Pytania do osób zorientowanych w kwestii emigracji do Niemiec - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Pytania do osób zorientowanych w kwestii emigracji do Niemiec

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Pytania do osób zorientowanych w kwestii emigracji do Niemiec

Witam!
Przegrzebałam cały internet i nadal nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, więc postanowiłam sama popytać na forach, może ktoś coś podpowie. Pytałam na kafeterii i tym podobnych stronach, ale tam nikt nie potrafił udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi - straszyli mnie uchodźcami albo rzucali ogólniki, dlatego liczę na Was.
W tym roku kończę 18 lat i zamierzam przerwać naukę w stacjonarnym liceum (zdać egzaminy eksternistyczne i wtedy maturę) aby wyjechać z chłopakiem do pracy najprawdopodobniej właśnie do Niemiec. Jednak on ma już wykształcenie zawodowe jako mechanik, pewną praktykę w zawodzie, więc będzie miał mniejszy problem, tymczasem ja nie do końca wiem, więc pytam: Jaką pracę mogłabym tam wykonywać? Gdzie jej szukać, przez internet, na miejscu? Poprzez portale z ogłoszeniami czy bezpośrednio u pracodawcy? Język znam bardzo dobrze, od dziecka uczyłam się niemieckiego, ponadto w stopniu zaawansowanym posługuję się angielskim, mam też podstawy hiszpańskiego, uczę się francuskiego i rosyjskiego, jednak to jeszcze nie jest stopień pozwalający na samodzielną komunikację - rozwijam swoje umiejętności i myślę, że do wyjazdu na pewno się polepszą. Wykształcenie średnie - jeśli mi się uda - zdobędę jeszcze w tym roku, zamierzam zdać egzaminy w sesji jesiennej i maturę 2018, czyli tak, jak miałam to w planach idąc do szkoły.
Z góry mówię - nie interesują mnie komentarze w stylu "złotych rad" typu nie rób tego, jesteś za młoda, skończ normalnie szkołę - jestem pewna swojej decyzji, wbrew pozorom nie przerywam szkoły, bo sobie nie radzę - od zawsze byłam "ponad" podstawą programową i uważam, że zwyczajnie marnuję czas siedząc tutaj, doszły jeszcze sprawy prywatne, dlatego decyzja jest naprawdę zasadna i dobrze rozważona. Wiem też, że bez doświadczenia i pełnego (jeszcze) wykształcenia nie mam co liczyć na wysokie stanowiska i nie wiadomo jak wielkie zarobki, także po prostu pytam, jakie prace mogę wykonywać bez tego, ale ze znajomością języka (języków). Za wszystkie rady dziękuję!

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pytania do osób zorientowanych w kwestii emigracji do Niemiec

Na twoje pytanie mozna odpowiedziec tylko pytaniem- na jak dlugo chcecie wyjechac? Bo to tak naprawde okresla co moglbym Ci odpowiedziec.
Jesli szukasz pracy wakacyjnej, to moja wiedza jest zerowa.
Jesli chodzi Ci o wyjazd zeby zarobic na mieszkanie, samochod itd., to masz do wyboru opcje sprzataczka, gazeciarz, albo swistak gdzies na tasmie i zawijanie w sreberka, czyli najbardziej zalosne prace ktorych nie chca nawet uchodzcy i zarobki maks 1000€.
Jesli natomiast chcesz wyemigrowac, to polecam Ci skonczyc szkole. Nie przerywaj nauki w liceum, bo to bardzo skomplikuje Ci dalsza droge. Niemcy bardzo patrza na wyksztalcenie, wiec dla Twojego dobra powinnas skonczyc liceum w Polsce. To jest kilka miesiecy, a moze troche ponad rok. Masz przed soba jeszcze 50-60 lat zycia, wiec to nie zaboli poswiecic jeden rok dla pozostalych przezytych godnie. Potem trzeba w Niemczech zrobic wyksztalcenie zawodowe, tzw Ausbildung. To Ci da solidne podstawy do szukania pracy ktora da Ci satysfakcje i pieniadze. Jesli twoj chlopak bedzie pracowal to spokojnie sie utrzymacie, bo tu jedna pensja wystarcza na przezycie rodziny. Musicie sie liczyc z koniecznoscia wynajecia mieszkania i przezycia dwoch-trzech miesiecy za pieniadze przywiezione z Polski (licz min. 2000€), albo na krzywika u znajomych, jesli takowych posiadacie. Tu dobrze byloby zalegalizowac Wasz zwiazek (co nie musi koniecznie oznaczac malzenstwa), bo jak on bedzie pracowal i zarabial to daje mu lepsza, trzecia, klase podatkowa, a to oznacza naprawde spora kwote.
Jesli chcialabys naprawde drazyc temat, to napisz na pw, bo moja corka wyjechala z chlopakiem poltora roku temu, a ja rok temu, wiec tematy mam na swiezo, natomiast pisanie ogolnie wszystkiego tutaj nie do konca ma sens. Byloby tego naprawde duzo a nie wszystko musi Cie koniecznie interesowac.

3 Ostatnio edytowany przez Gosia1962 (2017-01-23 15:06:55)

Mieszkam w Niemczech od 30 lat.

Moim zdaniem bez szkoly, bez zawodu bedziesz wykonywac prace za najnizsza stawke. To prawda, ze Niemcy bardzo patrza na wyksztalcenie. Nikt nie przyjmie cie aniu do biura, ani do sklepu. Bedziesz sprzatac albo pomagac w kuchni za 8-9 euro BRUTTO  na godzine.Na reke dostaniesz jakies 1000 euro.Bez szkoly, bez wyksztalcenia nie masz szans na lepsza prace.

Ktos tu pisal "idz do szkoly w Niemczech".

Owszem, mozliwe.Szkoly sa tu za darmo....
Ale  wtedy pozostaje kwestia ubezpieczenia. Kto ci za to zaplaci? Co zrobisz, gdy zlamiesz noge? nikt nie pokryje kosztow leczenia.

Reklama

4

Witam
Prosze się  dobrze zastanowić  i skończyć  szkołę  i zdac maturę  bedziesz miała  większą szansę bo niestety posiadanie Ausbildung jest  ważne  w nienczech .
Jesli się wybieracie  w ciemno  to musicie mieć  kapitał żeby  przetrwać  jakiś  czas bo tak od reki nie znajdziecie szybko  pracy  chyba że macie znajomych

5

Jeżeli nie masz na miejscu osoby, która pomoże Ci ze sprawami urzędowymi to będzie ciężko.
Z doświadczenia wiem, że pomoc na początku jest niezbędna.

Z pracą jest różnie. Zgadzam się z poprzedniczkami, że 1000 € to zarobki, których spodziewać się możesz jako sprzątająca lub w jakiejś fabryce. Jeśli zależy Ci na większych pieniądzach to niestety, ale trzeba ostro zapierdzielać. Możesz na przykład pracować w jakimś zakładzie i dorabiać sprzątając domy czy mieszkania.

Ale bez pomocy kogoś, kto tam siedzi i ma pojęcie co, gdzie i jak jest baaardzo trudno.

Powodzenia.

Mamy moc, by znaleźć wyjazd ze ślepej uliczki.
Na każdy szczyt dojść, tam gdzie dochodzą nieliczni.
Reklama

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Pytania do osób zorientowanych w kwestii emigracji do Niemiec

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016