praca nad morzem - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: praca nad morzem

niedługo wakacje, mi się kończy akurat umowa o pracę.
Tak sobie myślę, by nie wyjechać teraz od czerwca już do pracy nad morzem.
Nie byłam nigdy tam jako pracująca, lecz wypoczywająca.
Oferty są rożne, miejsca pracy też.
nie wiem na co patrzeć, gdzie najlepiej się wybrać, jakie miasto, na co zwracać uwagę?
Jak wyglądają zarobki?
Wszędzie z  tego co widzę, nie ma nigdzie umowy o prace, tylko umowa zlecenie. Czy tutaj, faktycznie taka umowa wystepuje? czy to pic na wodę?
czy zatrudniają na czarno, a potem jest problem z kasa?

Tak sobie myślałam, by wynająć mieszkanie, ewentualnie z kimś. Jeśli jest tu ktoś kto również chce spróbować sił i wyjechac nad morze do pracy, to się odzywajcie ludzie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: praca nad morzem

Ja bym tak w ciemno nie podjęła się pracy na czarno no chyba, ze u kogoś sprawdzonego. Sama kiedyś pracowałam w wakacje jako kelnerka ( akurat to było nie nad morzem, a w Krakowie, ale to tez miejsce chętnie odwiedzane przez turystów) i na umowie była bardzo mała kwota, ale  z napiwkami wyszła całkiem ładna  sumka jak na tamte czasy.  Jeśli  znasz języki obce, to na pewno będzie łatwiej.  Jakiś czas temu byłam w ukraińskiej restauracji, a tam kelnerzy mówili nie tylko po ang ale tez po rosyjsku i ukraińsku.

3

Odp: praca nad morzem

Mój były szef wymyślił kiedyś, że będzie prowadził knajpę w sezonie w jedym z morskich kurortów i na czas wakacji przenosił biuro (w którym pracowałam cały rok) właśnie do tego miasteczka, żeby mieć wszystko na oku. Więc wiem na tym konkretnym przykładzie jak wygląda praca w sezonie, mogę Wam opowiedzieć.

Zarobki na rękę dla początkującego pracownika typu pomoc kuchanna/ barmanka to było 2500-3000 zl na umowę zlecenie, pracownik, który pracował kolejny sezon z rzędu miał więcej i stawkę już sam negocjował z szefem przed sezonem. Jak było uzgodnione na początku, taką podstawę się dostawało, jak uczciwie się pracowało (np. nie siedziało się na fejsie pół dnia, nie wyręczano się kolegami czy klienci chwalili do szefa daną osobę) szef dorzucał od siebie premię. Sporą premię.
Zakwaterowanie i jedzenie było za darmo. Nie był to hotel 5*, ale przyczepy kempingowe lub miejsce w małym domku w pokojach po 4 osoby. Standard taki sobie, ale łazienki były wyremontowane i nowe. Śniadania jedliśmy wspólnie przy stolikach przed knajpą jeszcze przed pracą, czyli o 8, a o 9 otwieraliśmy. Robiliśmy je wspólnie. Obiady gotowała nam kucharka, nie wybieraliśmy sobie z karty. Była zupa lub drugie danie. Każdy mógł przyjść kiedy miał chwilę wolną i sobie nałożyć, zjeść jak człowiek na spokojnie nawet jak były wolne miejsca na ogródku wśród klientów. Kolację organizowaliśmy sobie sami, tzn. nie było nic konkretnie podanego tylko mieliśmy lodówkę pracowniczą i braliśmy z niej co chcieliśmy. Zawsze była świeża wędlina, ser, parówki itp. Kawa, herbata, woda przez cały dzień bez ograniczeń.

Dużym minusem były napewno godziny pracy, bo pracowało się od tej 9/10, do nawet 23. Nie było zmian, a dzień wolny dopiero był pod koniec sezonu jak ruch był mniejszy. Nie każdy wytrzymywał takie tempo i niektórzy rezygnowali. Drugim minusem był fosiasty szef

4

Odp: praca nad morzem

Praca nad morzem to fajna opcja dla osoby ktora sie uczy i chce w wakacje troche zarobic.
Troche to tutaj slowo klucz, bo przy pracy po 12-14 godzin zarobki moga siegnac 3000. Jesli ktos to uzna za godziwa place to ma naprawde niewielkie wymagania.
Przy tym wiekszosc tych prac to zajecia bez umow, ubezpieczen itd, wiec w efekcie rzetelna zaplata to mniej niz najnizsza krajowa.

5

Odp: praca nad morzem

Praca sezonowa nad morzem, to dobra  opcja zwłaszcza dla uczniów i studentów. Też kiedyś tak sobie zarabiałam latem. Bywa ciężko jak jest  od groma klientów, ale można trochę zarobić na napiwkach, tak jak to jest  opisane w tym artykule http://pomorskie-praca.pl/zarobki-dla-o … a-w-lebie/ . Myślę, ze fajnie też spróbować za granica, jeśli macie jakieś sprawdzone miejsce. Wiadomo,  chodzi o to,  żeby  to było bezpieczne. Koleżanka była kiedyś  w  Grecji i  dobrze wspomina.

6

Odp: praca nad morzem

moim zdaniem praca nad morzem, to spoko opcja, jak masz wolne to możesz korzystać z uroków  nadmorskich miejscowości.

7

Odp: praca nad morzem

Właśnie wróciłam znad naszego morza i byłam zdziwiona ilością ofert pracy. Restauracje, lodziarnie, sklepy od spożywczych po odzieżowe, praca sezonowa i stała. Jest w czym wybierać.

8

Odp: praca nad morzem

Dużo moich koleżanek tak jeździło, jedna miała fajną pracę - plotła warkoczyki dzieciom te takie kolorowe hehe. Najlepiej by było z polecenia znaleźć pracodawcę, ale jak się tak nie da, to trzeba iść za intuicją.
Ogólnie można chyba spoko zarobić, bo w sezonie tam mają pracy jak lodu, no a po pracy korzystać z bycia nad morzem smile

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024