Brak sensu życia. Brak zainteresowań. Proszę o waszą pomoc !!! - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-02-16 19:15:55

Mcrka
Szamanka

Brak sensu życia. Brak zainteresowań. Proszę o waszą pomoc !!!

Gdy byłam młodsza miałam wiele zainteresowań- rysowałam, pisałam własne książki, wiersze, czytałam książki,chodziłam na lekcje gitary, tańca i tenisa, do teatru. Nie było mowy o nudzie itp. Z czasem zainteresowania zaczęły znikać. Kompletny zanik zauważyłam w momencie gdy całą swą uwagę skupiłam na swoim mężczyźnie. Trwa to już ponad dwa lata.
Dziś doszłam do wniosku, że powinnam z tym skończyć. Powinnam mieć inne zainteresowania niż On. Nie pracuje bo studiuje. Ale gdy przychodzą ferie siedze samotnie w domu i umieram z nudów a wynik tego jest taki że o 18stej ide spać. On w tym czasie jest w pracy. A gdy nawet nie ma pracy jest tak zajęty swoimi zainteresowaniami, ze nie raz nie ma dla mnie czasu.

Potrzebuje pomocy! Nie mam pieniędzy,bo możliwe gdybym je miała zaliczyłabym kilka ciekawych kursów i znalazła swoje "hobby". Nie mam także samochodu więc niektóre nawet błahe zachcianki typu - wyjście z koleżanką na miasto- też już odpadają. Już mnie to nie cieszy. Wewnętrznie zrobiłam się kompletnie nudną osobą.

Może powiecie mi czym wy zajmujecie się na co dzień? Może coś mi przyjdzie na myśl i znajdę jakiś inny sens życia niż ON. Potrzebuje tego jak ryba wody. Może powinnam sobie kupić jakieś zwierzątko ? Ale kot i pies odpada... Wiec co chomik, który przez dzień śpi ?! Sama nie wiem... Jestem w wielkiej kropce.

Od razu mówię, że bywam nieprzychylnie nastawiona na wszelkie nowości i zmiany, ale dla dobra sprawy mogę się poświęcić.
Proszę smile !

#2 2010-02-16 19:25:33

papillon
Cioteczka Dobra Rada

Re: Brak sensu życia. Brak zainteresowań. Proszę o waszą pomoc !!!

może wrócisz do rysowania? mając internet i ucząc się na pracach innych, można na nowo zacząć się rozwijać smile a do tego wystarczy przecież tylko kartka i ołówek ^^

#3 2010-02-16 19:54:18

Nineczka
Niewinne początki

Wiem co czujesz.... ehhh ja mialam to samo, MAM- szczegolnie jak widzisz ,ze zycie ucieka ci pomiedzy palcami, ludzie maja co robic a tu dupa, nuda nuda nuda, ten okres przejdzie po chwili i znow sie pojawi, niby trzeba cos robic a tu...
Moje kolezanka tu gra w siatkowke,inne maja dzieci, jescze inne zaczely kursy, a ja mysle tez o facecie, i tu chyba sedno,  wiem,ze jak najpierw zrozumiem sama siebie to wszytko powoili zacznie sie ukladac.

Moze male wyciszenie, posiedzenie w samotnosci przy fajnej muzyce i nawet nie myslenie tylko taki luz i relax a mysli same przyjda ci do glowy i tu nagel checi nabierzesz do wszystkiego smile
Jak tak bynajmniej mam, mnie motywuje jak odnawiam kontakty z starymi znajomymi i mnie zapraszaja do siebie, badz poznam nowych ( choc ciezko poznaje sie ludzi jak pracuje sie od 9- 6 sad )
Ale tez mam dolinke jak ty bo NUDA NUDA NUDA, tez musze to zmienic smile

chyba ci nie pomoglam smile ale przynajmniej mozemy sobie razem ponarzekac

#4 2010-02-16 20:40:54

Mcrka
Szamanka

papillon- mi się już nie chce rysować. I tu jest problem. Już mnie to nie cieszy...
Nineczka- niestety przebywanie w swoim towarzystwie meczy mnie coraz bardziej. Popadam w taki doły ze szkoda gadać...
ogólnie trace sens życia...

#5 2010-02-16 21:08:46

AnnaKatarzyna
Mój jest ten kawałek podłogi

Co lubisz robić? Może pływanie?smile Albo jazda konna? Na pewno poznasz nowych ludzi... I już nie będzie ci się tak nudziło:)
Powodzenia:)

#6 2010-02-17 02:05:06

kasianr123
Słodka Czarodziejka

Mialam ten sam problem:) No prawie:P  W kazdym razie miałam poczucie, że męczę sie sama ze sobą.
Sama jestem studentką, lecz teraz, gdy sięgnełam do korzeni i odkryłam niejako, że jestem osobą, którą interesuje niemal wszystko (choć po trochu:P) to marzę, by jeszcze dłuugo móc prowadzić podobny tryb życia!! Nie isc do pracy, mieć czas dla siebie,jak teraz.
Hmm...chyba pierwszą rzeczą, jaka warto zrobić, to się zastanowić, czy w ogóle chcesz być ,,kobieta, która się sama ze sobą nie nudzi i nie żyje jedynie facetem''. Bo moze  tak naprawdę bierność i całkowite oddanie Ci odpowiada...?
mam większą satysfakcje teraz, gdy wiem....że (owszem- facet to cenna rzeczy, może i najcenniejsza, ale nie jedyna) mam swoje zainteresowania, odrobine przestrzeni dla siebie i jestem ciekawą osobą!!!  Wierz mi, że twoj męzczyzna bardziej chyba będzie Cię taka lubił:) Pozatym nie będziesz już taka męcząca.

Gdy już zdecydujesz jaka chcesz być: ciekawa, nie nudzisz sie sama ze soba, czy też  męcząca  i bez pasji,  to sięgnij do korzeni. Miałas kiedyś tyle zainteresować i z tego co piszesz byłam 100x bardziej aktywna, niż wiekszosc dziewczyn, które znam!!!! Rozejrzyj się, co interesuje Cię ze świata? Co chcialabyś robić, czego spróbować???

Jeśli dojdziesz do wniosku, że wiele rzeczy i nie masz swojego konika, to co z tego? Może taka już jesteś? Jendka rzecz po prostu jednak nudzi cie po jakims czasie:)

Hmmm....osobiscie dziwię sie sama sobie, że myślalam niegdyś w podobny sposób. Miłość jest chyba najwspanialszym zjawiskiem na ziemi, ale.....nie jedynym wspaniałym!! smile
Teraz, gdy jestem studenką i mam jeszcze mnóstwo czasu dla siebie, to.....stawiam na swój rozwój. Czytam, chodzę na taniec brzucha, spotykam sie z przyjaciółmi. Od czasu do czasu idę na jakiś fitness, uczę sie angielskiego(sama), piszę i uwielbiam siedzieć na Naszym Kobietym Forum:Dbig_smilebig_smilebig_smile!!!! Czytać różne historie, dzielić się swoimi doświadczeniami. Może ty również zacznij od tego?? Generalnie pewnie juz zauważylas ze życie spoleczne z rzeczywistości materialnej przenosi sie powoli do wirtualnej/ tej komputerowej?? smile)

Ostatnio edytowany przez kasianr123 (2010-02-17 02:11:10)

#7 2010-02-17 02:54:28

Mcrka
Szamanka

kasianr123 masz całkowitą racje. Ja nie chce być taką nudną osobą jaką się stałam. Jestem uciążliwa dla wszystkich w koło, a już chyba najbardziej dla mojego faceta. Postanowiłam wiec podjac prace w weekendy. Moze i wszystko bylo by dobrze gdyby nie fakt, ze miejsce ktore wybralam (z braku innych dogodnych opcji) jest juz zajete... przez mojego męzczyzne. On nie zyczy sobie bym pracowała w tym samym barze co On.
Tak naprawde,z cięzkim sercem musze przyznać, ze to przez Niego jestem taka jaka jestem. Gdy juz siegam po coś i bardzo tego chce... on ucina mi skrzydła. I znów musze szukać.

Zaczne moze uczyć sie jezyka (jak Ty) , fitness, pływanie etc. w ogole mnie nie cieszą...wrecz przeciwnie.Czytanie-kocham czytać. Ale jestem bardzo wybredna. Interesuje mnie literatura pokroju książek Tomka Tryzny. A jak na razie tylko Jego odkryłam(skutkiem czego nie mam co czytać.)Nie mam przyjaciół...przestałam ich mieć gdy zaczęłam byc ograniczana przez mojego mezczyzne. Teraz gdy nawet mnie juz nie ogranicza, tak przywykłam, ze nawet nie chce ich mieć. Zrobiłam się... aspołeczna.
jedynym moim zajęciem, hobby, przyjacielem jest ON...

I to zaczyna mnie coraz bardziej boleć, bo widze jak niesamowicie sie uzależniłam...

#8 2010-02-17 04:56:56

kasianr123
Słodka Czarodziejka

oj, kurcze....rzeczywiście. Troszkę to dziwnie wygląda.
Hmm....jesteś wybredna?  Kurcze....ale musi być coś, co jest w stanie Cię zainteresować. Nigdy nie mialaś jakichś swoich idei? W liceum poznałam wspaniałą nauczycielkę, która zaszczepiła we mnie miłośc do....książek, ale nie tylko. Nauczyła mnie w pewien specyficzny sposób myśleć o sobie. Zaraziła pewną intelektualna postawą. Nie jestem taka jak ona i pewnie nigdy nie będe:((, a szkoda.
Lecz od tamtej pory mam pewną tożsamość osoby, która lubi pewne rzecz, klimaty, asmosferę. Nie jestem pewna, czy wiesz o czym teraz pisze. Kazdy z nas chyba w tym wieku mniej więcej to przechodzi. Odnajduje siebie i to coś jest niejako w nas juz zaszczepione. Może przypomnij sobie w sobie coś podobnego!!smile  Chłopak Cię zdominował, a z drugiej strony ogranicza?  Myśle, ze znalezienie swojej przestrzeni, ale dla samej siebie(nie dla chłopaka, czy też dlatego, ze zauwazylas, ze jestes uciązliwa) jest ważne i nie będzie w żaden sposób kolidowało z niczym, z facetem rownież. Daj znać co tam wymyslilas;)

Ostatnio edytowany przez kasianr123 (2010-02-17 04:57:55)

#9 2010-02-17 09:46:55

coco59
Przyjaciółka Forum

Kazda kobieta,lub kazdy ma jakis kryzys w swoim zyciu,ale to nie koniec swiata,mnie rowniez dopadla taka nostalgia,ze potrafilam caly dzien chodzic w pizamie,musisz natrafic szczerze na to co bys chciala zmienic i robic,chociaz prubowac,i nie trzeba z gory zakladac ze sie nie uda,ja uwielbiam to forum,od zarejestrowania mam codziennie wlaczony komputer,w miedzy czasie robie to co musze ,robie wszystko na co mam chec,zaczelam odnawiac stare meble,poleruje maluje,przyklejam szablony,efekt niesamowity,ale sama w sobie czuje sie dowartosciowana,a pieska kupie blizej lata,Bostona teriera,bo to odpowiednia rasa do mojej natury, Kasia123 ma rowniez racje i realne poglady,wiem jakie to trudne ,to co zrobisz tylko polepszy twoj nastroj i podniesie na duchu,Zycze odwagi....  Ale na spotkania z przyjaciolmi mozesz isc spacerkiem ,musi byc samochod...

Ostatnio edytowany przez coco59 (2010-02-17 09:50:31)

Naucz sie zachowywac obojetnosc wobec fałszywych sadow o Tobie...
Bez takiej obojetnosci człowiek nie moze byc wolny;)

#10 2010-02-17 15:24:32

Mcrka
Szamanka

Wczoraj wyszłam z domu na spacer. Dawno tego nie robiłam. Wykopałam starą mp3, ubrałam się ciepło i spacerowałam. Moje nogi poniosły mnie (oczywiście) do pracy mojego mężczyzny. Myśle że warto było do Niego iść. Rozmawiałam z nim o tym do jakich wniosków doszłam i ku mojemu zdziwieniu obiecał mi pomóc. Po pracy gadaliśmy 3 godziny ! Obiecał mi, że umożliwi mi znalezienie zainteresowań. Cieszy go fakt, że jest dla mnie najważniejszy, ale gdy mu przedstawiłam słowa kasianr123 zgodził się w 100%.

Długo myśleliśmy co mnie cieszy. Wiem, ze cieszy mnie opieka nad dziećmi i starszymi ludźmi. Wiec biore się za kurs "niań" i spróbuje się wpiąć do jakiejś placówki jako wolontariusz. Może właśnie niesienie pomocy to jest to co kocham ? Poza tym, dziś świeci słońce i nabrałam lepszego stosunku do tego, ze zostaje do wieczora zupełnie sama w domu. Może po raz kolejny przeczytam ulubioną książkę?

Dziś pałam entuzjazmem... ale boję się jutra. Szybko się zniechęcam do wielu rzeczy. Jestem okrutnie wybredna.

Kasianr123-czuję, że tak naprawdę mam swoją osobowość. Lubie to i to, a nie lubie tego i tego... W tym wszystkim najgorszy jest fakt- że zdecydowanie wiecej jest rzeczy których po prostu nie lubię. Powiedz mi jaka była ta nauczycielka ?!

Coco59 - lubię robić rzeczy które dają efekt. Chyba tak jak Ty. Odnawiasz meble- i najpierw są one brzydkie a po Twojej ciężkiej pracy i zaangażowaniu stają się ładniejsze i lepsze. Takie coś także i mnie ciszy. Lecz nie wiem co mogłabym robić. Nie wiem czy posiadam jakiekolwiek zdolności tego typu smile Muszę przyznać, ze gdy robiłam prezent walentynkowy mojemu mężczyźnie miałam mało czasu na cokolwiek, bo byłam pochłonięta pracą nad tym. cieszyło mnie to bardzo... ale prezent skonczylam po 5 dniach. Dałam mu... i znów cisza i pustka...

#11 2010-02-17 17:15:05

Delicious
Moderator

Mcrka, czytam wątek od początku i po ostatnim poście zaczęłam się zastanawiać, czy pomysł z opieką nad dziećmi czy starszymi ludźmi jest dobry. Masz świadomość tego, że masz słomiany zapał i większość rzeczy szybko Ci się nudzi, a tacy ludzie, czy też dzieci przyzwyczajają się do innych i potrzebują ich obecności. Wiem z doświadczenia smile Także zastanów się, czy za kilka miesięcy Ci się to nie znudzi, żebyś nie zostawiała jakiegoś staruszka czy dzieciaczka znów samego smile

Regulamin forum - przeczytaj! <klik>
Jeśli masz pytania dotyczące forum,  skontaktuj się ze mną

#12 2010-02-17 19:35:29

Mcrka
Szamanka

Delicious możliwe że masz racje, ale to zupełnie coś innego. Już kilkakrotnie zajmowałam się dziećmi i wiem, że to mnie cieszy- i to bardzo. Mam nadzieje, że nie masz racji wink

#13 2010-02-17 20:30:10

kasianr123
Słodka Czarodziejka

Cieszy mnie, że choć odrobinke pomogłam:)
Co do tej nauczycielki: niesamowita kobieta, choć z pozoru całkowicie zwyczajna. Dla mnie to jedyna osoba, która stoi niejako poza wszystkich, co popularne itp. Przede wszystkim zaraziła mnie postawą.....osoby głodnej wiedzy, dociekliwej, ostrożnej w osądach i do osądów potrzebująca rzetelnej (o ile to możliwe)obiektywnej wiedzy. Ale do rzeczy: była moją nauczycielka historii. Uczyła mnie jej w sposoób niekonwencjonalny. Tak, ze po każdej lekcji wychodziłam nie tyle bogatsza o historyczne okoliczności i  fakty, ale o bardzo cenną wiedzę na temat życia!! Pozatym twierdziła, że jeśli ktos chce znać historie, musi być rozgarnięty niemalże we wszystkim. Wtedy dopiero będzie potrafił własciwie interpretować ta ,,królową nauk''.  Należy znać geografie, historie sztuki, literatury, kwestia społeczne i ekonomiczne, fakty i okolicznosci historyczne.....wtedy można mówić o wiedzy historycznej!!  Pozatym była i jest moim autorytetem jako kobieta: zdyscyplinowana i uparta. Zawsze dobrze do wszystkiego przygotowana, lecz NIE sroga i wymagająca. Kobieta z wrazliwoscią i własciwą Nam- kobiecą empatią:) Uwielbiała czytać ksiązi - minimum dwie tygodniowo. Twierdziła, ze należy czytać prase codziennie, włacznie z ramówkami o sporcie - by rozumieć wszystko!! Pozatym z pozoru prowadzila normale życie nauczycielki, żony i matki. W dodatku miała bardzo specyficzną ciekawą urodę i nosiła identyczne imie i nazwkisko jak ja(czysty przypadek!! zero rodzinnych powiązań)
Niektórym imponuja silne ekscentryczne kobiety, feministki, panie polityk, nasze mamy, ciocie, działaczki, aktorki, sławne piosenkarmi, śliczne celebrytki.
A mnie do dnia dzisiajszego imponuje ona -....chyba za jej wartości i usposobienie łączące w sobie dyscyplinę i upartość oraz wrażliwosc  i dużą samoświadomość:) To tyle o niej..... Intelektualistka  i mądra kobieta!!!
Dzięki niej mam w sobie poczucie obowiązku bycia na bierzaco z informacjami z kraju, świata itd. Chyba równiez nauczyła mnie...wlaściwie myśleć oraz.....zaraziła ciekawym dla mnie sposobem życia i postawą w obec niego.
Eh, się rozpisałam. Nawiasem.....super masz chłopaka!! Dobrze, że Cię wspiera, a co do jakiegoś hobby z efektami. Oprócz pewnej postawy - motywacja długofalowa, tez uwielbiam robić coś jako dzieło. Tworzyć!
Pomysł z renowacją mebli, robieniem prezentów jest świetny.Ja na przyklad uwielbiam sobie pisać, np. pamiętnik- mam niejako poczucie że tworzę moję małe dzieło dla samej siebie (i może moich dorastających córek:P)!
Polecam również to forum!! Naprawde świetna sprawa i forma odpoczynku od codziennych zajęć, przyjemnych i czasem mniej przyjemnych!!smile

Ostatnio edytowany przez kasianr123 (2010-02-26 04:35:55)

#14 2010-02-21 16:54:20

Mychaa
Wkręcam się coraz bardziej

Czytałam ten wątek od początku i muszę się przyznać, że mam dokładnie taki sam problem jak Mcrka, ale dopiero teraz sobie go uświadomiłam. Też muszę sobie wziąć wasze rady do serca i przeorganizować swoje życie.

Mcrka trzymam kciuki za Ciebie i Twoje nowe zainteresowania smile

"I kłamać będę - ze kocham,tym,co mej pragną miłości,
By z uczuć ich spijać rozkosz zwycięstwa...bogów potęgi..
Pożarem serc im oddanych rozpalę chłód swej nicości (...)"

Stopka forum