Mój Mąż sam nie wie czego chce, Co robić ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Mój Mąż sam nie wie czego chce, Co robić ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Mój Mąż sam nie wie czego chce, Co robić ?

Witam .Mam problem . Prawie pół roku temu mój mąż sie wyprowadził , po sytuacji kiedy odkryłam że mnie zdradzał . Wcześniej nie układało sie za dobrze miedzy nami ,własnie przez jego zachowanie w stosunku do naszej rodziny (mamy też dwoje dzieci) . Stał sie strasznie skryty , nie chciał ze mną rozmawiać , z dziećmi nie spedzał czasu , wogóle nie było uczuć i wyjść . Kiedys tak nie było ,był czuły,ciepły , pomocny ,miał pełno energi a od ponad roku nic mu sie nie chce . Przez to ja też stałam sie inna wobec niego ,bylam bardziej nerwowa ,smutna ,wszystko spoczywało na mnie ,i oczywiście kazda zła rzecz to byla moja wina . Po zdradzie nie mogłam sie pozbierać ,było mi bardzo ciężko, płakałam dnie i noce . Jednak po ponad  miesiacu spróbowałam mu wybaczyć i wróćilismy do siebie . Ale on został u swojej babci ,tam własnie mieszka przez około pół roku. Myślałam że jest lepiej bo zaczelismy ze sobą rozmawiać , spotykać co jakiś czas ,przyjerzdzał do dzieci iwgl... Jednak w sprawie uczuć pozostala niewiadoma, gdy pytałam sie czy kocha ,nie potrafił odpowiedziec ,zawsze mówił ,, Przestań" nie zaprzeczył ale tez nie potwierdził.  Postanowiłam wybrać sie z nim do psychologa , dostal tabletki na depresje ,ja tez bo dorobiłam jej sie przez ta sytuacje. Myslałam ze jest coraz lepiej ,zaczął sie usmiechać ,był miły ,myslalam ze moj mąż wraca do siebie. Ale jednak sie pomylilam ,od 3 tygodni sie pogorszyło ,stał sie skryty ,sam nie wie czego chce ,rzadko przyjerzdza , malo pisze ,nie ma ochoty na spotkania . Mielismy sie wyprowadzić wspolnie własnie w tym czasie , rozmyslil sie bo mowi ze sam nie wie czego chce , ze on sie chyba nie nadaje do rodziny . Kilka dni temu rozmawialismy bo juz nie moglam dluzej czekac z jego decyzja na temat wyproawdzki ,nas . Oznajmil mi ze to koniec ,on nie potrafi .przeprasza. Ja juz nie wiem co mam robić ,stawałam na głowie ,wszystko robilam by uratowac to małżeństwo i nic nie pomaga. Na drugi dzień pisałam do niego , Dlaczego to wszystko tak wyglada ,i czy napewno jest tego pewny . On odpisał ze sam tego nie wie , nie wie co jest przyczyna . Psycholog mi radziła by nie pisać do niego ,nie dzwonić ,dać mu czas , by zatęsknił i zobaczył jakie jest życie beze mnie i dzieci , byłam jedyna osobą w ktorej mial oparcie , mogl sie wyzalić i zawsze mu pomagałam , myślicie że to sie uda i wkońcu zrozumie i sam napisze ? Dziewczyny poradzcie co mam robić . Bardzo go Kocham i chce uratować to .

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez josz (2017-02-17 20:03:05)

Odp: Mój Mąż sam nie wie czego chce, Co robić ?

Myślę, że ze swojej strony zrobiłaś już wszystko. Psycholog dobrze Ci radzi - odpuść, do niczego go nie zmusisz.
Ne odpuszczaj tylko w kwestii dzieci. Od Ciebie mógł się odsunąć z różnych przyczyn, od dzieci nie ma prawa.
Chociaż w tej kwestii także nie możesz zmusić go do miłości, czy odpowiedzialności za dzieci, jednak możesz tego od niego wymagać.
Postaraj się bez zbędnych emocji ustalić jego kontakty z dziećmi, formy opieki itd. Nie musisz w tym wypadku obchodzić się z nim jak z jajkiem i występować w roli petenta, bo opieka i wychowanie dzieci, to jego obowiązek.
Nie ułatwiaj mu w tej kwestii po to, żeby mu się nie wydawało, że od tej pory będzie żył i bawił się niczym wolny ptak, a wszystkie obowiązki spadną na Ciebie.
Pisałaś, że Wasz kryzys zaczął się od jego zdrady, choć może dla niego istniał już wcześniej. Jaką masz pewność, że on zakończył swój romans, lub nie rozpoczął nowego?
Być może brak postępów w Waszej terapii i jego zniechęcenie do powrotu na łono rodziny spowodowane jest tym, że on nadal prowadzi podwójne życie, w związku z tym nie ma motywacji do odbudowania Waszego małżeństwa.

3

Odpuszczę, nie będę się odzywać, jak będzie chciał to sam napisze, numer zna. Na dzieci oczywiście postaram się o alimenty jak za długo to będzie trwało a on nie wykaże żadnej inicjatywy by finansowo ich wesprzeć. Wiem że zakończył związek, ona odeszła do swojego poprzedniego partnera,  kilka razy nie dawno pytałam się go ponownie czy nikogo nie ma oprócz mnie, odpowiadał że nie. Nie było dobrze między nami z powodu jego zachowania jeszcze przed zdrada, poprostu zmianil się, nic mu się nie chciało, taki człowiek bez życia, wtedy nie chciał ze mną rozmawiać. Teraz chociaż jest z tym trochę lepiej. Ja już wszystko zrobiłam co mogłam, nie będę się prosić bo to nie o to tu chodzi. Może faktycznie czas mu pokaże że życie nie jest tak proste bez drugiej osoby, bez wsparcia.  Wszystko zganial na depresję. Dlatego wzięłam go do psychologa, myślałam że tabletki i rozmowa z nią trochę mu pomogą, narazie od jej wizyty minęło półtora miesiąca, może za krótko jak na działanie tabletek i logiczne myślenie.

Reklama

4

Może źle zrozumiałam, ale jedna wizyta u psychologa to chyba za mało. Sądziłam, że zgłosiliście się wspólnie na terapię.
Piszesz, że wniesiesz o alimenty dla dzieci, jeśli on nie płaci, lub robi to okazjonalnie, to raczej nie zwlekaj w tej sprawie, podobnie jak w sprawie jego udziału w opiece nad dziećmi j.w. napisałam.
Ewentualna depresja nie zwalnia go z partycypowania w utrzymaniu dzieci, przecież on chyba pracuje i ma dochody, łaski nie robi.
Axulove, a może zbyt go hołubisz, chodzisz wokół niego na paluszkach, żeby go nie zdenerwować, nie zniechęcić do rodziny, a on to wykorzystuje.
Jeśli nie mieszkacie razem od pól roku, jaką masz pewność, że jego rozterki, zniechęcenie i zły nastrój nie dotyczą tylko Ciebie i dzieci. Przebywasz z nim od czasu do czasu i nie wiesz jak on zachowuje się w innych okolicznościach, może jego depresja objawia się tylko przy kontaktach z Wami?
Przyjrzyj mu się dokładnie.

5

Wiem od znajomych ze to się objawia właśnie przy wszystkich,nie ma ochoty na kontakty, na wyjścia z nikim, tak jak np pracę przy samochodzie które były jego pasją. Do wszystkiego podchodzi z niechęcią. Czasem jest dobrze,ma humor, a czasem źle, no teraz to cały czas jego nastrój utrzymuje się na złym poziomie, wacha się, nie wie co pisać, nie potrafi podejmować decyzji.  Nie rozumiem jak z człowieka który kiedyś był taki ciepły, miły i opiekuńczy zmienić się na takiego. Nie zapisalismy się na terapię, wiem że on by nie poszedł,  długo go namawialam na psychologa żeby spróbował się wygadac i brać leki. Może za bardzo traktuje go jak małe dziecko, nie chce go zniechęcić. A dzieci go potrzebują. Wspomnie jeszcze ze miał poprzednio żonę, która właśnie miała też z nim dziecko i się rozstali a ona ma teraz męża numer 3

Reklama

6

Co ja mam robić?

7

Masz nie robić nic..
Twój maż zachowuje się jak Piotruś Pan. Jest skupiony na sobie i swoich potrzebach..
Jest często smutny bo jest mu źle, z Tobą być nie chce a z kochanka też się nie ułożyło..
Nie oczekuj, że fakt iż wybaczyłaś mu zdradę będzie przez niego doceniony, bo on dziś ma to głęboko w tyłku.. On miał swój plan na swoje życie i Ciebie w nim nie było.

Co możesz zrobić Ty
1. Zajmij się sobą i dziećmi - tj. ureguluj Wasza sytuacje finansowo prawną. Mam na myśli alimenty i ewentualny podział majątku
2. Bądź godna kobietą - nie pisz, nie dzwoń, nie interesuj się, to nie jest mały chłopczyk i jak poczuje potrzebę to sam zadzwoni
3. Nie pomagaj, nie nadskakuj i nie bądź za uprzejma.
On ma teraz poznać co znaczy żyć samemu.

8

Dokładnie, ja bym nic nie robiła. Wnieś sprawe o alimenty, żeby zapewnić lepszy byt dzieciom i ja jakby zadzwonił byłabym oschła. Ile można samemu naprawiać związek?
Masz dla kogo żyć, zajmij się dziećmi to jest Twoja siła teraz:)

9

A czy jesteś pewna, że byłaś dla niego jedyną osobą w której miał wsparcie http://emotikona.pl/emotikony/pic/zdziwko.gif.

Czy jestem szczęśliwy a jaka jest definicja "szczęścia"?
                          GG 3****4

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Mój Mąż sam nie wie czego chce, Co robić ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016