Kontrowersyjny spot promujący badania piersi - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Kontrowersyjny spot promujący badania piersi

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 77 ]

Temat: Kontrowersyjny spot promujący badania piersi

NFZ i TVP3 Opole namawia kobiety do badania piersi za pomocą filmiku. Spot został nagrany w ramach kampanii „Dbaj o siebie. Badaj się”. Kierowany jest do mieszkanek województwa opolskiego. Ma na celu propagowanie profilaktyki raka piersi.
Kontrowersje wzbudzają wypowiedzi znanych panów z Opola, które wiele kobiet uznało za seksistowskie.
„Lubię patrzeć, jak podskakują.” – brzmi jedna z wypowiedzi. „Masuj je” – inna. „Ich widok zawsze poprawia mi humor.”
A co Wy myślicie o kampanii promowanej w taki sposób?

rekreacyjnie preferuję chodzenie, często zachodzę w głowę...
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kontrowersyjny spot promujący badania piersi

Mi to tito.

Straszna poprawność się zrobiła, już nic nie można powiedzieć bo ktoś się zaraz obrazi i poczuje urażony. Chyba nie powinno to nikogo urazić że panowie lubią patrzeć na kobiece piersi.

6-8.11.2013  serce mojego bąbelka przestało bić (10,5 t)
12.03.2016 smile

3 Ostatnio edytowany przez Summerka (2016-12-15 23:49:40)

Przerost formy nad treścią. Mam wrażenie, że spot dedykowany jest mężczyznom, a nie kobietom. Z drugiej strony patrząc, cel jest szczytny, bo miał zachęcać kobiety  do badań.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego pobytu na forum.
Reklama

4

przeczytalam chyba wszystkie komentarze pod kazda publikacja tego spota i... nie ma tam nigdzie słowa o badaniu piersi. nikt, doslownie nikt nie odnosi sie do badania piersi.

spot jest ohydny i wcale nie jest śmieszny.i ten teks na koncu "moge pomoc" i pomachanie obleśnymi lapami... w kraju gdzie wiekszosc kobiet byla w jakis sposob molestowana to wcale nie jest smieszne. mnie sie zebralo na wymioty.

no i przeslanie: badaj piersi nie po to, zeby zyc, byc zdrowar, karmic swoje dzieci,tylko po to, zeby panowie byli zadowoleni jak podskakuja przy bieganiu.no bo wiadomo, przeciez kobiece piersi sa dla mężczyzn.

wiec badaj sie i nie odbieraj mezczyznom takiej fajnej zabawki. przeciez panowie usmiechaja sie jak je widza.

sorry, ale takie teksty to moze mi mowic partner, a nie obcy czlowiek w reklamie.

jak sobie pomysle, ze ktorys z nich mialby mnie zmacac po cyckach, to mi sie niedobrze robi.

5

ewelinaL napisał/a:

(...) A co Wy myślicie o kampanii promowanej w taki sposób?

Chcieli (?) dobrze (?), wyszło jak zwykle.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

6 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2016-12-16 10:48:39)

Tylko po co się tak wczuwać? Serio?

Czy nie jest większym problemem to że według polityków mamy "tylko" 19 % kobiet które doświadczyło przemocy domowej?

"Tylko w jej oddziale rocznie zakłada się około 1000 kart kobietom doznających różnych form przemocy. Z polskich badań prof. Beaty Gruszczyńskiej z Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości wynika, że każdego roku przemocy fizycznej lub seksualnej doświadcza od 700 tys. do miliona Polek. 10 proc. zostaje ofiarami gwałtu lub usiłowania gwałtu. Każdego roku ginie w Polsce około 150 kobiet, które są ofiarami przemocy domowej. To trzy kobiety tygodniowo. Raport Gruszczyńskiej podaje, że przemoc dotyka 35 proc. dorosłych Polek."

Całość jest na wp...

To jest problem a nie reklama badania cycków...

12.03.2016 smile

7

Tylko ze ta reklama jest odbiciem tego problemu.
bo żadnemu panu grającemu w niej nie przyszło do głowy, że robi coś niewłaściwego oferując się, że zmaca chętnie obce kobiety pod płaszczykiem profilaktyki piersi.

Oni nie widzę tego i wiekszość ludzi tego nie widzi. Nie widzą policjanci, prokuratorzy, nieraz adwokaci, ale też sędziowie i politycy.

8

_v_ napisał/a:

no i przeslanie: badaj piersi nie po to, zeby zyc, byc zdrowar, karmic swoje dzieci,tylko po to, zeby panowie byli zadowoleni jak podskakuja przy bieganiu.no bo wiadomo, przeciez kobiece piersi sa dla mężczyzn.

Jeśli np. dziewczyna przychodzi na siłownię z dużym dekoltem, stanik nie z tych co mocno trzymają na uwięzi i biega na bieżni razem z facetami, to nie ma siły żeby się nie gapili co się dzieje z takim biustem lol Nie ma potrzeby pytać tych facetów czemu się gapią. Można się pytać takiej dziewczyny czemu się tak ubrała. No i czy jej przeszkadza, że się gapią.
A targetem spotów są pewnie panowie żeby kazali swoim paniom ruszyć zadki i udać się na badania smile

Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.

9

Snake, widać masz słabą znajomość języka polskiego, skoro nie potrafisz wskazać podmiotu, do którego adresowana jest wypowiedź smile

a jeżeli panowie przychodzą na siłownie po to, żeby się pogapic, to moze w ogóle nie powinni tam być?
ja chodzę na siłownie, żeby ćwiczyć i serio nie patrzę na fiuty mężczyzn - czy mają za obcisłe spodenki, czy może im stanął - ale może to ja jestem dziwna, że na siłowni ćwiczę - nie wiem

10

V, ja tez chodze na silownie zeby cwiczyc, ale czasami skrobie sie po glowie co dany facet chcial przekazac cwiczacej populacji przychodzac w spodenkach tak ciasnych, ze dokladnie moge widziec rozmiary jego penisa wink Imperatyw biologiczny kaze mi sie gapic, w koncu mam oczy i hormony na miejscu. Co nie oznacza, ze jest to jakis zamach na jego seksualna nietykalnosc. Moze powinien pomyslec dwa razy co na siebie wklada, jezeli mu to przeszkadza. Podobnie z kobietami- jezeli zamiast porzadnego sportowego stanika zakladaja jakies fiszbinowe dziwactwa plus koszulki pokazujace dekolt do pepka- to szczytem hipokryzji jest narzekanie, ze sie na nie faceci gapia.

11

_v_ napisał/a:

a jeżeli panowie przychodzą na siłownie po to, żeby się pogapic, to moze w ogóle nie powinni tam być?

W tej kwestii panowie mają bardzo podzielną uwagę. Na bieżni zawsze przyjemniej patrzeć jak w lustrze podskakuje półnagi biust sąsiadki niż patrzeć w pustą ścianę. No i ja się jeszcze nie spotkałem żeby facet na siłownię przychodził np. w przykrótkich, obcisłych spodenkach żeby walory jego krocza i pupy i nie uszły niczyjej uwadze. A oglądać rozwalone krocze ćwiczącej dziewczynki już musiałem smile
Tak więc jak się malujesz, tak cię widzą...

Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.

12

mogli by książkę poczytać - przydało by się większości smile
zarówno panów jak i pań smile

13

jeszcze nie widzialam, ale jesli choc dzieki temu jedna kobieta pojdzie - chocby w trosce, zeby miec czym poprawiac panom humor -  do lekarza i uratuje tym swoje zycie, to spot spelni swa role. Niektore kobiety sa prozne i byc moze to bedzie dla nich lepszy doping zeby ruszyc  zad niz mdle reklamy z rozowa wstazka. W sumie to mysle, ze wlasnie chodzi o to, aby wzbudzic kontrowersje. Dzieki temu  jest przy okazji glosno o tej waznej akcji a o to chyba biega, aby nioslo sie echem. Jak to mowia, cel uswieca srodki smile

Doskonale wiadomo, że w nieskończonym wszechświecie wszystko, co możemy sobie wyobrazić, musi gdzieś istnieć.  T.Pratchett/Pyramids.

14 Ostatnio edytowany przez _v_ (2016-12-16 12:57:16)

powtórzę - nie widziałam ani jednego komentarza od kobiety, że ją to zachęciło do badań
żadna z kobiet nawet nie wspomina o celu tej reklamy

więc sorry, ale efekt nie został osiągnięty

zdecydowana większość kobiet jest zwyczajnie zdegustowana

i nie, cel nie uświęca środków

15

v, to, ze nie widzialas czegos nie znaczy, ze to nie istnieje. Dopuszczasz w ogole mozliwosc, ze sa kobiety, ktore maja odmienne od Twojego zdanie w temacie? smile

Doskonale wiadomo, że w nieskończonym wszechświecie wszystko, co możemy sobie wyobrazić, musi gdzieś istnieć.  T.Pratchett/Pyramids.

16

dopuszczam i właśnie dlatego śledzę wszelkie publikacje i artykuły dotyczące tego spotu - własnie z ciekawości
robię research sama dla siebie, żeby sprawdzić, ile będzie chętnych kobiet - tzn. ile uzna, że je ten spot zachęcił

póki co nie znalazłam żadnej

17

Jakoś nikt nie płacze nad tym że dla Panów profilaktyka jest dużo gorsza, mniej kampanii, mniej badań... To przecież jest swego rodzaju nierówność, ale czyż nie widzi się tylko tej która dotyczy nas? wink

12.03.2016 smile

18 Ostatnio edytowany przez adiaphora (2016-12-16 13:29:06)

moze nie zacheca bezpesrednio, ale posrednio, wlasnie przez swoja kontrowersje i fakt, ze jest o tym glosno.  Wiele kobiet moze sie oburzac na forme i nigdy nie przyzna wprost, ze ona ja zachecila, ale temat  gdzies z tylu glowy zostanie i moze zaowocowac pojsciem predzejj czy pozniej  na badanie. Ja  spotu nie widzialam, ale juz swiatelko przypominajace (i powodujace wyrzuty sumienia) w glowie sie zapalilo, ze powinnam bardziej zadbac o siebie, nie tylko o piersi,  ale i zrobic w koncu cytologie, na ktora wybieram sie od.... bo choc czuje sie jak mlody Bog to nigdy nic nie wiadomo...
Krotko piszac, mysle, ze ten spot jest bardzo dobrze przemyslany, tworcy przewidzieli reakcje odruchowe wiekszosci kobiet wink Jest tak, jak mialo byc. Goracy temat, wywolujacy emocje i generujacy ruch na fejsie i innych portalach spolecznosciowych oraz gazetach...

19

Wersja dla mężczyzn

20

...palec dyplomowany big_smile

21 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-12-16 14:06:04)

Bardzo dobrze, że jest kontrowersyjny.

Na kolejny mdławy spot nikt by nie zwrocil uwagi, a tak to obejrzy go dwa razy wiecej osob. Nawet jezeli co 10 z tych osob cos zapamieta to i tak jest warto.

A piersi to atrybut seksualny (do karmienia wystarczylyby sutki takie jak maja szympansy tongue) wiec przeslanie jest sluszne - najwieksza traume przechodza kobiety po mastektomii nie dlatego, ze nie moga karmic, ale dlatego, ze traca na kobiecym wygladzie.

|---------------|------>

22

no cóż, jak ktoś uważa, ze cycki to kobiecość, to ja współczuję...

bo ja, jak stracę piersi, to nie przestanę być kobietą i nikt mi nie wmówi, że będę mniej kobieca.
na szczęście wiele osób, w tym kobiet, już to rozumie.

23 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2016-12-16 14:34:25)

_v_ napisał/a:

bo ja, jak stracę piersi, to nie przestanę być kobietą i nikt mi nie wmówi, że będę mniej kobieca.

Łatwo jest mówić "bo jak ja kiedyś, gdyby" bardzo łatwo...

jakiś czas temu zaczęłam łysieć... płakałam po nocach... a zapewniam słaba nie jestem.

12.03.2016 smile

24

Beyondblackie napisał/a:

V, ja tez chodze na silownie zeby cwiczyc, ale czasami skrobie sie po glowie co dany facet chcial przekazac cwiczacej populacji przychodzac w spodenkach tak ciasnych, ze dokladnie moge widziec rozmiary jego penisa wink Imperatyw biologiczny kaze mi sie gapic, w koncu mam oczy i hormony na miejscu. Co nie oznacza, ze jest to jakis zamach na jego seksualna nietykalnosc. Moze powinien pomyslec dwa razy co na siebie wklada, jezeli mu to przeszkadza. Podobnie z kobietami- jezeli zamiast porzadnego sportowego stanika zakladaja jakies fiszbinowe dziwactwa plus koszulki pokazujace dekolt do pepka- to szczytem hipokryzji jest narzekanie, ze sie na nie faceci gapia.

Nie odbierajmy kobietom prawa do ubierania się, jak im wygodnie i jak lubią. Jeżeli któraś zostanie zgwałcona, to zgwałci ją kontrowersyjny ubiór?
Zgadzam się z _v_ - spot przekazuje nieodpowiedni kontekst. Można było wyrazić troskę panów inaczej.

25

Małpa69 napisał/a:
_v_ napisał/a:

Łatwo jest mówić "bo jak ja kiedyś, gdyby" bardzo łatwo...

jakiś czas temu zaczęłam łysieć... płakałam po nocach... a zapewniam słaba nie jestem.

tak.się akurat składa, że po mamusi odziedziczylam szanse na raka piersi. i uwierz mi - juz teraz o tym myślę.

26

Szanse to nie to samo co BYCIE chorym.

12.03.2016 smile

27

ewelinaL napisał/a:
Beyondblackie napisał/a:

Nie odbierajmy kobietom prawa do ubierania się, jak im wygodnie i jak lubią. Jeżeli któraś zostanie zgwałcona, to zgwałci ją kontrowersyjny ubiór?
Zgadzam się z _v_ - spot przekazuje nieodpowiedni kontekst. Można było wyrazić troskę panów inaczej.

Nie wiem komu jest wygodnie w wonderbra kiedy biega na biezni. Albo w szortach wrzynajacych sie pomiedzy poslady. Moze ja jakas dziwna jestem? hmm

Sorry, ale jak ktos chodzi na silownie w ubraniu jakby sie do klubu czy tez pod latarnie wybieral, to niech sie nie dziwi, ze jest traktowany jak latwa panna.

28

ja np. nienawidze stanikow, a juz tym bardziej sportowych hmm

i na jogę chodze bez stanika
ale to powód, zeby oblesne typy sie gapily,bo im zona nie daje, albo z innego powodu nie moga zamoczyc?

29

Nie obejrzalam tego spotu, bo juz go nie ma w necie, ale te teksty z niego zacytowane przez autorke watku wydaja mi sie zenujace (ten o podskakiwaniu, i poprawie humoru zwlaszcza).

30

_v_ napisał/a:

ale to powód, zeby oblesne typy sie gapily,bo im zona nie daje, albo z innego powodu nie moga zamoczyc?

Co raz więcej rozumiem smile ty po prostu zupełnie nie rozumiesz facetów. Facet będzie się gapił na twój biust bez stanika choćby właśnie przyjechał prosto z ostrego rżnięcia. No sorry... lol

31 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2016-12-16 20:22:01)

A jednak udalo mi sie odnalezc. Zenujace te teksty w spocie.

32

Snake napisał/a:
_v_ napisał/a:

Co raz więcej rozumiem smile ty po prostu zupełnie nie rozumiesz facetów. Facet będzie się gapił na twój biust bez stanika choćby właśnie przyjechał prosto z ostrego rżnięcia. No sorry... lol

i dlatego wlasnie nie czuje potrzeby zadawania sie z "facetami" smile

33 Ostatnio edytowany przez Facet79 (2016-12-16 22:29:30)

Snake napisał/a:

Jeśli np. dziewczyna przychodzi na siłownię z dużym dekoltem, stanik nie z tych co mocno trzymają na uwięzi i biega na bieżni razem z facetami, to nie ma siły żeby się nie gapili co się dzieje z takim biustem lol Nie ma potrzeby pytać tych facetów czemu się gapią.

Absolutnie się nie zgadzam. To w co i jak się ubiera dziewczyna to jej wyłączna sprawa i nie mam prawa z powodu ubioru inaczej jej traktować. Choćby przyszła na golasa na siłownie nie dawałoby mi to prawa choćby jej dotknąć ani uważać, że coś mi z nią więcej wolno. Co mi da gapienie się na choćby jej gołe cycki ? JAk jej tak swobodniej to jej sprawa.

To inny temat, ale nigdy nie zrozumiem też podobnie facetów którzy ubiorem tłumaczą np. dokonanie gwałtu na dziewczynie.

Natomiast filmiki mi się mocno nie podobały - nie powinno się włączać seksu to innych sfer. Seks sprzedaje już w reklamach coraz więcej towarów, teraz zaczyna zachęcać do badań. Nie długo na biletach autobusowych będą gołe cycki by zachęcić do jazdy komunikacją miejską.

34

Facet79, jasne, ze kazdy ma prawo ubierac jak chce, ale kazda inna osoba MA PRAWO wyciagac wnioski z tego co sie przed nia/ nim prezentuje. Jak ktos chodzi po silowni bez stanika, w szortach ledwie zalasniajacych pupe, z dekoltem jak w klubie go-go, to wnioskuje, ze chce zeby sie ludzie na nia gapili. Ditto, jezeli facet lata w super obcislych spodenkach.

I nie, to nie jest przyzwolenie na gwalt (ktory jest przestepstwem), ale byloby dziwne gdyby ludzie nagle slepli na widok prawie nagich cyckow, tylka czy tez opietego lycra penisa.

35

Facet79, chłopie jak ty utozsamiasz gapienie się na podrygujace cycki z niemalże gwałtem, to współczuję.

36

Moim zdaniem to albo odcięci kobiety albo zachęca kobiety do flirtów smile Pierwsze nie służy kobiecie sprawie drugi małżeństwie.

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

37 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2016-12-16 23:19:57)

authority napisał/a:

Moim zdaniem to albo odcięci kobiety albo zachęca kobiety do flirtów smile Pierwsze nie służy kobiecie sprawie drugi małżeństwie.

Że niby spot w temacie zachęca kobiety do flirtów? Czy te majtki z lycry na siłowni? big_smile

A co do tematu - nie jestem jakoś szczególnie wrażliwa na seksizm i jego objawy. Niesmaczny żart na temat cycków lub podobne opowiedziany w moim towarzystwie sprowokuje mnie jedynie do ciętej riposty na temat małego penisa, a potem oleję temat. Mimo to uważam, że spot reklamowy jest niesmaczny. Usiłuję zrozumieć, że "autor miał na myśli", że kobiety chcą podobać się facetom - bo tak jest, owszem - ale nie trafił.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

38

Beyondblackie napisał/a:
ewelinaL napisał/a:
Beyondblackie napisał/a:

Nie wiem komu jest wygodnie w wonderbra kiedy biega na biezni. Albo w szortach wrzynajacych sie pomiedzy poslady. Moze ja jakas dziwna jestem? hmm

Sorry, ale jak ktos chodzi na silownie w ubraniu jakby sie do klubu czy tez pod latarnie wybieral, to niech sie nie dziwi, ze jest traktowany jak latwa panna.

Dlatego, że nie wiesz komu jest w czym wygodnie, nie odbieraj prawa ubierania się według upodobań.

Sednem nie jest ubiór kobiety, tak jak przekazem spotu, o którym wspomniałam w temacie profilaktyka chorób piersi. Kobiety poczuły się uprzedmiotowione i moim zdaniem mają podstawę. Przedmiotem - cycki. Nie wiem jak inne panie, ale ja jeśli chodzi o moją część ciała, to wolałabym mieć własne pole manewru.

Piszesz o kobietach, które celowo się ubierają w kontrowersyjny sposób. Masz rację. Jest ich dużo i do nich jest adresowany spot.

Pytanie ile kobiet taki filmik reklamowy uratuje, bo uznają, że warto dbać o atrybuty pana?
Trudniejsze, ile zniechęci. Ile rozsądnych babek uzna, że reklama je szufladkuje w kategorii, z którą się nie utożsamiają.

Posty [ 1 do 38 z 77 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Kontrowersyjny spot promujący badania piersi

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016