Jak z nim rozmawiać - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Jak z nim rozmawiać

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Jak z nim rozmawiać

Witam. Mam problem z moim partnerem. Ostatnio za żadne skarby nie potrafimy sie dogadać. Najgorsze jest jednak To, że mój chłopak w ogóle nie ma empatii i raniąc mnie czymś nie potrafi zdać sobie z tego sprawy nawet widząc że rozpłaczę się i tylko czekam az to on mnie uspokoi (wtedy zawsze sie godziny i na spokojnie rozmawiamy wielokrotnie mowilam i prosiłam by tak robił, powiedział ze będzie). On jednak nie zamierza tego już robić bo uwaza ze ja jestem winna bo sie o cos obraziłam lub coś źle zrozumiałam. Za zle mi ma ze mam w stosunku do niego jakieś wymagania (to chyba normalne i zdrowe w każdym zwiazku który nie stoi w miejscu) i potem kiedy ich nie spełnia to się denerwuje szczególnie gdy się na coś umawiamy a on o tym zapomina lub nie pokazuje swojej inicjatywy. Jest ciężką osobą. Czasami zachowuje sie tak jakby mial klapki na oczach i widział tylko To, co chce widzieć - swoją rację. Wcześniej taki  nie byl. Wiem ze prawdopodobnie go poznałam lepiej bo razem zamieszkaliśmy. Jednak nie widzę mojego błędu w tym ze wielowielokrotnie proszę go o to aby po prostu mnie zrozumiał. I wiele razy tłumacze mu wszystko dokładnie i powoli na spokojnie dosłownie jak dziecku... To to czasami wtedy zrozumie ale to tez nie zawsze. Nie mam juz do niego sily mam ochotę strzelić tym wszystkim bo on jest taki...taki ograniczony. Nie czuje potrzeby żeby sie rozwijać, uważa że praca która ma wystarcza i chce tylko więcej zarabiać, przez to też sie kłócimy bo chciala bym żeby poszedł na studia bo widzę ze jest zdolny i mógłby spełnić swoje marzenie o byciu kierownikiem jest jednak na to chyba zbyt leniwy... Nie widzi w ogóle czyjejś racji a jesli juz sie tak zdarzy to bardzo rzadko. Jednak nie skoncze tego bo w innych sprawach wszystko układa mam sie wręcz idealnie, idealnie sie dogadujemy i we wszystkim dajemy razem radę, wspieramy się, pomagamy sobie, kochamy sie strasznie... Tylko nie odpowiada mi właśnie ta kwestia takich drobnych sprzeczek z których robi się sztorm. Nie mam siły wszystkiego zawsze lagodzic, on tego juz nie chce robić bo uwaza ze kiedyś robił to cały czas... owszem robil dlatego układało sie nam tak swietnie i malo kiedy sie kłóciliśmy... bylam zachwycona nim ze tak zawsze mnie uspokajał, rozmiawl spokojnie. Związek polega na tym, nie moze byc tak ze cały czas jedna osoba rezygnuje z czegoś lub płaszczy sie zeby było okej... I nie umiem mu cały czas wszystkiego objaśniać bo to męczące szczególnie ze on caly czas obstawia przy swoim.. powtarza te same argumenty gdy brakuje mu innych. Żeby łatwiej było nam sie zrozumieć pytam czym dla niego jest związek i co dla niego znaczy... nie umie mi na to odpowiedzieć mówi ze powinnam wiedzieć. Wiem ze taki wzorzec mogl wynieść z domu, jego mama zawsze musi podpasować sie zdaniu ojca. Ja mu powiedziałam ze tak robić nie będę bo mam swoje zdanie i kiedyś podobało my się to. Przepraszam że ta wypowiedź jest taka chaotyczna Ale po prostu juz sama mam taki mętlik w głowie ze wydaje mi się ze przesadzam, jednak czuje głęboko w środku ze związek się sypie i ze jesli cos nie zrobimy razem to nie będzie co ratować... to go nie przekonuje myśli że miłość da sobie ze wszystkim radę. Pomóżcie, co zrobić zeby on nie byl takim ignorantem i zainteresował sie w jakiś sposób tym co może czuć inna osoba i ze mimo wszystko trzeba chodzić w takich kwestiach na kompromisy

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak z nim rozmawiać

Ile macie lat?

3

Odp: Jak z nim rozmawiać

On 23 ja 22, byliśmy wcześniej w poważnych związkach

Reklama

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź