Kiedy zaczęliście pisać swoją pracę magisterską? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Kiedy zaczęliście pisać swoją pracę magisterską?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Kiedy zaczęliście pisać swoją pracę magisterską?

Pytanie raczej skierowane do osób, które późno zaczynały pisać. Kiedy zaczęliście i ile czasu zajęło Wam napisanie całej pracy?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kiedy zaczęliście pisać swoją pracę magisterską?

Ja pisałam 3 lata (drugi rok studiów magisterskich i dwa lata po ich zakończeniu) i nie napisałam w końcu w ogóle;-P
A koleżanka z roku napisała w dwa tygodnie.
Jak jest się zdeterminowanym to można napisać bardzo szybko, ale wszyscy wiedzą, że odkładanie tego na ostatnią chwilę nie jest rozsądne. Warto zaoszczędzić sobie stresu związanego z małą ilością czasu. No chyba, że ktoś tylko wtedy potrafi się zmobilizować do pisania jak ma bacik już nad głową.
Dużo zależy od tematu - typową opisówkę, która właściwie polega na parafrazowaniu tego co już ktoś gdzieś kiedyś napisał na pewno pisze się szybciej niż pracę badawczą.

3

Ja miałam zabrać się za pisanie pracy magisterskiej na czwartym roku, ale w efekcie pisałam ją dwa miesiące przed obroną. Wszystko na wariackich papierach :-D Generalnie polecam jednak zabranie się do tego ciut szybciej ;-)

Przez ciernie do gwiazd
Reklama

4

ja miałam tak że na 2 roku mgra  by zaliczyć semestr musiałam mieć dwa rozdziały napisane i zatwierdzone przez promotora.

5

Prace inżynierską pisałam miesiąc przed obroną, magisterską chyba też był taki wymóg, że coś tam miałam pokazywac stopniowo, ale w moim wykonaniu to i tak było, że cała praca powstała w max 2 miesiącach przy pracy na pełen etat i braku urlopu wink

Reklama

6

89karoline napisał/a:

Ja pisałam 3 lata (drugi rok studiów magisterskich i dwa lata po ich zakończeniu) i nie napisałam w końcu w ogóle;-P

Dlaczego w końcu nie napisałaś?

A koleżankę to podziwiam smile Ja się boję, że nie zdążę napisać pierwszego rozdziału w 2 tygodnie big_smile

7

butterfly922 napisał/a:
89karoline napisał/a:

Dlaczego w końcu nie napisałaś?

A koleżankę to podziwiam smile Ja się boję, że nie zdążę napisać pierwszego rozdziału w 2 tygodnie big_smile

butterfly 922, tylko widzisz, to też zależy od tematu pracy -ja musiałam wcześniej zacząć, gdyż miałam w swojej pracy analizę finansową oraz fundusze unijne i ich wykorzystanie w moim regionie, tak więc niemal do tygodnia przed obroną ciągle coś dopisywałam czy aktualizowałam, gdyż ciężko byłoby mi napisać podobną pracę w nawet miesiąc. Moja promotorka była bardzo wymagająca, ściśle przestrzegała terminów seminaryjnych, sprawdzała obecności a jeśli ktoś olewał jej terminy, ona dziękowała za współprace. Pierwszy rozdział jest najprostszy, to odwołanie się do literatury więc on nie powinien sprawić Ci trudności, część badawcza jest gorsza (ja miałam do wykonania tabele, wykresy, diagramy etc), im szybciej zabierzesz się do roboty tym lepiej.
No chyba że należysz do tej grupy ludzi co traktują obronę jako odbębnienie , wejście -3 pytania uprzednio znane i ustalone z promotorem, 5 minut i mgr w kieszeni...

8

Hej, ja napisałam w 2 miesiące w sumie. Przy czym na ost miesiąc dosłownie zamknęłam się w domu - kupiłam zapas jedzenia, tigerów, fajek, pisałam w dzień i w nocy. Ostatecznie wszystko zakończyło się dobrze a ja obiecałam sobie żadnych magisterek więcej :-) ja w ogóle zmieniłam temat pracy na 4 mies przed końcem semestru, więc wszystko co napisałam wcześniej podczas seminarium okazało się bezużyteczne.
Głowa do góry, dasz radę! Tylko wybierz temat który Cię faktycznie interesuje. wtedy napiszesz w takim czasie w jakim musisz.

9 Ostatnio edytowany przez lukas25 (2017-02-27 16:08:48)

butterfly922 napisał/a:

Pytanie raczej skierowane do osób, które późno zaczynały pisać. Kiedy zaczęliście i ile czasu zajęło Wam napisanie całej pracy?

Ja licencjat pisałem tydzień przed tym jak miałem deadline. Dało się? Dało!
Magisterkę będę musiał zacząć pisać za miesiąc (czyli półtorej roku przed obroną), bo promor trochę ciśnie.

Wszystko zależy też od kierunku i tematu, więc nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi.

The brain controls every muscle in the body, except for the heart. That, my love, has a mind of its own.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Kiedy zaczęliście pisać swoją pracę magisterską?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016