Pytania do osób zorientowanych w kwestii emigracji do Niemiec - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Pytania do osób zorientowanych w kwestii emigracji do Niemiec

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Pytania do osób zorientowanych w kwestii emigracji do Niemiec

Witam!
Przegrzebałam cały internet i nadal nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, więc postanowiłam sama popytać na forach, może ktoś coś podpowie. Pytałam na kafeterii i tym podobnych stronach, ale tam nikt nie potrafił udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi - straszyli mnie uchodźcami albo rzucali ogólniki, dlatego liczę na Was.
W tym roku kończę 18 lat i zamierzam przerwać naukę w stacjonarnym liceum (zdać egzaminy eksternistyczne i wtedy maturę) aby wyjechać z chłopakiem do pracy najprawdopodobniej właśnie do Niemiec. Jednak on ma już wykształcenie zawodowe jako mechanik, pewną praktykę w zawodzie, więc będzie miał mniejszy problem, tymczasem ja nie do końca wiem, więc pytam: Jaką pracę mogłabym tam wykonywać? Gdzie jej szukać, przez internet, na miejscu? Poprzez portale z ogłoszeniami czy bezpośrednio u pracodawcy? Język znam bardzo dobrze, od dziecka uczyłam się niemieckiego, ponadto w stopniu zaawansowanym posługuję się angielskim, mam też podstawy hiszpańskiego, uczę się francuskiego i rosyjskiego, jednak to jeszcze nie jest stopień pozwalający na samodzielną komunikację - rozwijam swoje umiejętności i myślę, że do wyjazdu na pewno się polepszą. Wykształcenie średnie - jeśli mi się uda - zdobędę jeszcze w tym roku, zamierzam zdać egzaminy w sesji jesiennej i maturę 2018, czyli tak, jak miałam to w planach idąc do szkoły.
Z góry mówię - nie interesują mnie komentarze w stylu "złotych rad" typu nie rób tego, jesteś za młoda, skończ normalnie szkołę - jestem pewna swojej decyzji, wbrew pozorom nie przerywam szkoły, bo sobie nie radzę - od zawsze byłam "ponad" podstawą programową i uważam, że zwyczajnie marnuję czas siedząc tutaj, doszły jeszcze sprawy prywatne, dlatego decyzja jest naprawdę zasadna i dobrze rozważona. Wiem też, że bez doświadczenia i pełnego (jeszcze) wykształcenia nie mam co liczyć na wysokie stanowiska i nie wiadomo jak wielkie zarobki, także po prostu pytam, jakie prace mogę wykonywać bez tego, ale ze znajomością języka (języków). Za wszystkie rady dziękuję!

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pytania do osób zorientowanych w kwestii emigracji do Niemiec

Na twoje pytanie mozna odpowiedziec tylko pytaniem- na jak dlugo chcecie wyjechac? Bo to tak naprawde okresla co moglbym Ci odpowiedziec.
Jesli szukasz pracy wakacyjnej, to moja wiedza jest zerowa.
Jesli chodzi Ci o wyjazd zeby zarobic na mieszkanie, samochod itd., to masz do wyboru opcje sprzataczka, gazeciarz, albo swistak gdzies na tasmie i zawijanie w sreberka, czyli najbardziej zalosne prace ktorych nie chca nawet uchodzcy i zarobki maks 1000€.
Jesli natomiast chcesz wyemigrowac, to polecam Ci skonczyc szkole. Nie przerywaj nauki w liceum, bo to bardzo skomplikuje Ci dalsza droge. Niemcy bardzo patrza na wyksztalcenie, wiec dla Twojego dobra powinnas skonczyc liceum w Polsce. To jest kilka miesiecy, a moze troche ponad rok. Masz przed soba jeszcze 50-60 lat zycia, wiec to nie zaboli poswiecic jeden rok dla pozostalych przezytych godnie. Potem trzeba w Niemczech zrobic wyksztalcenie zawodowe, tzw Ausbildung. To Ci da solidne podstawy do szukania pracy ktora da Ci satysfakcje i pieniadze. Jesli twoj chlopak bedzie pracowal to spokojnie sie utrzymacie, bo tu jedna pensja wystarcza na przezycie rodziny. Musicie sie liczyc z koniecznoscia wynajecia mieszkania i przezycia dwoch-trzech miesiecy za pieniadze przywiezione z Polski (licz min. 2000€), albo na krzywika u znajomych, jesli takowych posiadacie. Tu dobrze byloby zalegalizowac Wasz zwiazek (co nie musi koniecznie oznaczac malzenstwa), bo jak on bedzie pracowal i zarabial to daje mu lepsza, trzecia, klase podatkowa, a to oznacza naprawde spora kwote.
Jesli chcialabys naprawde drazyc temat, to napisz na pw, bo moja corka wyjechala z chlopakiem poltora roku temu, a ja rok temu, wiec tematy mam na swiezo, natomiast pisanie ogolnie wszystkiego tutaj nie do konca ma sens. Byloby tego naprawde duzo a nie wszystko musi Cie koniecznie interesowac.

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Pytania do osób zorientowanych w kwestii emigracji do Niemiec

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016