Studia - czy rezygnować? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Studia - czy rezygnować?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Studia - czy rezygnować?

Jestem studentką dietetyki od 2 miesięcy. Jednak czuję, że to nie jest kierunek dla mnie. Ciężko jest mi się uczyć. Niektóre przedmioty są za trudne dla mnie np. anatomia czy mikrobiologia. Bardzo się denerwuję jak coś mi nie wychodzi. Mama mówi mi, że powinnam dalej studiować, próbować zaliczyć kolokwia, ale ja już nie mam sił. Musiałabym się uczyć cały czas. A wy jak myślicie, co powinnam zrobić? Czy warto zrezygnować po tak krótkim czasie, czy jednak mam przestać się męczyć?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Studia - czy rezygnować?

Ja powiem krótko zrezygnuj, ale po sesji (no chyba, że załatwisz sobie gdzieś przeniesienie, ale średnio to możliwe) jeżeli czujesz, że to nie jest to co chciałabyś robić.

Mojego brata tak mobilizowałem żeby męczył i skończył studia i co z tego, po tej męce, nienawidzi tego co studiował i siedzi od 2 lat w domu na bezrobociu z ogromną depresją i po czuciem zmarnowania ostatnich kliku lat, bo nie chce pracować w zawodzie i nie może patrzeć na to czego się nauczył, aa na rozmowach o prace tez zbytnio mu nie idzie, widać brak pasji...

Ale jeżeli dietetyka to coś co chciałabyś robić, ale brakuję Ci czasem sił, studiuj dalej i walcz, bo najgorszy na studiach jest pierwszy semestr i rok (na drugim semestrze jest troszkę łatwiej).

Jednym słowem ucz i kształć się w kierunku tego co Cię interesuję i co chciałabyś robić, bo nawet jeśli ukończysz studia z czegoś, czego nie lubisz (patrz mój brat), nie dość, że będziesz sfrustrowana, to jeszcze będzie Ci potem trudniej znaleźć pracę niż Ci co skończyli studia z pasji i widać, że tym żyją.

Nawet lepiej studiować pogardzane humanistyczne kierunki, jeżeli to naprawdę lubisz i Cię interesuję, bo życie nie toczyło by się dobrze, gdyby byli tacy sami Inżynierowie jak ja. big_smile

3

Odp: Studia - czy rezygnować?

Niestety ale studia znacznie różnią się poziomem wymagań co do wiedzy i czasu poświęconego nauce od liceum. Więc może być Ci ciężko. Ale moim zdaniem warto przemęczyć się ten pierwszy okres i spróbować zaliczyć ten pierwszy semestr studiów. Może okazać się, że jednak kierunek który wybraliśmy, mimo początkowych trudności jest jednak tym naszym wymarzonym. A jeżeli nie, to zawsze można wybrać inny. Gdzie przedmioty już zaliczone mogą być naszym atutem i ułatwieniem smile Poza tym, jeżeli zrezygnujesz teraz, to czy masz jakiś plan co będziesz robić do czasu zaczęcia ewentualnego innego kierunku studiów? Szkoda siedzieć tak bezproduktywnie w domu...

4

Odp: Studia - czy rezygnować?

Studia też nie są dla wszystkich, nie dajmy się zwariować. Teraz przyszedł jakiś dziwny czas, że każdy powinien nagle skończyć studia. A przecież skończenie studiów wymaga określonych zdolności, bardzo wąskich - nie każdy je posiada, ludzie są różni, inteligencje są różne, zawody też.
Jeżeli nie chcesz uczyć się cały czas, to nie musisz. Poszukaj alternatyw, a tych jest bardzo dużo. Zmień studia - jest czas. Jest mnóstwo czasu. Nie daj się wpędzić w coś, czego nie chcesz. Tylko ty możesz sobie zbudować szczęśliwy świat, to ty decydujesz, co w nim jest:)

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Studia - czy rezygnować?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024