Dobra książka, fajny film :) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Dobra książka, fajny film :)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Dobra książka, fajny film :)

A że rzadko się trafia, że film na podstawie książki jest też fajny, to zakładam taki wątek, co by umieszczać właśnie takie pozycje. Oprócz "Władcy Pierścieni" polecam książkę "Człowiek, który gapił się na kozy" Jon'a Ronson'a oraz film o takim samym tytule.
Książka
http://www.wab.com.pl/?ECProduct=909
Trailer filmu
http://www.youtube.com/watch?v=GC2TzspJn5A

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dobra książka, fajny film :)

Seabiscuit. Czytając książkę dochodzi człowiek do wniosku, że gdyby w filmie opowiedziano dokładnie jak to wszystko było, to nikt by nie uwierzył, że to prawdziwa historia.
Dodatkowo ciekawym doświadczeniem po przeczytaniu i obejrzeniu filmu, jest wizyta na youtubie i oglądnięcie oryginalnych gonitw tego konia.

Zwiastun http://www.youtube.com/watch?v=CVsLMCD- … re=related

I jedna z gonitw pokazana w filmie http://www.youtube.com/watch?v=WVT2MPNC … re=related

Odp: Dobra książka, fajny film :)

O, nie czytałam tej książki i filmu też nie oglądałam. muszę w takim razie się zorientować w tym temacie. dzięki!
a tak w ogole, co do "Czlowieka, który gapił się na kozy", to na YT też można znaleźć wypowiedzi tego kolesia, który służył w armii i batalionie nowej ziemi
http://www.youtube.com/watch?v=1baz3TkP … r_embedded
tym bardziej warto przeczytać książkę smile

4

Odp: Dobra książka, fajny film :)

Ostatnio "na topie" jest trylogia Stieg'a Larsson'a "Millenium" (ksiazka i jej filmowa adaptacja) - polecam ksiazke, film jest tez dobry mimo iz nieco, w stosunku do ksiazki, zubozony (niestety taki jest kanon filmu, nie wszystko da sie przeniesc na ekran).
Bardzo dobre sa (w wiekszosci) adaptacje prozy Stephena Kinga (sam zreszta tego doglada)

5

Odp: Dobra książka, fajny film :)

"Wierny ogrodnik" zarówno książka jak i film, polecam smile

6 Ostatnio edytowany przez noelle (2010-09-26 13:42:56)

Odp: Dobra książka, fajny film :)

To ja polecam Sherlocka Holmesa i Mikołajka.

7 Ostatnio edytowany przez Lena (2010-09-07 21:58:24)

Odp: Dobra książka, fajny film :)

moim najnowszym odkryciem jest książka elektroniczna (wiem, że nie jest to nowy wynalazek) Jednak znalazłam stronę, która promuje polskich autorów i to jest wielki plus. Ponieważ coraz mniej uwagi poświęca się naszym rodowitym pisarzom. Zaciekawił mnie fragment książki Ibis R. Grodowskiego, czy ktoś czytał?

zapoznaj się z regulaminem forum

8

Odp: Dobra książka, fajny film :)

Ostatnio czytam książki Manueli Gretkowskiej-,,Kobieta i mężczyżni''- ,, Polka"-biografia itd-tematyka dotyczy nas aktualnie. Lubię poczucie humoru autorki i w wielu sprawch podobnie postrzegam świat ,
polecam

9 Ostatnio edytowany przez kapitałka (2010-11-02 20:13:51)

Odp: Dobra książka, fajny film :)

Moje kultowe pozycje z serii "dobra ekranizacja dobrej książki" to przede wszystkim "Zielona mila" Kinga, a po drugie "Stowarzyszenie umarłych poetów" Kleinbaum. Na filmach płakałam, ale przy książkach to juz regularnie ryczę. Mogę oglądać i czytać w nieskończoność.

Bardzo lubię też starą ekranizację (produkcja BBC z lat 90.) "Opowieści z Narnii" C. S. Lewisa. Ta książka to ukochana z ukochanych. Nowa ekranizacja też niezła, ale ta BBc jest wg mnie rewelacyjna!

10

Odp: Dobra książka, fajny film :)

Jeśli lubicie tzw. kobiecą literaturę i dodatkowo chcecie przeczytać coś "ze swojego podwórka" to jak ostatnio jestem pod wrażeniem sagi polskiej pisarki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. teraz pojawiła się druga część pt."Cukiernia pod amorem.Cieślakowie". Autorka wykazała się niezwykłą dokładnością, jej książki opisują realia życia w XIX wiecznym dworku i zmiany, jakie wkradają się w życie bohaterów wraz z wejściem w kolejny wiek.Cała seria jest o kobietach kilku pokoleń, kobietach fascynujących, silnych, przeżywających życiowe miłości, dramaty, szczęścia. Wszystko natomiast ograne jest zagadką rodu, którą chce rozwiązać młoda dziewczyna żyjąca w obecnych czasach. Bardzo zgrabnie napisana i dobrze przemyślna seria.

11

Odp: Dobra książka, fajny film :)

Polecam książki Cizi Zyke  - Złoto, Gorączkę i Saharę - to dla tych co lubią przygodę smile  Książka Ojcec Chrzestny jest dla mnie the best smile

12

Odp: Dobra książka, fajny film :)

Polecam książki Cizi Zyke  - Złoto, Gorączkę i Saharę - to dla tych co lubią przygodę smile  Książka Ojcec Chrzestny jest dla mnie the best smile

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Dobra książka, fajny film :)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024