W Nowy Rok koniecznie z czystą kartą? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » W Nowy Rok koniecznie z czystą kartą?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: W Nowy Rok koniecznie z czystą kartą?

Jesteśmy u schyłku 2016 roku, za chwilę powitamy kolejny, mówi się, że szampan o północy 31 grudnia smakuje najlepiej wtedy, kiedy mamy poczucie, że wszystkie sprawy zostały zamknięte, a konflikty rozwiązane.
A Wy - czy trzymacie się tej zasady i macie taką wewnętrzną potrzebę, aby pozamykać wszystkie sprawy, które możliwe są do zamknięcia, by kolejny rok zacząć z czystą kartą, bez żadnych zobowiązań i obciążeń? Dlaczego?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: W Nowy Rok koniecznie z czystą kartą?

Ja nie "zamykam spraw", tylko "palę mosty".

3

Nie zamykam bo w sumie nie mam co zamykać. Dzień jak każdy inny tylko, że z fajerwerkami wink

See, madness, as you know, is like gravity: all it takes is a little push!

Here I Am - 4329923
Reklama

4

Harvey napisał/a:

Nie zamykam bo w sumie nie mam co zamykać. Dzień jak każdy inny tylko, że z fajerwerkami wink

Mam podobne zdanie w tej kwestii, w konflikty raczej nie wchodzę, a sprawy staram się zamykać na bieżąco wink Normalny dzień w sumie...

6-8.11.2013  serce mojego bąbelka przestało bić (10,5 t)
12.03.2016 smile

5 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2016-12-31 03:03:43)

Harvey napisał/a:

Generalnie tak, ale w tym roku to chyba jakoś wyjątkowy, bo już trzeci raz dzisiaj zgodziłam się z Harveyem tongue

Pisałam już w innym wątku. Niby zwykły dzień, ale smutno mi się robi około północy, więc jeśli nie dostanę żadnego smsa, a nie będę już spać, to będę zawracać głowę na forum big_smile
Co do zamknięcia rozmaitych spraw - w tym roku Cyfrowy Polsat jest bardzo miły i smsa już dostałam: Drogi Kliencie, rozpocznij Nowy Rok bez zadłużenia. Weźże wpłać to 3,50...

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

6

santapietruszka xD mnie vectra suszyła głowę ;D a teraz jak chce film na VOD właczyć to nie działa no!

7 Ostatnio edytowany przez ewelinaL (2016-12-31 17:22:34)

Nie spinam się specjalnie na załatwienie starych spraw w starym roku. Przeciwnie z oddaniem książek do biblioteki czekam, aż bibliotekarka przyśle mi kartkę;) Podobnie, jak piszą inni uważam, że to dzień jak co dzień. Różnica polega tylko na jakimś ogólnym parciu na zabawę.
Ale uważam, że chęć zamknięcie spraw w starym roku, to dobry sposób by niektóre wreszcie załatwić. Są ludzie, którzy odkładają na później jakieś czynności i dla nich taka mobilizacja jest lepsza niż żadna.

rekreacyjnie preferuję chodzenie, często zachodzę w głowę...

8

Dla mnie to tak samo "wyjątkowy" dzień jak 30-sty dzień czerwca. big_smile Zarówno dziś jak i 30-go czerwca dokonuję osobistych rozliczeń, ale nie całego roku, tylko połowy roku. Z jednej strony w te dwa dni w roku mam fajne poczucie rozpoczynania z czystą kartą, ale z drugiej strony nie mam ciśnienia na zamykanie czegoś na siłę, byle było. Np. w mijającym półroczu miałam postanowienie, by zdać egzamin i zdobyć pewien certyfikat. I chociaż datę egzaminu mam zaplanowaną na koniec stycznia, to przecież nie szkodzi, bo pracowałam na to przez ostatnie miesiące starego roku. W każdym razie dzisiejszy dzień jest dla mnie czysto symboliczny, nie czuję żadnego przymusu, by robić cokolwiek. Tegoroczny Sylwester chyba wyjątkowo mnie cieszy, ponieważ na każdy kolejny miesiąc mam zaplanowane coś ważnego i mam wrażenie, że przyszły rok będzie dla mnie przełomowy. Bywały spokojne lata, gdy niewiele się zmieniało, a taka stabilizacja była fajna i potrzebna, ale teraz jestem głodna czegoś nowego.

"Kto chce się kiedyś nauczyć latać, musi się najpierw nauczyć stać, chodzić, biegać, skakać, wspinać i tańczyć."
REGULAMIN Forum Netkobiety.pl

9

Ja staram się nie wiązać początku roku z "nową ja". Może jest to dla nie których kobiet jakaś motywacja.Ja staram się być cały czas zmotywowana.

10

Ja sama zwykle wychodzę z założenia, że co mogę zrobić dziś, tego nie zostawiam na jutro. Raz, że dzięki temu zaległe sprawy mi się nie kumulują, a dwa - następnego dnia mam większy luz, co daje cudowne poczucie komfortu, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy mogą wystąpić jakieś niespodziewane okoliczności.
Dlatego też 1 stycznia nie jest dla mnie jakąś wyjątkową datą, bowiem jeśli na bieżąco dba się, aby nie mieć takich niepodomykanych spraw, to się ich po prostu nie ma - bez względu na czas. Jasne, że to nie jest tak, że nie miewam zaległości, choćby dlatego, że nie na wszystko ma się wpływ, czasem zresztą zadziała tak zwana siła wyższa, na pewno jednak staram się, by nie było ich więcej niż musi wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

11

Ja nie podchodzę jakoś szczególnie do tego, ale jedno lubię: czysty kalendarz na początku roku i to poczucie, że bardzo dużo ode mnie zależy, jak te nadchodzące dni wypełnię.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » W Nowy Rok koniecznie z czystą kartą?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016