Boje sie o wyniki matur - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Boje sie o wyniki matur

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Boje sie o wyniki matur

A wiec jestem wlasnie po dwoch dniach pisania matur. Wczoraj polski a dzisiaj matematyka. W glebi duszy bardzo chcialam to dobrze napisac. Przyszlam na egzaminy usmiechnieta i gotowa to tzw "boju". Czwartkowy egzamin z jezyka polskiego na pierwszy rzut oka nie wydawal sie bardzo trudny. Wiadomo- nie byla to tez bulka z maslem. Wyszlam z sali z optymistyczna wizja wynikow na przyzwoitym poziomie. Jednak dalsze przemyslenia i odpowiedzi zamieszczone w internecie, skazaly mnie na zejscie ze sciezki pozytywnych mysli. Popelnilam proste błedy, rzec mozna- karygodne. W dniu dzisiejszym napisany zostal przeze mnie egzamin z matematyki. Ponownie, na pierwszy rzut oka stwierdzic mozna, iz byl banalny. Jednakze ponownie proste bledy daly mi sie we znaki. W tej chwili jestem niepewna swojej przyszlosci, wrecz martwie sie o nia. Pozornie pogodzilam sie z mysla oblanej matury. Jednakze w glebi duszy wciaz toczy sie we mnie wewnetrzna walka. Jest ona oczywiscie bezcelowa, gdyz nic juz w obecnej sytuacji nie poradze.
Pozostaje mi jedynie zwrocic sie do was kochane Czytelniczki z pytaniem, jak znow zaczac cieczyc sie zyciem? Jak wrocic do codziennych czynnosci i nie powracac myslami do tych traumatycznych wspomnien? Bardzo prosze o rady, wsparcie i slowa otuchy. Pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Boje sie o wyniki matur

Bosz... matura "traumatycznym wspomnieniem"?!

Swiat sie konczy....

3

Odp: Boje sie o wyniki matur

Kiedyś będziesz się z tego śmiać smile Jeśli czułaś się pewnie przed maturą, przygotowywałas się do niej - to na pewno zdasz. Nie wierz we wszystkie informacje, które pojawiają się w internecie. Osoby, które sprawdzają pracę też są tylko ludźmi i myślę, że w większości nie mają na celu krzywdzić młodych ludzi, zaniżając im wyniki bądź zwyczajnie oblewając. Ja po napisaniu swojej matury z j. polskiego też myślałam, że nie zdam. Bałam się, że ktoś wytknie mi jakis błąd kardynalny, co skreśli mnie nieodwracalnie... a potem okazało się, że miałam około 80%
Wokół matur tworzy sie dużo szumu, a tak naprawdę nie ma się czym stresować.  W życiu są o wiele gorsze problemy...
Powodzenia w dalszych egzaminach wink

Odp: Boje sie o wyniki matur
Iceni napisał/a:

Bosz... matura "traumatycznym wspomnieniem"?!

Swiat sie konczy....

Iceni, każdy z nas jest inny i bardzo dobrze smile Powiadają, że nawet kolory odbieramy trochę inaczej. A co dopiero emocje....
Asiulu, nie zadręczaj się (w sumie) niepotrzebnie. Nieodległa przyszłość pokaże, czy sobie dobrze poradziłaś na egzaminie maturalnym.

5 Ostatnio edytowany przez voxpopuli (2017-05-06 09:52:55)

Odp: Boje sie o wyniki matur
Iceni napisał/a:

Bosz... matura "traumatycznym wspomnieniem"?!

Swiat sie konczy....

No tak jakoś to jest, że jednak dla wielu ludzi matura odciska swoje piętno. Na studiach podobnych egzaminów jest multum, w życiu także. Ale przynajmniej ja maturę pamiętam, ba śni mi się od czasu do czasu do dziś. smile Egzaminy ze studiów, ani jednego masakrycznego snu. big_smile

6

Odp: Boje sie o wyniki matur

Ja zdałam jakiś czas temu, ale pamiętam że od gimnazjum powtarzali, że najważniejsze to "wstrzelić się w klucz" i mieć odpowiedni schemat odpowiedzi. Ależ to było frustrujące

7

Odp: Boje sie o wyniki matur
Asiula1998 napisał/a:


Pozostaje mi jedynie zwrocic sie do was kochane Czytelniczki z pytaniem, jak znow zaczac cieczyc sie zyciem? Jak wrocic do codziennych czynnosci i nie powracac myslami do tych traumatycznych wspomnien? Bardzo prosze o rady, wsparcie i slowa otuchy. Pozdrawiam.

No ja też sie boje o wyniki matur smile smile smile
Spokojnie, minie, a ze stresem walcz bo pewnie studia przed Tobą. Jak poczujesz, że dałaś radę (powodzenia) to łatwiej ci będzie mysleć ze w przyszłości dasz tez radę smile. Pokonuj przeszkody, nie mysl zbyt wiele, pokonuj, po prostu, na siłe, jak sie da...

8

Odp: Boje sie o wyniki matur
Iceni napisał/a:

Bosz... matura "traumatycznym wspomnieniem"?!

Swiat sie konczy....


big_smile big_smile big_smile

9

Odp: Boje sie o wyniki matur

Daj spokój.
Mój mąż zdawał maturę chyba ze trzy razy.
A potem skończył jedne studia,potem drugie,zrobił dwa stopnie specjalizacji-jako najmłodszy w regionie- i teraz jest uznawanym specjalistą w swoim środowisku:)

10

Odp: Boje sie o wyniki matur
gojka102 napisał/a:

Daj spokój.
Mój mąż zdawał maturę chyba ze trzy razy.
A potem skończył jedne studia,potem drugie,zrobił dwa stopnie specjalizacji-jako najmłodszy w regionie- i teraz jest uznawanym specjalistą w swoim środowisku:)

Dokładnie matura czy egzamin gimnazjaly to nic w porównaniu do obrony pracy inżynierskiej itp. Jeśli wiążesz swoją przyszłość ze studiami, to jak te matury naprawdę wypadły tak źle to przez rok popracujesz i zaczniesz przygotowywać się do ich poprawienia.

11

Odp: Boje sie o wyniki matur

Widać, że nie miałaś w życiu traum, skoro matura wywarła na Tobie aż takie dogłębne wrażenie. Poza tym... od "a więc" zdania się nie zaczyna wink . Mam nadzieję, że na maturze z polaka tak nie zaczęłaś swojej pracy. Jeśli nie, to jest światełko w tunelu big_smile .
Nad rozlanym mlekiem się nie płacze, więc po co wracać do tego? To tylko matura, a matura to ponoć bzdura wink . Po prostu zacznij normalnie się zachowywać, wykonuj domowe obowiązki, relaksuj się, zajmuj się czymś pożytecznym i tyle. Cała filozofia.

12

Odp: Boje sie o wyniki matur
gojka102 napisał/a:

Mój mąż zdawał maturę chyba ze trzy razy.

Poważnie? <pytanie retoryczne> Podziwiam za determinację, bo o ile znam takich, którzy oblewając maturę powtarzali ją za rok, o tyle nie znam chyba ani jednej osoby, która podchodziła do egzaminu trzykrotnie.

Mój syn jest właśnie w trakcie matur i zupełnie się nie stresuje. Wstaje na luzie, wychodzi, pisze, po południu sprawdza wyniki i twierdzi, że co ma być, to będzie wink.

Asiula, rozumiem stres, ale przede wszystkim nie martw się na zapas. 30% to naprawdę niewiele, a wystarczy, abyś maturę miała zaliczoną. Nie wspominając, że na rozszerzeniach wystarczy się pojawić. Oczywiście kwestią ambicji jest satysfakcja z wyników, bo na przykład mnie dostateczny zdecydowanie nie zadowalał (wówczas nie było procentów, a oceny), ale jeśli zastanawiasz się czy w ogóle zdasz, to nie chce mi się wierzyć, żeby miało być inaczej.

13

Odp: Boje sie o wyniki matur
Olinka napisał/a:
gojka102 napisał/a:

Mój mąż zdawał maturę chyba ze trzy razy.

Poważnie? <pytanie retoryczne> Podziwiam za determinację, bo o ile znam takich, którzy oblewając maturę powtarzali ją za rok, o tyle nie znam chyba ani jednej osoby, która podchodziła do egzaminu trzykrotnie.

Mój syn jest właśnie w trakcie matur i zupełnie się nie stresuje. Wstaje na luzie, wychodzi, pisze, po południu sprawdza wyniki i twierdzi, że co ma być, to będzie wink.

Asiula, rozumiem stres, ale przede wszystkim nie martw się na zapas. 30% to naprawdę niewiele, a wystarczy, abyś maturę miała zaliczoną. Nie wspominając, że na rozszerzeniach wystarczy się pojawić. Oczywiście kwestią ambicji jest satysfakcja z wyników, bo na przykład mnie dostateczny zdecydowanie nie zadowalał (wówczas nie było procentów, a oceny), ale jeśli zastanawiasz się czy w ogóle zdasz, to nie chce mi się wierzyć, żeby miało być inaczej.

Mojemu mężowi zależało by dostać się na studia-więc nie miał wyboru.:)W tym czasie robił studium medyczne.

14

Odp: Boje sie o wyniki matur

Jestem pewny, że wyniki Cię pozytywnie zaskoczą. Obawy i brak pewności zawsze się pojawia, kiedy porównujesz odpowiedzi z tymi "idealnymi", ale zwykle się okazuje, ze nie jest tak źle jak mogło się wydawać! Pewnie teraz nerwy i obawy Cię przytłaczają, bo to najważniejsza rzecz dla Ciebie obecnie, ale zrobiłaś już wszystko, co najlepsze mogłaś z siebie dać i stres nie będzie w stanie Ci pomóc ani nic zmienić. Trzymam kciuki, by Twój strach zniknął zupełnie w czerwcu jak dostaniesz wyniki smile A jakie masz dalsze plany na siebie?

15

Odp: Boje sie o wyniki matur

Weźmy też pod uwagę, że nawet jeśli dziś wydaje Ci się, Asiula, że zwalona matura to koniec świata, dramat i trauma do końca życia, to za jakiś czas uznasz, że są gorsze rzeczy i gorsze dramaty, a maturę w razie potrzeby można po prostu powtórzyć.

gojka102 napisał/a:

Mojemu mężowi zależało by dostać się na studia-więc nie miał wyboru.:)W tym czasie robił studium medyczne.

Ale rozumiem, że on po prostu poprawiał wynik, bo wcześniej maturę zdał, tyle że niesatysfakcjonująco?

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Boje sie o wyniki matur

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024