Polecane i odradzane kierunki studiów. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Polecane i odradzane kierunki studiów.

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 131 do 167 z 167 ]

131

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Wszystkim którzy po ukończonych studiach chcą być samodzielnie utrzymującymi się dorosłymi ludźmi, a wizytę w PUP uznają za porażkę tych wszystkich lat edukacji, polecam zaznajomienie się z raportami dostępnymi na stronie: http://absolwenci.nauka.gov.pl/ Najlepiej porównajcie zarobki po kilku kierunkach (w tym tzw. prestiżowych) żeby mieć jako taki ogląd sytuacji. Może część z Was raporty te uratują przed popełnieniem młodzieńczej głupoty i zdanie się na myślenie życzeniowe: "Ja będę inna/y. Mnie się uda!". Tysiące chciałoby być jak Elon Musk. Udaje się to promilowi.

Zobacz podobne tematy :

132

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Wcześnie urodziłam dziecko i nie miałam okazji skończyć szkół takich jakie planowałam dlatego korzystam z okazji na nauke kiedy tylko mogę. Teraz wybrałam wsb i ide dalej w kierunku logistyki. Spedycja i logistyka to zawsze był mój konik wiec czemu się ograniczaac.

133

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Studiuję obecnie czwarty kierunek. Ciężko było mi znaleźć coś dla siebie i dopiero teraz za tym czwartym razem wiem, że dobrze trafiłam:) Chociaż początkowo było mi z tym ciężko(rodzina naciskała, tłukli mi do głowy że studia najważniejsze, że bez papierka nie ma życia) to papier nie jest tak ważny jak doświadczenie zawodowe. Przynajmniej moim zdaniem - wiem, że wiele osób może się z tym nie zgodzić. Dobra praca dobrą pracą ale powiedzmy sobie szczerze czy "przemęczenie" studiów, które mogą zapewnić dobrze płatną pracę, uczenie się tylko po to, żeby zdać i zapominanie 10 minut po egzaminie czego się nauczyło, albo co gorsza uczenie się całkowicie bez zrozumienia jest po prostu potworną stratą czasu. Co z tego, że dostaniemy świetną pracę bo możemy wylegitymować się dyplomem skoro zaraz się nas z firmy pozbędą bo studia niczego nas nie nauczyły? Wybór kierunku jest bardzo ważny i z własnego doświadczenia powiem że nie ma co wybierać kierunki które mają zrobić wrażenie na rodzicach(wiem wiem... głupie - ale w moim przypadku tak było i do teraz żałuję to tylko podkopało moją wiarę w siebie) albo bo koleżanka ten wybrała. Studiowałam fizjoterapię, socjologię, marketing i wiecie co? nie pamiętam już niczego czego się tam nauczyłam;) teraz studiuję grafikę i to była chyba moja najlepsza decyzja:) jeżeli macie artystyczne dusze i zacięcie do "dzubania" to osobiście polecam właśnie ten kierunek:)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Lewra, zazdroszczę, że w końcu znalazłas!
Ja po roku studiowania czegos zupełnie nie w moim stylu, mam dosc. Płakałam po zajęciach, siedziałam na prochach na sesji. Owszem, srednią mam dobrą, ale uczelnia jest bardzo oporna. Najbardziej dobiło mnie niezaliczenie przedmiotu przez fakt, że wykładowca się spóźnił z wpisaniem oceny, co skresliło mnie do kandydowania o stypendium...
Marzę o kolejnym kierunku - może ten dociągnę, może nie...
Jestem bardzo ambitna, marzyłam o czyms innowacyjnym, marzyłam o byciu naukowcem... A aktualnie użeram się na jakims Transporcie...
Kategorycznie ODRADZAM Akademię Morską w Gdyni. Już na samych dniach otwartych odradzali różne kierunki kobietom - takie tam równe traktowanie wink
Szkoda w ogole palców i klawiatury używać na tę uczelnię.

135

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Gorzka Czekolada89, doskonale rozumiem tę ambicję. Nie jest proste tak po prostu olać szkołę prawda? takie okropne uczucie "poddaję się" naprawdę nieprzyjemne:( Mnie udało się troszkę zmienić podejście teraz trzymam się tego, że studiuję bo lubię i wiesz co? naprawdę przyjemne uczucie chodzić na zajęcia:) aż chce się wstać z łóżka na pierwsze wykłady;) Każdemu polecam poszukiwania swojej drogi nawet jeżeli trzeba "zmarnować" trochę czasu. Nie napisałam wcześniej gdzie studiuję: WSTI w Katowicach. Szkole można wiele zarzucić z resztą jak każdej. Nieogar w dziekanacie(chaos w planowaniu) i wielka chęć przeniesienia informatycznego(bo jest to uczelnia informatyczna) podejścia na artystów ale wykładowcy są świetni (większość!) i przedmiot ciekawy:)

136

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Tak naprawdę tylko garść kierunków zapewnia zatrudnienie i najczęściej nie należą one do tych najlżejszych. Dlatego jestem zdania, że należy po prostu pójść na to, co będzie sprawiało radość a przyszłość zależy od determinacji i samozaparcia. W ramach ciekawostki mogę podrzucić stronę z testem, dzięki któremu można określić predyspozycje zawodowe. Wiadomo, że to tylko taka luźna wskazówka, ale myślę, że warto go zrobić i zastanowić się nad wynikiem. Może podpowie jakieś rozwiązanie.

137

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

na pewno nie europeistyka :[
w tym roku kończę i mam zielonego pojęcia gdzie będę pracować

138

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Ja ci polecam studia przyszłościowa, ale nie w tym kraju. Jeżeli miałbym ci coś proponować. Wybierz studia na przykład oferująe filologię angielską z Erasmusmem i bądź możliwością wyjazdu na wymianę poprzez Nawy. Dzięki temu osiągniesz znacznie więcej.

139 Ostatnio edytowany przez kwadrad (2017-11-29 23:40:27)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Nie polecam studiowania języków obcych , to może nie być pewna przyszłość w sensie zarobku.

140

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

A ja polecam tongue ale języki "egzotyczne". Arabski, turecki, chiński, japoński. Zawsze można się dostać do korpo ukierunkowanego na konkretne państwo. Angielski też w korpo siądzie, ale wtedy trzeba znać jeszcze jakiś inny język dobrze, żeby coś zdziałać. Niemniej humaniści i tak mogą pracować praktycznie wszędzie, gdzie nie trzeba konkretnych studiów (w stylu architektury albo budownictwa), bo to bardzo szeroka dziedzina wink

141 Ostatnio edytowany przez Magie Blanche (2018-01-21 01:22:57)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Polecam filologię. Ja jestem na angielskiej. Jestem na ostatnim roku, a ja i większość ludzi u mnie już pracuje w szkołach czy indywidualnie co najmniej od 2-3 lat.
Poza tym jeszcze lepiej jest mieć znajomości big_smile

142 Ostatnio edytowany przez jjbp (2018-01-31 21:57:48)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Jeśli chodzi o języki to ja wcale nie poleciałam w "egzotyczne", a w ilość tongue Znam na poziomie bardzo dobrym/biegłym 4 (łącznie z polskim), piątego się uczę, planuję naukę dalszych. Jak ktoś ma zdolności językowe i zapał to bardzo polecam, bo ze znalezieniem pracy nie miałam problemu nigdy smile a opcji jest sporo.
Języki są na tyle elastyczne, że przydają się jako baza w wielu branżach, a łatwo się 'przekwalifikować' - jakiś kurs, szkolenie i możesz pracować w miejscach o naprawdę różnym profilu.
Na zarobki tez nie narzekam.

143

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Studiuję pedagogikę i studia są wspaniałe, inspirujące... super!

144

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
Urszula783 napisał/a:

Studiuję pedagogikę i studia są wspaniałe, inspirujące... super!

I statystycznie największa liczba bezrobotnych absolwentów ze wszystkich kierunków plus brak perspektyw na poprawę, bo dzieci rodzi się coraz mniej.

Ja jestem osobiście zadowolona z filologii, przyjemne i rozwijające studia. Poza tym wcale nie trzeba być nauczycielem lub tłumaczem. Wszelkiej maści międzynarodowe korporacje chętnie przyjmują filologów, bo generalnie łatwiej nauczyć kogoś codziennych obowiązków niż języka na naprawdę dobrym poziomie.

145

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

ja postawiłam na wyższą szkołe bezpieczenstwa bo przekonała mnie ich psychologia. kolega polecał tę uczelnie, czesne praktycznie śmiesznie niskie jak na ten kierunek, poza tym plany studiów konkretne.

146 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-05-29 11:03:51)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Trzeba mieć świadomość tego, że polecane kierunki studiów nie zawsze są dla nas. Ktoś wybiera studia humanistyczne, ktoś inny techniczne. Sama popełniłam ten błąd, i wbrew swoim zainteresowaniom zaczęłam studia na politechnice. Nie była to moja bajka i gdyby nie pomoc merytoryczna w pisaniu prac zaliczeniowych (polecam firmę wklejanie linków na forum jest złamaniem regulaminu, ponadto umieszczanie reklam w naszym serwisie jest płatne ), to zawaliłabym już pierwszy semestr. A tak udało mi się zyskać licencjat, choć łatwo nie było.

147

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Ja zaczęłabym przede wszystkim od tego, w czym czuję się dobra, co lubię - bo co mi po tym, że skończę informatykę, jak nie cierpię komputerów? Nie wystarczą same studia - bardzo podobał mi się post gargulca - czuć z niego prawdziwą pasję. I tacy ludzie zarabiają później stosunkowo najwięcej - bo człowiek pracując w miejscu, w którym kocha, zrobi znacznie więcej i znacznie lepiej niż ktoś, kto poszedł na te studia "bo po tym zarobi więcej". Oczywiście są kierunki, gdzie nawet bez pasji - ot zwykły powiedziałabym rzemieślnik też głodny nie będzie chodził - tu stawiałabym raczej na kierunki ścisłe i to raczej z kategorii specjalizacji - czyli nie informatyk, a programista - albo administrator. Mam dwóch znajomych - pierwszy, prawdziwy pasjonat -skończył informatykę z matematyką. I kosi naprawdę grube pieniądze ( tak 30-40k ). Drugi poszedł w jego ślady i zarabia po 10 latach około 4k i nie zapowiada się na więcej - czym się różnią? - Ano tym, że pierwszy "siedzi" w temacie od zawsze - a ponieważ interesował się informatyką już w szkole podstawowej - to język angielski miał w małym paluszku, tematy w pierwszej pracy go nudziły jak sam mówił i błyskawicznie szedł w górę - bo miał wiedzę i umiejętności - z tego może 20% zdobył na uczelni. Drugi - jak spotkaliśmy się kiedyś w kawiarni mówił otwarcie - on lubi stabilizację, lubi komputery, ale najbardziej to wędkowanie - pracuje od 8 do 16 i do domu. W obu przypadkach starcza na życie - ale żeby dobre pieniądze zarabiać, to sam kierunek studiów nie wystarczy.

148

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Ja skończyłam położnictwo i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem zadowolona z tego wyboru. Dlaczego? Ponieważ od małego wiedziałam, że jest to dla mnie. Praca sprawia mi ogromną przyjemność smile
Myślę, że każdy powinien podążać za głosem swojego serca.

149 Ostatnio edytowany przez Mathas (2018-05-29 17:19:14)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
AnnaPliszka napisał/a:

Ja zaczęłabym przede wszystkim od tego, w czym czuję się dobra, co lubię - bo co mi po tym, że skończę informatykę, jak nie cierpię komputerów? Nie wystarczą same studia - bardzo podobał mi się post gargulca - czuć z niego prawdziwą pasję. I tacy ludzie zarabiają później stosunkowo najwięcej - bo człowiek pracując w miejscu, w którym kocha, zrobi znacznie więcej i znacznie lepiej niż ktoś, kto poszedł na te studia "bo po tym zarobi więcej". Oczywiście są kierunki, gdzie nawet bez pasji - ot zwykły powiedziałabym rzemieślnik też głodny nie będzie chodził - tu stawiałabym raczej na kierunki ścisłe i to raczej z kategorii specjalizacji - czyli nie informatyk, a programista - albo administrator. Mam dwóch znajomych - pierwszy, prawdziwy pasjonat -skończył informatykę z matematyką. I kosi naprawdę grube pieniądze ( tak 30-40k ). Drugi poszedł w jego ślady i zarabia po 10 latach około 4k i nie zapowiada się na więcej - czym się różnią? - Ano tym, że pierwszy "siedzi" w temacie od zawsze - a ponieważ interesował się informatyką już w szkole podstawowej - to język angielski miał w małym paluszku, tematy w pierwszej pracy go nudziły jak sam mówił i błyskawicznie szedł w górę - bo miał wiedzę i umiejętności - z tego może 20% zdobył na uczelni. Drugi - jak spotkaliśmy się kiedyś w kawiarni mówił otwarcie - on lubi stabilizację, lubi komputery, ale najbardziej to wędkowanie - pracuje od 8 do 16 i do domu. W obu przypadkach starcza na życie - ale żeby dobre pieniądze zarabiać, to sam kierunek studiów nie wystarczy.

No wiesz, 4k to nie tak źle znowu. Wiadomo jak na studia stricte IT to mało, ale podejrzewam, że 90% studentów kierunków humanistycznych dałoby się pokroić za taką kwotę wink

150

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Niby piszecie, ze do medycyny nie trzeba miec powolania... jakies trzeba miec, samo przygotowanie do matury(przedmioty scisle) wymaga duzo wysilku i trzeba lubic taką tematyke. A praca to leczenie ludzi, kontakt z nimi- tez trzeba sie w tym odnalezc. To podobnie jak z medycyna weterynaryjna- duzo nauki w czasie studiow i po studiach, ciagle doksztacanie, kontakt ze zwierzetami i ich wlascicielami. Nie jest lekko wink ale pewnie taka praca przynosi duzo satysfakcji.

151

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Skończyłam studia informatyczne - na brak pracy i perspektyw na podwyżki zdecydowanie nie narzekam. Generalnie bardzo polecam

152

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Kierunki, po których praktycznie zawsze jest praca to kierunki medyczne. Dietetyk, fizjoterapeuta, kosmetolog, pielęgniarka, przy czym te są słabiej płatne, za to lekarski, stomatologia czy farmacja- po nich można fajną kasę zarobić, ale studia są jedne z najtrudniejszych i trzeba mieć psychikę ze stali
Z mat-fizów to najbardziej opłacalne są teraz informatyka (chociaż to taki zawód, że możesz trafić do korpo i zarobić 10 tyś a możesz robić za najniższą- zależy jak trafisz), automatyka i robotyka- dużo kasy, ale trudne studia, architekruta też ciekawy i opłacalny kierunek, przy czym mówię o zwykłej architekturze na politechnice a nie krajobrazy czy coś tam, ale ludzie budują budynki i rozwija się to, architekci są potrzebni
Z humanistycznych to prawo i psychologia. Sama się kiedyś zastanawiałam nad filologią, jednak teraz cieszę się, że tego nie wybrałam, bo jednak średnio z pracą potem

153

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
Mathas napisał/a:
AnnaPliszka napisał/a:

Ja zaczęłabym przede wszystkim od tego, w czym czuję się dobra, co lubię - bo co mi po tym, że skończę informatykę, jak nie cierpię komputerów? Nie wystarczą same studia - bardzo podobał mi się post gargulca - czuć z niego prawdziwą pasję. I tacy ludzie zarabiają później stosunkowo najwięcej - bo człowiek pracując w miejscu, w którym kocha, zrobi znacznie więcej i znacznie lepiej niż ktoś, kto poszedł na te studia "bo po tym zarobi więcej". Oczywiście są kierunki, gdzie nawet bez pasji - ot zwykły powiedziałabym rzemieślnik też głodny nie będzie chodził - tu stawiałabym raczej na kierunki ścisłe i to raczej z kategorii specjalizacji - czyli nie informatyk, a programista - albo administrator. Mam dwóch znajomych - pierwszy, prawdziwy pasjonat -skończył informatykę z matematyką. I kosi naprawdę grube pieniądze ( tak 30-40k ). Drugi poszedł w jego ślady i zarabia po 10 latach około 4k i nie zapowiada się na więcej - czym się różnią? - Ano tym, że pierwszy "siedzi" w temacie od zawsze - a ponieważ interesował się informatyką już w szkole podstawowej - to język angielski miał w małym paluszku, tematy w pierwszej pracy go nudziły jak sam mówił i błyskawicznie szedł w górę - bo miał wiedzę i umiejętności - z tego może 20% zdobył na uczelni. Drugi - jak spotkaliśmy się kiedyś w kawiarni mówił otwarcie - on lubi stabilizację, lubi komputery, ale najbardziej to wędkowanie - pracuje od 8 do 16 i do domu. W obu przypadkach starcza na życie - ale żeby dobre pieniądze zarabiać, to sam kierunek studiów nie wystarczy.

No wiesz, 4k to nie tak źle znowu. Wiadomo jak na studia stricte IT to mało, ale podejrzewam, że 90% studentów kierunków humanistycznych dałoby się pokroić za taką kwotę wink

Średnia zarobku lekarza czy farmaceuty w Polsce to 4k, więc generalnie nie ma co narzekać na tą pensję

154

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Dla lekarza kariera po 40 dopiero sie rozwija, informatyk po 40 to tylko wlasna działalnosc bo żadna firma go nie zatrudni, polecam wygooglac 'ageism in IT'. Wiekszosc firm IT ma nieformalną regułe niezatrudniania nikogo po 40 niezaleznie od kompetencji.

155

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
foggy napisał/a:

Dla lekarza kariera po 40 dopiero sie rozwija, informatyk po 40 to tylko wlasna działalnosc bo żadna firma go nie zatrudni, polecam wygooglac 'ageism in IT'. Wiekszosc firm IT ma nieformalną regułe niezatrudniania nikogo po 40 niezaleznie od kompetencji.

Foggy, a poza odsyłaniem do googla jakieś konkretne źródło tych "danych" na temat domniemanej większości?

Przypominam, że jeśli chodzi o IT to nadal miejsc pracy jest więcej niż faktycznie wykwalifikowanych osób, to jedno. Drugie to to, że i dla programisty freelancera praca się znajdzie.

156

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
Irminaa243 napisał/a:

Foggy, a poza odsyłaniem do googla jakieś konkretne źródło tych "danych" na temat domniemanej większości?

Przypominam, że jeśli chodzi o IT to nadal miejsc pracy jest więcej niż faktycznie wykwalifikowanych osób, to jedno. Drugie to to, że i dla programisty freelancera praca się znajdzie.

Ja może jakimś tam reprezentatywnym statystycznie przypadkiem nie jestem, ale cztery osoby z mojego otoczenia- ja, mój przyjaciel, kolega i jego były szef. Kolegę przyjąłem do pracy, bo szukałem kogoś z doświadczeniem. Facet 35+ szukał pracy prawie rok. Z większych firm nie dostawał  nawet odppwiedzi. Jego były szef, szef IT w dużej korporacji. Korporacja się rozpadła i gość, świetny fachowiec, w wawie szukał pracy trzy lata i nie mógł znaleźć. Ja, 50- szukałem pracy dwa lata, bez skutku. Wysłałem że dwieście CV, szukałem wawa, Wrocław, Poznań, Trójmiasto. Nic. Musiałem wyjechać poza Polskę aby znaleźć pracę. Mój przyjaciel, 40+ szuka pracy w Polsce od trzech lat. Bez skutku. Wszyscy czterej z branży IT, fachowcy z doświadczeniem. Tu gdzie jestem nie mogą się nadziwić, że ktoś z taka wiedza nie znalazł w Polsce pracy. Do Polski wrócę co najwyżej wydawać swoją zasłużoną emeryturę, choć, ze względu na to że mieszkałem za długo w gównianym kraju, ta nie będzie za wysoka.

157

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

tez nie mam aktualnie pracy i mysle wyjechac / mam studia ale nie mam doswiadczenia

158

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Co do pasji, studiowania tego co się kocha, zaangażowania itp.

Mam w swoim otoczeniu pasjonata historyka, który za 3 tysiące uczy w szkole i nie wie, czy będzie miał co od września robić.

Znam też osoby, inżyniera, choć nie IT, skończył budowę maszyn, bo to miał pod nosem, a na studiowanie w innym mieście nie było stać ani jego, ani jego rodziców. Dzisiaj zasuwa na kontraktach jako specjalista za  1000€ na dzień.

159 Ostatnio edytowany przez renetka (2019-03-05 14:57:47)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Osobiscie uwazam, że studia w polsce dawno przestaly byc czyms co jest przepustką do pracy w zawodzie. Co jest ironiczne bo ja pracuje w zawodzie juz od drugiego roku, ale w moim przypadku to byl akurat zawsze moj konik.

160

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

W tych forumowych dyskusjach o kierunkach studiów widzę zawsze jeden poważny błąd w myśleniu. Mianowicie ludzie mają takie bardzo archaiczne podejście do studiowania rodem jeszcze z PRL-u i to podejście przekazują swoim dzieciom. Społeczeństwo wciąż traktuje studia trochę jak zawodówkę: jedne studia, jedne zawód, jedna praca przez całe życie. W dzisiejszych czasach tak się już  nie da. Świat za szybko się zmienia, jedne zawody się pojawiają, a inne znikają, i zawody te zwykle nie pokrywają się tak ściśle z akademickimi dziedzinami wiedzy. Ten błąd w myśleniu widać w powtarzających się pytaniach: czy po tym jest praca? Żadne studia nie dają pracy. A na rynku istnieje bardzo niewiele zawodów, do których trzeba tak naprawdę skończyć określony kierunek studiów. Zawód najczęściej trzeba zdobyć dodatkowo poprzez praktykę, doświadczenie i douczenie się na własną rękę. Za sam dyplom nikt nie da nam świetnej posady. Im jestem starsza, tym lepiej to rozumiem. Pracowałam już w trzech branżach i pracowali tam ze mną ludzie po naprawdę bardzo różnych kierunkach studiów. Przekwalifikowywanie się w dzisiejszym świecie jest rzeczą najzupełniej normalną.

Nie jestem przy tym przeciwnikiem studiów, wręcz przeciwnie. Ale trochę inaczej na nie patrzę. Studia są do poszerzania horyzontów, robienia z nas mądrzejszych ludzi, zdobywania wiedzy z danej dziedziny i poznawania ciekawych ludzi, z którymi kontakty później nam się przydadzą. Oczywiście dobrze, kiedy nasza ścieżka zawodowa mniej więcej pokrywa się z tym obszarem, z zakresu którego wiedzę zdobywaliśmy, zwłaszcza jeżeli jesteśmy tym obszarem szczerze zainteresowani. Ale tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten niezadowolony i słabo opłacany nauczyciel został księgowym albo programistą. Dzisiejszy świat wręcz wymaga od nas takiego kombinowania.

A ageism jest nie tylko w IT, wiele branż na to cierpi, choćby kreatywna. Dzisiejszy świat jest pod tym względem okrutny, wszyscy mają być młodzi i dynamiczni. Większość z nas prawdopodobnie będzie musiała stawić temu czoła i może właśnie się przekwalifikować albo otworzyć coś własnego.

161 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-01-26 00:35:58)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Ja nie widzę nic złego w ciągłym rozwijaniu się. Na szczęście mamy wolny wybór. Jak ktoś nie chce, to nie musi, na coś się godzi. Ważne, żeby robić to świadomie i nie dać sobą manewrować. osobiście stykam się raczej z hamowaniem kobiet, bo dom, bo dzieci, bo rodzina... osobiście bardzo lubię łapać okazje. Aktualnie mam taką okazje na nie spamujemy bardzo proszę. Ruszyła rekrutacja  na darmowe, dotowane z UE kierunki: transport, informatyka, grafika, filologia angielska z jęz. japońskim, zarządzanie. Chcę się rozwijać a dom i rodzinę prowadzą dwie osoby a nie jedna. Mam to zagwarantowane w Konstytucji.

162

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Dla ludzi świadomych i zainteresowanych człowiekiem polecam Psychologię w Biznesie. Dla młodzieży trudne. Dobrze jest mieć jakieś doświadczenie życiowe.
Te studia odmieniły moje życie i myślenie. Warto nawet dla siebie samej. Najlepiej zainwestowane pieniądze.

163

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

A co sądzicie o lingwistyce stosowanej angielski z rosyjskim. Dla mnie języki obce to jest po prostu pasją ale każdy mówi że powinnam wybrać coś innego po czym będzie praca

164

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Dla mnie wszystkie studia jeśli idziesz tylko dlatego bo jest praca lub masz papier są bezsensu, w tak szybki zmieniającym się świecie wystarczy robić kursy co parę lat i masz to samo co po studiach, jako że w tym momencie kończę studia mogę powiedzieć, że dobrze jest iść na studia, które cię interesują a jednocześnie będziesz mógł je połączyć z jakimiś umiejętnościami praktycznymi, kursami itp., polecam studia interdyscyplinarne gdzie masz zarówno podstawy ekonomi jak i podstawy prawa, gdzie nie ma granic że to jest przedmiot ścisły a to humanistyczny. Takie studia poszerzają horyzonty , pozwalają się o sobie czegoś dowiedzieć i niszczą głupie stereotypy, że jak jestem humanistą to nie umiem liczyć, a jak jestem ścisłowcem to nie umiem czytać, pisać itp., oczywiście każdy z nas ma inne predyspozycje i z jednym sobie radzi lepiej a z innym gorzej, i warto postawić oczywiście na języki obce zwłaszcza te mniej znane.

165 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-05-07 20:48:51)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Ja jestem po kosmetologii. Tam miałam zajęcia z ziołolecznictwa i zainteresowalam sie zdrowym stylem zycia. Teraz planuje isc na kolejne. Na SPAM. Będę się tam uczyć np/:
- jak zdefiniowac typ czlowieka i czym odwrocic lub zatrzymac postep choroby w danym typie
- o substancjach z ktorych zbudowany jest ludzki organizm i ich regulacji (nie chodzi tu o witaminy czy suplementy)
  - dieta, koncentracja na kilku najefektywniejszych dietach i ich kliniczne zastosowanie, nie kazda mozna zastosowc dla kazdego, uczymy jakie to diety i ktora do jakiego typu mozna bezpiecznie stosowac 
- regulacji psychiki roznymi efektywnymi technikami
- regulacji systemu nerowowego jako absolutnie podstawowego systemu w organizmie czlowieka, tutaj zastosowanie maja nauczane techniki manualne, ziola, hormony, i inne
- zaburzenia miesni i kosca, w jaki skuteczny sposob je wyregulowac
Myślę, że to przyszłościowy kierunek. Szczególnie teraz, gdy są ruchy zero waste i inne bo ludzie są bardziej świadomi tego, że warto zdrowo żyć. Bez tej całej chemii.

166

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.

Studiowałam filologię polską na UW. Nie wiem, czy tak wyglądają studia z filologii polskiej na każdej uczelni. Przede wszystkim jest mnóstwo czytania i mnóstwo nauki tak, że można pożegnać się z życiem prywatnym, rodzinnym, uczuciowym, jakimkolwiek. Na dzień dobry dostaje się olbrzymią listę lektur (która jest dwa / trzy razy dłuższa niż liczba lektur do przeczytania w szkole w ciągu roku), które trzeba przeczytać w pół roku. Do lektur dochodzą teksty na bieżące zajęcia, których również jest całkiem sporo. Także średnio kilkaset stron na tydzień to minimum. Dochodzą również inne przedmioty, których trzeba się nauczyć. Pozornie, kierunek ten jest niezwykle wymagający i czasochłonny. Dodatkowo po nim nie ma zbyt dużo perspektyw i ciężko znaleźć pracę. Nie polecam.

Studiuję obecnie psychologię. Kierunek sam w sobie jest bardzo interesujący. Po nim jest sporo możliwości i opcji, pod warunkiem, że chce się iść drogą naukową lub pracować jako psycholog / psychoterapeuta (jest się tego pewnym). Warto zastanowić się również, na ile się lubi przedmioty ścisłe. Psychologia jest kierunkiem społecznym. Wiąże się z tym to, że obok kształtowania umiejętności miękkich i nabywania wiedzy o zjawiskach psychologicznych, pojawia się biologia (z naciskiem na biologię człowieka) oraz "matematyka" (statystyka, logika i metodologia badań). Radzę również rozważyć, na ile jesteśmy, czujemy się odpowiedzialni. Psychologia wiąże się z pracą z człowiekiem, z ingerowaniem w psychikę. To, co się zrobi (lub czego nie zrobi) może mieć ogromny wpływ na życie drugiego człowieka.

167 Ostatnio edytowany przez R_ita (2021-01-05 14:38:45)

Odp: Polecane i odradzane kierunki studiów.
Ann877 napisał/a:

Najbardziej opłaca studiować się teraz kierunki ścisłe. Prawda jest taka, że ludzi po wyspecjalizowanych, ścisłych kierunkach pracodawca sam będzie szukał. Wiadomo - nie każdy posiada odpowiednie predyspozycje (bardzo żałuję, że nie dane mi było urodzić się matematyczką). Z drugiej strony uważam, że kierunki typu (bez urazy oczywiście) turystyka i rekreacja, to strata czasu - lepiej spożytkuje się go robiąc kursy, zdobywając certyfikaty itp. niż idąc na studia byleby tylko je mieć.

Skoro już Tajemnicza odkopała temat, to... No tak, najbardziej opłaca się studiować kierunki ścisłe, ale jak się w tym nie czujesz to spędzisz pół życia na męczeniu się w czymś czego nie lubisz. Pieniądze  czy prestiż zawodowy nie są jedyną miarą satysfakcji z życia. Poza tym świat się szybko zmienia- niby są jakieś tam rokowania co się przyda najbardziej, ale też z obserwacji otoczenia widzę, że jak ktoś ma pasję którą podparł tylko papierkiem to nawet w takich branżach jak wspomniana turystyka sobie bardzo dobrze radził.  Jak szłam parę lat temu na rachunkowość zarządczą i controlling (które tak czy siak rzuciłam po 2 roku więc nie mam papierka, choć potem certyfikat księgowy zrobiłam i połowa obowiązków w pracy dotyczyła księgowości więc w jakimś małym stopniu zostałam w temacie) to każdy mi mówił, że ekonomistów jest przesyt, a gdzie jeszcze mi się wydaje, że dokopie się do działów zajmujących controllingiem, ale... jakby a dlaczego komuś innemu ma się udać, a mi nie? W końcu ktoś tam się dokopuje. Nie wspominając, że większość dziewczyn, które wybrały specjalizacje podatkowe, rachunkowe bez problemu podostawały prace w zawodzie (co prawda głównie w biurach rachunkowych, a każdemu się marzy wew. dział księgowości ale zawsze to praca w zawodzie i coś na start a też się nasłuchały, że finanse to już jak turystyka).
Sama przed wirusem zaczęłam kursy związane z pasją i jak wrócę do życia zawodowego za parę lat to mimo pełnej świadomości, że nie będę miała z tej pasji takich pieniędzy jakie miałabym z kierunku, który wtedy obrałam .. to i tak uważam, że warto. Bo średnio żyć "byle do piątku" i męczyć się w pracy.

Możesz skończyć nawet dobre i przyszłościowe studia ale jak nie masz charakteru i siły przebicia i pasji to i tak nie przekujesz tego na nie wiadomo jaki sukces i jakie pieniądze. Będziesz co najwyżej najlepszym z najgorszych.

Posty [ 131 do 167 z 167 ]

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Polecane i odradzane kierunki studiów.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024