Jedna decyzja wywraca zycie do gory nogami - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jedna decyzja wywraca zycie do gory nogami

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 29 ]

1

Temat: Jedna decyzja wywraca zycie do gory nogami

Czy kiedykolwiek zastanawiacie się jakby wyglądało wasze życie gdybym wtedy powiedziała nie. Pewnie każdy przeżył w życiu taką sytuacje, miała ona większy lub mniejszy wpływ na wasze życie. Podsumowując mnie to nie daje spokoju popełniłam błąd i nie potrafie o tym zapomnieć do tego stopnia że wydaje mi się że popadam w depresje. Nie wiem co zrobić

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jedna decyzja wywraca zycie do gory nogami

A coś więcej możesz napisać, czy tylko tak chcesz pofilozofować?

"Optymiści po prostu nie dopuszczają do siebie czarnych myśli.Oni je kolorują, czym? Mają magiczną kredkę, jaką jest:UŚMIECH!"

"Najpiękniejsze są dni, kiedy potrafimy być tak po prostu szczęśliwi i sami nie wiemy z jakiego powodu..."

3

Facet zrujnowal mi życie. To bylo tak fatalne zauroczenie w pore sie otrzasnelam ale skutki tej znajomosci są straszne

Reklama

4

Pn napisał/a:

Facet zrujnowal mi życie. To bylo tak fatalne zauroczenie w pore sie otrzasnelam ale skutki tej znajomosci są straszne

I co, mam tak ciągle pytać, czy coś konkretnego napiszesz?

Nie odbieraj tego jako atak na Twoją osobę, po prostu w dalszym ciągu nic nie wiadomo.

"Optymiści po prostu nie dopuszczają do siebie czarnych myśli.Oni je kolorują, czym? Mają magiczną kredkę, jaką jest:UŚMIECH!"

"Najpiękniejsze są dni, kiedy potrafimy być tak po prostu szczęśliwi i sami nie wiemy z jakiego powodu..."

5 Ostatnio edytowany przez underdog (2016-12-31 01:29:11)

Pn napisał/a:

Po tym co napisałaś nie wiadomo, czy przez "zrujnował mi życie" masz na myśli "zrobił mi czwórkę dzieci po czym odszedł do kochanki", czy "przypalił zupę, a ja byłam k**** głodna"

## Ups, krejzolka mnie wyprzedziła sad

6

Nie daje mi to spokoju jak moglam byc tak glupia jak moglam przeoczyc wszystkie niepokojące sygnały jak mozna kogos az tak bardzo idealizowac , usprawiedliwiac. Boje sie ze ..... zwariuje od tego ciągłego rozpamietywania. Jestem zła sama na siebie. Zamykam oczy i wciąż to samo heh stad dzisiejszy wpis. Nie moge spac ... Nie potrafie sobie z tym poradzić

7

Pn.
Uspokuj się.
Głęboki wdech, wydech.
Jeśli chcesz, żebyśmy robili za twoich terapeutów, to musisz nam powiedzieć, dlaczego KONKRETNIE tobie jest źle.

Póki co jesteś dla mnie babcią, która się pyta, czy zupa odpowiednio doprawiona, a ja jeszcze nawet nie spróbowałem.

8

Okej rozumiem was nie nacie całego wglądu w sytuacje pewnie macie racje... Tylko chyba nie za bardzo chcem podzielicsie tymi szczegółami.. Tak myslalam ze takie forum to nie dla mnie.

9

Pn napisał/a:

Okej rozumiem was nie nacie całego wglądu w sytuacje pewnie macie racje... Tylko chyba nie za bardzo chcem podzielicsie tymi szczegółami.. Tak myslalam ze takie forum to nie dla mnie.

Spokojnie.
Czemu już rezygnujesz?

10

Pn ja nie znam twojego imienia ani nazwiska.
Ty nie znasz mojego imienia ani nazwiska.

Ja nie wiem nawet w której części Polski ty mieszkasz.
Ty możesz być może zgadnąć po moich poprzednich postach, gdzie ja mieszkam, ale nie musisz...
To jest w gruncie rzeczy forum anonimowie.

Po to powstało, żebyśmy mogli bez skrupułów opowiadać o swoim życiu.
Możesz opowiedzieć nam wszystko, a nawet musisz.
Jeśli tego nie zrobisz, to nikt z nas nie może ci nawet pomóc, chociaż bardzo by chiał

11

Dobra to spróbuję.

Jasne, że czasami się żałuje.
Jasne, że czasami człowiek zastanawia się "co by było, gdyby".
To jest normalne.

Ale, trudno stało się i czasu nie damy rady cofnąć, więc banalnie to zabrzmi, ale trzeba wyciągnąć wnioski i postarać się nie zrobić tej samej, albo podobnej głupoty.

12

Często widuje sie w telewizji glupie naiwne panienki ktore dają sie omamic przez faceta i myslisz sobie ty taka nie jestes i nawet nabijasz sie z tego co widzisz. A późnej takie cos przytrafia sie tobie i po wszystkim jestes w szoku jak kur.... moglas tego nie widziec. Poznalismy sie przez znajomą czyli pierwsza pułapka jak przez znajomą to sprawdzone gowno prawda. Szybkie zauroczenie szybki wyjazd do wroclawia oczywiscie dla niego szybki skredyt w banku na koncu brak pracy(  przyszedl do mojego miejsca pracy i pobil szefa) brak samochodu ( skasowal go po pijaku) i samotnie splacany kredyt tu juz nie bede tlumaczyc dlaczego. Podkresle wszystko to zadzialo sie w ciagu 3miesiecy. Musialam sie pprzeprowadzic hmm nawet uciekac bo bardzo mnie niby kocha. A ja po prostu wstalam ktoregos ranka izrozumialam ze to jest chore tajego milosc to wszystko to ze ehhh dlugo by oowiadac taka jestem zła glowniena siebie. Uwazalam sie za inteligentną osobe a teraz czuje sieb jak ....ehh i nie potrafie o tym zapomnieć tylko tyle bym chciala ZAPOMNIEĆ

13

Pn proszę Cię.
Masz za sobą epizod nieszczęśliwej, patologicznej miłości. Płacisz ewentualnie za swoją głupotę (przepraszam, nie chciałem, żeby to tak brzmiało, ale tak jest.
Zapomnij po prostu.
Koleś cię za przeproszeniem metaforycznie wyr***ał, jeśli coś chcesz pamiętać po tym związku, to powinnaś tylko to, że jest śmieciem i że powinnaś się trzymać od niego jak najdalej.

14

Pn napisał/a:

Często widuje sie w telewizji glupie naiwne panienki ktore dają sie omamic przez faceta i myslisz sobie ty taka nie jestes i nawet nabijasz sie z tego co widzisz. A późnej takie cos przytrafia sie tobie i po wszystkim jestes w szoku jak kur.... moglas tego nie widziec. Poznalismy sie przez znajomą czyli pierwsza pułapka jak przez znajomą to sprawdzone gowno prawda. Szybkie zauroczenie szybki wyjazd do wroclawia oczywiscie dla niego szybki skredyt w banku na koncu brak pracy(  przyszedl do mojego miejsca pracy i pobil szefa) brak samochodu ( skasowal go po pijaku) i samotnie splacany kredyt tu juz nie bede tlumaczyc dlaczego. Podkresle wszystko to zadzialo sie w ciagu 3miesiecy. Musialam sie pprzeprowadzic hmm nawet uciekac bo bardzo mnie niby kocha. A ja po prostu wstalam ktoregos ranka izrozumialam ze to jest chore tajego milosc to wszystko to ze ehhh dlugo by oowiadac taka jestem zła glowniena siebie. Uwazalam sie za inteligentną osobe a teraz czuje sieb jak ....ehh i nie potrafie o tym zapomnieć tylko tyle bym chciala ZAPOMNIEĆ

Na pewno nie zapomnisz bo nie da się zapomnieć, przynajmniej w najbliższym czasie.

A co możesz zrobić, wyciągnąć wnioski i i próbować nie wpakować się w podobną historię.

15

Póltora roku minęło mój( nasz)synek slodko spi . jesli myslisz ze to takie proste to sie mylisz. Patrzac na niego codziennie widzę jego są tacy podobni juz teraz. Bezsensu przeprasza m myslalam ze mi to pomoze ...nic z tego

16

Pn CZEGO od nas oczekujesz, jeśli piszesz nam tylko zdawkowe informacje o sobie?
Jeszcze przed chwilą nie wiedzieliśmy nawet, że macie dziecko...

Jeśli chciałbym cie przytulić i powiedzieć "wszystko będzie dobrze", to nawet nie wiedziałbym, gdzie mogę to zrobić, bo nawet nie napisałaś, czy mieszkacie w drodze mlecznej...

17 Ostatnio edytowany przez Krejzolka82 (2016-12-31 02:18:24)

Pn napisał/a:

Póltora roku minęło mój( nasz)synek slodko spi . jesli myslisz ze to takie proste to sie mylisz. Patrzac na niego codziennie widzę jego są tacy podobni juz teraz. Bezsensu przeprasza m myslalam ze mi to pomoze ...nic z tego

Ale nikt nie pisze, że to proste.

Tym bardziej mając z Nim Dziecko nie zapomnisz, ale z czasem nauczysz się z tym wszystkim żyć.

Czas, to Ci pozostało.

18

Nie żebym była uszczypliwa ale to są frazesy...czuje po prostu ze wpadam w depresje minęło trochę i jest gorzej.

19

Moze liczylam na kogos z podobną historią..tak wiem straszne pocieszac sie ze moze jest ktos z podobnym gownem. Nie zrozumcie mnie zle kocham synka i to najukochanszy skarb jaki mam. Ale czlowiek ma taką nature rozpamietuje zastanawia sie co by bylo gdyby i ma żal. Jak z tego wyjść a chce ...to zrobic dla siebie i szkraba nie chce zeby kiedyś oglądał mnie w takim stanie.

20 Ostatnio edytowany przez underdog (2016-12-31 02:39:12)

Pn napisał/a:

Nie żebym była uszczypliwa ale to są frazesy...czuje po prostu ze wpadam w depresje minęło trochę i jest gorzej.

Pn.

Ja nigdy nie byłem z nikim.
Czy według ciebie jest mi lepiej?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi "tak"
to nie mamy o czym rozmawiać.

Jeśli twoja odpowiedź brzmi "nie"
to musisz się przed nami otworzyć, żeby chociaż tobie było łatwiej.
Po prostu.
Opowiedz nam całą swoją historię.
Żebyśmy chociaż mogli pogłaskać cię po główce.

Edit Pn.
No widzisz.
Masz "szkraba" dla którego warto żyć, prawda?
Nie warto chociaż dla niego opowiedzieć tutaj, co ci ciąży na sercu?

21

Byłam w związku trwał 5 lat zaczął sie za szybko bylam jeszcze gowniara ale zaw sze bylam stała w uczuciach myślałam ze to normalne przychodzi rutyna i takie tam. I wtedy pojawil sie on znajomy koleżanki,  byl zabawny czarujacy mual w sobie to cos szybko sie zauroczylam. Od poczatku naciskal ze jesli jestem nieszczesliwa w swoim zwiazku a widzi ze jestem powinnam dac mu szanse no i mnie ponioslo zamykajac stary zwiazek od razu wpakowalam sie w nowy za tydz zamieszkalam z nim oczywiscie wzielam kredyt zeby wy ajac mieszkanie zwolniła m sie z pracy zeby znalezc cos na miejscu. W miedzy czasie nie zauwazylam ze przestal pracować i byl cholernie zazdrosny gdy pierwszy raz chcialam odejsc po jakis dwoch mies probowal sie pociąć dopiero teraz widze z perspektywy czasu ze strasznie mną manipulowal ehhh. Czy ja wiem ....nie wiem czy kontynuować.....

22

Hmmm raczej nie uspłam wszystkich. Dobrej nocy i juz pewnie nigdy tu noe zajrze wiec wszystkiego co wam sie tam zamarzy na nowy rok...dziekuje za wsparcie

23 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2016-12-31 09:23:09)

Jak wyglądałoby moje zycie, gdybym w jakiejś, ważnej, sytuacji zachowała się inaczej? Byłoby inne. Lepsze? Gorsze? Nie wiem. Inne.
Roztrząsanie tego gdybania 'co byłoby, gdyby' nie ma moim zdaniem sensu, to równia pochyła i warto z niej zejść. Zapomnieć o błędnych wyborach też nie ma sensu, a warto, co powiedziano wyżej, wyciągnąć z tego własnego kiepskiego wyboru wnioski, wnioski na swój temat.

Pn, możesz dalej katować się pytaniem 'jak mogłam być tak głupia', ale poprzestanie na pytaniu mija się z celem (chyba że celem jest chęć stałego dokopywania sobie, ale też wtedy warto uświadomić sobie cel tego dokopywania). Warto, moim zdaniem, odpowiedzieć sobie na nie, a ta odpowiedź ma nie brzmieć 'Bo byłam głupia', bo to dalsze obracanie się w przeręblu. Warto uświadomić sobie motywy własnego (nie tylko tego) zachowania, by wiedzieć, na co w swym życiu uważać, co trzymać na bardzo krótkiej smyczy. I warto pomyśleć, co mogę zrobić, by być szczęśliwą. Szczęśliwą mimo kiepskiej/błędnej/pochopnej wcześniejszej decyzji. Warto też pamiętać/wiedzieć, że szczęście, to trwałe, buduje się w oparciu o własną osobę, nie podpierając się nikim, nawet własnym dzieckiem.

Lepszego Nowego, 2017, Roku.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

24

Pn napisał/a:

Czy kiedykolwiek zastanawiacie się jakby wyglądało wasze życie gdybym wtedy powiedziała nie. Pewnie każdy przeżył w życiu taką sytuacje, miała ona większy lub mniejszy wpływ na wasze życie. Podsumowując mnie to nie daje spokoju popełniłam błąd i nie potrafie o tym zapomnieć do tego stopnia że wydaje mi się że popadam w depresje. Nie wiem co zrobić

Osobiście od dawna nie zadaje sobie takich pytań, ponieważ z moich osobistych obserwacji  jasno wynika, że "sens" pewnych naszych wyborów, czy "życiowych" niepowodzeń dostrzec możemy najczęściej po latach. Bywa, że szczerze dziękuje opatrzności, iż nie pomogła mi w realizacji niektórych moich planów... chociaż rzecz jasna w momencie doświadczania tych niepowodzeń czułam się bardzo skrzywdzona i niesprawiedliwie potraktowana przez los... wink
Błędy popełniamy wszyscy. Przykro mi ale nie jesteś pod tym względem kimś wyjątkowym wink Prawdę mówiąc kompletnie nie widzę sensu w zadręczaniu się czymś czego nie jesteś w stanie już zmienić. Przeszłość, to przeszłość. Dziś liczy się teraźniejszość i umiejętność wyciągania wniosków z niewłaściwych decyzji. Mam nadzieję, że nie masz w planach spędzenia reszty życia na ciągłym "przeglądaniu taśm" z przeszłości ? Przecież tylko od Ciebie zależy, czy swoje przykre doświadczenia będziesz traktowała jak ciężkie brzemię, które musisz nosić do końca swojego życia... czy coś bardzo przydatnego z czego można czerpać mądrość. Nie wymażesz z pamięci przeszłości ale możesz nabrać do niej dystansu. Napiszę więcej - zdecydowanie powinnaś smile

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia,  nie obleka tego faktu w słowa"

25

Życie to ciągłe błędy.Ważne żeby wyciągać wnioski.

26 Ostatnio edytowany przez celinienne (2017-01-01 20:30:03)

Z tego, co piszesz, to podjelas sto tysiecy blednych decyzji. Chcesz przestac podejmwoac nastepnych sto tysiecy blednych decyzji - polecam psychologa. Nie ma cudownej rozdzki , ktora cie odmieni razem z pierwszym stycznia nowego roku. Powinnas zaczac normalna zmudna prace z psychologiem - wiesz o tym? Pewnie wiesz, ale udajesz, ze to byla TYLKO jedna decyzja, ktora wywalila ci zycie do gory nogami...
Tak jak sadysta wybiera swoja ofiare, tak masochista wybiera swojego oprawce... Jak podaje Swiatowa Organizacja Zdrowia z kobiet, ktore zostaly zamordowane - ponad 30% z nich zginely z reki swojego meza lub partnera - wczesniej bedac torturowane psychicznie, fizycznie, a najczescijej jedno i drugie. Nieliczne tylko maja sily aby wczesniej odejsc - tutaj logika nie dziala, gdyz sa pod silna presja manipulatora. Jak psycholodzy twierdza - nie wolno wspolczuc takim kobietom, gdyz to je uspokaja w twierdzeniu, ze sa takie biedne i godne litosci (masochisci upewniaja sie czy jest wszystko w porzadku, czy sa wystarczajaco "biedne") - i w zwiazku z tym nie szukaja fachowej pomocy u psychologa. Nalezy je naklonic do udania sie do psychologa, na policje, do lekarza - cokolwiek - tylko nie wspolczucie.

Zycze, abys z poczatkiem tego roku podjela sluszna decyzje - aby pozwolic sobie pomoc. Powodzenia.

27 Ostatnio edytowany przez Swanen (2017-01-05 00:53:15)

Nie wiem czy to ci pomoże ale znałam kiedyś bardzo fajną dziewczynę, inteligentną, b. ładną, z wyższymi studiami, która wpakowała się w podobny szajs z gościem z ogromnymi ambicjami, które realizował głownie mieląc jęzorem i opowiadając o swojej wielkości, w związku z czym wykształcenie zakończył na szkole podstawowej. Nie zmieniło to jego postrzegania świata i w pracy widział się na pozycji kierownika, w związku z czym nietrudno się domyślić, że najczęściej nie pracował z wdziękiem smile korzystając z owoców jej pracy. Ona musiała pracować na rodzinę, bo miała z nim dziecko. Też był chorobliwie zazdrosny i też był manipulantem. I nawet pobicie się zgadza, tyle że on pobił w pracy ją, w związku z czym ona tę pracę straciła.

Od dawna nie mam z nią kontaktu ale mam nadzieję, że kopnęła go w d... i nie ciągnie go już na swoich plecach.

28

Takich historii jest dużo. Nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości.
A co ma powiedzieć żona Ryszarda Petru...

29 Ostatnio edytowany przez interlokutorka (2017-01-05 11:01:41)

Ja nigdy się nad tym nie zastanawiam, no, może tylko tak, żeby sobie pogadać, ale nie po to, żeby żałować, rozpamiętywać itp. Powód jest prosty - to niczego nie zmieni. Mogę jedynie wyciągać wnioski z konsekwencji moich decyzji, bo to jest mądre i potrzebne, ale nic poza tym nie pomoże mi, a może mnie jeszcze zniszczyć. Ważna jest świadomość tego, że staram się być racjonalna i ostrożna w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji, ale nie zawsze jest to możliwe - przede wszystkim z racji tego, że nie jestem maszyną i nie wyłączę sobie w każdej sytuacji emocji i uczuć. Druga sprawa to taka, że nie zawsze mam zupełnie wolny wybór. Jednak za każdym razem istotne jest dla mnie to, żeby wybierać dobrze dla siebie. To, czy faktycznie tak będzie, to już okazuje się dopiero później. Wszystkiego nie jesteśmy w stanie przewidzieć i nie na wszystko mamy wpływ. Dla mnie istotne jest to, żebym mogła spojrzeć w lustro w swoje oczy i nie wstydzić się sama przed sobą. A to, jakie decyzje podejmuję i czy są one później dobre dla mnie, to bez względu na wszystko - kształtują moją osobę i sprawiły, że jestem jaka jestem, a z tego jestem dumna.

Jeśli chodzi o Twoją sytuację, to jest ona skomplikowana, ale nie na tyle, żeby sobie z nią nie poradzić. Musi minąć czas i musisz na to wszystko trochę spojrzeć trzeźwo, bez emocji. A błędy popełnia każdy.

Posty [ 29 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jedna decyzja wywraca zycie do gory nogami

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016