Przepis na szczęśliwą ciążę :) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

Temat: Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Kochane, wiem że ciąża, zwłaszcza ta już zaawansowana, to trudny czas dla kobiety. Zmiany hormonalne, wiele dolegliwości , czasami zagrożenie i leżenie plackiem, różnie bywa.. Natomiast jest to szczęśliwy okres dla kobiety - w końcu rośnie sobie nasze dziecko ukochane smile to wyjątkowy czas. Są kobiety, które lubią sobie ponarzekać (takie ich prawo) natomiast ja w tym wątku chciałabym żebyśmy skupiły się na pozytywnych aspektach ciąży smile co Wam pomogło w ciąży przetrwać? co dawało radość? co fajnego robiłyście w trakcie ciąży?

Co mi pomogło?
- basen dawał mi niesamowity zastrzyk energii do samego końca
- spacery
- tu na forum na wątku Mam 2017 poznałam świetne Dziewczyny, ciężarówki i mamuśki - wzajemnie wymieniałyśmy się ważnymi informacjami, dodawałyśmy otuchy czy narzekałyśmy  tongue
- ukochane seriale i filmy, na które miałam mnóstwo czasu, przenosiły mnie w inny świat, odrywały od ciąży
- lubiłam czytać poradniki ciążowe
- krótkie wypady do rodziny i znajomych (dobrze , że krótkie bo bym chyba przytyła 3 razy tyle - każdy czuł się zobowiązany mnie karmić podwójnie tongue )
Dziś tyle przychodzi mi do głowy. Czekam na pozytywny zastrzyk wypowiedzi od Was! smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Co robiłam w czasie ciąży? Oj, sporo wink. Oprócz tego, że jak wcześniej zajmowałam się domem, rozwijałam swoją pasję (wiązała się z pracą) i zaliczyłam sesję na studiach, to spotykałam się ze znajomymi, chodziłam po górach, bawiłam się na weselu najbliższej przyjaciółki, jeździłam na krótkie wycieczki, a nawet byłam na wakacjach pod namiotem. W zasadzie zmieniło się tyle, że bardziej o siebie dbałam i zrezygnowałam ze wszystkiego, co niedozwolone, jak alkohol czy niektóre leki, poza tym traktowałam ten okres jak stan w pełni naturalny, dlatego nie zmieniłam specjalnie swojego trybu życia i byłam jak wcześniej osobą aktywną.

3

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)
chomik9911 napisał/a:

żebyśmy skupiły się na pozytywnych aspektach ciąży smile co Wam pomogło w ciąży przetrwać? co dawało radość? co fajnego robiłyście w trakcie ciąży?

Obie moje ciąże, jako że zaplanowane, były normalnym czasem. Czasem radości, że wszystko przebiega dobrze.
Pracowałam niemal do ostatniego dnia, więc nawet nie było czasu na myślenie "jak przetrwać".
W takich sytuacjach najważniejszą podporą jest właściwy mężczyzna - "sprawca" ciąży wink

4

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Co mi dawalo radosc w ciazy:)? 
Hmm tak pol zartem pol serio, moja najwieksza radoscia i ostoja w ciazy był rogal, nie wyobrazam sobie odpoczynku bez niego..
Snikersy!! Tak to drugie miejsce,  mila odmiana w ciazy byla wizyta u kosmetyczki czy fryzjera. Kiedy cialo dostaje dodatkowe 10,15, 20 kg   to wizyta u fryzjerki to jak wypad na weekend do spa:)  drobna zmiana a cieszy. W normalności rozstepy popuchniete kostki podkrazone oczy, Problemy ze skora.. To codziennosc ciezarnej wiec jak ktos mnie ladbie uczesal to czulam sie jak mlody Bog:)

Drobny masaz:)  chodzby pougniatanie plecow:)

5

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)
Olinka napisał/a:

Co robiłam w czasie ciąży? Oj, sporo wink. Oprócz tego, że jak wcześniej zajmowałam się domem, rozwijałam swoją pasję (wiązała się z pracą) i zaliczyłam sesję na studiach, to spotykałam się ze znajomymi, chodziłam po górach, bawiłam się na weselu najbliższej przyjaciółki, jeździłam na krótkie wycieczki, a nawet byłam na wakacjach pod namiotem. W zasadzie zmieniło się tyle, że bardziej o siebie dbałam i zrezygnowałam ze wszystkiego, co niedozwolone, jak alkohol czy niektóre leki, poza tym traktowałam ten okres jak stan w pełni naturalny, dlatego nie zmieniłam specjalnie swojego trybu życia i byłam jak wcześniej osobą aktywną.

Cieszę się, że są osoby, które uważają że aktywność w ciąży jest potrzebna smile oj Olinka dostałoby Ci się za te góry od zwolenników leżenia tongue

Saya widzę,że stawiałaś na urodę - super! dbanie o siebie, fryzjer czy spa zawsze poprawia nastrój kobiecie smile miałam raz fazę na snickersa w ciąży - zjadłam 3 naraz i mi przeszło tongue

Luc no rzeczywiście jak się do końca pracuje to nie myśli się o "pierdołach", nie żałujesz mimo wszystko że nie poleniuchowałaś trochę?

6

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Mi radość sprawiały zakupy dla córeczki, wybór wózka, kocyków, takie tam smile A także zainteresowanie ze strony tatusia, kiedy kładł policzek na brzuszek i wyczekiwał kopniaków smile

7

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Dla mnie przepis na szczęśliwą ciążę to przede wszystkim spokój: posiadanie zaufanego lekarza, poukładane relacje z rodziną, wspierający partner itp. Gdyby tego nie było, to byłoby ciężko. Pozostałe rzeczy są u mnie na drugim planie: przygotowywanie sobie fajnych, kolorowych posiłków (wcześniej nie chciało mi się tak starać, żeby zjeść zwykłe śniadanie), palenie wosków zapachowych, joga i aqua aerobik itp. Tak na co dzień na moje poczucie szczęścia najbardziej wpływa partner, możliwość wygłaskania psów oraz aktywność fizyczna. Co do przydatnych ciążowych gadżetów, to wspomniany wyżej rogal u mnie też się sprawdził i cieszę się, że go sobie kupiłam.

8 Ostatnio edytowany przez luc (2016-12-25 14:06:08)

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)
chomik9911 napisał/a:

Luc no rzeczywiście jak się do końca pracuje to nie myśli się o "pierdołach", nie żałujesz mimo wszystko że nie poleniuchowałaś trochę?

Ja uważam, że leniuchowanie jest najlepsze po pracy. W innym przypadku nie sprawia tyle radości wink
Prawdę mówiąc, to nie wyobrażam sobie leniuchowania całą ciążę. Jak nie praca zawodowa, to aktywność fizyczna - sport (na miarę możliwości). Zresztą okresy leniuchowania też mi się w ciąży zdarzały, bo mąż mnie wtedy od większości prac domowych odciążał (a na dodatek w zaawansowanej ciąży obcinał mi paznokcie u nóg, wiązał buty etc).

A czy to wszystko o czym pisałaś to "pierdoły"? Nie, zawsze warto sprawiać sobie drobne przyjemności wink

9

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)
chomik9911 napisał/a:

Cieszę się, że są osoby, które uważają że aktywność w ciąży jest potrzebna smile oj Olinka dostałoby Ci się za te góry od zwolenników leżenia tongue

Od zwolenników leżenia pewnie tak, ale choć brzmi to nieodpowiedzialnie, to nie było to takie tradycyjne, forsowne chodzenie po górach, a raczej spacer na wysokościach. Rozsądny ruch jeszcze nikomu nie zaszkodził, a jednak znam osoby, które dmuchają na zimne do tego stopnia, że naprawdę wolą ten czas przeleżeć, choć wiadomo od dawna, że różnego typu aktywność fizyczna przy niezagrożonej ciąży jest wręcz wskazana. Ja, jako osoba energiczna, w bezruchu cierpiałabym bardzo, a tu przecież piszemy o przepisie na szczęśliwą ciążę wink.

10

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Luc, czyli należysz do tych co na tyłku usiedzieć nie potrafią, podobnie jak ja tongue dla mnie aktywność fizyczna to pasja, w ciąży stało się to priorytetem i było dla mnie przepisem na szczęśliwą ciążę , poza tym mój lekarz prowadzący należy do ginekologów nowej generacji jak ja to mówię tongue absolutnie wręcz zabrania leżeć i dopinguje w rozsądnej aktywności smile sport przed i w trakcie ciąży pomógł mi teraz szybciej dochodzić do siebie w połogu, ale to inny temat.
Cslady oj tak spokój i poczucie bezpieczeństwa najważniejsze w ciąży..

11

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)

A co z większym wysiłkiem w trakcie uprawiania sportu?

12

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Anet to zależy jaki wysiłek masz na myśli? smile wiadomo, że ciężarów podnosić nie wolno, ale basen, spacery, joga, aqua aerobic, ćwiczenia rozciągające dostosowane do ciąży jak najbardziej. Dużo zależy też od tego, jak aktywnym było się przed ciążą.

13

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Ja też należę do osób, które przez całą ciążę są dość mocno aktywne. Z tym, że u mnie to głównie długie spacery/wędrówki. Leżąc wręcz bardzo źle się czułam sad Wzdęcia, uciążliwe problemy trawienne i bóle głowy.

14 Ostatnio edytowany przez chomik9911 (2016-12-29 16:54:45)

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Nitka czyli w Twoim przypadku aktywność też jest receptą na szczęśliwą ciążę? smile co jeszcze dawało i nadal daje  Ci radość? zwłaszcza, że  u Ciebie już końcówka smile

15

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Spacery mnie odprężały, szybciej mi ciąża mijała i do tego fizycznie dużo lepiej się czułam. Jakoś tak lekko i sprawnie, nie ociężale. Ale ja zawsze byłam ruchliwa i tak chyba przyzwyczaiłam mój organizm. Inaczej 'stawał' wraz z całą motoryką wink Plus jak wyżej pisałam, zakupy dla córeczki, wybieranie wózka, asortymentu, wspólnie spędzane chwile z partnerem... smile Strasznie ważna w ciąży jest dla mnie jego bliskość! To też dorzuciłabym do 'przepisu na szczęśliwą ciążę'. Wsparcie ojca naszego dziecka. Miła atmosfera. Plus... robienie czegoś, ruch, normalne życie, czasami wyskoki czy jakieś hobby, mniej wtedy czasu na zamartwianie się, a okres oczekiwania mija błyskawicznie.

16

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Patrycja Twój przepis na szczęśliwą ciążę jest też w 100 % moim smile

17

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Nadrobiłam wszystkie książki i seriale wink Jestem prawie pewna, że suplement mamadha premium+ bardzo pozytywnie wpłynął na moją drugą ciążę- czułam energię do samego końca podczas gdy przy pierwszej chciałam tylko spać i spać smile Oprócz tego nauczyłam się dużo przepisów na zdrowe słodycze

18 Ostatnio edytowany przez Zdesperowana21CHAN (2017-07-22 18:44:06)

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Nie mam znajomych rodzice pracuja wiec nie chce ich obciazac soba.
W 1 ciazy mialam depresje nic mnie nie cieszylo
Teraz choc maz juz w PL to i tak nie interesuje sie moim stanem hormonalnym itp itd
Myslalam ze skoro teraz jest blizej to wiecie emocjonalna jalas wiez czy cos cieszenie sie z durnych kopniec zdjecia usg nie ku*** nie  jak chcecie to opisze wam moj cudny tydzien z zycia rodzinnego tak cudny ze mysle o tym by nie istniec.

Baseny ksiazki filmy? 1.5 nie daje mi czasu na filmy i ksiazki a baseny itp nie mam na to kasy tak ZADNEJ

19

Odp: Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Zdesperowana - Twój post nie jest zgodny z tematem. Współczuję Ci ciężkiej sytuacji, jednak w innym swoim temacie dostałaś wskazówki jak sobie pomóc.

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Przepis na szczęśliwą ciążę :)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024