Smog w Polsce, przyzwolenie na spalanie śmieci - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Smog w Polsce, przyzwolenie na spalanie śmieci

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 66 ]

1 Ostatnio edytowany przez authority (2017-01-30 17:51:33)

Temat: Smog w Polsce, przyzwolenie na spalanie śmieci

Ten temat jak zauważyłem nie pojawił się jeszcze na tym serwisie a sprawa jest poważna moja matka będąc na emeryturze narzekała iż 1 na 4 pensjonatów do których wyjeżdżała paliła plastikiem. W jednym z nich niby miły facet z broda w Szklarskiej porębie kazał wyrzucać plastik osobno(rok 2001 wtedy nie jeszcze  było segregacji śmieci) by miał czym palić. Moja matka ostra osoba wzięła i wyrzuciła zawartość tego śmietnika daleko poza ośrodek. Facet nie był ucieszony ale nie wiedział kto to wyrzucił. Na koniec oczywiście przyznała się uzasadniając ochroną powietrza. Zauważyła iż jest przyzwolenie na palenie byle czym maiłem  czy nawet wspomnianym plastikiem. Teraz pytanie jak wy podchodzicie do tego tematu jakie macie z tym doświadczenie. Czy może znacie takich ludzi ? Jest ich dużo ? Ja osobiście nie mailem okazji spotka osobiście takich osób ale widzialem po kolorze dymu czym palą(znam się na tym). No i ostatnie pytanie skąd to się według was bierze ?(przeciwnicy zakazów powinni uzasadnić swoje zdanie)

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Smog w Polsce, przyzwolenie na spalanie śmieci

U mnie na ulicy niestety każdy pali czym może. To widać i czuć. My mamy piec na ekogroszek.

Żeby z tym walczyć, trzeba by donosić na sąsiadów.

Wina była znajomym strojem, który od początku wisiał w jej szafie i który wkładała każdego ranka. Bez niej czuła się naga. Majgull Axelsson

3

Jak dla mnie warto donosić. Szczególnie gdy wejdzie nowe prawo. Wydaje się oszczędnością ale to myślenie bardzo krótkowzroczne ludzie chorują częściej musza się leczyć firmy przez to maja mniejsze zyski pracownicy też tylko 80% pensji bez nadgodzin które często biorą.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski
Reklama

4

serio dla was to jest donoszenir?
jakby ten sam sąsiad zaatakowal wam dziecko nozem, to byście w te pędy pobiegły na policje "doniesc".

ale jak podtruwa was, wasze dzieci i okolice powoli to jest wielkie donoszenie

5

Tu gdzie mieszkam teraz nie ma problemu, ale w poprzednim miejscu zamieszkania całe miasto paliło syfem, wieczorem w zimie nie dało się wyjść na dwór.

Reklama

6

Widzisz, v... My mamy firmę rodzinną, warsztat za domem. Jak zaczniemy kopać doły pod sąsiadami,  to oni nam też życie utrudnią w inny sposób. To mała miejscowość, ludziom z dużego miasta ciężko zrozumieć panujące tu zasady, oczywiście niepisane.

Raz zgłosiłam sąsiada, bo letniego wieczoru przy temperaturze 26 stopni zaczął palić liście. Nie było wiatru i ten cały smród leciał na nasz dom, a wiadomo, lato, gorąco, okna otwarte... piękna awantura potem była. Powiedziałam sobie, że nigdy więcej. No chyba, że komuś bezpośrednio będzie działa się krzywda.

Wina była znajomym strojem, który od początku wisiał w jej szafie i który wkładała każdego ranka. Bez niej czuła się naga. Majgull Axelsson

7

O moim mieście przez kilka dni mówiły chyba wszystkie dzienniki, bo poziom stężenia PM10 osiągał wyniki ponad 1500 µg/m3, a to oznacza, że norma (50 µg/m3) została przekroczona o ponad 3000%. Bywały dni, kiedy było jeszcze gorzej. Oczywiście szpitale i okoliczne przychodnie natychmiast odnotowały wzrost liczby pacjentów przychodzących po pomoc w związku z nasilonymi problemami ze strony układu oddechowego. Cóż z tego, że dzieci przez dwa dni miały odwołane zajęcia w szkołach i przedszkolach, a komunikacja miejska, aby ograniczyć poruszanie się samochodami, była darmowa, jeśli żyć przecież trzeba i trudno pozamykać się w domach.

I niby straż miejska kontroluje, co spalane jest w piecach, a w przypadku zauważenia nieprawidłowości wlepia mandaty, ale raz, że mandat w wysokości 500 zł jest zbyt niski, by mógł stanowić długotrwały straszak, a dwa - biorąc pod uwagę ilość kopcących kominów, to i tak ukaranych zostaje tylko niewielka garstka tych, którzy produkują miejski smog.

Z czego wynika fakt, że ludzie palą byle czym? Z wysokich cen dobrej jakości węgla opałowego i gazu. Paradoks polega również na tym, że choć przeprowadzając rewitalizację Śródmieścia władze miasta przewidziały pociągnięcie sieci ciepłowniczej, to niewielu właścicieli domów zainteresowanych jest podłączeniem się do gotowego już ciepłociągu miejskiego.

Co prawda Wojewoda Śląski już ogłosił plan walki ze smogiem, który zakłada między innymi obowiązek wymiany urządzeń ciepłowniczych na ekologiczne, ale zanim to nastąpi, to minie jeszcze kilka ładnych lat, których skutki na pewno odbiją się na zdrowiu nas wszystkich.

Nie ukrywam, że w tym sezonie wyraźnie widać już było/jest zmianę świadomości lokalnej społeczności, bo dziś już coraz mniej osób donosy na spalaczy śmieci traktuje jako negatywne zjawisko. Zresztą mnie naprawdę nie interesują czyjeś oszczędności, jeśli to ja lub moi bliscy mamy ponosić tego konsekwencje przypłacając to poważnymi chorobami, łącznie z  nowotworowymi. Zrozumienie też ma jakieś granice.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

8

Pale weglem, ale co to za wegiel nie mam pojecia. Wszyscy do okola maja wegiel z tego samego skladu i wszyscy podobnie kopca. Jestem w 100% pewien, ze przy nizszej cenie gazu problem smogu by zniknol. Moze zamiast inwestowac w "prestizowe" inwestycje jak stadiony, estakady nalezaloby zaiwestowac w czystsze powietrze ?

ppppp.ppppp napisał/a:

Jestem w 100% pewien, ze przy nizszej cenie gazu problem smogu by zniknol. Moze zamiast inwestowac w "prestizowe" inwestycje jak stadiony, estakady nalezaloby zaiwestowac w czystsze powietrze ?

Zgadza się. Sama bym chętnie ogrzewała dom gazem, bo dużo wygodniej by mi było iść sobie kurek przekręcić i już... no, ale że mnie nie stać, to zapycham z ekogroszkiem big_smile Aczkolwiek i on tani nie jest. Jak kupowałam piec, to był.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

10

Cyngli napisał/a:

Widzisz, v... My mamy firmę rodzinną, warsztat za domem. Jak zaczniemy kopać doły pod sąsiadami,  to oni nam też życie utrudnią w inny sposób. To mała miejscowość, ludziom z dużego miasta ciężko zrozumieć panujące tu zasady, oczywiście niepisane.

Ja też pochodzę z małego miasta. Doskonale rozumiem o czym mówisz bo u mnie panują identyczne zasady. konfidenctwo, donosicielstwo a tak się traktuje takie rzeczy jest po prostu społecznie nieakceptowane i tępione. Takie jest prawo dzielnicy, ulicy, whatever you call it.

Ludzie palą tym co mają ze zwykłej biedy. Nie należy im się dziwić zważywszy ma to jakie są ceny za wszelkiej maści surowce opałowe. Ja gdybym musiał palić i zapewnić rodzinie ciepło przez całą zimę (na szczęście nie muszę bo mam zapewnioną instalację grzewczą) to też bym palił wszystkim co tylko do spalenia się nadaje, nie byłbym wybredny.

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

11

Czasami to bieda a czasami lenistwo, jeśli jest w rodzinie pięcioro zdrowych, dorosłych osób a nikt nie pracuje, to ciężko tu mówić o biedzie, a u nas były takie przypadki.

12

Dlaczego w Polsce jest smog?
Proponuję sprawdzić trzy dane:
- gęstość zaludnienia
- sredni dochod na osobe
- liczbe elektrowni atomowych

Jedynym krajem gdzie gestosc zaludnienia jest wyzsza niz w Polsce, a wielkosc terytorium porownywalna i nie ma w nim elektrowni atomowych sa Włochy.

Ale tam nie ma zimy smile co przeklada sie nie tylko na brak kosztow ogrzewania, ale i znacznie nizszy koszt zywnosci.

Co to oznacza w praktyce? Cena energii atomowej jest porownywalna do energii pozyskiwanej z gazu. A to oznacza że
a) niski koszt energii elektrycznej zmniejsza koszty produkcji co pozwala obnizyc ceny = ludzie wydaja mniej pieniedzy na codzienne zakupy
b) tam gdzie nie ma mozliwosci zmiany piecow latwo przestawic sie na ogrzewanie elektryczne, ktore jedynie w minimalnym stopniu bedzie drozsze od gazowego lub utrzyma sie w podobnej cenie.

(To samo tyczy sie cieplej wody)

c) kraj sie staje niezalezny od dostaw gazu  z zagranicy i jego ceny smile

Oczywiscie, że w Polsce ludzie palą czym popadnie, bo w polsce energia jest KOLOSALNIE droga w porownaniu do zarobkow .

Druga sprawa to utylizacja smieci - W Polsce w wielu miejscach NIE MA mozliwosci pozbywania sie klopotliwych smieci tanim kosztem a recykling nadal jest w powijakach.

Ludzie pala smieci rowniez dlatego, ze w wielu miejscach nie ma sprawnie dzialajacego "systemu smieciowego".

Jezeli ktos ma wydac kupe kasy na wywiezienie starej szafy to normalne jest, ze w takim przypadku on ja woli porabac i spalic  jezeli ma gdzie smile

Nic tu nie ma ;P

13

Koszt ogrzania 150m-170m mieszkania węglem podczas takiej zimy jaką mamy wynosi około 2tys zł. Na jakość węgla klient nie ma wpływu ale zdaje się, że węgiel nie może być bardziej "toksyczny" aniżeli był kiedyś. Jeżeli opalać by gazem takie mieszkanie to by wyszło około 4tys zł albo więcej i nie wiem czy było by ciepło.
Gaz dla dużej ilości społeczeństwa jest po prostu za drogi aby nim ogrzewać mieszkanie w zimie.
Mieszkam na peryferiach miasta i grzeje węglem. Ostatnio miałem remont a raczej rozbudowę i piec gazowy jeszcze nie kupiony. Trzeba będzie kupić bo w lato wodę jakoś trzeba grzać (mam CWU) ale opalać gazem tego mieszkania się nie opłaca. Aktualnie cała instalacja po remoncie+nowe grzejniki+nowy piec z elektroniką+nowy komin+chałupa docieplona dychą styropianu, pali się super i jest ciepło smile i sporo zostaje w kieszeni.
Dla mnie ten cały "problem" ze smogiem jest chyba rozdmuchiwany przez kogoś specjalnie. Kiedyś znacznie więcej ludzi u mnie na osiedlu i pewnie nie tylko  opalało węglem i nikt nie krzyczał, że smog a teraz sie obudzili co poniektórzy

Pseudo: WuWuś big_smile

14 Ostatnio edytowany przez Iceni (2017-01-31 12:23:08)

On-WuWuA-83 napisał/a:

Koszt ogrzania 150m-170m mieszkania węglem podczas takiej zimy jaką mamy wynosi około 2tys zł. Na jakość węgla klient nie ma wpływu ale zdaje się, że węgiel nie może być bardziej "toksyczny" aniżeli był kiedyś. Jeżeli opalać by gazem takie mieszkanie to by wyszło około 4tys zł albo więcej i nie wiem czy było by ciepło.
Gaz dla dużej ilości społeczeństwa jest po prostu za drogi aby nim ogrzewać mieszkanie w zimie.
Mieszkam na peryferiach miasta i grzeje węglem. Ostatnio miałem remont a raczej rozbudowę i piec gazowy jeszcze nie kupiony. Trzeba będzie kupić bo w lato wodę jakoś trzeba grzać (mam CWU) ale opalać gazem tego mieszkania się nie opłaca. Aktualnie cała instalacja po remoncie+nowe grzejniki+nowy piec z elektroniką+nowy komin+chałupa docieplona dychą styropianu, pali się super i jest ciepło smile i sporo zostaje w kieszeni.
Dla mnie ten cały "problem" ze smogiem jest chyba rozdmuchiwany przez kogoś specjalnie. Kiedyś znacznie więcej ludzi u mnie na osiedlu i pewnie nie tylko  opalało węglem i nikt nie krzyczał, że smog a teraz sie obudzili co poniektórzy

Koszt ogrzania domu z 4 sypialniami w UK to okolo 150-200£ jezeli ogrzewa sie non stop do temperatury okolo 22 stopni.

U mnie ogrzewanie (plus ciepla woda) jest zaprogramowane czasowo, wiec kiedy dom jest pusty to sie wylacza. Koszt - okolo 120 funtow na miesiac w najzimniejszycj dwoch miesiacach styczen-luty.  Listopad, grudzień, marzec - nigdy nie przekracza 100, zazwyczaj okolo 70, poza sezonem grzewczym jest to jakies 30-40 funtow na ciepla wode.

Minimalna stawka godzinowa w UK to w tej chwili jalies 7.50 £.

Inny kimat, inne ceny, inne dochody...

Nic tu nie ma ;P

15

dopoki nie bedzie taniej alternatywy ogrzania domu, to ludzie beda palic wszystkim, co im sie nawinie pod reke.  Ogrzewajac pradem mozna zbankrutowac po zimie a gaz tez nie jest tani.

Doskonale wiadomo, że w nieskończonym wszechświecie wszystko, co możemy sobie wyobrazić, musi gdzieś istnieć.  T.Pratchett/Pyramids.
https://www.youtube.com/watch?v=gs54d-yPYQ4
https://www.youtube.com/watch?v=6gcPdeL4Dnc
https://www.youtube.com/watch?v=aHjpOzsQ9YI

16

adiaphora napisał/a:

dopoki nie bedzie taniej alternatywy ogrzania domu, to ludzie beda palic wszystkim, co im sie nawinie pod reke.

Dodam, że państwo zachęca do tego aby produkować smog smile Dlaczego? Ano dlatego, że państwo pod pozorem trzymania się jakichś wytycznych UE zaostrza przepisy dotyczące izolacyjności budynków. Paradoks, nie? Każdy nowy budynek musi mieć świadectwo charakterystyki energetycznej poświadczające, że pod względem izolacyjności oraz ogólnej oszczędności energii budynek spełnia wymogi. Liczy się to uwzględniając wiele różnych zmiennych. Jedną z nich jest źródło ciepła i tak np. piec gazowy nie jest w tych algorytmach zbyt ekologicznym rozwiązaniem stąd jest na starcie obciążone odpowiednim współczynnikiem. Po ostatnim automatycznym zaostrzeniu przepisów od 1 stycznia 2017 dom ogrzewany gazem "nie wychodzi" w obliczeniach... Co się robi? Dodaje się dodatkowe "ekologiczne" źródło ciepła w postaci kominka opalanego biomasą smile Zresztą takie ekologiczne piece na biomasę już wcześniej były stosowane. Oczywiście kto tam potem pali jakąś biomasę...? Dlaczego zatem gaz jest tak karany we wspomnianych algorytmach? Nowoczesny piec gazowy wydziela niewiele spalin, przede wszystkim ze względu na pełną możliwość sterowania czasem i intensywnością jego pracy. Piec węglowy lub inny na paliwo stałe ma dużo większą bezwładność więc ciężko nim sterować, przynajmniej tak jak gazem. Pali się więc "na okrągło".

Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.

17

On-WuWuA-83 napisał/a:

My duży dom grzejemy gazem koszta idą w grube tysiące, nie kilka, a naście.

18

Iceni napisał/a:
On-WuWuA-83 napisał/a:

Koszt ogrzania domu z 4 sypialniami w UK to okolo 150-200£ jezeli ogrzewa sie non stop do temperatury okolo 22 stopni.

U mnie ogrzewanie (plus ciepla woda) jest zaprogramowane czasowo, wiec kiedy dom jest pusty to sie wylacza. Koszt - okolo 120 funtow na miesiac w najzimniejszycj dwoch miesiacach styczen-luty.  Listopad, grudzień, marzec - nigdy nie przekracza 100, zazwyczaj okolo 70, poza sezonem grzewczym jest to jakies 30-40 funtow na ciepla wode.

Minimalna stawka godzinowa w UK to w tej chwili jalies 7.50 £.

Inny kimat, inne ceny, inne dochody...

dorzuce swoje trzy grosze:) Dom okolo 130m2, narozny w szeregu z duzymi oknami. Zimowe miesiace to jedyny u nas sezon grzewczy, kiedy wlaczamy JEDEN badz dwa (przy minus 20 i wiecej na zewnatrz) kaloryfery na prad. Temperatura wewnatrz mniej wiecej 20-21 C stale. Rachunek za ogrzewanie w miesiacach grudzien - marzec to okolo 200-250€ - jeden za sam prad, drugi za dystrybucje i tak sie sumuje. Latem polowa. Przy dochodach rodziny 4000€ netto to naprawde niewiele.

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

19 Ostatnio edytowany przez authority (2017-01-31 20:09:43)

_v_ napisał/a:

jakby ten sam sąsiad zaatakowal wam dziecko nozem, to byście w te pędy pobiegły na policje "doniesc".

Tez mnie to dziwi polecam stronę z zagrożeniem smogu an bieżąco na mapie można tez wybrać rodzaj mierzonego smogu. Niestety u mnie we Wrocławiu nie mierzy się stężenia benzenu.  http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current
Gdzie

Kolor zielony ciemnozielony powietrze jest bardzo dobre zanieczyszczenie powietrza nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, warunki bardzo sprzyjające do wszelkich aktywności na wolnym powietrzu, bez ograniczeń.
Kolor jasnozielony jakość powietrza jest zadowalająca, zanieczyszczenie powietrza powoduje brak lub niskie ryzyko zagrożenia dla zdrowia. Można przebywać na wolnym powietrzu i wykonywać dowolną aktywność, bez ograniczeń.
Kolor żółty jakość powietrza jest akceptowalna. Zanieczyszczenie powietrza może stanowić zagrożenie dla zdrowia w szczególnych przypadkach (dla osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci). Warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu.
Kolor pomarańczowy jakość powietrza jest dostateczna, zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla zdrowia (szczególnie dla osób chorych, starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci) oraz może mieć negatywne skutki zdrowotne. Należy rozważyć ograniczenie (skrócenie lub rozłożenie w czasie) aktywności na wolnym powietrzu, szczególnie jeśli ta aktywność wymaga długotrwałego lub wzmożonego wysiłku fizycznego.
Kolor czerwony jakość powietrza jest zła, osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostała populacja powinna ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu - szczególnie wymagającą długotrwałego lub wzmożonego wysiłku fizycznego.
Kolor ciemnoczerwony jakość powietrza jest bardzo zła i ma negatywny wpływ na zdrowie. Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostała populacja powinna ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum. Wszelkie aktywności fizyczne na zewnątrz są odradzane. Długotrwała ekspozycja na działanie substancji znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko wystąpienia zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym oraz odpornościowym.

Teraz dam przykład z życia koleżanka naszej rodziny Anna uwielbia Jogging nigdy nic jej nie było nawet  w wielkie mrozy czy upały ostatnio na dworze 10 stopni ona po godzinie biegu padła zakręciło się jej w głowie potem kaszlała.
Palenie węglem jeszcze nie jest najgorsze zależy jakim palenie miałem powinno być surowo karane. Nie stać to zależy co niektórzy zbierają na nowy domek albo samochód wtedy nie ma wymówek. Powiem wprost większość tych ludzi co palą miałem, plastikiem to elektorat PIS. Ludzie którzy wiecznie czują się pokrzywdzeni wieczna znaczeniowość chcą by ktoś im coś zawsze dał. Trochę tą branżę poznałem jesteśmy w Europie liderami produkcji piecy a większość tych najlepszych eksportujemy więc nie ma gadania o dopłacie do zagranicznego biznesu ale tez duża część węgla jest kupowana na opał więc tu  rząd narazi się górnikom a konkretnie związkom zawodowym które dotychczas były mu lojalne.
Co jeszcze spotkałem polska specjalność wycinania filtra z samochodów ponieważ we wrakach szybko się zapychał. Teraz jak się okazuje po 500+ ludzie na potęgę kupują samochody 10+. Pytam po co jakoś wcześniej radzili sobie bez samochodów.  Lepiej nie mieć samochodu a np rower niż kupować schrott-y. Sam mam BMW serie 6 Coupé tongue

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

20

authority napisał/a:
_v_ napisał/a:

Tez mnie to dziwi polecam stronę z zagrożeniem smogu an bieżąco na mapie można tez wybrać rodzaj mierzonego smogu. Niestety u mnie we Wrocławiu nie mierzy się stężenia benzenu.  http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current
Gdzie

Kolor zielony ciemnozielony powietrze jest bardzo dobre zanieczyszczenie powietrza nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, warunki bardzo sprzyjające do wszelkich aktywności na wolnym powietrzu, bez ograniczeń.
Kolor jasnozielony jakość powietrza jest zadowalająca, zanieczyszczenie powietrza powoduje brak lub niskie ryzyko zagrożenia dla zdrowia. Można przebywać na wolnym powietrzu i wykonywać dowolną aktywność, bez ograniczeń.
Kolor żółty jakość powietrza jest akceptowalna. Zanieczyszczenie powietrza może stanowić zagrożenie dla zdrowia w szczególnych przypadkach (dla osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci). Warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu.
Kolor pomarańczowy jakość powietrza jest dostateczna, zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla zdrowia (szczególnie dla osób chorych, starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci) oraz może mieć negatywne skutki zdrowotne. Należy rozważyć ograniczenie (skrócenie lub rozłożenie w czasie) aktywności na wolnym powietrzu, szczególnie jeśli ta aktywność wymaga długotrwałego lub wzmożonego wysiłku fizycznego.
Kolor czerwony jakość powietrza jest zła, osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostała populacja powinna ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu - szczególnie wymagającą długotrwałego lub wzmożonego wysiłku fizycznego.
Kolor ciemnoczerwony jakość powietrza jest bardzo zła i ma negatywny wpływ na zdrowie. Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostała populacja powinna ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum. Wszelkie aktywności fizyczne na zewnątrz są odradzane. Długotrwała ekspozycja na działanie substancji znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko wystąpienia zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym oraz odpornościowym.

Teraz dam przykład z życia koleżanka naszej rodziny Anna uwielbia Jogging nigdy nic jej nie było nawet  w wielkie mrozy czy upały ostatnio na dworze 10 stopni ona po godzinie biegu padła zakręciło się jej w głowie potem kaszlała.
Palenie węglem jeszcze nie jest najgorsze zależy jakim palenie miałem powinno być surowo karane. Nie stać to zależy co niektórzy zbierają na nowy domek albo samochód wtedy nie ma wymówek. Powiem wprost większość tych ludzi co palą miałem, plastikiem to elektorat PIS. Ludzie którzy wiecznie czują się pokrzywdzeni wieczna znaczeniowość chcą by ktoś im coś zawsze dał. Trochę tą branżę poznałem jesteśmy w Europie liderami produkcji piecy a większość tych najlepszych eksportujemy więc nie ma gadania o dopłacie do zagranicznego biznesu ale tez duża część węgla jest kupowana na opał więc tu  rząd narazi się górnikom a konkretnie związkom zawodowym które dotychczas były mu lojalne.
Co jeszcze spotkałem polska specjalność wycinania filtra z samochodów ponieważ we wrakach szybko się zapychał. Teraz jak się okazuje po 500+ ludzie na potęgę kupują samochody 10+. Pytam po co jakoś wcześniej radzili sobie bez samochodów.  Lepiej nie mieć samochodu a np rower niż kupować schrott-y. Sam mam BMW serie 6 Coupé tongue

Rowerem nie zawieziesz dziecka do szkoly ani nie przywieziesz zakupow ze sklepu. Ogolnie spoleczenstwo jest za biedne. Taki Krakow, powinien zastanowic sie czy np. miec czyste powietrze czy sale kongresową. Z sali kongresowej korzystaja nieliczni, z powietrza wszyscy.

21

authority napisał/a:

Co jeszcze spotkałem polska specjalność wycinania filtra z samochodów ponieważ we wrakach szybko się zapychał.

Jeśli chodzi o DPF, to raczej nie ma znaczenia czy to wrak czy nówka z salonu. W tej ostatniej DPF będzie się tak samo zapychał jeśli nie spełni się warunków samooczyszczania filtra. Jeśli ktoś kupuje diesla i długi czas jeździ nim tylko parę km dziennie w warunkach typowej miejskiej jazdy, to filtr się zapcha. Mnie w salonie jasno powiedzieli, że wystarczy raz, dwa w miesiącu przegonić samochód w trasę. Teraz jak mam obwodnicę, to codziennie go przeganiam te kilkanaście km z odpowiednią smile prędkością i tyle. Tak na marginesie samooczyszczanie filtra polega na wypaleniu osadu i emisji do atmosfery całej gamy rakotwórczych substancji...

Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.

22 Ostatnio edytowany przez _v_ (2017-02-01 08:04:37)

jeszcze dodam jedno: zdecydowana wiekszosc Polakow nie potrafi palic. nawet jak maja do dyspozycji super wegiel to i tak nie potrafia tego wykorzystać. malo kto wie co to palenie od gory i prawidlowo to stosuje.

palac wlasciwie mozna zaoszczedzic nawet 30% kosztow opalu.
jest bardzo fajny link do informacji o tak zwanym czystym paleniu:

http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w- … to-weglem/

23 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2017-02-01 10:24:42)

Snake napisał/a:
authority napisał/a:

Co jeszcze spotkałem polska specjalność wycinania filtra z samochodów ponieważ we wrakach szybko się zapychał.

Jeśli chodzi o DPF, to raczej nie ma znaczenia czy to wrak czy nówka z salonu. W tej ostatniej DPF będzie się tak samo zapychał jeśli nie spełni się warunków samooczyszczania filtra. Jeśli ktoś kupuje diesla i długi czas jeździ nim tylko parę km dziennie w warunkach typowej miejskiej jazdy, to filtr się zapcha. Mnie w salonie jasno powiedzieli, że wystarczy raz, dwa w miesiącu przegonić samochód w trasę. Teraz jak mam obwodnicę, to codziennie go przeganiam te kilkanaście km z odpowiednią smile prędkością i tyle. Tak na marginesie samooczyszczanie filtra polega na wypaleniu osadu i emisji do atmosfery całej gamy rakotwórczych substancji...

Co ciekawe moje 27 letnie auto nie kurzy (jest po gruntownej renowacji której koszta spokojnie pozwoliłyby mi na zakup czegoś względnie nowego), za to widzę całą stertę nowych aut za którymi leci czarny dym. Dlatego ten przepis z nie wjeżdżaniem do centrum miast starych aut będzie martwy, bo leci od daty produkcji, a nie od faktycznej emisji spalin, a jak ktoś o auto nie dba, albo mu powycina.... to wiadomo, nic nie zmieni że to nowe auto.

24

"Powiem wprost większość tych ludzi co palą miałem, plastikiem to elektorat PIS." - Ty tak na serio..?

25 Ostatnio edytowany przez authority (2017-02-02 18:05:35)

Szkot napisał/a:

"Powiem wprost większość tych ludzi co palą miałem, plastikiem to elektorat PIS." - Ty tak na serio..?

Zestawiłem wyniki wyborów z terenami gdzie stosuje się łownie opał węglem nie ma centralnego ogrzewania. W tych rejonach też jest słaba komunikacja miejska co lepsze jest najwięcej samochodów na jedną osobę. Przykład Obecny s smog pochodzi z terenów podwarszawskich a tylko 30% pochodzi z samochodów. Na Podkarpaciu jest w stosunku do ludności 2,5 raza więcej  samochodów co w Warszawie. Jednostki tu pominąłem a także nie glosujacych więc nie pisze iż każdy to wyborca PISu. Gwarantuję iż jeśli nie było by to prawdą to PIS natychmiastowo by wprowadził surową ustawę powołując się na mandat od suwerena. Przy okazji oszczędzając na służbie zdrowia. Jak na razie dopłaty do pieców oblicują tylko władze Warszawy.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

26

Authority, zanim się za bardzo nie rozpędzisz, przypominam, że nie jesteśmy forum politycznym i na prowokacyjne wątki polityczne, tak chętnie przez Ciebie na każdym kroku wtrącane, często bez powiązania z głównym tematem dyskusji, nie ma u nas miejsca. Równocześnie uprzedzam, że brak reakcji na prośby ze strony moderacji, może mieć bardziej dotkliwe konsekwencje.
Z pozdrowieniami, Olinka

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

27

Rozumiem to już się nie powtórzy.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

28

Małpa69 napisał/a:

Małpa - nie wiem jak duży dom macie, ale jeśli koszty ogrzewania wynoszą Was kilkanaście tysięcy (jak rozumiem za sezon grzewczy), to problem jest z domem, a dokładnie z jego energooszczędnością, przede wszystkim izolacją.

Co do głównego wątku.
Mam wrażenie, że "przyzwolenie" na palenie w piecach szkodliwymi materiałami powoli acz sukcesywnie się kończy.
Mieszkam w ponoć najbardziej "zasmogowanym" mieście w Polsce. Kilka dni temu byliśmy na spacerze nad zalewem w mieście i ze zdziwieniem stwierdziłam, że śnieg (spadł ponad tydzień temu) jest biały. Nie czarny, czy szary, lecz biały, jakby dopiero co spadł. Jednocześnie smog nad miastem jest.

29 Ostatnio edytowany przez authority (2017-02-04 03:48:16)

Od kilku dni owszem na TVN24 pokazują od dłuższego czasu mapę smogową aktualizowaną na bieżąco i chwała im za to dzięki czemu znalazłem w internecie serwis gdzie mogę w każdej chwili sprawdzić stan powietrza w miejscu w którym przebywam. Co lepsze wcale nie jest łatwo dostępny szukając mapa smogu szybko się nie znajdzie. Dziwne iż Polsat News praktycznie nie porusza tego tematu a powinien wałkować. Co do spalania do biedaków nie mam takich pretensji jak do najmujących wille, pensjonaty. Ci mają wystarczające środki na modernizację. Tak się składa iż w następny tydzień udam się do miejscowości w której 5 lat temu była moja matka znam adres willi zobaczę czy coś się zmieniło. Poza tym interesuje mnie czy we Wrocławiu można dostać maski przeciw-smogowe. W niektórych miastach już są ogólnodostępne.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

30 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2017-02-04 11:47:22)

luc napisał/a:
Małpa69 napisał/a:

Małpa - nie wiem jak duży dom macie, ale jeśli koszty ogrzewania wynoszą Was kilkanaście tysięcy (jak rozumiem za sezon grzewczy), to problem jest z domem, a dokładnie z jego energooszczędnością, przede wszystkim izolacją.

Luc ależ ja doskonale o tym wiem big_smile
ale to skomplikowana historia wink wysłałam Ci meila

31

Małpa - odpisałam.

32 Ostatnio edytowany przez authority (2017-02-05 17:45:37)

ppppp.ppppp napisał/a:
authority napisał/a:
_v_ napisał/a:

Gdzie

Rowerem nie zawieziesz dziecka do szkoly ani nie przywieziesz zakupow ze sklepu. Ogolnie spoleczenstwo jest za biedne. Taki Krakow, powinien zastanowic sie czy np. miec czyste powietrze czy sale kongresową. Z sali kongresowej korzystaja nieliczni, z powietrza wszyscy.

Od czego jest komunikacja miejska. jakoś inni sobie radzą. Ja zanim doszedłem do tego co mam jeździłem komunikacją miejską.

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

33

Też widziałam tę stronę  o aktualnym zagrożeniu smogowym.
Mam nadzieję, że palenie, czym się da się, skończy, gdy powstaną nowe przepisy To nie my powinniśmy na siebie skarżyć. Ktoś inny tu zaspał.Z drugiej strony świadomość ludzka w tym zakresie czasem jest tak niska, że aż zdumiewa. Wmawianie sobie i innym, że to nikt od tego nie umarł i po co ta cała akcja ze smogiem, skoro od dawna się paliło śmieciami i jakoś nic z tego nie wynikało.

Zresztą nie chodzi tu tylko o palenie śmieciami. Problem dotyczy spalin samochodowych. Czy ktoś przestanie jeździć, bo jego auto zanieczyszcza powietrze? Wątpię.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego pobytu na forum.

34

A czy gdy wiecie iż jest przemoc w małżeństwie rodzinie  tez nie zgłaszacie ?

Tadeusz Kościuszko
Józef Piłsudski

35

authority napisał/a:

A czy gdy wiecie iż jest przemoc w małżeństwie rodzinie  tez nie zgłaszacie ?

co Ty! jeszcze się sąsiad obrazi, albo w sklepie nie będzie kupował big_smile

36

Sąsiedzi to raczej na siebie nie doniosą, dlatego wolałbym, żeby każdy musiał mieć obowiązkowo czujnik na kominie. big_smile Zdaje się, że do tego trzeba by zmienić prawo, ale w sumie czemu nie, wszystkim wyjdzie na zdrowie.

http://aqicn.org/map/poland/ Tutaj jest fajna strona jakby ktoś chciał na bieżąco obserwować sytuację.

37

Dziś rano znów dostałam sms-a od Urzędu Miasta informującego o alarmie smogowym i z prośbą, aby unikać lub ograniczyć do minimum czas przebywania na wolnym powietrzu. PM10 zostało przekroczone o ponad 1800%. Za oknem widać było bardzo wyraźnie granicę pomiędzy pyłem zawieszonym a "czystym" niebem, a ludzi na ulicach rzeczywiście było jakby nieco mniej. Widziałam nawet kilka osób w maseczkach.

Na marginesie - w moim mieście rozważano niedawno zakup jakichś odkurzaczy, które miałyby pochłaniać zanieczyszczenia i przerabiać je na wartościowy surowiec. Niemniej koszt ich budowy oraz wymiany filtrów jest niewspółmierny do zakładanych efektów, bo urządzenie ma niestety relatywnie niewielki zasięg, co znaczy, że w żaden sposób nie jest w stanie rozwiązać problemu w skali całego miasta. Przypuszczam zatem, że tak szybko jak pomysł się pojawił, tak szybko upadł lub upadnie w niedalekiej przyszłości.

38 Ostatnio edytowany przez Szkot (2017-02-16 00:50:20)

To straszne co piszesz Olinka... w sumie to tylko zanieczyszczenie powietrza zniechęca mnie do powrotu do Polski... tu gdzie mieszkam powietrze jest krystalicznie czyste, rodzice jak do mnie przyjadą to mówią że są w sanatorium! A gdzieś znalazłem że przez ostatnie 15 lat zanieczyszczenie zmniejszyło się (w Szkocji) o ok. 50% i nadal będzie spadać.

Posty [ 1 do 38 z 66 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Smog w Polsce, przyzwolenie na spalanie śmieci

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016