuję się gorsza i jest mi wstyd. Dodatkowo podejrzewam, że i podobnie będzie z angielskim. Wiem, że to nie koniec świata, jednak jestem w niezaciekawej sytuacji, nie mam co liczyć na jakąkolwiek pomoc i jakiekolwiek wsparcie od nikogo. Mieszkam z rodzicem, który leczy się na depresję, schizofrenię (dłuższy temat, mało przyjemny). Domem i rodzeństwem zajmuje się ja już od kilku ładnych lat przez co nie mam czasu dla siebie, prywatności i siły do całej tej sytuacji a dodatkowo fakt nieznanej matury, bark możliwości wyjazdu z małej miejscowości ( a bardzo chcę się wydostać z tego miejsca i chyba to też najbardziej mnie przybija ) powoduje u mnie dużą frustrację i obawę przed przyszłością. Nie wiem co robić. Jak narazie wszytko widzę w czarnych barwach. Dodatkowo porównywanie mnie z innymi przez dalszą rodzinę, wytykanie palcami, że jestem gorsza lub "ma takie i takie oceny, taką i taką sytuację" jednak nikt z rodziny (bo żaden ze znajomych o niczym nie wie, ponieważ wystydzę się o tym mówić) niezumie co mam na co dzień w domu. Wiem, że źle robię obserwując czyjąś sytuację z zewnątrz, która wydaje mi się lepsza, bo w ten sposób jedynie porównuje się z innymi.

Chyba potrzebowałam "wygadania się" tak ogólnie, pobieżnie, w skrócie i być może niemałego pocieszenia. Czy jest tu ktoś kto podobnie jak i ja nie miał lekko w młodości (zero wsparcia, pomocy i zainteresowania) a dał radę? Jak podnieść się na duchu i do oblanej matury podejść ze zdrowym rozsądkiem, z myślą, że są terminy poprawkowe?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Załamana, matura i problemy

Cześć,

myślę, że trzeba najpierw zaakceptować swoją sytuację i rozdzielić rzeczy na które nie masz wpływu (sytuacja rodzinna) i te na ltóre masz wpływ (nauka do matury poprawkowej, poszukiwanie pracy w innym mieście i/lub podjęcie dalszego kształcenia).
Nie porównuj się do innych w kategoriach - inni mają łatwiej, bo to Ci nic nie da. Musisz zaakceptować to gdzie jesteś i otworzyć się na możliwości które są dla Ciebie dostępne (bo możliwości jest mnóstwo wbrew pozorom). Musisz też założyć że będzie Cię to może kosztować więcej niż być może innych, no ale to jest walka o Twoje lepsze jutro, więc chyba warto?

Pomyśl też nad swoimi atutami (mogą być nawet najbardziej przyziemne), obierz kierunek (np. miasto które Cię interesuje) i walcz o swoje od życia.
Byłam w dość podobnej sytuacji do Ciebie kiedyś więc wiedziałam że mam tylko 2 opcje - skończyć w rynsztoku albo pójść do góry. Nie miałam nic do stracenia, więc działałam i mogę teraz powiedzieć że było warto.

Pozdrawiam i życzę powodzenia:)

3

Być może to ci pomoże.

Nie porównuj się do innych, każdy ma swoje demony. Nie każdy Ci je pokaże.

Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą.
Reklama

4

Matura podstawowa z matematyki jest tak łatwa, że wystarczy uczyć się kilka dni żeby ja zdać. Liczy się twoje podejście, czy nie jesteś nastawiona negatywnie do tego przedmiotu, bo wtedy wydajność nauki spada do 10% i uwalisz go.

5

spokojnie można wszystko poprawić, a najważniejsze, żeby się  nie  przejmować opiniami innych ludzi.   Zobaczysz, ze ta sytuacja za kilka lat nie będzie miała specjalnego znaczenia.

HELLO!
Reklama

6

niema czym się łamać koleżanko wszystko poprawisz i będzie cymuś jak mawia mój wujek Artur. Fajnie ,ze istnieją poprawki to jest akurat dobre rozwiązanie w edukacji.

7

MrSpock napisał/a:

Matura podstawowa z matematyki jest tak łatwa, że wystarczy uczyć się kilka dni żeby ja zdać. Liczy się twoje podejście, czy nie jesteś nastawiona negatywnie do tego przedmiotu, bo wtedy wydajność nauki spada do 10% i uwalisz go.

Dla kogoś kto ma problemy z tym przedmiotem to wcale nie jest łatwa..ja np. zdawałam ją 3 razy

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Załamana, matura i problemy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016