Nieustanne poprawianie siusiaka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Nieustanne poprawianie siusiaka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Nieustanne poprawianie siusiaka

Mój młodszy syn, lat prawie 5 od pewnego czasu ciągle musi poprawiać siusiaka, za każdym razem twierdzi, że mu przeszkadza. Sądziłam, że to wina majteczek, kupiłam przeróżne, nic to nie dało. Rano gdy się ubieramy do przedszkola to istny dramat. Układa, przekłada siusiaka a i tak źle. To samo po powrocie z przedszkola.
Próbuje go zainteresować czym innym, działa na chwilę, temat siusiaka, wraca jak bumerang. Dochodzi do sytuacji, ze pół dnia synek spędza z rączką w majtkach, i trzyma siusiaka, żeby mu nigdzie nie uciekał.
Nie robi przy tym nic innego, po prostu go stabilnie przytrzymuje. Nie ma też żadnego stanu zapalnego, syn jest zdrowy.
Martwię się, nie wiem nawet gdzie z tym pójść, ciągle liczę na to, ze to jakoś minie. Tłumaczę, rozmawiam, ale mam wrażenie ze jest co raz gorzej.
Może któraś z mam miała podobny problem?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Nieustanne poprawianie siusiaka

Moim zdaniem, to minie, ale specjalistą nie jestem, więc nie kieruj się tym smile Skoro pytałaś pediatry i wszystko jest ok, to pewnie taki etap w rozwoju, ale nadzoruj to, czy coś się nie zmienia...

A ogólnie nie lepiej zamiast w kółko rozmawiać, tłumaczyć - olać temat? Im więcej zwracasz na to uwagę i "trujesz" - tym on więcej o tym myśli. Ja bym proponowała raczej odwrócić mu uwagę w danym momencie na coś innego. Najlepiej na coś takiego, do czego potrzeba obu rąk smile

3

Odp: Nieustanne poprawianie siusiaka

Próbuje zająć go czymś innym ale Mały chwilami dostaje szału, tak sobie wbił do głowy, ze mu coś tam przeszkadza. Potrafi płakać i krzyczeć ze wściekłości. Tłumaczy mi, że wkurza go, jak siusiak dynda a musi być przyczepiony, wiec trzyma go rączką... Kupiłam nawet mocno dopasowane majtki, ale nic to nie pomogło. Nie mogę z kolei kupić zupełnie obcisłych, unieruchamiających sisusiaka, bo zablokuje jeszcze krążenie hmm

Odp: Nieustanne poprawianie siusiaka

A w przedszkolu też tak robi, rozmawiałaś?

5

Odp: Nieustanne poprawianie siusiaka

Ludzie sa rozni. Jeden obsesyjnie ssie palec, drugiemu zanadto majta sie siusiak. A wy dziewczyny nie macie swoich drobnych natrectw i lekkich obsesji? Ja mam obsesje na punkcie ukladania moich rzeczy i tez musze z tym zyc.

Dzieciakowi przejdzie. Jak nie jest to jakas choroba, swiad, to malego po prostu nalezy zostawic w spokoju

Odp: Nieustanne poprawianie siusiaka
troll napisał/a:

Dzieciakowi przejdzie. Jak nie jest to jakas choroba, swiad, to malego po prostu nalezy zostawic w spokoju

Pytam, czy robi to też w przedszkolu, bo przyszło mi do głowy jeszcze molestowanie smile Ale mam nadzieję, że przesadzam smile

7

Odp: Nieustanne poprawianie siusiaka

Mój syn z kolei ciągle mowi, że go swędzi. Robiliśmy badanie moczu, oglądał go pediatra, nie ma żadnych plamek , nic. Majteczki też kupowałam większe. Nic nie pomaga. Ciaga  się zarówno w domu jak i w przedszkolu. Chyba po prostu wszedł w taki etap i trzeba to przeczekać, bo z medycznego punktu wszystko jest ok. Syn jest w wieku Twojego:)

8

Odp: Nieustanne poprawianie siusiaka

Nie pamietam jak to bylo jak mialem piec lat, ale dzieci kiedys tam zaczynaja poznawac swoje cialo. Jak chlopak stwierdzil ze jest lewonogawkowy, a wszyscy koledzy sa prawonogawkowi to ma problem. I wy dziewczyny tego nie znacie, ale takie teorie sie chlopcom zdarzaja.
A moze chlopakowi sprawia frajde masowanie tej czesci ciala.

Odp: Nieustanne poprawianie siusiaka

Na teoriach lewonogawkowych i prawonogawkowych się nie znam, prawdopodobnie jak najbardziej chłopakowi sprawia frajdę masowanie tej części ciała big_smile I w pewnym wieku owszem, dzieci poznają swoje ciało.
Mimo wszystko warto ogarnąć, z czego to wynika.

10 Ostatnio edytowany przez była_panna (2017-02-03 15:53:47)

Odp: Nieustanne poprawianie siusiaka
evvva napisał/a:

Próbuje zająć go czymś innym ale Mały chwilami dostaje szału, tak sobie wbił do głowy, ze mu coś tam przeszkadza. Potrafi płakać i krzyczeć ze wściekłości. Tłumaczy mi, że wkurza go, jak siusiak dynda a musi być przyczepiony, wiec trzyma go rączką... Kupiłam nawet mocno dopasowane majtki, ale nic to nie pomogło. Nie mogę z kolei kupić zupełnie obcisłych, unieruchamiających sisusiaka, bo zablokuje jeszcze krążenie hmm

Myślę, że problem jest, że Twój Syn uparł się kontrolować swoje ciało. Radziłabym trochę poczekać, a jeśli nic się nie zmieni iść do dziecięcego psychologa.

samotnax4 napisał/a:

Mój syn z kolei ciągle mowi, że go swędzi. Robiliśmy badanie moczu, oglądał go pediatra, nie ma żadnych plamek , nic. Majteczki też kupowałam większe. Nic nie pomaga. Ciaga  się zarówno w domu jak i w przedszkolu. Chyba po prostu wszedł w taki etap i trzeba to przeczekać, bo z medycznego punktu wszystko jest ok. Syn jest w wieku Twojego:)

Miałam podobnie, ale mój był trochę starszy. Po wykluczeniu problemów medycznych zaczęłam stosować smarowanie kremem swędzącego i nasiadówki z rumianku. Przeszło, ale nie wiem czy faktycznie pomogło to na swędzenie czy po prostu z tego wyrósł.

11

Odp: Nieustanne poprawianie siusiaka

A może jest dziewczynką?

12

Odp: Nieustanne poprawianie siusiaka

U mnie syn robi dokładnie to samo. Bawiąc się siurakiem twierdzi, że go wałkuje, roluje etc. Ręce mi opadają, ale staram się nie zwracać na to uwagi. Liczę, że to minie.
Ostatnio jednak zareagowałam, bo moja młodsza, 2,5 letnia córka miała w rączce jego siuraka i mówiła, że to parówka.

Znajoma lekarka powiedziała, że to normalne u dzieci. W ten sposób odkrywają swoje ciała, po prostu wink

13

Odp: Nieustanne poprawianie siusiaka

Może być tak ze to etap zainteresowania i wtedy nie nalezyjakos truć dziecku tylko tłumaczyć by tego nie robił przy innych, w szkle itp

A jakie bada miał? Mocz tylko? A odrobaczany był? Bo jakikolwiek świąd może mieć tu przyczynę zaraz po stanie zapalnym.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Nieustanne poprawianie siusiaka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024