Jak wybielić poszarzałe firanki ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2010-02-06 21:58:55

Pola34
Słodka Czarodziejka

Jak wybielić poszarzałe firanki ?

Mam odrobinkę poszarzałe firanki w salonie. Może macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na uzyskanie bieli na białych firankach ?
Zależałoby mi na tym aby je ładnie odświeżyć . Ale już próbowałam kilku sposobów : wybielający proszek , soda oczyszczona  niestety nie zadziałały na moje firanki. Może macie jakieś swoje sposoby poszarzałe firanki ? Bo ja przyznam ,że już brak mi pomysłowości czy mogłabym je jeszcze wybielić smile

#2 2010-02-06 22:18:21

lady-in-black
Szamanka

Re: Jak wybielić poszarzałe firanki ?

Ja zawsze do wybielania uzywam ACE. Ale jesli sa z bardzo delikatnego materialu to poprostu zanurz w wodzie z Ace i kontroluj jak zauwazysz poprawe to poprostu wyciagnij. Ja probowalam wybielic spodnie lniane, ktore zafarbowaly przez bluze na czerwono, efekt - byly snieznobiale. Poza tym to normalne ,że tkaniny z czasem szarzeję lub żółkną. Ja mam akurat dobre doświadczenia z Ace ale jeżeli się obawiasz takiego wybielania firanek , wypróbuj może taki naturalny sposób : jeżeli jest lato i słońce to dobrze wyprać firanki i powiesić je na cały dzień na silnie nasłonecznionym miejscu. Cały myk polega na tym ,że muszą wisieć cały dzień w tym słońcu, więc trzeba je przewieszać do tego też muszą być w takim stanie lekkiej wilgoci. Także nie dajemy im wyschnąć tylko zraszamy wodą co jakiś czas. Trochę to pracochłonne ale działa cuda. Na efekt wybielania składają się właśnie słońce, wilgoć i zawarty w powietrzu tlen. Jeżeli natomiast w zimę chciałabyś wybielać firanki - polecam wywiesić je na mróz bo niska temperatura też działa wybielająco. Jednak trzeba uważać i linkę na której powiesimy firanki przetrzeć wrzątkiem z solą.

#3 2010-02-09 22:53:52

H2O
Wkręcam się coraz bardziej

Namocz je przez godzinę w odplamiaczu i wypierz z odrobiną wybielacza. To bardzo skutkuje i odświeża. Firanki niestety mają to do siebie, że szybko żółkną, bo wszystko na nich osiada. Dlatego wolę rolety;) A moja koleżanka ma jeszcze inny sposób - używa boraksu. Do prania dodaje po prostu 1/2 szklanki boraksu a do suszenia wiesza ja na słońcu. Dodam ,ze jest fanką firanek i zazdrosek i ma je w całym domu a wszystko u niej bielusie - więc to chyba działa.

#4 2010-02-09 23:04:23

apoteoza
Moderator

Albo wlej chloru do wody i zostaw na jakiś czas a potem jak coś delikatnie zapierz. Gwarantuje że firanki będą białe. Niestety zapach jest taki sobie przyjemny , ale zawsze jest coś za coś wink Można jeszcze inaczej. Na przykład moja ciocia do każdego prania firanek dodaje 1 szklankę denaturatu oraz taką samą ilość rozcieńczonego amoniaku. Jeżeli natomiast firanki są zżółknięte to czyści je indygo. Barwnik indygo neutralizuje bowiem żółty odcień tkanin. Przyznam jednak, że jej sposób nie miałam jakoś okazji spróbować.

=>REGULAMIN FORUM<= =>INSTRUKCJA FORUM<= =>WYGLĄD KOMENTARZA<=
Jeśli masz pytania dotyczące forum netkobiety,  skontaktuj się ze mną
apoteoza@netkobiety.pl

#5 2010-04-25 17:51:38

wiosenka10
Niewinne początki

Ja tam jednak używam jakich sklepowych produktów do wybielania. Efekty są takie sobie - więc niczego Wam nie polecę, ale metodą prób i błędów na pewno cos w końcu się znajdzie smile Generalnie jestem na etapie zachwytu niemieckimi markowymi proszkami do białych tkanin i widzę efekty, że firnaki wybielają. Myślę, że jak będę he prac w nich na bieżąco to może mi nie zszarzeją, ale zobaczymy. W każdym razie na rynku sa specjalne preparaty do wybielania firanek, mimo, ze chlor wybiela to jednak osłabia materiał, denaturat chyba też, także dla mnie byłaby to ostateczność i na pewni nie mozna ich uzywac czesto

#6 2013-01-04 10:25:09

modzia
Netbabeczka

A ja wczoraj stanęłam przed tym wyzwaniem! Ponieważ mój mąż po kryjomu popala sobie czasem papierosy w domu to firanki w mgnieniu oka stają się pożółknięte i stare sad
W internecie jest mnóstwo magicznych sposobów na wybielenie firan, ale szkoda je zniszczyć przez wybielanie w jakiś niesprawdzony sposób. Zadzwoniłam więc do teściowej smile poradziła mi żeby przed praniem pomoczyć firanki w wodzie z proszkiem do pieczenia. Zrobiłam tak i faktycznie aż biją po oczach bielą smile

.....w życiu mam różnie, raz na wozie, raz pod wozem, ale próbuje żyć najlepiej jak umiem ...w końcu nie muszę być idealna smile ....wystarczy, że jestem wyjątkowa smile

#7 2013-02-01 00:02:01

Hela89
Niewinne początki

U mnie zawsze fantastycznie działa soda oczyszczona smile

Stopka forum