Mechanizmy działania kobiet po rozstaniu - Dziewczyny dajcie wsparcie. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Mechanizmy działania kobiet po rozstaniu - Dziewczyny dajcie wsparcie.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Mechanizmy działania kobiet po rozstaniu - Dziewczyny dajcie wsparcie.

Cześć Dziewczyny,


Na wstępie chce zaznaczyć, że choć wątek dotyczy mnie i mojej żony itakowy był już zakładany to chciałbym poróżnić zupełnie inną kwestię z tym związaną. Zdołałem już trochę się otrząsnąć po rozstaniu i wracać do normalnego życia jednak chciałbym z tego związku wyciągnąć jak najwięcej wniosków i nie popełnić w przyszłości błedów. Mam kilka pytań i chciałbym byście mi objaśnili dlaczego tak się dzieje.

1) Dlaczego chcecie przyjaźni po zakończeniu związku? Moja jeszcze żona chce utrzymywania kontaktu ze mną, dzwoni i chce się spotykać. Przytula się i mówi jaki ja jestem wyjątkowy a czasem napomina o tym, że w przyszłości moze jeszcze będziemy razem.

2) Czy to prawda , że im jesteś milszy tym gorzej dla nas (facetów) ? Czy taka ofensywa kiedy oddajesz wszystko swojej dziewczynie/żonie zabija związek?

3) I tutaj pytanie trudne, na które chyba nikt nie będzie potrafił mi odpowiedzieć.  Moja żona w miesiąc po rozstaniu poznała kogoś i po trzech tygodniach od poznania zamieszkała u niego w domu.  Pomijam aspekt czysto moralny bardziej chodzi mi o fakt , że gdy pełny nadziei i głupoty rozmawiałem o tym z żoną to ciągle mi powtarzała , że Ona go nie Kocha ale jest jej dobrze i że on tak się troszczy o nią i dba. Bywa jednak zazdrosna o niego.  Już nie raz i nie dwa usłyszałem od niej, że nie wyobraża sobie tego związku za rok-dwa lata. On 9 lat starszy od nas. Nie potrafię jej zrozumieć, jak można wejść w związek bez głębszych uczuć a z czystego egoizmu by nie być sama i mieć kogoś?

4) Nie zrozumiałe jest dla mnie kiedy mi mówiła , że szuka w swoim nexcie cech które ja mam. Nie pytałem jej o to, bo Ona sama nie zna odpowiedzi , ale po co kończy nasz związek małżeński skoro szuka kogoś podobnego do mnie? Chyba, że kartą przetargową w tej sytuacji jest dom własnościowy jej nexta.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Jestem na etapie rozważań i uczenia się na błędach.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mechanizmy działania kobiet po rozstaniu - Dziewczyny dajcie wsparcie.

Ad1. Bo Cię urabia i traktuje jak koło zapasowe.
Z nowym gachem nie wyjdzie? Co za problem, jeden telefon do Ciebie, raz Ci obciągnie i już będziesz za nią latał, nie zostanie na lodzie, cwana bestyjka smile
Życie.

3

Odp: Mechanizmy działania kobiet po rozstaniu - Dziewczyny dajcie wsparcie.

"Moja żona w miesiąc po rozstaniu poznała kogoś i po trzech tygodniach od poznania zamieszkała u niego w domu." - miesiąc po rozstaniu... To jej wersja. Nie byłbym przekonany, że poznała go po rozstaniu, a nie przed.

4

Odp: Mechanizmy działania kobiet po rozstaniu - Dziewczyny dajcie wsparcie.

Oj, kojot26, kojot 26 ... Mnie się wydaje, że temat nie tyle po to, by wyciągać wnioski na przyszłość, ile pogrzebać jeszcze w przeszłości. wink Nie ma w tym nic złego, oczywiście. Dopóki totalnie nie zamkniesz przeszłości, nie "przemielisz" wszystkich emocji i nie zrozumiesz, co się stało, nie będziesz miał szans na nowe życie "po".

Jeśli zwiążesz się kiedyś z kimś INNYM, niekoniecznie wnioski z relacji z żoną znajdą odniesienie, bo to będzie już INNA osoba, nie była żona.

Ale OK, pytasz, od tego jest forum, proszę, oto moja opinia:


kojot26 napisał/a:

1) Dlaczego chcecie przyjaźni po zakończeniu związku?

To nie jest reguła.

Ja powiem ci jedno - rozstaję się z mężem, który mnie podle potraktował (ukrywał trwający kilka lat romans). Po kiego grzyba miałabym się z nim "przyjaźnić"? Co komu udowodnić?... Dla mnie ZDROWSZE jest totalne odcięcie się od kogoś, kto mi wywinął taki numer. Dzieci nie mamy, to i nie mamy po co się kontaktować ze sobą po rozwodzie. Dla mnie koniec to koniec, kosztowny, to tym bardziej nie będę się wygłupiać z "przyjaźniami po rozwodzie". Niby o czym mielibyśmy rozmawiać?... Rozkminiać w dalszym ciągu "nas", skoro "nas" już nie ma?

Stawiam się też w takiej sytuacji - spotykam się z kimś, kto dalej "przyjaźni się" ze swoją ex. Czyli co - wyskakują sobie razem na jakieś spotkanka, kawki, srawki itp. Przecież to nie jest odcięcie się emocjonalne od byłego partnera. W życiu nie zdecydowałabym się na związek z kimś, kto jedną nogą stoi jeszcze w poprzedniej relacji.

kojot26 napisał/a:

Moja jeszcze żona chce utrzymywania kontaktu ze mną, dzwoni i chce się spotykać. Przytula się i mówi jaki ja jestem wyjątkowy a czasem napomina o tym, że w przyszłości moze jeszcze będziemy razem.

Wy jesteście dorośli i się rozstajecie czy bawicie się w rozstanie?... Ja pierniczę, nie mów mi, że ty masz nadzieję, że to się spełni. Człowieku, odrobinę godności i dojrzałości, proszę.

kojot26 napisał/a:

Czy to prawda , że im jesteś milszy tym gorzej dla nas (facetów) ? Czy taka ofensywa kiedy oddajesz wszystko swojej dziewczynie/żonie zabija związek?

Tu pobrzmiewa ogromna gorycz w twojej wypowiedzi, kojot26. Znowu jakaś kuriozalna teoria, ale rozumiem, że przemawia przez ciebie jeszcze żal po rozstaniu.

Jeśli facet jest dla mnie "niemiły" lub nie czuję, że się dostatecznie angażuje, to po co mi taki związek?...

kojot26 napisał/a:

3) I tutaj pytanie trudne, na które chyba nikt nie będzie potrafił mi odpowiedzieć.  Moja żona w miesiąc po rozstaniu poznała kogoś i po trzech tygodniach od poznania zamieszkała u niego w domu.  Pomijam aspekt czysto moralny bardziej chodzi mi o fakt , że gdy pełny nadziei i głupoty rozmawiałem o tym z żoną to ciągle mi powtarzała , że Ona go nie Kocha ale jest jej dobrze i że on tak się troszczy o nią i dba. Bywa jednak zazdrosna o niego.  Już nie raz i nie dwa usłyszałem od niej, że nie wyobraża sobie tego związku za rok-dwa lata. On 9 lat starszy od nas. Nie potrafię jej zrozumieć, jak można wejść w związek bez głębszych uczuć a z czystego egoizmu by nie być sama i mieć kogoś?

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego to zrobiła. Z egoizmu. Moim zdaniem to tego faceta poznała dużo wcześniej, a tobie wcisnęła kit, że znają się od miesiąca. Nie daj się nabrać.

Wiesz, dlaczego ona takie kawałki ci może wstawiać? Bo widzi, że ty sobie NIE RADZISZ po rozstaniu. Ona łagodzi twój ból ...

Z drugiej strony jak czytam przytoczone przez ciebie wypowiedzi twojej żony, to jakbym jakąś gimnazjalistkę słyszała. To jest po prostu niepoważne, a ty rozstrząsasz każdą jej głupią wypowiedź. Przecież ona pieprzy jak potłuczona!

Więc:
1. albo się nad tobą lituje i osładza ci rozstanie,
2. albo jest strasznie niedojrzała (wiem, że niektórych facetów takie dzidzie strasznie kręcą).

kojot26 napisał/a:

4) Nie zrozumiałe jest dla mnie kiedy mi mówiła , że szuka w swoim nexcie cech które ja mam. Nie pytałem jej o to, bo Ona sama nie zna odpowiedzi , ale po co kończy nasz związek małżeński skoro szuka kogoś podobnego do mnie? Chyba, że kartą przetargową w tej sytuacji jest dom własnościowy jej nexta.

Kojot26, ty weź się otrząśnij, chłopie, jak najszybciej i znajdź sobie jakąś mądrą dziewczynę, która coś wie.


Moim zdaniem ty należysz do facetów, których można zostawić, przeorać nimi pole, ale jak jaśnie księżniczka kiwnie paluszkiem i jeszcze odda ci się, to polecisz w te pędy do niej i padniesz do stóp.

Bez urazy. smile Ale tobie potrzebny jest zimny prysznic!

5

Odp: Mechanizmy działania kobiet po rozstaniu - Dziewczyny dajcie wsparcie.

Na forum obowiązuje zasada "1 związek = 1 wątek". Zapoznaj się, proszę, z regulaminem forum i kontynuuj pisanie w temacie, który już założyłeś. Pozdrawiam, Cslady

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Mechanizmy działania kobiet po rozstaniu - Dziewczyny dajcie wsparcie.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024