Niekonwencjonalna suknia ślubna - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Niekonwencjonalna suknia ślubna

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 28 ]

1 Ostatnio edytowany przez chomik9911 (2017-01-12 11:51:23)

Temat: Niekonwencjonalna suknia ślubna

W Polsce nie spotkałam się na ślubie, na którym Pani Młoda miałaby odwagę założyć suknię ślubną niekonwencjonalną, w innym kolorze. Co sądzicie? założyłybyście chociażby takie?

https://imageshack.com/i/plLj57Hfj

https://imageshack.com/i/pl1cb36tj

https://imageshack.com/i/plfdoPhjj

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Niekonwencjonalna suknia ślubna

gdybym tylko była entuzjastką ślubu, to tak - żadnej białej, tradycyjnej

czarna, albo głęboko niebieska, albo w kolorze wina smile

3

Świetna propozycja w stosunku do tradycyjnej białej sukni, będącej w większości przypadków odzwierciedleniem hipokryzji; biel jest synonimem czystości, co w przypadku ślubu ma symbolizować dziewictwo-czysta obłuda, gdy panna młoda już nią nie jest. Biorąc pod uwagę to że w dzisiejszych czasach większość panien młodych staje przed ołtarzem już bez tzw wianuszka, ubranie białej sukni to nadużycie...
W końca jakaś babka nie powielałaby stereotypów i wyglądałaby do tego znacznie lepiej. Zachęcam do tego pomysłu :-)

Reklama

4

Super Dziewczyny, że podoba Wam się taki pomysł. Ja też jak teraz bym miała wybierać, to chciałabym czarną elegancką suknię - kocham takie. Duża Mysz - to rzeczywiście hipokryzja XXI w w większości przypadków, tym bardziej jak widać ciążowy brzuszek i do tego welon na głowie smile ludzie chyba zapominają o symbolice i nie jest ona teraz ważna..

Są jeszcze entuzjastki zaszokowania gości? big_smile

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

5

Chomiku wiesz już jaką miałam sukienkę wink

Kiedyś widziałam pannę młodą we wściekło różowej sukni pełnej tiulu.

Reklama

6

Małpa69 - Ty się wpasowujesz właśnie w temat, bo miałaś czarną można powiedzieć gotycką sukienkę smile (to tak dla niewtajemniczonych).

7

A co powiecie o takiej sukni? Niby klasyczna a jednak ten delikatny kolor nadaje jej wyjątkowości smile

https://imageshack.com/i/pleubsdFj

8

sliczna
uwielbiam prostotę i klasyke

9

Przez chwilę rozważałam niebieską sukienkę, ale nie znalazłam niczego, w czym nie wyglądałabym jak amerykańska druhna. big_smile Stanęło na kolorze szampana - za białymi kieckami nie przepadam, choć zdarzają się ładne.

"Kto chce się kiedyś nauczyć latać, musi się najpierw nauczyć stać, chodzić, biegać, skakać, wspinać i tańczyć."
REGULAMIN Forum Netkobiety.pl

10

mnie sie marzyła ecrie ale z zajebiscie czerwonym tiulem od spodu wink z góry poukładana a od dołu charakterna wink
ale jezeli chodzi o czarną to tez bym była za wink do tego piękne perły wink i wszystkie babcie zawał ;D

11

Staramaleńka mówisz "marzyła" tzn że nie odważyłaś się na taką sukienkę? oj tam babcie najmniej istotne w takim dniu smile

Cslady no fakt, że ładny odcień niebieskiego trudno jest dobrać do takiej sukienki żeby nie wyglądać jak z amerykańskiego horroru big_smile jeszcze dorzucam do tego fiolet i róż.

12

chomik9911 piękna ta suknia! Czarna tez mi się podoba ale to naprawdę trzeba mieć jaja, bo goście mogą mieć inna opinie co do tego koloru a potem wytykanie przez lata...

13 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2017-02-02 18:02:29)

Nie ubralabym ani czerwonej, ani czarnej sukni. Ta pierwsza kojarzy mi się że średniowiecznym burdelem, a druga z pogrzebem.

Granat jako kolor jakoś mi nie pasuje do ślubu.
Mogłabym rozważyć bardzo jasną błękitną suknię, w kolorze szampana lub ecru. Ew. W kolorze łososiowym.

Na swoim ślubie miałam na sobie jedwabną grafitową tunikę ozdabianą delikatnymi opalizującymi szkiełkami.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

14

Cyngli to też można po opisie Twoją suknię ślubną uznać za niekonwencjonalną! smile jak reagowali goście?

15

chomik9911 napisał/a:

Cyngli to też można po opisie Twoją suknię ślubną uznać za niekonwencjonalną! smile jak reagowali goście?

Mówili,  że pięknie wyglądam. To był ślub cywilny.

Na ślubie kościelnym miałam prostą sukienkę do kolan w kolorze bladoróżowym.
Byli tylko świadkowie, nie oceniali mojej kreacji w żaden sposób.

Nie lubię tej całej weselnej pompy, chciałam wyglądać skromnie. No i na ślubie cywilnym byłam w ciąży, więc dodatkowo musiało mi być wygodnie.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

16

Wszystko, co choć trochę przypomina biel, dla mnie wciąż nie wpisuje się w ramy "niekonwencjonalności", oczywiście w odniesieniu do koloru, bo krój to zupełnie inna bajka. Dopiero wyraźne odejście od tradycji, jak choćby wszelkie czerwienie, odcienie niebieskiego, a tym bardziej granat, mocne szarości, zielenie, nie wspominając już o czerni - to musi robić wrażenie. Ja sama, gdybym dziś brała ślub, chętnie widziałabym się w bordowej sukni, mogłaby mieć nawet czarne dodatki, na przykład warstwę organzy nałożoną na bordowy dół czy efektownie dopięte czarne kwiaty. Ja nawet dokładnie widzę to oczami wyobraźni, trochę gorzej z opisem wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

17 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2017-02-03 09:23:42)

Pierwsze trzy kolorowe suknie nie podobają mi się ze względu na okropny fason.Kolor też nie mój bo nie lubię intensywności.
Czwarta suknia jest bardzo ładna.
Ja,mimo,że jestem innego wyznania niż katolickie,miałam ślub kościelny.Miałam sukienkę ecru z lekko gołębim dołem i malutkimi gołębimi różyczkami przy dekolcie.Uszyła  ją moja dość niekonwencjonalna krawcowa.Sukienka sporo pleców odsłaniała i sporo dekoldu więc krawcowa sporządziła mi tiulowy szal w kolorze takim jak różyczki.Mój ślub był 18 lat temu stąd może to zaskoczenie niektórych gości.Dziś w tej sukni nie byłoby pewnie nic zaskakującego.
Z tego co wiem rodzina męża-katolika była nieco skonsternowana.A moja teściowa tłumaczyła to tak : bo wiecie ona Żydówka i u nich taki zwyczaj smile

Moje typy to te:
http://3.bp.blogspot.com/--pqQE2viC-w/T9-QllrmUgI/AAAAAAAAACI/67P1sHN5wfY/s1600/3.png
Z kolorowych fajna jest ta:
http://www.planowaniewesela.pl/jpg/kolory-sukni-slubnych/zielona-suknia-slubna.jpg

"Brak seksu flustruje" smile
z cyklu: mądrości forumowe smile

18

Gojka jeśli 18 lat temu zdecydowałaś się na taką suknię to musisz być odważną kobietą smile a stwierdzenie Twojej teściowej mocno mnie rozbawiło big_smile

Olinka zawsze można odnowić przysięgę małżeńską i spełnić swoje marzenie, zaskakując przy okazji miło męża smile

Ja gdybym miała wziąć jeszcze raz ślub to wybrałabym taką suknię:

https://imageshack.com/i/pn9VjmaHj

19

Ta czarna jest piekna.
I ja bym sobie taką uszyła występując jako gość weselny:)

"Brak seksu flustruje" smile
z cyklu: mądrości forumowe smile

20

chomik9911 napisał/a:

Ja gdybym miała wziąć jeszcze raz ślub to wybrałabym taką suknię:

Ktoś już mi to podpowiadał wink, ale na odnowienie dobra byłaby okrągła rocznica, a tę obchodziliśmy w ubiegłym roku, na kolejną musiałabym zaczekać jeszcze długich dziewięć lat, a wtedy na wiele rzeczy raczej nie będę już mogła sobie pozwolić, no cóż big_smile.

Kiedyś już wklejałam ten model, przy okazji rozmowy o sukniach wieczorowych, ale wydaje mi się, że całkiem dobrze wpasuje się i w tę dyskusję:

http://puu.sh/tMpGp/1f0b3aabfb.jpg

(źródło zdjęcia: zasoby sieci, autor nieznany)

Moja wymarzona suknia jest jednak dosyć konwencjonalna, więc wklejać nie będę wink.

P.S. Model z posta nr 7 jest piękny, taki delikatny i subtelny, ale też profesjonalnie zrobione zdjecie, nie wiemy czy w rzeczywistości robiłaby takie samo wrażenie wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

Pierwszej bym raczej nie założyła, bo czarny mi się rzeczywiście mało ślubnie kojarzy, ale 2 następne wyglądają super smile Podobają mi się te "niekonwencjonalne" suknie. Stoję właśnie przed dylematem jaką sukienkę wybrać i zupełnie nie umiem się zdecydować sad

22 Ostatnio edytowany przez Mama Emigrantka (2017-09-11 23:03:55)

Moja suknia ślubna, sukienka druhny, ubrania dzieci na moim ślubie w Polsce w 2012 roku:

http://puu.sh/xy1LD/62d19baca3.jpg       http://puu.sh/xy1Gk/2cd9bc9bf4.jpg       http://puu.sh/xy1PF/13ff4ce118.jpg

http://puu.sh/xy1SM/d4c69021e8.jpg       http://puu.sh/xy1UJ/97e3ac2f62.jpg

23

Jesiennowiosenna napisał/a:

Pierwszej bym raczej nie założyła, bo czarny mi się rzeczywiście mało ślubnie kojarzy, ale 2 następne wyglądają super smile Podobają mi się te "niekonwencjonalne" suknie. Stoję właśnie przed dylematem jaką sukienkę wybrać i zupełnie nie umiem się zdecydować sad

Nie wiem czemu, ale najbliżej mi do kremowej. Czerwone bądź czarne wizualnie nie pasują mi do okazji, aczkolwiek wyglądają przepięknie. Jednakże wydaje mi się, że na sam ślub cywilny to bym założyła coś takiego smile

[tu była niedozwolona reklama]

24 Ostatnio edytowany przez Olinka (2017-09-12 18:47:25)

Gdybym miała wybierać swoją suknię to nigdy nie postawiłabym na czerń. Jest zbyt poważna, kojarzy się raczej z żałobą niż z wesele(nie)m (się). Niekonwencjonalna suknia jeśli chodzi o krój - zdecydowanie tak. Bardzo podobała mi się na przykład suknia Olivii Palermo. Nieoczywista, a jednocześnie kobieca, subtelna. Jeśli szukacie oryginalnej kreacji to polecam fajny sklep - [spam] smile

25

chomik9911 napisał/a:

W Polsce nie spotkałam się na ślubie, na którym Pani Młoda miałaby odwagę założyć suknię ślubną niekonwencjonalną, w innym kolorze.

Wlasnie ja znalazlas. Przewin wyzej do mojego poprzedniego postu- tam sa zdjecia.

26

Mama Emigrantka dopiero zobaczyłam Twoje zdjęcia, super smile jak rodzina zareagowała?

27 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2017-09-14 16:44:08)

Dwa ze ślubów cywilnych, na których byłam:
1 - ślub cywilny z przymusu (w sensie, że pan młody był rozwodnikiem big_smile ) - panna młoda w złotym gorsecie i bordowej spódnicy (taka balowa ta spódnica, z halkami itd. )
2 - ślub cywilny z wyboru, panna młoda w sukni złoto + coś odcień żółtego (sorry, ale ja mam widzenie kolorów jak facet, nie umiem konkretniej, w każdym razie suknia była przepiękna i nie mówię tego tylko dlatego, że bardzo lubię bratową wink )

I jeszcze byłam na ślubie kościelnym, gdzie panna młoda wystąpiła w sukni fioletowej (w różnych odcieniach), a zamiast białego welonu miała wpięte we włosy fioletowe ozdóbki. Miała 21 lat - na wypadek, gdyby ktoś pomyślał, że to starsza osoba i dlatego nie w bieli - a suknia miała typowy fason sukni ślubnej - w sensie, że nie była to np. garsonka big_smile - tylko kolor inny smile

I wcale nie było to niedawno. Ostatnie z wesel odbyło się w 2010 roku smile

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
gg 63442251

28

chomik9911 napisał/a:

Mama Emigrantka dopiero zobaczyłam Twoje zdjęcia, super smile jak rodzina zareagowała?

Powalilo ich na kolana, bo taki byl cel calej oprawy slubu i wesela. Mialam polowe gosci z Irlandii - rodzina meza plus nasi przyjaciele z IRL, wiec trzeba bylo pokazac Polske od najlepszej strony i rzucic wszystkich na kolana. Wszystkich zatkalo, gdy wchodzilam na sale, gdzie bralam slub ( to byl jeden z zamkow slaskich). Trzeba bylo pokazac, ze Polska to nie kraj polarnych niedzwiedzi, tylko kraj z tradycjami.

Cel osiagnelam- kazdy wspominal to wesele i slub jak bajke, w ktorej sie wszyscy razem swietnie bawili :-).

Posty [ 28 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Niekonwencjonalna suknia ślubna

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016