Jestem załamana jego zachowaniem. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Jestem załamana jego zachowaniem.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1 Ostatnio edytowany przez Załamana_ (2016-12-11 07:42:58)

Temat: Jestem załamana jego zachowaniem.

Cześć.

Dzisiejszej nocy doznałam ciężkiego szoku. Otóż facet z którym spotykam się od kilku miesięcy zachował się w stosunku do mnie tragicznie. Przyjechałam do niego na weekend i pokłóciliśmy się przed wyjściem na imprezę. Być może trochę z mojej winy, ale starałam się potem mu wytłumaczyć co i jak. On jednak już był lekko wstawiony i coraz bardziej się nakręcał, nie docierało do niego nic co mówię. Zaczął się drzeć i nie szło go uspokoić.
Byliśmy umówieni ze znajomymi, że idziemy razem. Pół godziny przed umówionym wyjściem on nagle ubrał kurtkę i wyszedł sam zostawiając mnie i znajomą, która też miała pójść z nami. Jak dotarliśmy na miejsce to on był już mocno wstawiony i mało się interesował moją osobą. Tańczył z jakąś laską, latał po lokalu. Zaczęłam mu zwracać uwagę na to jak się zachowuje, opieprzyłam go ale to go jeszcze bardziej zdenerwowało. W pewnym momencie usłyszałam, że mam wypier*** jak mi się coś nie podoba. Szok, normalnie szok. Nie wierzyłam w to co słyszę. Był  pijany a ja nie chciałam go zostawiać bo nie wiadomo co by mu jeszcze strzeliło do głowy. Jak wracaliśmy to się uspokoił.
Nie mogę spać, myślę o tym co się wydarzyło. On pewnie połowy z tego nie będzie pamiętał.

Myślicie, że to mógł być jednorazowy wyskok czy taki po prostu jest? Pierwszy raz miałam do czynienia z nim gdy był tak pijany.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2016-12-11 08:33:56)

Odp: Jestem załamana jego zachowaniem.
Załamana_ napisał/a:

Cześć.

Dzisiejszej nocy doznałam ciężkiego szoku. Otóż facet z którym spotykam się od kilku miesięcy zachował się w stosunku do mnie tragicznie. Przyjechałam do niego na weekend i pokłóciliśmy się przed wyjściem na imprezę. Być może trochę z mojej winy, ale starałam się potem mu wytłumaczyć co i jak. On jednak już był lekko wstawiony i coraz bardziej się nakręcał, nie docierało do niego nic co mówię. Zaczął się drzeć i nie szło go uspokoić.
Byliśmy umówieni ze znajomymi, że idziemy razem. Pół godziny przed umówionym wyjściem on nagle ubrał kurtkę i wyszedł sam zostawiając mnie i znajomą, która też miała pójść z nami. Jak dotarliśmy na miejsce to on był już mocno wstawiony i mało się interesował moją osobą. Tańczył z jakąś laską, latał po lokalu. Zaczęłam mu zwracać uwagę na to jak się zachowuje, opieprzyłam go ale to go jeszcze bardziej zdenerwowało. W pewnym momencie usłyszałam, że mam wypier*** jak mi się coś nie podoba. Szok, normalnie szok. Nie wierzyłam w to co słyszę. Był  pijany a ja nie chciałam go zostawiać bo nie wiadomo co by mu jeszcze strzeliło do głowy. Jak wracaliśmy to się uspokoił.
Nie mogę spać, myślę o tym co się wydarzyło. On pewnie połowy z tego nie będzie pamiętał.

Myślicie, że to mógł być jednorazowy wyskok czy taki po prostu jest? Pierwszy raz miałam do czynienia z nim gdy był tak pijany.

Napisałaś to serio? Nie widzisz, że mylisz skutek z przyczyną i bagatelizujesz swój udział?
Przyczyną byłą sprowokowana przez Ciebie awantura. Awantura zrobiona wstawionemu człowiekowi, awantura zrobiona w obecności osoby trzeciej. Uspokajanie człowieka zwykle wywołuje jego złość, zwykle kończy się chwilowym ucięciem kontaktu. Alkohol, zwykle, nasila reakcję.
By tego było mało, dolałaś oliwy do ognia pouczając go i wszczynając kolejną awanturę; by dodać dodatkowej pikanterii, zrobiłaś to wobec nietrzeźwego, podczas imprezy, w obecności znajomych.

Twierdzisz, że po tej pierwszej awanturze, chciałaś wytłumaczyć "co i jak". Przeczytaj przypowieść:

- Weź szklankę i ją rozbij.
- Po co?
- Zobacz co się stanie.
- Rozbiła się i co?
- Teraz ją przeproś i zobacz czy się pozbiera.

Myślisz, że to był jednorazowy Twój wyskok, czy taka po prostu jesteś?

3 Ostatnio edytowany przez verdad (2016-12-11 08:41:38)

Odp: Jestem załamana jego zachowaniem.

No tak, ale jak alkohol na niego zle dziala, nie powinien pic.Niezalezni od tego, jak zachowala sie autorka.
Albo zawieracie kompromis, ze on nie pije,a Ty wszelkie sprzeczki rozwiazujesz lagodnie, albo powinniscie sie rozstac.
Wiem, ze czepianie sie kogos, kto jest pod wplywem alkoholu to woda na mlyn, ale tez to nie moze go usprawiedliwiac.

4

Odp: Jestem załamana jego zachowaniem.
verdad napisał/a:

(...) Wiem, ze czepianie sie kogos, kto jest pod wplywem alkoholu to woda na mlyn, ale tez to nie moze go usprawiedliwiac.

Nie usprawiedliwiłam, ani nie usprawiedliwiam bohatera wątku.

5

Odp: Jestem załamana jego zachowaniem.

ja tam uwazam,ze jak ktos nie potrafi sie zachowac po alkoholu, to nie powinien pic.

a druga strona moze mnie do woli prowokowac. zreszta uwielbiam tebr argument: bo on/ona mnie sprowokowal/a ewięc musiale/am zachowac sie tak i tak.

6

Odp: Jestem załamana jego zachowaniem.
Wielokropek napisał/a:
verdad napisał/a:

(...) Wiem, ze czepianie sie kogos, kto jest pod wplywem alkoholu to woda na mlyn, ale tez to nie moze go usprawiedliwiac.

Nie usprawiedliwiłam, ani nie usprawiedliwiam bohatera wątku.

Nie mniej Twoje słowa, Wielokropku, brzmią jednoznacznie: to wina autorki, bo wywołała kłótnię.
Moim zdaniem  bez wzgledu na powód, formę konfliktu - nic nie tłumaczy tak szczeniackiego zachowania tego faceta. To, że alkohol robi mu z mózgu galaretę jest dodatkwo obciążające - dla przemyślenia Autorce wątku - bo "nie potrafi pić", bo alkohol usuwa bariery i hamulce, wyzwala naturę człowieka i obnaża jego prawdzią osobowość. Podobnie jak nerwy. Ktoś, kto "za dnia" jest spokojny i łagodny, a w nerwach czy po alkoholu robi się np. agresywny - takim jest w istocie, a tylko na co dzień  "panuje" nad sobą i się kontroluje.
Myślę, że skoro Autorka poznała w tej nieciekawej syuacji prawdziwą naturę tego człowieka - powinna odpuścić sobie tą znajomość (zwłaszcza, że trwa raptem kilka miesięcy).

7

Odp: Jestem załamana jego zachowaniem.

zgadzam sie z justyna.mak
alkohol sprawia, ze ludzie robia to, przed czym ma trzezwo sie wstrzymuja,bo boja sie konsekwencji
alkohol usuwa ten strach i w koncu robia to, czego pragna.

8

Odp: Jestem załamana jego zachowaniem.
justyna.mak napisał/a:

(...) Nie mniej Twoje słowa, Wielokropku, brzmią jednoznacznie: to wina autorki, bo wywołała kłótnię.

Czekałam na te słowa. smile I pozwolę sobie się z nimi nie zgodzić i pozostać przy swoim zdaniu.
"Winnych" opisanej sytuacji nie ma. Autorka ponosi odpowiedzialność za swoje zachowanie, chłopak za swoje.

Będąc na miejscu autorki wyciągnęłabym z tej sytuacji wnioski, także na swój temat.

9

Odp: Jestem załamana jego zachowaniem.

Zastanow sie nad tym czy pasujecie do siebie. Jesli teraz sa takie sytuacje. Pozniej bedzie gorzej.

10

Odp: Jestem załamana jego zachowaniem.

Ja tam rozumiem punkt widzenia Wielokropka.

To, że facet zachował się beznadziejnie jest dość oczywiste, ale na zachowanie faceta Autorka wpływu nie ma. Powinna co prawda rozważyć, czy facet regularnie spija się na tyle, że puszczają mu hamulce - i to raczej nie te słowne, a te obyczajowe. I czy na trzeźwo też schematem po kłótni jest odgrywanie się - bo ja tak interpretuję jego samodzielne wyjście z domu, olewkę na imprezie i tańce z jakąś panienką. Ale to jest ledwie połowa problemu i to ta, którą można zostawić za sobą, związek kończąc.

Natomiast schemat zachowania Autorki zależy od niej i, co więcej, zostanie z nią dopóki ona sama go nie zmieni. Bo powiedzmy sobie szczerze, jak ma się jakieś wąty do swojego faceta i chce się je rozwiązać, a nie wywołać kłótnię, to się o nich rozmawia w cywilizowany sposób w sprzyjających warunkach. Jak facet jest wstawiony i przy wszystkim jest obecna koleżanka, to nikt rozsądny nie zabiera się za załatwianie problemów, bo to jest jasne, że się skończy awanturą.

11

Odp: Jestem załamana jego zachowaniem.
ruda102 napisał/a:

To, że facet zachował się beznadziejnie jest dość oczywiste, ale na zachowanie faceta Autorka wpływu nie ma.

Natomiast schemat zachowania Autorki zależy od niej i, co więcej, zostanie z nią dopóki ona sama go nie zmieni.

Otóż to. Dawno na tym forum nie czytałem tak mądrej odpowiedzi. EeeTam jest pod wrażeniem big_smile

12 Ostatnio edytowany przez Foks (2016-12-11 12:26:32)

Odp: Jestem załamana jego zachowaniem.

Ehh, gdyby wszystkie kobiety potrafiły to pojąć...

13 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2016-12-11 15:18:50)

Odp: Jestem załamana jego zachowaniem.

Moim zdaniem faktycznie to nie byl dobry czas na rozmowe i lepiej poczekac az ktos bedzie trzezwy. Co nie zmienia faktu, ze nie powinien tak do Ciebie mowic, zwlaszcza przeklenstwo na pewno bardzo boli. Dlatego teraz mysle, ze dobrze jak z nim porozmawiasz, o tym co Ty czujesz, o tym co on czuje, by takie sytuacje juz sie nie zdarzaly, byscie nauczyli sie rozmawiac na spokojnie. Oboje pewnie powinniscie popracowac nad soba, Ty bys tez opanowala emocje i klocenie sie z nim, bo to nie jest dobre, a on by sie kontrolowal i nie wyzywal Ciebie, bo to niedopuszczalne, powinien byc wzajemny szacunek, a pewne slowa tym bardziej nie powinny byc wypowiadane nawet jak ktos nas zdenerwuje.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Jestem załamana jego zachowaniem.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024