Facet ciągle zadaje to samo pytanie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Facet ciągle zadaje to samo pytanie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Facet ciągle zadaje to samo pytanie

Jako że w sprawach facetów jestem głupia jak but i ich nie rozumiem (podobnie jak poezji- nigdy nie zgadłam co autor miał na myśli) znów zwracam się z prośbą o przetłumaczenie z "jego ma moje".

Jakiś czas temu, po trochę parszywym rozstaniu, wróciło moje zainteresowanie facetami a właściwie obudził je facet, którego znałam od 4 lat. Jest to facet z  Instytutu gdzie robię doktorat, starszy o 7 lat, kawaler. Znałam do na "cześć + imię + uśmiech" i z fejsa. W wakacje spotkałam go w szpitalu, w którym dorabiałam na zastępstwo, bardzo długo gadaliśmy i wtedy to było tyle.

Po wakacjach wróciłam do Instytutu kończyć badania i wtedy zaczął mnie częściej zaczepiać, rozmawiać, a on nigdy tak się wobec mnie nie zachowywał. No i byłby fajnie, gdyby nie to, że ciągle zadaje to samo pytanie: gdzie ja teraz będę pracować?
Doktorat kończę, zastępstwo się skończyło no i gdzie ja teraz będę pracować?? prawie każda rozmowa schodzi na temat mojej pracy. WTF??

Nie rozumiem go za Chiny Ludowe. Fajnie byłoby trochę po randkować. Do tej pory trzymałam łapy z dala od facetów z Instytutu, bo robiłam doktorat, ale już kończę, więc można się nimi zająć (a jest parę wolnych sztuk). Po eksiu wróciła ochota na facetów, wiec mógłby to być on, ale dlaczego tak bardzo interesuje go moja sytuacja zawodowa?? Wiem, ze to durny problem, ale naprawdę nie ogarniam smile
Niech mnie ktoś oświeci, pliss

Powstaje. Jestem bardzo spokojny. Niechaj mijają miesiące i lata niczego mi już nie odbiorą, niczego już odebrać nie mogą. Tak bardzo jestem sam, tak niewyczekujący, iż mogę wyglądać bez trwogi.
E.M. Remarque
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Facet ciągle zadaje to samo pytanie

Co autor miał na myśli? Nic. Autor chciał zarobić. tongue

Skąd niezmienne pytanie o to, gdzie pracować będziesz? Może zastanawia się, czy rozwijać to, co ledwie zaczęte, bo gdy ze względu na nową pracę oddalisz się na znaczną odległość, rozwijanie będzie utrudnione.

A poważnie. Nie lepiej zapytać u źródła?

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

3

Albo jest zainteresowany Twoją przyszłością dlatego, że być może wiąże z nią jakoś swoją, w sensie, że być może ma nadzieję, że będziecie nadal jakoś się ze sobą mijać.
Albo i to wydaje mi się też prawdopodobne: środowisko akademickie jest bardzo konkurencyjne i co tu dużo mówić zawistne. Ciągłe dopytywanie o Twoją pracę w tym kontekście już takie fajne się nie wydaje...
Sama jesteś chyba lepiej w stanie ocenić z jakiego typem człowieka masz do czynienia. Czy zagaja o to i w ten sposób, bo taki z niego as podrywu wink czy też chodzi o perspektywy jakie przed wami się rozciągają i czy czasem Twoje nie są lepsze... Dowiesz się kiedy odpowiesz i zobaczysz jaka jest reakcja.

Reklama

4 Ostatnio edytowany przez NiobeXXX (2017-01-08 20:46:27)

Wielokropek napisał/a:

Co autor miał na myśli? Nic. Autor chciał zarobić. tongue

Skąd niezmienne pytanie o to, gdzie pracować będziesz? Może zastanawia się, czy rozwijać to, co ledwie zaczęte, bo gdy ze względu na nową pracę oddalisz się na znaczną odległość, rozwijanie będzie utrudnione.

A poważnie. Nie lepiej zapytać u źródła?

Wielokropku miałam nadzieję że Ty się odezwiesz - dzięki.
Zapytać sie źródła smile -  też mi przyszło do głowy, ale potem przyszła myśl, ze może wszystko sobie zwyczajnie wymyśliłam i dorobiłam ... tak jak napisałam mam poważne trudności w zrozumieniu mężczyzn na płaszczyźnie damsko-męskiej.

@Klio, dzieki za odpowiedź.
On wie, że nie zostaje na uczelni-mówiłam mu to. Teraz kiedy już na dniach "fizycznie" odchodzę z Instytut (koniec badań pisanie w domu) to mogę być śmielsza i może wyrwę go na randkę, przynajmniej zaproponuje kawę.

Powstaje. Jestem bardzo spokojny. Niechaj mijają miesiące i lata niczego mi już nie odbiorą, niczego już odebrać nie mogą. Tak bardzo jestem sam, tak niewyczekujący, iż mogę wyglądać bez trwogi.
E.M. Remarque

5

smile

Co złego/niewłaściwego/sugerującego (niepotrzebne skreślić) jest w pytaniu "Dlaczego tak często dopytujesz o moją kolejną pracę?"

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski
Reklama
NiobeXXX napisał/a:

No i byłby fajnie, gdyby nie to, że ciągle zadaje to samo pytanie: gdzie ja teraz będę pracować?
Doktorat kończę, zastępstwo się skończyło no i gdzie ja teraz będę pracować?? prawie każda rozmowa schodzi na temat mojej pracy. WTF??

Bazując na domysłach opcje wstępne są 3:
1. Czysto zawodowo interesuje go gdzie będziesz pracować
2. Chce się z Tobą umówić ale nie wie czy będziesz pracować w jakimś oddalonym miejscy - ergo czy jest sens.
Dziwi mnie trochę że dorosły facet, ciągle wypytuje o to samo w takim przypadku zamiast normalnie zaprosić Cie na kawę...
Ale póki co to domysły. Może tez nie wiedzieć co powiedzieć jak zagadać abyś go nie spławiła. To również dość powszechny problem a z mojego doświadczenia im mądrzejszy facet ( nie mylić z inteligentniejszy) tym większe ma z tym problemy.
3. Może być całkiem inny prozaiczny powód.

NiobeXXX napisał/a:

Nie rozumiem go za Chiny Ludowe. Fajnie byłoby trochę po randkować. Do tej pory trzymałam łapy z dala od facetów z Instytutu, bo robiłam doktorat, ale już kończę, więc można się nimi zająć (a jest parę wolnych sztuk). Po eksiu wróciła ochota na facetów, wiec mógłby to być on, ale dlaczego tak bardzo interesuje go moja sytuacja zawodowa?? Wiem, ze to durny problem, ale naprawdę nie ogarniam smile
Niech mnie ktoś oświeci, pliss

Proponuje żebyś przy najbliższej rozmowie  w komfortowych warunkach zrobiła mu malutką konfrontację w stylu:
Męczy mnie jedna rzecz, dlaczego tak często pytasz o to gdzie będę potem pracować? Proponuje również obserwować jego reakcje, to co powie ton głosu, mimika etc bo to Ci powie więcej.
Jeśli chce się z Tobą umówić to być może to wtedy z siebie wydusi...
Może się jednak zaciąć bo mądrzy faceci bywają cholernie nieśmiali niestety.
Może to również być kontekst czysto zawodowy.
Wyciągnij gościa na niezobowiązującą kawę ( ty zaproponuj), pogadajcie o jakichś pierdołach i obserwuj jego reakcje. Z mowy ciała facetów zazwyczaj można czytać jak z otwartej księgi.

Woman in Red?
Wolne żarty...
Man in Black.  big_smile

7

Robisz doktorat, wiec masz pod 30tke. On siedem lat starszy, kawaler. Czyli asem podrywu to gosc nie jest.
Jestesmy rozni jak orzel i reszka.
Ty nie rozumiesz jego, on nie kuma ciebie. Moze po prostu nie wie jak z toba rozmawiac. Wydaje mu sie ze bedzie to jakis wyraz troski?
Skoro ci sie podoba, to przejmij inicjatywe.

Nie probuj go zrozumiec. Ja mam zone i trzy dorosle corki. Uwierz mi, nadal nie rozumiem kobiet. Kocham je, uwielbiam ich towarzystwo, ale czasem stwierdzam w duchu- ok. to znowu jakies wasze babskie nie wiadomo co. I tylko tak to moze zadzialac.

8 Ostatnio edytowany przez zlote_jajo (2017-01-08 23:55:20)

Jak dla mnie nie ma w tym pytaniu nic dziwnego. Zaczynając od tego, że ludzie w pracy po prostu często mówią.. o pracy i sprawach z nią związanych, nadszedł dla ciebie okres szukania nowego zajęcia i nie ma w tym nic dziwnego, że o to pyta. Np. na studiach jest czas na zrobienie praktyk i nie widzę nic nienormalnego jak wtedy dziesiątki znajomych non stop pyta gdzie masz praktyki i ile na nich płacą. Tym bardziej, że nie znacie się jakoś dobrze więc niby o czym miałby z tobą rozmawiać?

9

Moze ma do zaoferowania jakas prace ?
Albo boi sie, ze bedziesz bezrobotna ?
7 lat starszy, powiadasz ? Czyli jak dobrze licze. ok. trzydziestki ? Ma kogos ?

10

dzięki wszystkim za odpowiedź

@Wielokropku w pytaniu o pracę nie ma nic złego, ale gdy to samo pytanie pada n-ty raz to jest troche dziwne,tym bardziej, że za pierwszym razem gdy z jego ust padło to pytanie udzieliłam odpowiedzi zgodniej z stanem rzeczywistym, mianowicie: sprawa jest otwarta, mam plan i staram się go realizować, ale nie wiem jaki będzie efekt.

@Alberto dzięki za podpowiedź konfrontacji , dobre smile
@Verdad jest sam, wolny, ma 41 lat, ja mam 34

E.M. Remarque

11

NiobeXXX napisał/a:

(...) @Wielokropku w pytaniu o pracę nie ma nic złego, ale gdy to samo pytanie pada n-ty raz to jest troche dziwne,tym bardziej, że za pierwszym razem gdy z jego ust padło to pytanie udzieliłam odpowiedzi zgodniej z stanem rzeczywistym, mianowicie: sprawa jest otwarta, mam plan i staram się go realizować, ale nie wiem jaki będzie efekt. (...)

Obawiam się, że nie zrozumiałaś mego pytania. smile
Zacytuję je:

Wielokropek napisał/a:

(...) Co złego/niewłaściwego/sugerującego (niepotrzebne skreślić) jest w pytaniu "Dlaczego tak często dopytujesz o moją kolejną pracę?"

12

Wielokropek napisał/a:

Obawiam się, że nie zrozumiałaś mego pytania. smile
Zacytuję je:

Wielokropek napisał/a:

(...) Co złego/niewłaściwego/sugerującego (niepotrzebne skreślić) jest w pytaniu "Dlaczego tak często dopytujesz o moją kolejną pracę?"

sorki Wielokropku, źle przeczytałam  (analfabetyzm wtórny mnie dopadł)
Dlaczego ja to pytanie odbieram raczej negatywnie? bo czuje, że on jest mną zainteresowany, ale myśleć o mnie bardziej na serio będzie gdy wszystko w moim życiu będzie dopięte na ostatni  guzik czyli sprawy najważniejsze jak praca, własna kasa itp. żeby nie było żadnych okresów przejściowych, stanów zawieszenia czy niepewności. On ma tę samą pracę od studiów i na 99,9 będzie ją miał do emerytury- tak mają pracownicy akademiccy tam, gdzie robię doktorat. Ja odwrotnie, w służbie zdrowia jest ciasno, może być jeszcze ciaśniej. Sama nie wiem jak będzie i mu to gdy ostatnio zadał to pytanie wyłożyłam z uśmiechem, miło ale dobitnie, nie wiem i już.

Mnie ta niepewność nie przeraża, bo już miałam takie sytuacje w życiu a dość kreatywna jestem, wiem, że dam sobie radę, ale taką laską z życiem dopiętnym na tip top nie jestem, a on może takiej szuka.

E.M. Remarque

13

Diabeł tkwi w szczegółach. big_smile Zaproponowałam (w skrócie) to samo co Alberto Salazar.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Facet ciągle zadaje to samo pytanie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018