Po 5 latach związku - prośba o przerwę? Doradzi ktoś? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Po 5 latach związku - prośba o przerwę? Doradzi ktoś?

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 104 ]

Temat: Po 5 latach związku - prośba o przerwę? Doradzi ktoś?

Witam wszystkich ciekawych mojej historii. Historii, histerii mojego serca.

Nie przypadkowo znalazłem się na tym forum, ponieważ nie wiem gdzie mam szukać pomocy, doradztwa w sprawach sercowych.
Może zacznę od początku. Ja i moja dziewczyna znamy się od 10 lat. Jesteśmy ze sobą od 5., niedawno mieliśmy rocznicę naszego związku. Ona jest moją drugą dziewczyną, ja jej pierwszym chłopakiem i pierwszą tak poważną miłością, zresztą tak samo u mnie bo pierwszego związku nie można nazwać związkiem. Przez ten czas, czyli 5 lat jak jesteśmy ze sobą, praktycznie cały czas spędzaliśmy razem. Wspólne wyjazdy, kino, basen, imprezy, te rodzinnie i te ze znajomymi. Wszystko razem. Tyle, że wspólnie nie mieszkaliśmy. Mamy do siebie 10 km, co praktycznie nie przeszkadzało w żadnym stopniu aby się spotkać.
Od dłuższego czasu od roku, może więcej dostawałem od niej informacje abym się zmienił i był bardziej czuły i romantyczny bo inaczej ze mną zerwie i poszuka sobie kogoś innego. Cały czas jeśli brakowało jej "tulasków" o tym mi przypominała i bardziej to akcentowała. Za każdym razem gdy to mówił było mi bardziej przykro bo z mojej strony ja naprawdę nie miałem jej nic do zarzucenia. Czasem miała humory, te lepsze i gorsze, przy czym w żaden sposób mi to nie przeszkadzało, a tym bardziej aby jej powiedzieć że ją zostawię bo coś tam.
Rozmawialiśmy wielokrotnie co nam w sobie przeszkadza. Ode mnie nie usłysząła nic bo mi naprawdę w niej nic nie przeszkadzało. Na mój temat musiałem wysłuchać, że nie jestem czuły i romantyczny. Próbowałem w jakiś sposób to w sobie zmienić aby być bardziej czułym, ale jak stwierdziła 5 minut było dobrze, a później jak zawsze.
Według mojej dziewczyny mam same plusy, tylko jeden minusik (brak czułości i romantyczności), który decyduje o wszystkim, o wszystkim co między nami jest i będzie. Dlatego poprosiła o przerwę w naszym związku ponieważ nie czuje się szczęśliwa. Początkowo poczułem sie jakby ktoś dał mi w twarzy. Poczułem się jakbym stanął na przepaści, która łączy mnie i ją. Po pięciu latach związku dowiaduje się od swojej ukochanej, którą kocham nad życie abyśmy zrobili sobie przerwę (do dziś w to nie wierzę). Oczywiście się nie zgodziłem bo nie dopuszczam do siebie takiej opcji, lecz po stwierdzeniu, że ona robi sobie przerwę, a ja mam czuć sie jakby nie było przerwy zdecydowałem, że muszę przystać na jej zdanie. Chciałem dodać, że od listopada miałęm zamiar kupić pierścioenk zaręczynowy i się zaręczyć lecz sygnały od niej były tak silne, że zrezygnowałem z jego zakupu. Do dnia dzisiejszego przerwa trwa niecałe 4 tygodnie, choć po dwóch miało się wszystko wyklarować. Początkowo mieliśmy się nie spotykać. Mnie było bardzo ciężko z tego powodu ponieważ mam chorych obydwóch rodziców, którymi musze się opiekować i sam potrzebuje wsparcia z jej strony, tak samo jak wspieraliśmy się w trudnych momentach naszego życia. Ostatnio dwa razy przyjechała do mnie tak bez zapowiedzi. Oczywiście rozeszliśmy się w płaczu bo ja zadaje wiele pytań o nas, o to czy się między nami coś rozwiązuje, co myśli i w ogóle. Odpowiedzi nie dostaje żadnej. Jedyne co mi pisze albo mówi to: NIE WIEM.

Na obecną chwilę siedzę w domu i wariuję z myślami. Miał ktoś podobny problem, choć każdy człowiek jest inny i nie ma reguły w takiej sytuacji?
Doradzi ktoś co zrobić w takiej sytuacji? Pewnie napiszecie, że czekać na odzew. Ale ja tak nie chcę

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Po 5 latach związku - prośba o przerwę? Doradzi ktoś?

Tak, doradze.Zrobcie sobie przerwe, ale taka dluga.Na zawsze.Ona chce czulosci, Ty nie potrafisz jej dac.Ona chce, zebys byl sztucznie czuly ? Zebys gral ?Pasuje jej wyrezyserowana czulosc ? Ja bym tak nie chciala.Ale to nie Twoja wina.Taki jestes.A dawniej jej to nie przeszkadzalo ? A moze teraz poznala jakiegos czulego i szuka pretekstu do zerwania ?A ta przerwa to po to, zeby zobaczyc, jak z innym sie ulozy ?
Glowa do gory, bedzie dobrze.

3

Nigdy nie zgadzaj się na żadne przerwy. Albo zostajecie razem i naprawiacie relację, albo zrywacie i koniec. Puść ją wolno i pokaż jej, ze możesz żyć bez niej. Nie pytaj się już "czy mamy szansę? Czy coś się zmieniło? ". Postaw sprawę z nią jasno i zachowuj się jak facet. Jeśli naprawdę nie masz sobie nic do zarzucenia, to powiedz jej to. Wraca do Ciebie i wspólnie naprawiacie związek, luz zrywasz z nią i nigdy nie oglądaj sir za siebie. Wiem, że to brutalne, ale oszczędzisz sobie miesięcy płaszczenia się przed nią i upokorzeń. Mam nadzieję, że nie upodlisz się tak jak 90% porzuconych, żeby się czegoś nauczyć.

Reklama

4

verdad napisał/a:

Tak, doradze.Zrobcie sobie przerwe, ale taka dluga.Na zawsze.Ona chce czulosci, Ty nie potrafisz jej dac.Ona chce, zebys byl sztucznie czuly ? Zebys gral ?Pasuje jej wyrezyserowana czulosc ? Ja bym tak nie chciala.Ale to nie Twoja wina.Taki jestes.A dawniej jej to nie przeszkadzalo ? A moze teraz poznala jakiegos czulego i szuka pretekstu do zerwania ?A ta przerwa to po to, zeby zobaczyc, jak z innym sie ulozy ?
Glowa do gory, bedzie dobrze.

Nie, raczej nie poznała nowego faceta. Nie należą do osób, które odrazu wyrzucają, a nie naprawiają. Chce to wszystko naprawić i się starać jak najlepiej tyle, że dostałem informację, że mam nic nie robić! I dlatego ejstem w martwym punkcie

5

Daj spokój. Z tej mąki chleba już nie będzie. Na 90 procent przerwa jest po to żeby wybadać nowego kandydata, a przedłuża się bo ona jeszcze nie dała rady zdecydować. Stąd też nagle po 5 latach zaczęło jej przeszkadzać że nie jesteś wystarczająco czuły.

Reklama

6

Przyszly_maz napisał/a:

Nigdy nie zgadzaj się na żadne przerwy. Albo zostajecie razem i naprawiacie relację, albo zrywacie i koniec. Puść ją wolno i pokaż jej, ze możesz żyć bez niej. Nie pytaj się już "czy mamy szansę? Czy coś się zmieniło? ". Postaw sprawę z nią jasno i zachowuj się jak facet. Jeśli naprawdę nie masz sobie nic do zarzucenia, to powiedz jej to. Wraca do Ciebie i wspólnie naprawiacie związek, luz zrywasz z nią i nigdy nie oglądaj sir za siebie. Wiem, że to brutalne, ale oszczędzisz sobie miesięcy płaszczenia się przed nią i upokorzeń. Mam nadzieję, że nie upodlisz się tak jak 90% porzuconych, żeby się czegoś nauczyć.

Przyszły_maz dałeś mi odpowiedź jak prawdziwy facet. Rozmawiałem znią wielokrotnie, że jeśłi teraz stanę przed nią i powiem, że ma wybierać albo przerwa albo ja? Usłyszałem, że: odpowiedzi bym nie dostał ale na pewno za mną by płakała.

Kur.... co tu począć.

7

Jacenty89 napisał/a:

Daj spokój. Z tej mąki chleba już nie będzie. Na 90 procent przerwa jest po to żeby wybadać nowego kandydata, a przedłuża się bo ona jeszcze nie dała rady zdecydować. Stąd też nagle po 5 latach zaczęło jej przeszkadzać że nie jesteś wystarczająco czuły.

Mieliśmy pisać książki w których zawrzemy cały nasz życiorys, wybieraliśy imiona naszych przyszłych dzieci, wspólnie jakoś to wszystko planowaliśmy. Nawet odstała ode mnie auto, żeby mogła do pracy dojeżdzać. Starałem się z każdej strony. A tu wszsytko co nas otaczało było na nic. Po prostu byłem nie czuły choć przykrości, zdrady czy poniżenia nigdy jej nie zafundowałem bo zbyt wiele dla mnie znaczyła.

8

Usłyszałem, że: odpowiedzi bym nie dostał ale na pewno za mną by płakała.

Kur.... co tu począć.

Zachować resztki godności i podjąć decyzję, aby odejść. W tym wypadku masz dwa scenariusze, ona zgubi grunt pod nogami i zauważy, ze nie chcesz być opcją, a priorytetem. Albo wróci do Ciebie, albo pójdzie sie pocieszyć do kogoś o kim już pewnie myśli. Ja też myślałem, ze moja ex w życiu by mnie nie zdradziła. Też byłem przekonany, ze po zerwaniu jest samotna i musi sobie poukładać wszystko w głowie. Paradoksalnie, to zawsze ja byłem osądzany o zdradę. Wiesz co? Moja ex miała już męża w 2 miesiące po rozstaniu   wink Ja już nic więcej nir piszę. Jeśli nadal masz wątpliwości, to jednak będziesz musiał nauczyć się na własnych doświadczeniach. Powodzenia.

9

Jak dla mnie przerwa to zerwanie tylko ze w delikatniejszej formie.

10

A czemu ma sluzyc ta przerwa ? Bedzie rozmyslala, czy byc z takim nieczulym facetem, jak Ty?
A Ty zawsze byles taki nieczuly, czy zrobiles sie po 5 latach ?
Pokaz jej, ze masz jaja.Nie kontaktuj sie, zyj swoim zyciem, spotykaj sie z kolegami, kolezankami tez.Sama przybiegnie do Ciebie.A wtedy to Ty bedziesz rozkladal karty.

11

Przyszly_maz napisał/a:

Usłyszałem, że: odpowiedzi bym nie dostał ale na pewno za mną by płakała.

Kur.... co tu począć.

Zachować resztki godności i podjąć decyzję, aby odejść. W tym wypadku masz dwa scenariusze, ona zgubi grunt pod nogami i zauważy, ze nie chcesz być opcją, a priorytetem. Albo wróci do Ciebie, albo pójdzie sie pocieszyć do kogoś o kim już pewnie myśli. Ja też myślałem, ze moja ex w życiu by mnie nie zdradziła. Też byłem przekonany, ze po zerwaniu jest samotna i musi sobie poukładać wszystko w głowie. Paradoksalnie, to zawsze ja byłem osądzany o zdradę. Wiesz co? Moja ex miała już męża w 2 miesiące po rozstaniu   wink Ja już nic więcej nir piszę. Jeśli nadal masz wątpliwości, to jednak będziesz musiał nauczyć się na własnych doświadczeniach. Powodzenia.

Ja pierd... Współczuję Ci.. Masakra. Wychodzi na to, że będę musiał podjąć decyzję i poważnie porozmawiać bo w żaden inny sposób nie dojdziemy do wniosku. Poza tym nie mogę przez to wszsytko normalnie funkcjonować.

12

Moim zdaniem też już nic z tego związku nie będzie - jak po 4 tygodniach ona nie ma dość przerwy, to znaczy, że w swojej głowie ona już się z Tobą rozstała emocjonalnie. Ale że 10 lat się znacie, to ciężko jej to wszystko tak po prostu uciąć, więc wymyśla przerwy i inne hece - żeby nie być, ale jednak być ze sobą. Jak ona taka niezdecydowana, to Ty to zakończ, bo męczysz się okropnie i nie ma co tkwić w tym stanie.

Ale co do czułości, to jak już wyleczysz się po rozstaniu, to na spokojnie przemyśl ten temat. Nie chodzi o to, że ty tu jesteś "winny" - bo zgadzam się z Verdad, że dziewczyna znała cię dobrze, wiedziała, jaki jesteś, więc jej obecne oczekiwania sztucznej czułości i romantyzmu są nie na miejscu. ALE czasami brak czułości wynika z podświadomej nawet próby dystansowania się od otoczenia, albo lęku, że czułość ta nie będzie odwzajemniona. A to już bywa zarzewiem związkowych problemów, bo czułość jednego z partnerów jest dla drugiego jednym z najmocniejszych sygnałów, że więź między nimi jest mocna. Z drugiej strony, młode dziewczyny mają czasem tendencję do oczekiwania zupełnie absurdalnej ilości czułych słówek i "tulasków" - że tak naprawdę nic innego nie trzeba robić, tylko sobie słodzić. Podobnie z romantycznymi gestami - czasami wyobrażenia o nich nijak się mają do możliwości przeciętnych ludzi i pojawia się frustracja. Także, jak już po rozstaniu ochłoniesz, przebolejesz i wrócisz do siebie, to zastanów się nad tym wszystkim na spokojnie.

13

verdad napisał/a:

A czemu ma sluzyc ta przerwa ? Bedzie rozmyslala, czy byc z takim nieczulym facetem, jak Ty?
A Ty zawsze byles taki nieczuly, czy zrobiles sie po 5 latach ?
Pokaz jej, ze masz jaja.Nie kontaktuj sie, zyj swoim zyciem, spotykaj sie z kolegami, kolezankami tez.Sama przybiegnie do Ciebie.A wtedy to Ty bedziesz rozkladal karty.

Teraz to sam nie wiem co zrobić. Pisałem jej dwa razy, że ma do mnie nie przyjeżdzać, bo oczywiście składała mi nie zapowiedziane wizyty, które źle się kończyły dla nas obojgu (mała sprzeczka, płacz). Poza tym w tym tygodniu są jej urodziny i Walentynki. Co sądzicie? kupowac prezent? Znajomi robią jej impreze niespodziankę w której mam uczestniczyć tylko nie wiem czy tam być skoro mamy przerwę. Co sądzicie?

14

ruda102 napisał/a:

Moim zdaniem też już nic z tego związku nie będzie - jak po 4 tygodniach ona nie ma dość przerwy, to znaczy, że w swojej głowie ona już się z Tobą rozstała emocjonalnie. Ale że 10 lat się znacie, to ciężko jej to wszystko tak po prostu uciąć, więc wymyśla przerwy i inne hece - żeby nie być, ale jednak być ze sobą. Jak ona taka niezdecydowana, to Ty to zakończ, bo męczysz się okropnie i nie ma co tkwić w tym stanie.

Męczę się strasznie, męczę się do tego stopnia, że nie mam ochoty nic robić, nawet jeść mi się nie chce. Tyle, że to ona prosiła o przerwę na przemyślenie pewnych spraw, to dlaczego ja mam to kończyć? Chciałbym od niej usłyszeć wnioski podsumuwujące

15

teskniacy napisał/a:
ruda102 napisał/a:

Męczę się strasznie, męczę się do tego stopnia, że nie mam ochoty nic robić, nawet jeść mi się nie chce. Tyle, że to ona prosiła o przerwę na przemyślenie pewnych spraw, to dlaczego ja mam to kończyć? Chciałbym od niej usłyszeć wnioski podsumuwujące

Ludzie radzą Ci żebyś Ty to skończył po pierwsze dlatego ,że tak będzie dla Ciebie lepiej - takie życie w zawieszeniu kosztuje sporo emocji.
Po drugie - wnioski podsumowujące to ona może Ci przekazać nawet po tym jak już skończysz ten związek (choć z Twoich postów wynika ,że ona do żadnych wniosków nie doszła ,a prawdopodobnie nawet nie próbowała dojść).

Więc propozycja padła dlatego ,że to Ty jesteś stroną poszkodowaną i to Tobie należy się święty spokój i wyjście z sytuacji z godnoscią.

16

wrobelkarolina napisał/a:
teskniacy napisał/a:
ruda102 napisał/a:

Ludzie radzą Ci żebyś Ty to skończył po pierwsze dlatego ,że tak będzie dla Ciebie lepiej - takie życie w zawieszeniu kosztuje sporo emocji.
Po drugie - wnioski podsumowujące to ona może Ci przekazać nawet po tym jak już skończysz ten związek (choć z Twoich postów wynika ,że ona do żadnych wniosków nie doszła ,a prawdopodobnie nawet nie próbowała dojść).

Więc propozycja padła dlatego ,że to Ty jesteś stroną poszkodowaną i to Tobie należy się święty spokój i wyjście z sytuacji z godnoscią.

Chciałbym z tej sytuacji wyjść nie z godnością tylko z nią samą i wszystko zacząć od początku.

Dziś jeśli mi się uda to z nią poważnie porozmawiam

17

W takim razie -życzę szczęścia i "twardej doopy" -przydadzą się.

18

Stara prawda głosi, że kobiety potrzebują "tulaskow" i innych czułych słówek, faceci za to są zadaniowcami i swoje uczucia pokazują inaczej. Grunt, żeby obydwie strony miały tego świadomość i staraly się na tych tak różnych gruntach porozumieć .Zblizone potrzeby tez są istotne  inaczej ktoś będzie poszkodowany.

Anyway - powodzenia

19

Miałem niemal identyczną historię i oczywiście skończyło się rozstaniem. Po 4 latach nagle przestałem być czuły, kochany i ogólnie byłem fe.

Zachciało się jej przerwy żeby sobie "przemyśleć i poukładać" po czym się rozstaliśmy bo "nie pasujemy już do siebie" a ostatecznie dowiedziałem się, że po miesiącu zamieszkała z nowym gościem z którym pisała jeszcze będąc ze mną big_smile Stare dzieje ale sytuacja identyko.

ja nie miałem takiego szczęścia, że ktoś mi tak mądrze doradzał jak Tobie na forum. Zeszmaciłem się, prosiłem, próbowałem się zmienić i wszystko na nic, i w sumie na szczęście bo nie ma nic bardziej uwłaczającego niż zmienianie siebie aby komuś pasować.

także naprawdę weź sobie do serca to co tutaj jest Ci mówione, bo nie dość, że oszczędzisz sobie wielu przykrości, to ostatecznie skończysz sprawę jak na mężczyznę przystało, jesteś mężczyzną, prawda?

P.S. nawet jeśli będzie Ci się wydawało, że ona jednak chce dalej trwać z Tobą to się nie nabierz - jak straci grunt pod nogami z racji, że z nią zerwiesz to Ci powie wszystko żeby nie być stroną przegraną, dosłownie wszystko. Po 5 latach się ludzie powinni nad ślubem zastanawiać a nie robić sobie przerwy. Zresztą, sam wiesz jak jest, jeżeli Twoje uczucia wezmą górę nad rozsądkiem to kup sobie dużo alkoholu i  maść, bo zostaniesz wyrolowany bez masła. Zachowaj się jak facet.

20

Dzięki Alexich za odpowiedź. Wielu mądrych rzeczy tutaj się dowiedzialem, naprawdę.
Nie mam sobie nic do zarzucenia.

W podświadomości zakładam czarny scenariusz bo w życiu jestem pesymistą niż optymistą i doszedłem do wniosku, że nawet jak zacznę z kimś nowy związek to na pewno nie będę się zmieniał bo taki po prostu jestem.

Poza tym po pięciu latach chciałem się oświadczyć i planować przyszłość. Wspólne mieszkanie, ślub, dzieci. A tu się rozczarowałem i to bardzo.
Jak tu zaufać takiej kobiecie która nie wie czego od życia chce? Ja wiem, wiedziałem aż do momentu przerwy.

Przerwy? To mogą być w szkole ale nie w poważnym zwiazku co do którego ma się poważne plany!

21

teskniacy napisał/a:

Przerwy? To mogą być w szkole ale nie w poważnym zwiazku co do którego ma się poważne plany!

O patrz zaczynasz gadać z sensem.

22

verdad napisał/a:

A Ty zawsze byles taki nieczuly, czy zrobiles sie po 5 latach ?.

Mogło tak być. Tak się dzieje u mnie. Na początku było super, czułość, długie rozmowy, nigdy nie brakowało tematów do rozmów. A teraz? Ja na swoim laptopie, on na swoim. Jak gdzieś wyjdziemy, to tematy szybko się kończą i jest cisza. Albo się kłócimy. I tak jak partnerka autora próbowałam o tym mówić. efekt krótkotrwały.
Miała się dziewczyna męczyć? Mówi, prosi i bez efektu? Faceci nigdy nie widzą problemu. Dla nich wszystko zawsze gra - aż do momentu, w którym zostaną porzuceni. A wtedy dramat: przecież było tak dobrze.

23

CatLady napisał/a:
verdad napisał/a:

A Ty zawsze byles taki nieczuly, czy zrobiles sie po 5 latach ?.

Mogło tak być. Tak się dzieje u mnie. Na początku było super, czułość, długie rozmowy, nigdy nie brakowało tematów do rozmów. A teraz? Ja na swoim laptopie, on na swoim. Jak gdzieś wyjdziemy, to tematy szybko się kończą i jest cisza. Albo się kłócimy. I tak jak partnerka autora próbowałam o tym mówić. efekt krótkotrwały.
Miała się dziewczyna męczyć? Mówi, prosi i bez efektu? Faceci nigdy nie widzą problemu. Dla nich wszystko zawsze gra - aż do momentu, w którym zostaną porzuceni. A wtedy dramat: przecież było tak dobrze.

Sa ludzie, ktorzy nie potrafia  okazywac czulosci.To pytanie bylo troche zlosliwe, bo ja sadze, ze to nie Ty sie zmieniles, tylko ona.Czulym sie jest, albo nie jest.Mozna rzadziej okazywac czulosc, ale ta czulosc, ten romantyzm jest w srodku.
  CatLady - Ty ze swoim partnerem jestes, czy  postanowilas sie nie meczyc ? Tak jak to zrobila ex autora ?

Tak ze nie sadze, ze zrobiles sie mniej czuly.No, chyba ze na poczatku grales, a teraz pokazales prawdziwe oblicze.

24

allama napisał/a:

Stara prawda głosi, że kobiety potrzebują "tulaskow" i innych czułych słówek, faceci za to są zadaniowcami i swoje uczucia pokazują inaczej.

Do pupy takie prawdy są. Umiejętność okazywania uczuć (i potrzeba, hm, "tulasków") nie zależy od płci.

25

Co tu radzić? Znudziła się, ma kogoś na oku albo po prostu się odkochała. A ponieważ nie ma ci nic do zarzucenia, to wymyśliła brak czułości, stary tekst. Mogła jeszcze dodać,że jej nie rozumiesz i nie doceniasz. I tyle. Odpuść, bo prośba o przerwę, to koniec.

26

Wszystko zależy od nastawienia Twojej dziewczyny ale wygląda na to, że ona jest znudzona Wami. Być może ktoś inny się jej spodobał i na chwile obecną chce mieć wolną rękę.
Często jest tak, że osoby, które proponują przerwę już nie kochają, a jednocześnie czują do drugiej osoby sympatię i nie chcą jej zranić. I choć najczęściej oznacza to wcześniejsze lub późniejsze rozstanie, z jakiegoś powodu jest im ciężko o tym zadecydować.
Cokolwiek jest przyczyną to z obserwacji ludzi, których znam wnioskuję, że taka przerwa w większości przypadków tylko nasila problemy i nawet jeśli po niej do siebie wrócili, to nie na długo, ponieważ podczas tej przerwy działy się rzeczy, które po prostu przeświadczyły o rozpadzie związku. Niestety,  przerwa, która w założeniu ma wnieść do związku nowe siły i powiew świeżego powietrza zazwyczaj tego nie robi, a wręcz przeciwnie - pokazuje przynajmniej jednemu partnerowi, że istnieje inne życie i wcale nie jest takie złe.

27

Prośba o "przerwę" w związku to nic innego jak wstęp do rozstania.

Ona je po prostu stopniuje - a stopnie są 3:
1. Oddalenie się emocjonalne,
2. "Przerwa",
3. Rozstanie.

Moim zdaniem ona poznała kogoś, kto jest po prostu INNY niż ty. Może jeszcze nie jest to bardzo zaawansowana relacja, ale obstawiam czyjąś nawet nienahalną obecność. Wiem, że trudno czasem w to uwierzyć, ale jest to bardzo prawdopodobne. A zarzut o brak czułości... Jakiś pretekst musi być, czyż nie?...

Po ok. 5 latach bardzo często związki się rozpadają - faza wzajemnej fascynacji trwa ok. 4-5 lat właśnie. Dla niektórych związek ma dopóty wartość, dopóki trwa intensywna faza zauroczenia. Kolejna, naturalna faza stabilizacji, jest nie dla nich, jest po prostu zbyt nudna... A oni lekko przeskakują w następną relację, gdzie są znów silne bodźce.As simple as that .

28

verdad napisał/a:

CatLady - Ty ze swoim partnerem jestes, czy  postanowilas sie nie meczyc ? Tak jak to zrobila ex autora ?

Tak ze nie sadze, ze zrobiles sie mniej czuly.No, chyba ze na poczatku grales, a teraz pokazales prawdziwe oblicze.

Ja ze swoim nadal jestem, bo jak na razie nuda to trochę za mało, by zakończyć związek - też około 5 lat. Są pewne inne rzeczy, które trzymają nas razem. Tak o tym myślę, ale chyba w końcu założę swój wątek tongue

Moim zdaniem ważne jest jak to było między autorem a jego eks. Wszyscy na nią naskakują, że ma innego itd, ale kto wie, dużo winy autora może w tym być. W takim wypadku zamiast wychodzić z tego jak mężczyzna, z podniesioną głową - jak mu niektórzy radzili - powinien z tego wyjść z nauczką, ze zrozumianą i zapamiętaną lekcją. Może dziewczyna czuła się po prostu niepotrzebna, niezauważona,  więc postanowiła odejść i być może znaleźć sobie kogoś, przy kim poczuje się ważna. Jej prawo.

29

I_see_beyond napisał/a:

Po ok. 5 latach bardzo często związki się rozpadają - faza wzajemnej fascynacji trwa ok. 4-5 lat właśnie.

Oj, chyba krócej... wink

od 3 miesięcy do 3 lat, przynajmniej tak wynikało z przeczytanych przeze mnie opracowań wink

30

teskniacy napisał/a:

Witam wszystkich ciekawych mojej historii. Historii, histerii mojego serca.

Nie przypadkowo znalazłem się na tym forum, ponieważ nie wiem gdzie mam szukać pomocy, doradztwa w sprawach sercowych.
Może zacznę od początku. Ja i moja dziewczyna znamy się od 10 lat. Jesteśmy ze sobą od 5., niedawno mieliśmy rocznicę naszego związku. Ona jest moją drugą dziewczyną, ja jej pierwszym chłopakiem i pierwszą tak poważną miłością, zresztą tak samo u mnie bo pierwszego związku nie można nazwać związkiem. Przez ten czas, czyli 5 lat jak jesteśmy ze sobą, praktycznie cały czas spędzaliśmy razem. Wspólne wyjazdy, kino, basen, imprezy, te rodzinnie i te ze znajomymi. Wszystko razem. Tyle, że wspólnie nie mieszkaliśmy. Mamy do siebie 10 km, co praktycznie nie przeszkadzało w żadnym stopniu aby się spotkać.
Od dłuższego czasu od roku, może więcej dostawałem od niej informacje abym się zmienił i był bardziej czuły i romantyczny bo inaczej ze mną zerwie i poszuka sobie kogoś innego. Cały czas jeśli brakowało jej "tulasków" o tym mi przypominała i bardziej to akcentowała. Za każdym razem gdy to mówił było mi bardziej przykro bo z mojej strony ja naprawdę nie miałem jej nic do zarzucenia. Czasem miała humory, te lepsze i gorsze, przy czym w żaden sposób mi to nie przeszkadzało, a tym bardziej aby jej powiedzieć że ją zostawię bo coś tam.
Rozmawialiśmy wielokrotnie co nam w sobie przeszkadza. Ode mnie nie usłysząła nic bo mi naprawdę w niej nic nie przeszkadzało. Na mój temat musiałem wysłuchać, że nie jestem czuły i romantyczny. Próbowałem w jakiś sposób to w sobie zmienić aby być bardziej czułym, ale jak stwierdziła 5 minut było dobrze, a później jak zawsze.
Według mojej dziewczyny mam same plusy, tylko jeden minusik (brak czułości i romantyczności), który decyduje o wszystkim, o wszystkim co między nami jest i będzie. Dlatego poprosiła o przerwę w naszym związku ponieważ nie czuje się szczęśliwa. Początkowo poczułem sie jakby ktoś dał mi w twarzy. Poczułem się jakbym stanął na przepaści, która łączy mnie i ją. Po pięciu latach związku dowiaduje się od swojej ukochanej, którą kocham nad życie abyśmy zrobili sobie przerwę (do dziś w to nie wierzę). Oczywiście się nie zgodziłem bo nie dopuszczam do siebie takiej opcji, lecz po stwierdzeniu, że ona robi sobie przerwę, a ja mam czuć sie jakby nie było przerwy zdecydowałem, że muszę przystać na jej zdanie. Chciałem dodać, że od listopada miałęm zamiar kupić pierścioenk zaręczynowy i się zaręczyć lecz sygnały od niej były tak silne, że zrezygnowałem z jego zakupu. Do dnia dzisiejszego przerwa trwa niecałe 4 tygodnie, choć po dwóch miało się wszystko wyklarować. Początkowo mieliśmy się nie spotykać. Mnie było bardzo ciężko z tego powodu ponieważ mam chorych obydwóch rodziców, którymi musze się opiekować i sam potrzebuje wsparcia z jej strony, tak samo jak wspieraliśmy się w trudnych momentach naszego życia. Ostatnio dwa razy przyjechała do mnie tak bez zapowiedzi. Oczywiście rozeszliśmy się w płaczu bo ja zadaje wiele pytań o nas, o to czy się między nami coś rozwiązuje, co myśli i w ogóle. Odpowiedzi nie dostaje żadnej. Jedyne co mi pisze albo mówi to: NIE WIEM.

Na obecną chwilę siedzę w domu i wariuję z myślami. Miał ktoś podobny problem, choć każdy człowiek jest inny i nie ma reguły w takiej sytuacji?
Doradzi ktoś co zrobić w takiej sytuacji? Pewnie napiszecie, że czekać na odzew. Ale ja tak nie chcę

Wolałbyś dowiedzieć się, że brak czułości przeszkadza jej po pięciu latach od ślubu? Dziewczyna być może mierzy się z ważną decyzją życiową, próbuje jakoś sobie poukładać własne oczekiwania wobec przyszłości i związku i spojrzeć na Ciebie z boku, a Ty, "kochający nad życie", widzisz problem w prośbie o przerwę. Może kochanie nad życie nie oznacza kochania nad siebie samego, w każdym razie wg mnie dziewczyna zachowała się uczciwie, Ty zaś trochę egoistycznie. Być może ta przerwa będzie skutkowała rozstaniem, ale i do rozstania ma ona prawo. 5 lat chodzenia ze sobą nie jest przecież czymś, co koniecznie musi obligować do zawarcia związku formalnego i uniemożliwić rozstanie. Na Twoim miejscu umożliwiłbym jej tak długą przerwę, jakiej by potrzebowała, by zyskać pewność, czy chce być ze mną czy jednak nie.
Z udzielaniem porad w takiej sytuacji wiąże się ryzyko, że jeśli teraz zachowasz się tak, jak Ci ktoś inny radzi, chociaż to z Ciebie "nie wypływa", niejako zaburzysz jej proces poznawania Ciebie. Zachowując się tak, jak wg kogoś byłoby najlepiej, udzielisz dziewczynie niepełnowartościowej informacji. Załóżmy, że postąpiłbyś tak jak ja, chociaż w duszy gotowałbyś się z niezrozumienia i irytacji. Ona mogłaby odczytać, że nie jesteś zaborczy i szanujesz jej wolę, rozumiesz jej rozterki i być może byłoby to wg niej jakimś kolejnym plusem przemawiającym za związkiem z Tobą, chociaż nie wiedziałaby, że jest w błędzie...

Jeśli nie lubisz sytuacji nieprostych, jeśli nie chcesz dostosowywać się do nieszablonowych wyzwań, nie lubisz kompromisów - po prostu bądź sobą i postąp tak, jak Ty uważasz za stosowne. smile

31

dżdżownick napisał/a:

Na Twoim miejscu umożliwiłbym jej tak długą przerwę, jakiej by potrzebowała, by zyskać pewność, czy chce być ze mną czy jednak nie.

To rozumiem, że jak jego Pani potrzebuje przerwy pięcioletniej, to radzisz koledze zacisnąć szczęki/zwieracze i grzecznie czekać, wierności dochowując w międzyczasie? ^__^

32

WaltonSimons napisał/a:
dżdżownick napisał/a:

Na Twoim miejscu umożliwiłbym jej tak długą przerwę, jakiej by potrzebowała, by zyskać pewność, czy chce być ze mną czy jednak nie.

To rozumiem, że jak jego Pani potrzebuje przerwy pięcioletniej, to radzisz koledze zacisnąć szczęki/zwieracze i grzecznie czekać, wierności dochowując w międzyczasie? ^__^

Nie smile Autorowi radzę, by był sobą i postąpił wg tego, co uważa za stosowne.
Natomiast ja, gdybym kochał nad życie, dałbym jej tę pięcioletnią przerwę. A dochowywanie wierności? Nie bardzo rozumiem powód mieszania w to spraw seksu (bo domyślam się, że wspomniałeś o wierności dotyczącej seksu). Tak samo, jak można na bok odstawić bycie ze sobą na czas przerwy, można odstawić tzw. wierność. Nie widzę problemu. Nie jesteśmy cząstkami jakiejś całości. Jesteśmy ludźmi... całkowicie odrębnymi. Gdybyśmy byli trybikami jakiegoś większego układu, pszczołami w roju, gdzie nadrzędną sprawą jest los roju a nie pojedynczego osobnika, można byłoby wymagać od drugiej osoby czegokolwiek, co się uznaje za słuszne. Ale jesteśmy ludźmi... tak naprawdę samotnymi wobec naszych problemów. smile
Gdyby podczas tych pięciu lat moja miłość nad życie ulotniła się, to z kolei ja mógłbym renegocjować umowę i zakończyć przerwę definitywnym ucięciem możliwości związku. Podobnie jak ona nie musiałaby czekać całych pięciu lat z oznajmieniem mi, że już wie czego chce, gdyby dowiedziała się po trzech smile

33

"Kochanie, czekałem na Ciebie 5 lat, po drodze pukając wszystkie Twoje koleżanki" smile

34

Cholera mnie bierze jak słucham takich wiadomości bo to z reguły faceci są skłonni do zdrady, trudniowania, życia z kochanką na dwa domy i bzykania wszystkiego co się rusza. Ile to razy wysłuchiwałem od dziewczyn, jakie to one są nieszczęśliwe, jak brakuje im miłości, zaufania, 100% oddania i że to wiecznie faceta wina że związek się rozpada i że to zawsze facet zdradza... pierdolenie o Szopenie.

Jaka przerwa? Jaki to ma sens? Decyzje podejmuje się zawsze wspólnie.  Pięć lat to już nie przelewki , poznajemy na przez te lata na tyle dobrze partnera, że możemy bez trudu podjąć decyzję Tak lub Nie o naszym dalszym związku. Gorycz przemawia przeze mnie bo sam przeżyłem to wszystko i nie rozumiem Kobiet jakimi mechanizmami się poruszają? Ja za swoją żoną poszedłbym do piekła i z powrotem. Autorze nie dawaj się w żaden sposób wciągnąć w ten spektakl , teraz to ty obij piłeczkę.  Jeśli ona chce przerwy Ok, daj jej ją a Ty żyj swoim życiem jak gdybyś nigdy z nią nie był.

Mam fajnego znajomego...był z dziewczyną 13 lat, mieszkali razem, żyli dniem dzisiejszym. Pewnego dnia ona po prostu odeszła. Spakowała się i odeszła do gościa którego trzy miesiące później poślubiła (dorosła kobieta bierze ślub po tak krótkiej znajomości - zachowanie godne pozazdroszczenia o ile lubi się dzieczyny o intelekcie gimnazjalistki). Dwa miesiące po weselu jej mężuś miał wypadek i teraz leży sparaliżowany od pasa w dół. A żona.. jak to żona. Na pewno chciałaby odjeść ale nie może... opiera go, zmienia pampersy, gotuje, prowadzi dom i generalnie zaangażowała jeszcze pół rodziny w opiekę nad mężem. I tak do usranej śmierci jednego z nich... a mogła być w związku z gościem który lubi podróżować i często ją zabierał ze sobą na wycieczki, uprawia sport, gra na gitarze... czasem z pozoru to co wydaje się fajne, niknie bardzo szybko.

Jest takie fajne powiedzenie "złe wybory czynią nas mądrzejszymi"... pomyśl o tym za każdym razem kiedy najdzie Cię myśl aby wrócić do Ex.

35

kojot26 napisał/a:

Mam fajnego znajomego...był z dziewczyną 13 lat, mieszkali razem, żyli dniem dzisiejszym. Pewnego dnia ona po prostu odeszła. Spakowała się i odeszła do gościa którego trzy miesiące później poślubiła (dorosła kobieta bierze ślub po tak krótkiej znajomości - zachowanie godne pozazdroszczenia o ile lubi się dzieczyny o intelekcie gimnazjalistki). Dwa miesiące po weselu jej mężuś miał wypadek i teraz leży sparaliżowany od pasa w dół. A żona.. jak to żona. Na pewno chciałaby odjeść ale nie może... opiera go, zmienia pampersy, gotuje, prowadzi dom i generalnie zaangażowała jeszcze pół rodziny w opiekę nad mężem. I tak do usranej śmierci jednego z nich... a mogła być w związku z gościem który lubi podróżować i często ją zabierał ze sobą na wycieczki, uprawia sport, gra na gitarze... czasem z pozoru to co wydaje się fajne, niknie bardzo szybko.

Jest takie fajne powiedzenie "złe wybory czynią nas mądrzejszymi"... pomyśl o tym za każdym razem kiedy najdzie Cię myśl aby wrócić do Ex.

Wybacz, ale to nie jest najlepszy przykład. Jej byłemu, albo jej samej też mógł przydarzyć się wypadek z równie fatalnym skutkiem.
Wypadek jej męża nie był efektem jej "złego" wyboru, ponieważ w ogóle nie ma związku z jej wyborami.

36

CatLady napisał/a:

Moim zdaniem ważne jest jak to było między autorem a jego eks. Wszyscy na nią naskakują, że ma innego itd, ale kto wie, dużo winy autora może w tym być. W takim wypadku zamiast wychodzić z tego jak mężczyzna, z podniesioną głową - jak mu niektórzy radzili - powinien z tego wyjść z nauczką, ze zrozumianą i zapamiętaną lekcją. .

Nie bardzo Cie rozumiem.
Z jaka nauczka powinien  wyjsc teskniac z tego zwiazku ? Ze ma ciagle okazywac czulosc ? Mowic ciagle kochanie do swojej wybranki ?A jak trafi na taka dziewczyne, ktora to slodzenie na sile denerwuje ? Teskniacy napisal -Według mojej dziewczyny mam same plusy, tylko jeden minusik (brak czułości i romantyczności), który decyduje o wszystkim, o wszystkim co między nami jest i będzie.
W tym wypadku uczucia dziewczny ostygly
i ma prawo odejsc.A autor powinien wyjsc z honorem z tego zwiazku.I  przyszlosci powinien sobie znalezc dziewczyne, ktora ma inne wymagania i potrzeby.Ktora nie chce sztucznych czulosci.

37

WaltonSimons napisał/a:

"Kochanie, czekałem na Ciebie 5 lat, po drodze pukając wszystkie Twoje koleżanki" smile

Humor dobra rzecz smile
ale tak na marginesie: wydaje się, że... czy byłaby wstrzemięźliwość czy brak wstrzemięźliwości, to dla Ciebie wszystko jedno. I to złe i tamto niedobre smile

38 Ostatnio edytowany przez summerka88 (2017-02-09 11:11:08)

WaltonSimons napisał/a:
dżdżownick napisał/a:

Perfidia przerw w związkach polega na tym, że zwykle osoba, która tę przerwę proponuje już WIE, że partner jej nie odpowiada, że czegoś jej w związku brakuje i nie ma miłości z jej strony, ale OBAWIA SIĘ tego, że może zostać na lodzie, bo jej oczekiwania co do rozwoju zdarzeń (gdy nie będzie uwikłana w związek) nie spełnią się, więc się ASEKURUJE. W ten sposób robi ze swoje dotychczasowego partnera koło zapasowe, które, jeśli ostatecznie okaże się, że w "szerokim świecie" jak bańka mydlana prysną jej wyobrażenia, to dotychczasowy partner może okazać się niezbędnym pocieszycielem i podporą. Traktuje zatem dotychczasowego partnera przedmiotowo, nie kocha (bo jakby kochała to o przerwie nawet by nie pomyślała), ale nie ma na tyle odwagi i empatii, żeby oszczędzić partnerowi napięcia, niepokoju i czasu. Trzyma drugiego na emocjonalnej smyczy, nie jest szczera i bezpośrednia, bo w przeciwnym wypadku straciłaby swoją zapasową opcję.

Szkopuł w tym, że ci, którzy godzą się na proponowaną przerwę w związku najczęściej pragną, żeby okazało się, że wahania partnera to w efekcie niewiele znaczące wątpliwości, żeby tylko nie dostrzec, że po prostu nie są kochani.

A tragedią jest, gdy rozczarowana niepowodzeniami osoba, która zaproponowała przerwę, powraca do pozostawionego w stanie zawieszenia partnera, a ten to odczytuje jako dowód miłości i nie ma pojęcia, że jest tylko przypadkowym wyborem, gdyż nikt lepszy się nie trafił sad

Posty [ 1 do 38 z 104 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Po 5 latach związku - prośba o przerwę? Doradzi ktoś?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016